Szerző Téma: M-MT vagy kézi váltó  (Megtekintve 185663 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #15 Dátum: 2005.04.23 20:27:47 »
Idézetet írta: "KLaco"
Szerintem 1 Toyota márkaszervízben biztos javítják a váltót.
Mire gondoltál music? A sarki fűszereshez beugrassz, és mondod, hogy 10 deka oregánót, meg 1 MMT váltó szerelést kérek?

Nem, természetesen nem erre. De legyünk reálisak! Az MMT váltó egy új konstrukció, a szerelőknek is meg kell szokni, a hibalehetőségeit is. Nem szívesen lennék kísérleti patkány, ugyanis nem vagyok róla 1000%-an meggyőzve, hogy ha találomra elviszem egy Toyota-szervizbe, akkor ott kapásból, a lehetőségekhez képest a legolcsóbban és főként véglegesen - a fél autót nem kicserélve - meg is fogják javítani az esetlegesen felmerülő hibát, nem kell még utána visszajárni, hogy nem múlt el a hiba.
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #16 Dátum: 2005.04.23 21:16:01 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Ear"
a váltások közötti kis bólogatást is megszokja előbb utóbb az ember nyakizma.  :lol:


No, és ha nem akarod, hogy bólogasson, akkor elemeled a lábad a pedálról, ha váltani akarsz, és szépen visszateszed. Tehát simán megy bólogatás nélkül is ...  :wink:


ami ugye automata üzemmódban lehetetlen, így marad a  :supz:


El kell hogy keserítselek!!  :cry:
ELSŐSORBAN automata üzemmódban (E) lehet megcsinálni  8) , hogy gázelvétellel váltasz, mert a másikban húznod/tolnod kell a kart, ugye ...
Jó sokat vezettem ilyent, és nemrég vettem egy Cori diesel Solt M-Mt-vel, mert nekem nagggyon tetszett. DE: meg kell szokni, az tutti. A kövekező talin szívesen megmutatom neked, hogy megy a gázelvétel bólintás nélkül, mindegy milyen fokozatban - van egy technikája, az biztos...  :wink:
ÁÁ  :D  :D


Mint ahogy ugye a hagyományos váltókezelésnek is van egy technikája, amit ugye nem mindenkinek sikerül elsajátítania. Elég csak beülni egy nö mellé (ebböl a szempontból teljesen mindegy, hogy erös vagy gyenge a nyakizma :lol:) és máris úgy bólogat az ember mint az állat. Persze tisztelet a kivételnek, ami azért ritka mint a zöld ló. :wink:
Amúgy igaza van Árpinak tényleg megy a gázelvételes technika, söt igazából ha az ember ráérez, akkor "ott" váltok vele ahol akarok.
Szerintem sokkal könyebb megtanulni az mmt-t jól kezelni, mint a hagyományos váltót igazán jól kezelni :D
Mindent az automata (E) módra értettem.


Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #17 Dátum: 2005.04.23 21:54:32 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Ear"
a váltások közötti kis bólogatást is megszokja előbb utóbb az ember nyakizma.  :lol:


No, és ha nem akarod, hogy bólogasson, akkor elemeled a lábad a pedálról, ha váltani akarsz, és szépen visszateszed. Tehát simán megy bólogatás nélkül is ...  :wink:


ami ugye automata üzemmódban lehetetlen, így marad a  :supz:


El kell hogy keserítselek!!  :cry:
ELSŐSORBAN automata üzemmódban (E) lehet megcsinálni  8) , hogy gázelvétellel váltasz, mert a másikban húznod/tolnod kell a kart, ugye ...
Jó sokat vezettem ilyent, és nemrég vettem egy Cori diesel Solt M-Mt-vel, mert nekem nagggyon tetszett. DE: meg kell szokni, az tutti. A kövekező talin szívesen megmutatom neked, hogy megy a gázelvétel bólintás nélkül, mindegy milyen fokozatban - van egy technikája, az biztos...  :wink:
ÁÁ  :D  :D


Nem mondod, hogy amikor tötymörögve lehet felgyorsulni sűrű forgalomban 50-ig, amikor ugye már 5-ösben van a váltó, te mindig kitalálod, hogy mikor kell elvenni a lábadat a gázról, amikor automatikusan váltani akar?  :prayer:

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #18 Dátum: 2005.04.24 08:27:27 »
Idézetet írta: "Ear"
[
Nem mondod, hogy amikor tötymörögve lehet felgyorsulni sűrű forgalomban 50-ig, amikor ugye már 5-ösben van a váltó, te mindig kitalálod, hogy mikor kell elvenni a lábadat a gázról, amikor automatikusan váltani akar?  :prayer:


És te nem mondod, ugye, hogy ebben a szituban bólint az autó?  8) Amit írsz, az egy visszaváltási szitu. Észre sem veszed ...  :!:
De vitatkozhatunk még ezen, csak asszem nem érdemes...  :lol: Ahány láb, annyi szokás ... olyan ez, mint a foci ...
ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #19 Dátum: 2005.04.24 09:31:52 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Ear"
[
Nem mondod, hogy amikor tötymörögve lehet felgyorsulni sűrű forgalomban 50-ig, amikor ugye már 5-ösben van a váltó, te mindig kitalálod, hogy mikor kell elvenni a lábadat a gázról, amikor automatikusan váltani akar?  :prayer:


És te nem mondod, ugye, hogy ebben a szituban bólint az autó?  8) Amit írsz, az egy visszaváltási szitu. Észre sem veszed ...  :!:
De vitatkozhatunk még ezen, csak asszem nem érdemes...  :lol: Ahány láb, annyi szokás ... olyan ez, mint a foci ...
ÁÁ  :D  :D


Bocs rosszul fogalmaztam. Tötymörgés, lassú menet rendben, de ugye a váltó ilyenkor amint lehet kapcsol fel és fel, 50-nel  5-ösben megyünk, economy über alles. És közben apró finom bólintások. Szóval te ezt ki tudod védeni a lábaddal?

Amikor a tesztet írtuk a Corolla Versóról ezt tapasztaltuk: "Ha kellõ lendülettel tudunk gyorsítani, akkor simán történik a felváltás, ha nem, akkor kis döccenõkkel, megtorpanásokkal." Szóval akkor mi csináltunk valamit rosszul? A Super részéről akkor nem hangzott el tiltakozás eme mondat ellen.  :oops:

Amúgy nekem tetszik az MM-T, szerintem a legjobb ebben az automata kuplungos kategóriában, de még mindig nem olyan kifinomult, mint egy igazi automata.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #20 Dátum: 2005.04.24 13:02:12 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "Ear"
a váltások közötti kis bólogatást is megszokja előbb utóbb az ember nyakizma.  :lol:


No, és ha nem akarod, hogy bólogasson, akkor elemeled a lábad a pedálról, ha váltani akarsz, és szépen visszateszed. Tehát simán megy bólogatás nélkül is ...  :wink:


ami ugye automata üzemmódban lehetetlen, így marad a  :supz:


El kell hogy keserítselek!!  :cry:
ELSŐSORBAN automata üzemmódban (E) lehet megcsinálni  8) , hogy gázelvétellel váltasz, mert a másikban húznod/tolnod kell a kart, ugye ...
Jó sokat vezettem ilyent, és nemrég vettem egy Cori diesel Solt M-Mt-vel, mert nekem nagggyon tetszett. DE: meg kell szokni, az tutti. A kövekező talin szívesen megmutatom neked, hogy megy a gázelvétel bólintás nélkül, mindegy milyen fokozatban - van egy technikája, az biztos...  :wink:
ÁÁ  :D  :D


Nem mondod, hogy amikor tötymörögve lehet felgyorsulni sűrű forgalomban 50-ig, amikor ugye már 5-ösben van a váltó, te mindig kitalálod, hogy mikor kell elvenni a lábadat a gázról, amikor automatikusan váltani akar?  :prayer:


Szerintem pont az benne a nagyszerü, hogy nem nekünk kell kitalálni, hogy mikor fog váltani, hanem Ö kitalálja, hogy mi mikor szeretnénk :D

Egyébként ha már visszaváltás: Mikor visszavált ad egy pici gázfröccsöt (függetlenül a gázpedál állásától). Éppen akkorát, hogy a kupplung "felengedésénél" ne "fejeljük ki az ablakot", pont oda "teszi" a fordulatot, ahol a felengedés után lesz. Persze a fejelés túlzás, csak hogy értsük mire gondolok. Én is így szoktam visszaváltani (hagyományossal), csak nekem ritkán sikerül annyira tökéletesen (1,15 mill km után), mint mmt úrnak :D


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #21 Dátum: 2005.04.25 08:16:51 »
Én Hillar tanácsára kiprószáltam az MMT-t,  engem azonban nem győzött meg, még akkor sem, amikor sportfokozatban forszírozott menetben visszaváltogatott. Azzal együtt nagyon jól teljesített, amennyiért adja a Toyota, annyiért megéri, én azonban maradok a hagyományos váltónál.
Viszont elismerem, hogy a dugóban araszolva igencsak vezetőkímélő.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #22 Dátum: 2005.04.25 08:46:17 »
Tudjátok, ennek az M-Mt-nek van EGY óriási hibája ...
Mindegy, hogy manuális, vagy automata váltó után ülsz bele, nem lehet "szűz lábbal" bólogatás nélkül vezetni. És a szüzességet jó, ha két hét után veszíted el, mert olyan qrva intelligensre sikerült a programozása, hogy ember legyen a talpán, aki előbb kiismeri!  :?

A kéziváltó után furcsa, mert olyan hoszú a váltási idő először, hogy szinte megőszülsz, mire felvált, ráadásul először mintha nem is lehetne vele takarékosan de sportosan vezetni. Mindegy, milyen gomb van benyomva. Az automata után meg egyszerűen: nem fokozatmentes, és ez roppant nehezen megbocsájtható - mert szépen komótosan bólogat, és nem adja azt a haladási komfortot, mint az automata. És ez mind igaz.

Két hét után már máshogy vezeted! ( És ezért nem is momdtam, hogy a COV-tesztnél nem jó, amit írtál, Ear ... mert igazat írtál: nem lehet NEM elmondani, hogy mik a jellemzői ...)
No, akkorra, megszokod, hogy milyen szitukban hol tudsz váltani, és azt is, hogy hogyan!!  Zénóka is írja, hogy Ő ( a váltó) kitalál szinte mindent!! Tehát, oda-vissza, válthatsz, ahogy akarsz, segít neked. Olyan dinamikával, ahogy épp haladni akarsz, felváltasz bólintás nélkül, és a visszaváltást megoldja ő, szintén bólintás nélkül. Csak naggyon össze kell szokni. És akkor úgy kiszolgál bagó-pénzért, mint a príma full-automaták.  :!:

Vagyis nem meggyőző a váltó próba-távon. Ezt még "benyeli" az, aki mondjuk diesel Toyotát akar automatával, vagy rákényszerül eü okok miatt, de télleg: ezzel a váltóval szerintem senki sem azért vette meg, mert a működése olyan meggyőző lett volna a próba alatt - legyen az akár egy hétvége is.
És én sem azért vettem, mert az első hetekben annyira szerettem vezetni!  :?

Bocs, hogy ilyen hosszan írtam, de asszem ez az M-Mt ennyit még megérdemelt. Mert télleg eszementen jó  :lol:  - de nem automata!

ÁÁ  :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #23 Dátum: 2005.04.25 08:53:35 »
Na remek. Pont egy ilyen válaszra vártam. Vezettem én már többféle M-MT szerű váltós autót, egy hétig is, amikor napi 4-5 órát autóztam vele. Ezek közül a Toyotáé volt a legjobb, messze a legjobb, ahogy írtam is, de a kis gyorsításnál bólogatást nem sikerült kivédenem.

A visszaváltásal sose volt gondom, és erősebb gyorsításnál is nagyon hamar sikerült összeszokni.

Ezek szerint kellő gyakorlással megy. Kiváncsi vagyok , örömmel várom majd a bemutatót.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #24 Dátum: 2005.04.26 14:44:23 »
Idézetet írta: "hillar"


................Vagyis nem meggyőző a váltó próba-távon.............



Na, ja, de hogyan tudom nem próbatávon kipróbálni?????
Persze azon kívül, hogy megveszem. Erre nincsen két hetes visszavásárlási garancia......... Pedig a felár igencsak csábító......
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #25 Dátum: 2005.04.26 14:51:03 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "hillar"


................Vagyis nem meggyőző a váltó próba-távon.............



Na, ja, de hogyan tudom nem próbatávon kipróbálni?????
Persze azon kívül, hogy megveszem. Erre nincsen két hetes visszavásárlási garancia......... Pedig a felár igencsak csábító......


Engem egy rovidke probauton meggyozott, nem hinnem hogy ket het kellene hozza. Visszafele mar tok szepen valtogattam(valtogatott) a szerkezet.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #26 Dátum: 2005.04.26 15:19:33 »
Én emlékeim szerint nem tapasztaltam a bólogatást, nem is igen értem, hogy miért volt ez kihangsúlyozva. Vagy azért, mert őstehetség vagyok  :oops:  :lol: , vagy azért, mert nem volt jelentős, és feltűnő :?:  :?:  :!: .
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #27 Dátum: 2005.04.26 23:24:09 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Én emlékeim szerint nem tapasztaltam a bólogatást, nem is igen értem, hogy miért volt ez kihangsúlyozva. Vagy azért, mert őstehetség vagyok  :oops:  :lol: , vagy azért, mert nem volt jelentős, és feltűnő :?:  :?:  :!: .

Őstehetség vagy. :finga:  :finga:  :weedman:  :weedman:  :pal1:  :goofy:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #28 Dátum: 2005.04.27 14:08:43 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Én emlékeim szerint nem tapasztaltam a bólogatást, nem is igen értem, hogy miért volt ez kihangsúlyozva. Vagy azért, mert őstehetség vagyok  :oops:  :lol: , vagy azért, mert nem volt jelentős, és feltűnő :?:  :?:  :!: .

Őstehetség vagy. :finga:  :finga:  :weedman:  :weedman:  :pal1:  :goofy:



Hja, vagy 1xűen Qavintont kellene szednem...... :?  :P  :twisted:  :idea:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #29 Dátum: 2005.04.27 19:17:38 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Én emlékeim szerint nem tapasztaltam a bólogatást, nem is igen értem, hogy miért volt ez kihangsúlyozva. Vagy azért, mert őstehetség vagyok  :oops:  :lol: , vagy azért, mert nem volt jelentős, és feltűnő :?:  :?:  :!: .

Őstehetség vagy. :finga:  :finga:  :weedman:  :weedman:  :pal1:  :goofy:



Hja, vagy 1xűen Qavintont kellene szednem...... :?  :P  :twisted:  :idea:

Csak tudod mi a baj a kavintonnal?
Mindig szedni kell, különben elfelejted, hogy hova tetted :D
Laco 73 :D