Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686302 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8130 Dátum: 2016.01.19 22:09:49 »
Egyszerűbb dolgok, de az áruk hogy viszonyul a mi motyóinkoz?  ::)

Amúgy az aktívos felvetésedre a válasz az, hogy lehetne, legalábbis elméletben. Hiszen van hangszórónkénti vágás, időkorr, és hangerő, oldalankénti EQ, tehát mindent össze lehet állítani mindennel, idő, és türelem kérdése... Pont ez a szép az aktívozásban, hogy nagyon eltérő rendszert tudsz csinálni, pusztán beállítással. És ez nem csak a jó-rossz behatárolásba eshet, hanem közte akárhová...  :yes:
A gyakorlatot tekinve meg ugye két eltérő hangszóró között nagyobb lesz a különbség, mint egy azonos párnál, ha az egyiken kifordítom a lesugárzási kúpszögéből (az a bizonyos 30-40° a hangszóró tengelyétől nézve, amiben "lineáris" a frekimenete), pl a vezető oldali hangszórónál...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8131 Dátum: 2016.01.20 08:05:14 »
Egyszerűbb dolgok, de az áruk hogy viszonyul a mi motyóinkoz?  ::)

Na. Hát ez az. Hogy sokkal egyszerűbbek, mégis sokkal drágábbak. A kutya ott lehet eltemetve, hogy a hájtek megoldások helyett az anyagminőségre és a pontosságra helyezik a hangsúlyt.

Amúgy az aktívos felvetésedre a válasz az, hogy lehetne, legalábbis elméletben. Hiszen van hangszórónkénti vágás, időkorr, és hangerő, oldalankénti EQ, tehát mindent össze lehet állítani mindennel, idő, és türelem kérdése... Pont ez a szép az aktívozásban, hogy nagyon eltérő rendszert tudsz csinálni, pusztán beállítással. És ez nem csak a jó-rossz behatárolásba eshet, hanem közte akárhová...  :yes:
A gyakorlatot tekinve meg ugye két eltérő hangszóró között nagyobb lesz a különbség, mint egy azonos párnál, ha az egyiken kifordítom a lesugárzási kúpszögéből (az a bizonyos 30-40° a hangszóró tengelyétől nézve, amiben "lineáris" a frekimenete), pl a vezető oldali hangszórónál...

Igen, ez az a hiba, amibe általában beleszaladnak az aktívosok, tisztelet a kivételnek. Könnyű azt gondolni, hogy nem számít, milyen alapvető, akár elgondolásbeli hibája van a rendszernek, azt majd úgyis kikorrigálom, hiszen aktívban vagyok. Aztán a gyakorlat azt mutatja, hogy aki aktívot használ, azoknak úgy uszkve a 60-70 százaléka éppen pont mindig elégedetlen valamivel, ezért itt piszkálja, ott piszkálja, ha beülök halltani, akkor magyarázza, hogy hátööö ez még nem a végső állapot, mert hát ha itt eltekerem, akkor itt jobban szól, de ott meg elmegy a beállítás..... én meg nem tudok meghallgatni négy számot egyhuzamban belenyúlás nélkül.  ::) Aztán csinálja ezt a delikvens 3-4 évig, cserélget jobbra-balra, utána belefárad, eladja.  :eek:

A nagyon eltérő rendszerrel kapcsolatban meg az jutott eszembe, hogy nem nagyon eltérőt kell tudnia, hanem nagyon jót, eltérés nélkül.  :flowers: És akkor nincs gond. A gondok viszont már a forrásnál elkezdődnek: egy középkategóriás forrást választ, és abból akar nagyon jót kihozni. Ez nem fog sikerülni. K-Ferit se nagyon értem, miért nem szerzett már be egy referencia osztályú fejet, külön házban a DSP-vel, ha mindenáron aktívozni akar. Persze egyrészt az sokkal inkább kihozza a rendszerhibákat, másrészt meg nem hülye az ember, hiszen ha egyszer így is végigveri a mezőnyt egy közepes P80-as fejjel, minek feccöljön bele feleslegesen plusz pénzt...?  :sorcerer: ::)

De ez nem azt mutatja, hogy nem lenne hova feljebb lépni, csak azt, hogy a mezőny ennél gyengébb. Megmondom őszintén lehet, hogy én is elkezdenék eljátszani az aktív rendszer gondolatával - ha meglenne a fejemhez a legnagyobb processzor, amit hozzá gyártottak. Jahogy az 100E+ használtan ebayen évente kétszer, amikor felbukkan..... hmmm, ennek is meg lehet a magyarázata, nemigaz?

Szóval azt gondolom, ne a nagyon különböző karakterek kikutyulásának a lehetősége legyen már a cél, hanem a nagyon jó rendszer. Csak így, egyszerűen. Hogy legyen háklis igenis a forrásra(mármint arra, hogy eredeti, vagy írt-e az adott CD-lemez), meg arra, hogy mennyire régen volt újra blankolva az erősítőbe becsatlakozó vezeték, mutasson meg ilyen eltéréseket is. A jó rendszer elérésének egyik útja szerintem ez

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8132 Dátum: 2016.01.20 08:51:52 »
Juteszembe, ha netán valakivel szembe jönne egy Power szériás JBL szett, netán a 16 centis GTI, ne fogja vissza magát, szóljon. Kicsit megfáradt a jobbos kickem, egyelőre még "csak" akkor serceg, ha nagyon hideg van, +5 fok felett nem, nem is értem, miért van ez így, de nem szeretem.  :D

Viszont égen-földön nem találok egyiket sem, pedig azért a GTI-t bepattintanám, még akkor is, ha ez minimum egy százasba kerülne  :devil: :devil:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8133 Dátum: 2016.01.20 09:38:51 »
Szerintem ez az állítgatás, sose lesz kész állapot inkább a beállítások sokszínű lehetősége miatt van... Ismerek olyan passzívozót is (mondeo-s Laci) aki már az 5. hangváltót rakja össze, és az ő szintjén 50-100e ft egy hangváltó pár anyagköltsége... Na, olyan zenei rendszert még nem hallottam, mint az övé, viszont borzasztó káosz volt színpad ügyileg, és ezzel, illetve a fázishibákkal el is ment az egész rendszer...  :no: Ezután ő is visszatért az időkorra tudtommal. Enélkül valóban jó rendszer nem nagyon lehet autóba csinálni. Lehet, hogy zeneibb egy passzív rendszer, de ha arról beszélünk, hogy az élő zenét adjuk vissza, akkor ne legyen már 2 énekes, meg 2 gitár, meg stb... És akkor a fázishibákról még nem beszéltünk, ami vagy van, vagy nincs. De inkább van... És mivel tudja az ember, hogy ezzel nem tud mit csinálni, belenyugszik... Nem azért mert jó, hanem mert nem lehet mit tenni vele. Aktív esetén pedig egy kattintás az időkorron, és máris változik a dolog, színpad is, fázishelyesség is. Csak ez nagyon felvétel függő...

Az pedig, hogy egy rendszer csak egyféle képpen/beállítással lehet jó, szerintem nem állja meg a helyét. Ki tudod hegyezni színpadra, hogy minden olyan fókuszált legyen, hogy csukott szemmel rámutatsz a gitárosra, az énekesre, de a vokálosok közül is megmondod, hogy ki a magasabb. Lásd Szlama Zoli autója (amúgy szintén 80Prs). Engem lenyűgözött a rendszerének ez a része, viszont nekem túl száraz volt, nem kötött le egy idő után a hangjával. Ugyanez a rendszer, akár kisebb hibák benne hagyásával lehetne sokkal zeneibb, csak éppen ezzel fel kell áldozni azt a bizonyos fókuszáltságot...

Amúgy ez a fej bőven elég egy ~2millás (újkori ár) rendszer képességeihez. Nemrég szereltem P99r-t, nincsenek ám nagy különbségek a több mint 3x-os árhoz képest. Persze részletezőbb hangja van valamivel, de más kiemelkedő pozitívumot nem tudok mondani. Ami természetes is, hiszen tudjuk, hogy minél feljebb lépünk, annál drágább lesz egységnyi javulást elérni.  :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8134 Dátum: 2016.01.20 10:57:48 »
Hát, ha nincsenek nagy különbségek, akkor ott rendszerszintű baj van: azt jelenti, hogy egy ötszörös árkategóriájú készülék tulajdonságait már nem képes átadni a rendszer, ergo ami utána van, az szűk keresztmetszet (mindegy, mi az. A Pioneernál nem hülyék dolgoznak, hogy kábé ugyanazt kiadják 3-4-szeres áron. Ott szignifikáns különbségeknek kell lenni).

Ez az én bajom ezekkel az autókkal, meg ezzel a szisztémával, amit leírsz. Hogy valamit valamiért mindenképpen fel kell áldoznom...? Meg minden felvételfüggő...? Ne már....
Beülök. Beteszek egy Dream Theatert. És vagy elindul a lábam, vagy nem. Ha nem indul el, akkor baj van, hiába hallom, hogy James LaBrie három centivel alacsonyabb Petruccinál... ;)
Nálam a színpad közepe a kormány fölött van (passzívban vagyok). Persze mivel lent vannak a magassugárzók, ezért a két széle lent van, de a lábam elindul, ha jó a zene, és nem tudom halkan hallgatni, illetve aláfestésnek hallgatni: vagy kikapcsolom, vagy megkérem a páromat, hogy csitu, mert most zenevan (szokott neki örülni).  :lol: Ja és nincs két énekes, nincs két gitár (hacsak az eredetiben nincs).

Nincs tökéletes színpadom. De élet van benne, dinamika. Nem mondom, hogy nem lenne jó mellé még egy tökéletes, kiegyensúlyozott, megfelelő magasságú színpad is - de nem az élet feladása árán. Ha a térleképezést (amit mondjuk 90-100-nál kíváncsi lennék, hogyan lehet hallani) mellé lehet emelni, ám legyen. De a döglött zene 100-nál is döglött zene. Márpedig a kocsival többet közlekedek, mint állok.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8135 Dátum: 2016.01.20 17:07:59 »
Nem akarlak meggyőzni, de azt érzem, hogy kevés jó aktív rendszert hallottál... Én nem tartom a sajátom kiemelkedőnek, de 100-nál, sőt 150-nél is ugyanott van a színpad... Megtaláltam a jó beállítást. Ha menet közben elmászik, az fázis gond.

Amúgy te a színpadot áldoztad fel, azzal a beépítéssel, és időkorr elhagyással. Szóval ugyanott vagyunk, csak mások a preferenciák, mást tartunk fontosnak.  :yes:
És "ha minden felvétel jól szól, akkor igazán semmi se szól jól", -  ezt nem én mondtam. De sztem könnyedén belátható, ha az ember meghallgat mondjuk egy Stokfish-től származó felvételt, aztán meg mondjuk egy magyar zenekar albumát, akkor nagyon nem ott, és úgy lesznek a dolgok, ahogy kellene. Én az előbbit vettem alapul, arra állítok, ha az jól szól, és más meg rosszul, az nem a rendszer hibája... Tény, hogy az aktív jobban arcába tolja az embernek a hibákat, hiszen nem csak a hangszínek tolódnak el (eltúlzott, vagy dörmögő basszus, kongó közép, stb...), hanem a színpad is egy nagy katyvasz lesz...  :no:

Az említett rendszer elemei pedig: Pio P99, Audioquest red river RCA, 2x Phoenix Gold MS 275, Kácsa flw, lsw hsz kábel, Rainbow profi line hsz szett, hátul Emphaser 1800 mono, 2x JL sub, zárt ládában. Szóval szerintem meg van adva a módja...  :)

joga160

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8136 Dátum: 2016.01.20 17:52:53 »
2004 es corolla versoba milyen 2 dines fejegysèget érdemes venni?  És milyen való bele? Köszi

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8137 Dátum: 2016.01.21 08:30:03 »
Nem akarlak meggyőzni, de azt érzem, hogy kevés jó aktív rendszert hallottál...

Hát, ebben lehet valami. Pontosabban hallottam már nagyon jól beállítottat is, nem is egyet, de több olyat, ami félkész volt, és hogy-hogy nem, de mindig valami magyarázatra szorult, hogy hát ez vagy az most miért nem jó....
Ha kicsit jobb idő lesz, meghallgatnálak, kíváncsi vagyok, mire jutottál.  :hug:

Amúgy te a színpadot áldoztad fel, azzal a beépítéssel, és időkorr elhagyással. Szóval ugyanott vagyunk, csak mások a preferenciák, mást tartunk fontosnak.  :yes:

Na ez igaz!  :clap:

És "ha minden felvétel jól szól, akkor igazán semmi se szól jól", -  ezt nem én mondtam. De sztem könnyedén belátható, ha az ember meghallgat mondjuk egy Stokfish-től származó felvételt, aztán meg mondjuk egy magyar zenekar albumát, akkor nagyon nem ott, és úgy lesznek a dolgok, ahogy kellene.

A Stokfish felvételei elég érdekesek. Nagyon csillogó, nagyon pincemély, nagyon úgy vannak megcsinálva, hogy az ember elé üljön és rácsodálkozzon, hogy hűha - de a felvételek másik 95%-a nem ilyen. Van tőlük három albumom, ismerem, szeretem is - de igen erős kisebbségben van még így is.

Aktív rendszernél a júzer tolja a saját arcába a hibákat, hiszen az imént említetted, hogy gyakorlatilag azt csinálsz a rendszerrel, amit akarsz (amire én azt mondtam, hogy kötve hiszem, erre kiderül, hogy igenis nem lehet mit kezdeni a rendszerszintű hibákkal).

Az említett rendszer elemei pedig: Pio P99, Audioquest red river RCA, 2x Phoenix Gold MS 275, Kácsa flw, lsw hsz kábel, Rainbow profi line hsz szett, hátul Emphaser 1800 mono, 2x JL sub, zárt ládában. Szóval szerintem meg van adva a módja...  :)

Hát ja. Erre mondtam, hogy mindegy is, miből van összerakva, milliós komponenseket is lehet úgy összeválogatni, hogy mélyen alulmúlja magát az összhatás, csak "szerencsés" kéz kell hozzá.
Itt is ahogy olvasom, miből lett összerakva, jön a kérdés, hogy miért nem lehetett egy egységes kábelezést befűzni, hogy ha futotta az embernek két PG-re, mit keres hátul egy Emfézer, miért nem PG van ott is, illetve tudja-e valaki, hogy a Rainbow és a JL tányérok azonos hangzásvilág-e. Minél kiemelkedőbb minőségű egy-egy komponens, annál többet mutat meg a rendszer hibáiból. Én azt gyanítom, ez történt a P99-cel.

És persze nyilván benne van az is a pakliban, hogy egyszerűen csak nem jött be a P99 hangja. Van ilyen. Az Alpine F1 Status alapvetően hi-end - hasonló fejekkel összeeresztve viszont az derült ki róla, hogy naaaagyon széles a színpada. Egy nagyon széles csík. Ettől még persze jobb volt, mint a piacon kapható fejek 90 százaléka, csak a saját kategóriájában mutatta ezt meg. Vagy ott van a sokak által referenciaként emlegetett 7944-es, amit egy másik hifista ismerősöm nagy örömmel vett meg, csak nem volt kész a kocsija, és betettük a Sonym helyére, aztán autóba már sosem került be, mert AB tesztben azonos körülmények között már nem volt olyan jó.

Sógorom példáját is tudom hozni otthoniban. Mikorra azt mondtam, hogy na, az most már hallhatóan jobban szól, mint az én kocsim, akkorra új árban úgy 3-4 millió volt a szobában - de még mindig nem szólt olyan jól és egységesen, mint egy öregróka hifista 200 ezres rendszere. Azt a házimozit, amit a sógorom összerakott otthonra szemrebbenés nélkül elcseréltem volna arra a 200 ezres rendszerre, egész egyszerűen azért, mert az egyik ésszel volt összerakva és nagyon sokat szüttyögött az ember a hangsugárzók beállításával (helyileg), a sógoromnak meg amikor mondtam, hogy húzza már ki a faltól a másfél milliós JMLab Electrákat, akkor közölte, hogy ááááá, nemhúzza, mert beleütközik az erkélyajtó, különbenis aktívban van ( :lol: :lol:), a rendszer kikorrigálja. És azóta is 5.1-ben hallgat zenét (ennek megfelelően inkább nem is sztereót), mert szerinte az jobban szól. Persze, hogy jobban szól, hiszen nincs rendesen előkészítve a szoba sztereóra....

Szóval elég sok múlik a megfelelő komponensek kiválasztásán és összhangján.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8138 Dátum: 2016.01.21 08:31:12 »
2004 es corolla versoba milyen 2 dines fejegysèget érdemes venni?  És milyen való bele? Köszi

Bármilyen kétdinest be lehet tenni, hiszen szabvány méretű.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8139 Dátum: 2016.01.21 21:26:12 »
@robi
Mi a helyzet a fejegységed berepedt képernyöjével? Cserélni fogod, vagy màr ki is cserélted? Mit mondott az àrus?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8140 Dátum: 2016.01.21 23:40:19 »
Hallgatózásban mindenképp benne vagyok, úgyis régen találkoztunk.  :yes:  Akár mostanában is kinézünk valami mélygarázst, ott meleg van...  :D

A felhozott rendszert meg meg kell hallgatni, addig kár róla beszélni. Szerintem nagyjából egyben van, a Pg erő, és a német Rainbow/MB hsz párosok már sokat bizonyítottak sztem.  :yes: A sub szekcióval én se értek egyet, ott kicsit megalománra sikerült a dolog, fölöslegesen. De ez a fej produkciójából túl sokat nem von le sztem.

Az meg, hogy ésszel építkezik az ember, az alap. De tudjuk, hogy szarból nem lesz vár, és a legjobb komponenseket is agyon lehet csapni nagyon pici spórolással, vagy kompromisszummal.  :yes:

Tavaszra azért vannak tervek, elvileg már postán van a pg mps2240-em, illetve szervizre vár egy Hifo Mercury VII, és egy Zeus VII. Ebből a trióból szép dolgok születhetnek még.  :szemez: A mercury hangja beszarás, szobában próbáltam, két filléres dobozzal, de nehéz volt felállni előle... Pedig egy Sherwood A50x4 van betéve erre a célra, az se egy fos valami...  ::)

Amúgy Alpine-ból a legjobb amit eddig hallottam, az a 7998, abban megvan az a jóféle Alpine részletesség, ugyanakkor nagyon zeneien tud szólni, élethű minden.... Egyszerűen jó.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.21 23:43:02 írta PiciPeti »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8141 Dátum: 2016.01.22 09:56:19 »
Hiányoztak már innen ezek a "hifimániás" kommentek  :D Jó olvasgatni a hozzáértőket, mert sok hasznos dolog felszedhető.  :yes: Az utóbbi pár évben kicsit el volt laposodva ez a topik. De nem csak itt Toyotás körben, hanem úgy általánosan kicsit szűkül az autóhifi érdeklődők világa, egyre kevesebben igénylik. Legalább is nekem ez a benyomásom.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8142 Dátum: 2016.01.22 13:57:35 »
Hallgatózásban mindenképp benne vagyok, úgyis régen találkoztunk.  :yes:  Akár mostanában is kinézünk valami mélygarázst, ott meleg van...  :D

A felhozott rendszert meg meg kell hallgatni, addig kár róla beszélni. Szerintem nagyjából egyben van, a Pg erő, és a német Rainbow/MB hsz párosok már sokat bizonyítottak sztem.  :yes: A sub szekcióval én se értek egyet, ott kicsit megalománra sikerült a dolog, fölöslegesen. De ez a fej produkciójából túl sokat nem von le sztem.

Az meg, hogy ésszel építkezik az ember, az alap. De tudjuk, hogy szarból nem lesz vár, és a legjobb komponenseket is agyon lehet csapni nagyon pici spórolással, vagy kompromisszummal.  :yes:

Tavaszra azért vannak tervek, elvileg már postán van a pg mps2240-em, illetve szervizre vár egy Hifo Mercury VII, és egy Zeus VII. Ebből a trióból szép dolgok születhetnek még.  :szemez: A mercury hangja beszarás, szobában próbáltam, két filléres dobozzal, de nehéz volt felállni előle... Pedig egy Sherwood A50x4 van betéve erre a célra, az se egy fos valami...  ::)

Amúgy Alpine-ból a legjobb amit eddig hallottam, az a 7998, abban megvan az a jóféle Alpine részletesség, ugyanakkor nagyon zeneien tud szólni, élethű minden.... Egyszerűen jó.  :yes:

Jaja, egy 7998-ast meghallgattam volna én is szívesen, bár azt mondják, a 7939-nek jobb volt a hangja. Olyan meg volt bent. Jópofa kütyü a disznóorral az előlapján.

Mostanában nemigen lenne értelme, mert hacsak nem áll a kocsi 8-10 órát a mélygarázsban, nem lesz igazán jó. Tapasztaltam.  ::) :D Egyszer itteni kollégával ültünk neki a hallgatózásnak ilyen nullafok környékén mélygarázsban - nekem egy óra múlva kezdett a fej magára találni, amiben benne van, hogy nyilván nem járó motorral járattam, így nem melegedet az utastér sem.

De még nagyobb baj, hogy a jobb kickem rendetlenkedik, nem tudom, mi a gyík van vele, de egyelőre csak akkor susog, ha nagyon hideg van, ami egyrészt nyilván jelen van melegben is, csak nem hallatszik, másrészt meg nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem hat vissza az erősítőre, és nem akarom kinyírni a végfokot. Egy időben még csak-csak hallgattam, de aztán észbe kaptam, hogy ha ez valami rövidzárlatot csinál, de nem akkorát, hogy leoldjon a védelem, csak akkorát, hogy valami túlmelegedjen hosszú távon... úgyhogy nem erőltetem, legalább míg jobb idő nem lesz.

Persze szerelőhöz se egyszerű így elvinni, kicsit lehet, hogy hülyén nézne, amikor azt mondanám, hogy de mielőtt megnézi tegye be fagyasztóba....  :eek:

Ezért keresek valamit a pótlására is... :whistling:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8143 Dátum: 2016.01.22 23:26:39 »
Tényleg nem tuti a mélygarázs... Ma egy sráccal halóztunk, 2 óra alatt a sz.r is belénk fagyott...  :nonono:

A hsz-ednek nem bevezetőszál nyűgje van? Pillébe varrott, vagy lengő? Tekercsnél csak van akkora légrés, hogy ne zsugorodjon rá a magra...  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8144 Dátum: 2016.01.23 11:49:50 »
Tényleg nem tuti a mélygarázs... Ma egy sráccal halóztunk, 2 óra alatt a sz.r is belénk fagyott...  :nonono:

A hsz-ednek nem bevezetőszál nyűgje van? Pillébe varrott, vagy lengő? Tekercsnél csak van akkora légrés, hogy ne zsugorodjon rá a magra...  :D

Járó motor esetleg nem jutott eszetekbe, Buksik?  :sorcerer: :devil: ::)

Hangszórónál én is gondoltam erre, főleg mert melegen sosenem jelentkezik. De most legutóbb olyat csinált, hogy amikor álltunk a dugóban és átmelegedett kicsit az ajtóba minden, rendben volt, amikor meg elindultunk és elkezdte hűteni az ajtót a menetszél, elkezdett susogni....  :cry: :censored: Mindegy, valamelyik nap kiveszek egy nap szabit, és lebeszélem a hangszóróssal, hogy megvárnám... Ja, merthogy bele van forrasztva az ajtóba a kick (is)....  :ph34r:

Hiába no, kellene az a GTI, annak csavaros a kábelrögzítése, nem buziskodtak papucsokkal....  :devil: