Szerző Téma: M-MT vagy kézi váltó  (Megtekintve 189364 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #135 Dátum: 2006.12.09 21:30:38 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez is a Toyota-féle jó kis vérlázító spórolós pofátlanságok egyike , hogy nem méltóztatik az európai piacra kifejleszteni egy automata váltót a dízeljeihez , még a nagyokhoz sem  :evil: ... pedig ezzel az Avensis esetében egészen biztosan veszít nem kevés vevõt ! Persze , gondolom , kiszámították , hogy nem éri meg  :turelmetlen:


Szerintem pedig még csak fingjuk sincsen róla a fejeseknek, hogy mire is lenne itt igény. A Xenontól kezdve a tempomaton át lehetne jó sok dolgot felsorolni, de ez a dízel-automata váltó mentesség már valóban hatalmas pofátlanság.
Persze emiatt nem pártolunk át másik márkához, de az igények egyáltalán nincsenek kielégítve. Vagy megveszed a full extrás felszereltséget, vagy kussolj, és elégedj meg azzal, ami van. A felniken és a színen kívûl nem sok minden van, amibõl lehetne csemegézni.  :roll:
Ha a Land Cruiserekbe tudnak tenni Aut váltót, akkor a többi modellt miért "bûntetik" így?  :banging:  :turelmetlen:


A Land Cruiserrel az a mázli , hogy abból azt hozzák ide is (minimális változatásokkal) , mint sok más helyre , ahol igenis nagy igény van az automatára . Így aztán van is benne automata , nálunk is . De a Corolla (Auris) meg az Ave dízelek mások - azok "csak" itt Európában fogynak , a Toyota meg baxik erre a "kis" piacra specifikus kivitelt csinálni  :nemnem: ... egyébként is nagyon rosszak a testreszabhatóság terén , mindig is azok voltak . Ez a nyereségességük egyik kulcsa - és hát a számok õket igazolják , így is folyamatosan növekednek az európai eladások . Hogy mondjuk ha lenne dízel Ave , az jelentene évente pár tízezerrel több eladott kocsit ? Úgy tûnik , utánaszámoltak jó szokásuk szerint , hogy ez nekik nem éri meg  :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #136 Dátum: 2006.12.09 21:32:29 »
Amúgy én biztató jelnek tekintem valahol mégiscsak , hogy pl. az új Auris/Corollában is ott figyel az MMT váltó . Ebbõl én arra következtetek , hogy meg tudták oldani a felmerült technikai problémákat , és a szerkezet immár megbízhatóan mûködik .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #137 Dátum: 2006.12.12 18:27:43 »
Miután október végén elküldtem levelemet a TMH-nak az MMT váltóval kapcsolaban (majd november végén újra), és még mindig nem jött rá semmi reakció, ma felhívtam õket.
(Itt említeném meg, hogy a TMH nem nagyon halmozza el az embert elérhetõségekkel. A www.toyota.hu oldalon a kapcsolatfelvétel alatt egy formanyomtatvány van, limitált karakter beírási lehetõséggel. Más semmi. Szerencsére azért nem nehéz kideríteni a központi telefonszámukat, de azért mégis, miért ez a rejtõzködés?)
A telefont egy automata veszi fel, de kb 10mp alatt sikerült eljutnom egy igen segítõkész hölgyhöz (Duhaj Ildikó), aki megadta a saját e-mail címét és sajnálatát fejezte ki, amiért az info címükre küldött levelem nem került megválaszolásra. Elküldtem neki a levelet, és hamarosan jött is egy válasz, hogy a mûszaki kollégák fognak válaszolni rá, addig is adjam meg az autó és az én adataimat. Megtörtént.
Kiváncsian várom a válaszukat.....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #138 Dátum: 2006.12.12 19:08:41 »
Hát erre én is kíváncsi vagyok ... gondolom , jön majd valami ilyen esetekre elõre megfogalmazott , roppant udvarias standard szöveg  :szemforgat:

--------------------------

Anno én is küldtem egy levelet az Audinak (a német központnak) , miután egyik márkaszervízükben 1800 DM-ért úgy "javították" meg a kocsinkat , hogy még xarabb lett ... jött is válasz vagy fél év múlva , olyan tükörsima profi udvariassággal és semmitmondással , hogy diplomácia szakon egyetemi szinten oktatási anyagnak lehetett volna használni - jó hosszú volt , de érdemben ennyi volt a lényege , hogy : "bocsika" :turelmetlen:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #139 Dátum: 2006.12.13 17:39:39 »
HAJRÁ MISI!!!

 Szurkolok remélem sikerül valamit elérned

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #140 Dátum: 2006.12.20 18:19:53 »
Nos, levél nem jött, de ma felhívtak a TMH-tól.
Azt kérte a hölgy, akivel a múltkori levélkor is beszéltem, hogy január harmadikán (akkor van a szülinapom is:) ), menjek be xy szervízbe, ahol ott kéne hagynom az autót, mert a TMH szakembereinek jelenlétében és gonolom közremûködésükkel kicserélik benne a váltót.
Hogy egy másik, utolsó verziós MMT-re vagy kézire az nem derült ki.
Gondolom marad az MMT.
Akármi is lesz, remélem az már tuti lesz. Nagyon szeretem ezt az autót, nem szeretnék tõle megválni.
Amúgy meg ez az ügyintézés szerintem tökéletes. Gyors, korrekt, stb.
Toyotához méltó!
 :10:  :10:  :10:

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #141 Dátum: 2006.12.20 19:01:39 »
Idézetet írta: "Misi"
Nos, levél nem jött, de ma felhívtak a TMH-tól.
Azt kérte a hölgy, akivel a múltkori levélkor is beszéltem, hogy január harmadikán (akkor van a szülinapom is:) ), menjek be xy szervízbe, ahol ott kéne hagynom az autót, mert a TMH szakembereinek jelenlétében és gonolom közremûködésükkel kicserélik benne a váltót.
Hogy egy másik, utolsó verziós MMT-re vagy kézire az nem derült ki.
Gondolom marad az MMT.
Akármi is lesz, remélem az már tuti lesz. Nagyon szeretem ezt az autót, nem szeretnék tõle megválni.
Amúgy meg ez az ügyintézés szerintem tökéletes. Gyors, korrekt, stb.
Toyotához méltó!
 :10:  :10:  :10:


Valahogy így kellene csinálni, de mindíg és mindenkivel. Egyébként korrekt a dolog.
color=green]Savaria[/color] 91

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #142 Dátum: 2006.12.21 09:46:55 »
Helló Misi !

Továbbra is szurkolok neked tényleg korrekt az ügyintézés de miért kellet hogy egészen ideáig fajuljon a dolog.

De ne add fel neked szurkolunk .HAJRÁ MISI! HAJRÁ MISI!


Egyébként szép szülinapi ajándék lenne ha végre jó lenne az autód

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #143 Dátum: 2006.12.24 18:41:03 »
Idézetet írta: "Misi"
Nos, levél nem jött, de ma felhívtak a TMH-tól.
Azt kérte a hölgy, akivel a múltkori levélkor is beszéltem, hogy január harmadikán (akkor van a szülinapom is:) ), menjek be xy szervízbe, ahol ott kéne hagynom az autót, mert a TMH szakembereinek jelenlétében és gonolom közremûködésükkel kicserélik benne a váltót.
Hogy egy másik, utolsó verziós MMT-re vagy kézire az nem derült ki.
Gondolom marad az MMT.
Akármi is lesz, remélem az már tuti lesz. Nagyon szeretem ezt az autót, nem szeretnék tõle megválni.
Amúgy meg ez az ügyintézés szerintem tökéletes. Gyors, korrekt, stb.
Toyotához méltó!
 :10:  :10:  :10:


Ez legalább biztató :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #144 Dátum: 2007.01.03 11:09:13 »
Ma elvittem a szervízbe a kocsit MMT ügyben.
Ismét cserélgetnek benne ezt-azt, egészen pontosan ezeket:
Kuplungharang, kinyomócsapágy, kuplungtárcsa, aktuátor.
(Ezeket már cserélték egyszer, azaz ez a csere cseréje lesz.)
Ezen felül tanítani is fogják a váltót.
Azt nem tudom, hogy mire, de remélem okos lesz.
És azt is remélem, hogy mostmár nem lesz gond vele...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #145 Dátum: 2007.01.04 00:25:26 »
Idézetet írta: "Misi"
Ma elvittem a szervízbe a kocsit MMT ügyben.
Ismét cserélgetnek benne ezt-azt, egészen pontosan ezeket:
Kuplungharang, kinyomócsapágy, kuplungtárcsa, aktuátor.
(Ezeket már cserélték egyszer, azaz ez a csere cseréje lesz.)
Ezen felül tanítani is fogják a váltót.
Azt nem tudom, hogy mire, de remélem okos lesz.
És azt is remélem, hogy mostmár nem lesz gond vele...


Õszintén irigylem a türelmedet  :) !

...én valszeg már üvöltenék és teleraknám a hozzászólásomat haragvó smiley-kkal  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #146 Dátum: 2007.01.04 08:47:32 »
Én mindennek örülök.
Ha emelik a kenyér árát, annak is.
Ha nem örülök, akkor is emelik, úgyhogy inkább örülök.
 :nagymosoly:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #147 Dátum: 2007.01.04 09:14:26 »
Valószínûleg olvasták a Reálszisztémánál az elõzõ hozzászólásomat, mert most hívtak, hogy örülhessek:
Csapágyat is kell cserélni a váltóban, de az nincs raktáron, rendelni kell, így jövõ hét kedd elött nem lesz meg a Verso...
Úgyhogy tovább örülök.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #148 Dátum: 2007.01.04 11:51:39 »
Idézetet írta: "Misi"
Valószínûleg olvasták a Reálszisztémánál az elõzõ hozzászólásomat, mert most hívtak, hogy örülhessek:
Csapágyat is kell cserélni a váltóban, de az nincs raktáron, rendelni kell, így jövõ hét kedd elött nem lesz meg a Verso...
Úgyhogy tovább örülök.


Együtt örülök veled  :ordog:  :wink:  :)

...és levonom a konzekvenciát : használt MMT váltós Toyotát soha nem fogunk venni - újat is csak akkor , ha már eltelt pár év , amely bizonyítja , hogy az újak végre JÓK :evil: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
M-MT vagy kézi váltó
« Válasz #149 Dátum: 2007.01.04 14:49:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Misi"
Valószínûleg olvasták a Reálszisztémánál az elõzõ hozzászólásomat, mert most hívtak, hogy örülhessek:
Csapágyat is kell cserélni a váltóban, de az nincs raktáron, rendelni kell, így jövõ hét kedd elött nem lesz meg a Verso...
Úgyhogy tovább örülök.


Együtt örülök veled  :ordog:  :wink:  :)

...és levonom a konzekvenciát : használt MMT váltós Toyotát soha nem fogunk venni - újat is csak akkor , ha már eltelt pár év , amely bizonyítja , hogy az újak végre JÓK :evil: !

Miéé? Há Misi autóját nyugodt szívvel megvenném, mert annak a váltónak ennyi szenvedés után jónak KELL lennie :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154