Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1646099 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8430 Dátum: 2017.08.30 07:27:06 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8431 Dátum: 2017.09.01 05:15:17 »
Utolsó OFF:
Ja, igen, volt is hiányérzetem, hogy valami kimaradt... [emoji1][emoji1][emoji1]
Sosem fizettem direktben a sexért, nem is fogok, hiszen ingyen is megkaphatom. [emoji4]

 :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Avensis T22

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8432 Dátum: 2018.01.13 16:59:12 »
Sziasztok! a véleményetekre vagyok kíváncsi van egy Toyota Avensisem 2000 évjárat, vettem bele egy sony cdx-g3200uv lejátszót, ami nagyon szépen szól. elvileg lehet kormányról vezérelni vetem hozzá kormányvezérlő modult itt http://www.autodvd.hu/toyota-kormanytavvezerlo-ctsty001-2.html sajnos a harmadik csatival ahol három tü van nem tudom csatlakoztatni. az lenne a kérdésem hogy meglehet-e vele oldani a kormányvezérlést vele... és hogyan, vagy valami más alternativát keresek  ::) Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszotokat

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8433 Dátum: 2018.01.14 11:21:13 »
A hozzá kapott kábelen nem kell egyik hurkot se elvágni, és a jack csatlakozót kell a fejegységbe dugni.  ;)

http://www.connects2downloads.co.uk/c2/files/InstallationGuides/CTMULTILEAD.2.pdf

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8434 Dátum: 2018.02.11 19:34:26 »
1 din-es fejegységből mit érdemes betenni? Igény nem sok, rádió meg mp3 lejátszás USB-ről. OFF kocsiba menne, kormányról vezérlés nem szempont.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8435 Dátum: 2018.02.11 19:45:13 »
1 din-es fejegységből mit érdemes betenni? Igény nem sok, rádió meg mp3 lejátszás USB-ről. OFF kocsiba menne, kormányról vezérlés nem szempont.

egyértelműen PIO-t ajánlok.  én most raktam be egy ilyet a skodriba, és  :wub: :wub:
https://edigital.hu/fejegyseg/pioneer-mvh-s100ub-autohifi-fejegyseg-usbaux-piros-p525728

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8436 Dátum: 2018.02.11 20:03:40 »
egyértelműen PIO-t ajánlok.  én most raktam be egy ilyet a skodriba, és  :wub: :wub:
https://edigital.hu/fejegyseg/pioneer-mvh-s100ub-autohifi-fejegyseg-usbaux-piros-p525728
Egész jól fest. Amit edigital oldalán írnak a gyenge rádióvételről azt mennyire kell komolyan venni?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8437 Dátum: 2018.02.12 08:17:09 »
Egész jól fest. Amit edigital oldalán írnak a gyenge rádióvételről azt mennyire kell komolyan venni?

ott írja a mókus hogy nincs antenna erösitöje. gondolom VW-je van... [rohog]
nekem is van , enélkül semmilyen rádió nem müködik jól.  erről nem a PIO tehet. 
én a 95.8 rock adót hallgatom csak ami egy elég gyengén szórt adó és azt is szépen fogja.
úgyhogy:  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8438 Dátum: 2018.02.12 09:49:26 »
ott írja a mókus hogy nincs antenna erösitöje. gondolom VW-je van... [rohog]
nekem is van , enélkül semmilyen rádió nem müködik jól.  erről nem a PIO tehet. 
én a 95.8 rock adót hallgatom csak ami egy elég gyengén szórt adó és azt is szépen fogja.
úgyhogy:  :yes:
Ok, köszi! Belenézek majd, hogy van-e a mostani rádióhoz. Nem valami izmos a vétele, úgyhogy szerintem kimaradt.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8439 Dátum: 2018.02.12 09:54:37 »
kb ilyet keress:

http://hifi.hu/autohifi/szerelesi-anyagok/fantomtap/q-520053-13.html

kell neki 12volt is , és ezen kívül  lehet kell majd ISO-DIN antenna átalakitó is
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8440 Dátum: 2018.02.12 10:13:54 »
kb ilyet keress:

http://hifi.hu/autohifi/szerelesi-anyagok/fantomtap/q-520053-13.html

kell neki 12volt is , és ezen kívül  lehet kell majd ISO-DIN antenna átalakitó is
Köszi, elsőre mindenképpen az elektromos szakival konzultálok. NB a rádió bekapcsolásakor kidug egy méteres teleszkópantennát, ezt akarom kapcsolósra alakítani, mert mp3 hallgatásnál tök felesleges kint lennie, úgyhogy mindenképpen mennék. A jelerősítőt valahogy ezzel kompatibilisen kéne betenni.
Egy ilyen cucc egyébként segíthet a T25 gyengébb rádió vételén is?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8441 Dátum: 2018.02.12 11:00:07 »
ja hogy az mx5-be lesz?  ::)  :wub:
a gyári faj helyébe? gondolom az ad jelet a teleszkóp antennának kijönni. 

kb ez várható:
kiszeded a gyárit fejet.
a pio hoz adnak egy PIO -ISO átalakitót.  az kell . remélhetőleg a mazda is ISO-ból jön ki de nem biztos. akkor kell egy mazda-ISO csatlakozó. 
utána meg kell keresni az ISO kék szímnnel jelölt lábat az az elektromos antenna tápja.

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=448


ennyi.
az ave radion is segít sztem a fantomtáp.

 

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8442 Dátum: 2018.02.12 11:38:56 »
ja hogy az mx5-be lesz?  ::)  :wub:
a gyári faj helyébe? gondolom az ad jelet a teleszkóp antennának kijönni. 

kb ez várható:
kiszeded a gyárit fejet.
a pio hoz adnak egy PIO -ISO átalakitót.  az kell . remélhetőleg a mazda is ISO-ból jön ki de nem biztos. akkor kell egy mazda-ISO csatlakozó. 
utána meg kell keresni az ISO kék szímnnel jelölt lábat az az elektromos antenna tápja.

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=1&cikk=448


ennyi.
az ave radion is segít sztem a fantomtáp.
Most egy 1 din-es Elta 7560 van benne a szent kvarcóra alatt, a középső fiókban, de inkább kényelmetlen mint jó. DVD-t nem nézek, másra meg nem jó a 7-es screen. Vészvillogó gombjára is rátakar részben és az órát is fedi, úgyhogy csere. Erősítő infókat köszi, majd ránézek milyen van benne, hogy jót rendeljek.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8443 Dátum: 2018.02.12 11:51:19 »
Antenna erősítő inkább szerencse dolga, csak akkor rendelj ha tényleg bebizonyosodtál róla hogy minden egyéb hibaforrást kiküszöböltél, és ha tényleg kell is. Ugyanis az egyáltalán nem garantált, hogy az antennaerősítő jobbá teszi a vételt:
- mindent felelrősít, amit a kábelen kap, nem csak a hasznos jelet, hanem a zavaró jeleket, az interferenciát generáló jeleket is. A készülékben lévő tunertől függ, mennyire képes kiszelektálni a hasznos jelet a zavarok közül (ún. "szelektivitás"). simán lehet hogy többet ront a végeredményen, mint amit javít
- az is lehet hogy túl magas szintet ad a tunernek, egyszerűen túllövi a tuner bemenetét, ami megint csak megzavarja a vételt: erős adók mint a Kossuth, Petőfi széttorzulnak, gyengébbek lesznek csak "jók"
Igazából az erősítőt lehetőleg nem a fejegység közelébe, hanem az antenna közelébe illik tenni. Nem véletlenül így van a modern autókban a gyári antennáiban is, a tetőre szerelt antenna "talpában" azért van egy dudor, mert az nem dizájn, az rejti az erősítőt rögtön az antenna tövében. A cápauszony antenna ezért is tud ilyen kicsi lenni, mert az erősítővel egybe van építve, ott helyben.

Fejegység tekintetében egyáltalán nem tartom hülyeségnek ma már a BlueTooth kihangosítót. Ha már cserélsz, legalább annyi legyen benne.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.12 11:53:03 írta robi (Robi) »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8444 Dátum: 2018.02.12 12:03:03 »
Antenna erősítő inkább szerencse dolga, csak akkor rendelj ha tényleg bebizonyosodtál róla hogy minden egyéb hibaforrást kiküszöböltél, és ha tényleg kell is. Ugyanis az egyáltalán nem garantált, hogy az antennaerősítő jobbá teszi a vételt:
- mindent felelrősít, amit a kábelen kap, nem csak a hasznos jelet, hanem a zavaró jeleket, az interferenciát generáló jeleket is. A készülékben lévő tunertől függ, mennyire képes kiszelektálni a hasznos jelet a zavarok közül (ún. "szelektivitás"). simán lehet hogy többet ront a végeredményen, mint amit javít
- az is lehet hogy túl magas szintet ad a tunernek, egyszerűen túllövi a tuner bemenetét, ami megint csak megzavarja a vételt: erős adók mint a Kossuth, Petőfi széttorzulnak, gyengébbek lesznek csak "jók"
Igazából az erősítőt lehetőleg nem a fejegység közelébe, hanem az antenna közelébe illik tenni. Nem véletlenül így van a modern autókban a gyári antennáiban is, a tetőre szerelt antenna "talpában" azért van egy dudor, mert az nem dizájn, az rejti az erősítőt rögtön az antenna tövében. A cápauszony antenna ezért is tud ilyen kicsi lenni, mert az erősítővel egybe van építve, ott helyben.

Fejegység tekintetében egyáltalán nem tartom hülyeségnek ma már a BlueTooth kihangosítót. Ha már cserélsz, legalább annyi legyen benne.
Köszi, ez hasznos! BT kihangosító nem nagyon érint, nem használok okostelefont és a feature phone sincs sűrűn bekapcsolva. Ha nyaraláskor vonulunk, akkor a két kocsi közt kézirádióval kommunikálunk.