Szerző Téma: M-MT vagy kézi váltó  (Megtekintve 189309 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #150 Dátum: 2007.01.04 15:20:40 »
Idézetet írta: "Misi"
Valószínûleg olvasták a Reálszisztémánál az elõzõ hozzászólásomat, mert most hívtak, hogy örülhessek:
Csapágyat is kell cserélni a váltóban, de az nincs raktáron, rendelni kell, így jövõ hét kedd elött nem lesz meg a Verso...
Úgyhogy tovább örülök.


És ilyenkor biztosítanak cserekocsit, vagy oldd meg ahogy tudod a közlekedést?  :?:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #151 Dátum: 2007.01.04 15:55:49 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Misi"
Valószínûleg olvasták a Reálszisztémánál az elõzõ hozzászólásomat, mert most hívtak, hogy örülhessek:
Csapágyat is kell cserélni a váltóban, de az nincs raktáron, rendelni kell, így jövõ hét kedd elött nem lesz meg a Verso...
Úgyhogy tovább örülök.


És ilyenkor biztosítanak cserekocsit, vagy oldd meg ahogy tudod a közlekedést?  :?:

Egy Aygo-t kapott csreautóként, legalábbis valamelyik topicban azt olvasatam  :wink:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #152 Dátum: 2007.01.04 16:01:16 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Misi"
Valószínûleg olvasták a Reálszisztémánál az elõzõ hozzászólásomat, mert most hívtak, hogy örülhessek:
Csapágyat is kell cserélni a váltóban, de az nincs raktáron, rendelni kell, így jövõ hét kedd elött nem lesz meg a Verso...
Úgyhogy tovább örülök.


Együtt örülök veled  :ordog:  :wink:  :)

...és levonom a konzekvenciát : használt MMT váltós Toyotát soha nem fogunk venni - újat is csak akkor , ha már eltelt pár év , amely bizonyítja , hogy az újak végre JÓK :evil: !

Miéé? Há Misi autóját nyugodt szívvel megvenném, mert annak a váltónak ennyi szenvedés után jónak KELL lennie :)


Ha mégegyszer elõjön a hiba, akkor eladjuk a kocsit, téged kereslek majd meg elõször.
 :nagymosoly:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #153 Dátum: 2007.01.04 16:04:19 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Misi"
Valószínûleg olvasták a Reálszisztémánál az elõzõ hozzászólásomat, mert most hívtak, hogy örülhessek:
Csapágyat is kell cserélni a váltóban, de az nincs raktáron, rendelni kell, így jövõ hét kedd elött nem lesz meg a Verso...
Úgyhogy tovább örülök.


És ilyenkor biztosítanak cserekocsit, vagy oldd meg ahogy tudod a közlekedést?  :?:

Egy Aygo-t kapott csreautóként, legalábbis valamelyik topicban azt olvasatam  :wink:


Így van, egy 1 literes, 5 ajtós Aygoval go-kartozom, amíg nem készül el a Verso.
 :vezetes:

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #154 Dátum: 2007.01.04 16:04:47 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Misi"
Valószínûleg olvasták a Reálszisztémánál az elõzõ hozzászólásomat, mert most hívtak, hogy örülhessek:
Csapágyat is kell cserélni a váltóban, de az nincs raktáron, rendelni kell, így jövõ hét kedd elött nem lesz meg a Verso...
Úgyhogy tovább örülök.


És ilyenkor biztosítanak cserekocsit, vagy oldd meg ahogy tudod a közlekedést?  :?:

Egy Aygo-t kapott csreautóként, legalábbis valamelyik topicban azt olvasatam  :wink:


 :ordog:
(elképzeltem Misit egy Aygoban  :nyelv: )
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #155 Dátum: 2007.01.04 18:30:43 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Palaczk"
...és levonom a konzekvenciát : használt MMT váltós Toyotát soha nem fogunk venni - újat is csak akkor , ha már eltelt pár év , amely bizonyítja , hogy az újak végre JÓK :evil: !

Miéé? Há Misi autóját nyugodt szívvel megvenném, mert annak a váltónak ennyi szenvedés után jónak KELL lennie :)


Ha mégegyszer elõjön a hiba, akkor eladjuk a kocsit, téged kereslek majd meg elõször.
 :nagymosoly:


Ááá ... keress csak engem nyugodtan ! 2 millióért megveszem  :ordog: ... a fennmaradó összegbõl talán futja az átszereltetésre manuál váltóra .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #156 Dátum: 2007.01.08 19:16:45 »
Csodák pediglen vannak...
Az MMT szerkezet cseréjéhez szükséges és elvileg holnapra megérkezõ csapágyam összekapta magát és múlt péntekre megérkezett a szervízbe.
Így aztán ma délután felhívtak, hogy kész a Verso.
Úgyhogy ma visszacseréltem az Aygo-t.
Remélem nem vacakol többet majd az MMT...

rezol

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #157 Dátum: 2007.01.08 19:19:52 »
Na, és milyen volt Aygózni?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #158 Dátum: 2007.01.08 20:14:48 »
Idézetet írta: "Szonár"
Na, és milyen volt Aygózni?

Leírom az Aygo topicban.

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #159 Dátum: 2007.01.18 20:59:47 »
Csõ Misi!

Hogy muzsikál az mmt váltód?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #160 Dátum: 2007.01.19 00:14:17 »
Idézetet írta: "England"
Csõ Misi!

Hogy muzsikál az mmt váltód?


Csákány!

Eddig jó...
Kipp-kopp.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #161 Dátum: 2007.01.19 21:36:01 »
Fingers crossed...
Gabe 254.

díler

  • Vendég
Cori D4-D MMT rulez!
« Válasz #162 Dátum: 2007.02.11 20:34:43 »
Szisaztok topiklakók!

A minap berepültem az új corollát, D4-D vel! Teljesen beleszerettem.Mint egy kezes bárány:kényelmes, elegáns, könnyû vezetni, csendes, takarékos, és elegáns! Gyönyörû darab!   :vezetes:
A Lexuséhoz hasonló km óra adta meg a kegyelemdöfést a szívemnek.  :szivecske:

Élénken érdekel az MMT váltó, épp olvasom végig ezt a fórumot, még van pár oldal.
Évi 45.000-et autózom, üzletkötõ vagyok, sokat csavargom.
Unom a kapcsolgatást, néha a bal combomban érzem is, ha városban araszolgatni kell.
Volt már régebben egy Sunny-m automata váltóval, azt imádtam.
Erõsen szimpatizálok ezzel a "robotizált " váltóval, hogy ne kelljen a vezetésssel melóznom.
Úgy látom, vannak érve, és ellenérvek. Úgy érzem, lesz bõven érzékem ahhoz, hogy gáz adagolással urassan váltogassam fel és lefelé a sebességeket vele. Ha ez bejön, akkor ez a Cori számomra egy igazán "luxus" öszvér lesz. Hosszú távra tervezem a vásárlást, és csak én vezetem, így csakis a magam igényét, véleményét kell szem alõtt tartanom.

Mindenesetre alig várom, hogy kipróbálhassam az MMt-t. Hajrá Corolla MMT!  :nagymosoly:  :mrgreen:  :vezetes:

díler

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #163 Dátum: 2007.02.11 20:44:04 »
Idézetet írta: "England"
egy jó tanács az mmt váltós autó tulajoknak.gari idõn belül cserélik a komplett egységet :kuplungszett plusz aktuátor ,550000 ft.gari idõ után elég kellemetlen a csere,fõleg ha ki is kell fizetni.de ha már kicserélték akkor álló helyzetben érdemes sõt ( kell) hogy megálláskor pl:piros lámpa üresbe ki kell !!!!!!!!!!!!!!! tenni.ilyenkor folyamatosan müködik a kuplung és egy újabb csere egye senkinek sem hiányzik.


Hát ugye, ez egy nagyon jó tanács!
Ezt alapból a kézi váltónál is már meg kellene szokni, hogy nem ácsingózunk sehol kinyomott kuplunggal!
A páromra is rá kelll szólnom, hogy vegye kis üresbe, ha áll a pirosnál, vagy fõútra kifordulásnál.

díler

  • Vendég
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #164 Dátum: 2007.02.11 21:24:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Amúgy én biztató jelnek tekintem valahol mégiscsak , hogy pl. az új Auris/Corollában is ott figyel az MMT váltó . Ebbõl én arra következtetek , hogy meg tudták oldani a felmerült technikai problémákat , és a szerkezet immár megbízhatóan mûködik .


Hú, ez megnyugtató feltételezés.

Lassan végére érek a topik olvasásna, és kialakul a véleményem is.

Hát kissé vegyesek az érzelmeim az MMT-vel kapcsolatban.
Lenni, vagy nem lenni?? :-)
Kb 10 évre venném az új Corolla D-4D-t, és a tervek szerint akár 400.000-et is belecsavarnék.
Hát, ezt a távot végigrugdosni kézi váltóval sem egy leányálom.

Mit javasoltok?