Szerző Téma: M-MT vagy kézi váltó  (Megtekintve 189362 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #165 Dátum: 2007.02.11 23:14:49 »
Idézetet írta: "díler"
Idézetet írta: "Palaczk"
Amúgy én biztató jelnek tekintem valahol mégiscsak , hogy pl. az új Auris/Corollában is ott figyel az MMT váltó . Ebbõl én arra következtetek , hogy meg tudták oldani a felmerült technikai problémákat , és a szerkezet immár megbízhatóan mûködik .


Hú, ez megnyugtató feltételezés.

Lassan végére érek a topik olvasásna, és kialakul a véleményem is.

Hát kissé vegyesek az érzelmeim az MMT-vel kapcsolatban.
Lenni, vagy nem lenni?? :-)
Kb 10 évre venném az új Corolla D-4D-t, és a tervek szerint akár 400.000-et is belecsavarnék.
Hát, ezt a távot végigrugdosni kézi váltóval sem egy leányálom.

Mit javasoltok?


Ha egyébként próba után tetszik az MMT váltó mûködése, akkor szerintem vágj bele nyugodtan, hisz ekkora éves futásnál ugyis kijön a hibája még garanciaidõn belül.
Xanyi

Peti

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #166 Dátum: 2007.02.11 23:31:53 »
Idézetet írta: "díler"

Mit javasoltok?


Azt írtad sokat mész városba, néha fáj a lábad (nekem is fájt mikor kisteherrel nyomultam), továbbá az elõzõ automatás kocsidnál is bejött a dolog...
Akkor min hezitálsz :hmm:  sztem Neked jó választás az MMT.

Amúgy meg nem hinném, hogy akkora tré lenne a szerkezet, ha meg van vele valami az gariba csak elõjön/megcsinálják, azt viszlát...

díler

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #167 Dátum: 2007.02.12 20:29:05 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "díler"

Mit javasoltok?


Azt írtad sokat mész városba, néha fáj a lábad (nekem is fájt mikor kisteherrel nyomultam), továbbá az elõzõ automatás kocsidnál is bejött a dolog...
Akkor min hezitálsz :hmm:  sztem Neked jó választás az MMT.

Amúgy meg nem hinném, hogy akkora tré lenne a szerkezet, ha meg van vele valami az gariba csak elõjön/megcsinálják, azt viszlát...


Igaz is. Vaalamint bíztató, hogy az új típusokban is benne van.
Én az új Corollát választanám. Mióta kipróbáltam, alig alszom. Állandóan jár az agyam,hogy mit hogyan?
Ha MMT nem, akkor SOL csomag.. vagy mindkettõ? Ha hosszú távra veszem, akkor mindenképpen.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #168 Dátum: 2007.02.12 20:59:30 »
MMT és Sol csomag nem fog együtt menni, mert MMT váltót kizárólag Luna csomaghoz lehet rendelni.
Ha rám hallgatsz: SOL...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #169 Dátum: 2007.02.12 21:19:48 »
Idézetet írta: "Misi"
MMT és Sol csomag nem fog együtt menni, mert MMT váltót kizárólag Luna csomaghoz lehet rendelni.
Ha rám hallgatsz: SOL...
És csak szürkében fekete belsõvel, mi?  :banging: Ezé nem akarok MMT-t. SOLról csak az 1.4D4D miatt mondanék le.
Laco 73 :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #170 Dátum: 2007.02.13 12:59:58 »
Fura ez a válto - felszereltség párosíthatóság itthon.  :hmm:
Remélem azért nyugaton lesz 1.6-os Sol MM váltóval, netán Executive.  :szivecske:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

díler

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #171 Dátum: 2007.02.13 21:10:10 »
Idézetet írta: "Misi"
MMT és Sol csomag nem fog együtt menni, mert MMT váltót kizárólag Luna csomaghoz lehet rendelni.
Ha rám hallgatsz: SOL...



Hát igen, ma voltunk ismét szalonban, eljutott az agyamig, amit írtok. :nagymosoly:

Luna csak fekete belsõvel MMT esetén,  vagy SOL nekem a grézs belsõvel tetszik, de nagyon!
Számolok, szombaton MMT tesztvezetés, és akkor döntök! Addig is agyalok. :hmm:

Megéri-e a SOL praktikuma, az MMT  kényelméért cserébe. Nyom a latba a gyönyörû Grézs belsõ, és az automata klíma, inteligens kulcs,monokróm tükörrel a SOL esetén. Az alufelni, és sok más csicsa-micsa nem érdekel, de benne van a csomagban, mit lehet tenni, jár hozzá.

Peti

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #172 Dátum: 2007.02.13 21:59:03 »
Idézetet írta: "díler"



Hát igen, ma voltunk ismét szalonban, eljutott az agyamig, amit írtok. :nagymosoly:

Luna csak fekete belsõvel MMT esetén,  vagy SOL nekem a grézs belsõvel tetszik, de nagyon!
Számolok, szombaton MMT tesztvezetés, és akkor döntök! Addig is agyalok. :hmm:

Megéri-e a SOL praktikuma, az MMT  kényelméért cserébe. Nyom a latba a gyönyörû Grézs belsõ, és az automata klíma, inteligens kulcs,monokróm tükörrel a SOL esetén. Az alufelni, és sok más csicsa-micsa nem érdekel, de benne van a csomagban, mit lehet tenni, jár hozzá.



Szép a bézs belsõ, ez tény...
 :arrow:
Egyszer volt világos "belsõs" kocsim, egyszer és utoljára...

díler

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #173 Dátum: 2007.02.14 09:29:03 »
Idézetet írta: "Peti500"

Szép a bézs belsõ, ez tény...
 :arrow:
Egyszer volt világos "belsõs" kocsim, egyszer és utoljára...


Koszolódik? Mi volt a bajod vele?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #174 Dátum: 2007.02.14 11:05:47 »
Idézetet írta: "díler"
Idézetet írta: "Peti500"

Szép a bézs belsõ, ez tény...
 :arrow:
Egyszer volt világos "belsõs" kocsim, egyszer és utoljára...


Koszolódik? Mi volt a bajod vele?

Jaja, koszolódik, nomeg az évek során egyre piszkosabb benyomást kelt. A Bézs bõr talán egy fokkal még rosszabb. Mondjuk, ha újonnan veszed és nem jársz vele poros vidéken, valamint kezeled 6 havonta 1x, akkor több ideig megõrzi a szép tiszta mivoltát. Sajnos idehaza a por magától érthetõdõ, és könnyen beleivódik a kárpitba, illetve a bõrbe is. Nekem fekete bõr van, minden tavasszal kezelem bõrápolóval és rengeteg dzsuva lejön róla, pedig fekete. (a kárpit is bõrözve)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

díler

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #175 Dátum: 2007.02.14 23:51:28 »
Idézetet írta: "díler"
Koszolódik? Mi volt a bajod vele?

Idézetet írta: "Trotter66"
Jaja, koszolódik, nomeg az évek során egyre piszkosabb benyomást kelt. A Bézs bõr talán egy fokkal még rosszabb. Mondjuk, ha újonnan veszed és nem jársz vele poros vidéken, valamint kezeled 6 havonta 1x, akkor több ideig megõrzi a szép tiszta mivoltát. Sajnos idehaza a por magától érthetõdõ, és könnyen beleivódik a kárpitba, illetve a bõrbe is. Nekem fekete bõr van, minden tavasszal kezelem bõrápolóval és rengeteg dzsuva lejön róla, pedig fekete. (a kárpit is bõrözve)


Pedig a szalonban jól mutat. Ebben az esetben felejtõs, nem vagyok egy takarítónõ.
Ha Cori lesz MMT váltóval, akkor úgyis csak LUNA lehe fekete belsõvel.
Az áráért  kapok egy Ceed-et, 115 le dízellel, automata klímával, és ESP-vel, 7 év garival jó ajánlat.
Ez a második jelölt.

A szombati tesztvezetés majd eldönti:Cori MMT kényelem, vagy a Ceed adrenalin pumpa kevesebbért? :-)

Átjavítottam az idézeteket, hogy normálisan nézzenek ki. Palaczk

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #176 Dátum: 2007.02.15 01:25:45 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "díler"
Kb 10 évre venném az új Corolla D-4D-t, és a tervek szerint akár 400.000-et is belecsavarnék.
Hát, ezt a távot végigrugdosni kézi váltóval sem egy leányálom.

Mit javasoltok?


Ha egyébként próba után tetszik az MMT váltó mûködése, akkor szerintem vágj bele nyugodtan, hisz ekkora éves futásnál ugyis kijön a hibája még garanciaidõn belül.


És ha a cserélt darab is elromlik, de már gari-idõn kívül, akkor mi van  :? ?

400 ezer km-re tutira nem mernék MMT váltót venni, ahhoz ez a szerkezet nem elég tartós szerintem.

Kényelmesnek kényelmes, de nagyon idegesítõ, hogy pont akkor vált laaaassan és óriási bólintással, amikor sietne az ember és tapossa a gázt :turelmetlen: ... ha viszont finoman és takarékosan mész, akkor meg puhán és gyorsan vált, hát ez aztán zseniális kombináció  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #177 Dátum: 2007.02.15 01:33:32 »
A konkrét kérdésrõl: én a Corollára szavaznék, Luna felszereltséggel, MMT nélkül. A Luna felszereltség bõven elég, MMT nem kell mert rizikófaktor (minél többet akarsz menni a kocsival, annál inkébb az); a Ceeddel szemben mellette szól hogy Toyota ;), továbbá az 1.4-es D-4D kipróbált, bevált, rendkívül kulturált, erõs és takarékos motor, igen alacsony fenntartási költségekkel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #178 Dátum: 2007.02.15 07:50:56 »
A Kia nem 7 év garit ad!!!! Csak három évet ami 2+2-vel meghosszabbítHATÓ!
Azért ez nem azonos!!!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #179 Dátum: 2007.02.15 10:38:34 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A Kia nem 7 év garit ad!!!! Csak három évet ami 2+2-vel meghosszabbítHATÓ!
Azért ez nem azonos!!!!


Naná hogy nem. Ez csak vevõcsalogató marketing fogás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )