Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1646070 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7845 Dátum: 2015.10.20 10:39:10 »


Előlapba van beépítve mikrofon, Google hangfelismerős kereséssel működik, és a telefon kihangosító is tudja használni. Hátán bemenet extra mikrofonhoz, adtak is hozzá olyat, amit fel lehet csíptetni valahová fejmagasságba (Yaris II-ben a térképolvasó lámpába van gyárilag kialakítva hely a mikrofonnak kárpit mögé és A oszlopba kell fűzni a kábelt)



Szia !

Mennyire jó az előlapi mikrofon ? Én egyébként nem tudtam a térképolvasós lehetőségről, hanem az A oszlop tetején lógattam ki a mikrofont, így közelebb van a fejhez is. :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7846 Dátum: 2015.10.20 11:05:53 »
Azt írják hogy 32GB-osat biztosan kezel, nekem most per pill csak egy 8GB-osam meg egy 2GB-osam van. Majd venni fogok egy 32-est, annyi bőven elég lesz.
Hátul lóg rajta három USB port, egy rövid kb. 20cm-es, ebbe raktam a DAB tunert, a másik kettő kb. 1m hosszú, ezeket a vezető oldali kesztyűtartóba vezettem. Ide lehet tetszőleges méretű pendrive-okat csatlakoztatni, vagy akár mobilinternetes stick-et.
Van még az előlapon is egy negyedik mini-USB csatlakozó, amit a kártyafoglalattal együtt egy sapka diszkréten rejt. Ebbe elvileg telefont lehet csatlakoztatni, screen mirroring céllal.

Köszönet a részletes bemutatóért, ezek szerint érdemes beruházni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7847 Dátum: 2015.10.20 11:29:37 »
Android KitKat 4.4.4 fut rajta. A telepített app-ok pikk-pakk gyorsan reagálnak, iGO is nagyon gyorsan indul. Ugye ismeretes, telefonokon előfordul a belassulás, itt ez egyáltalán nem tapasztalható.
RK3066 Cortex A9 típusú, dual core processzor van benne (létezik RK3188, quad core-os fejegység is), 1GB DDR3 RAM, 8GB memória van beépítve, ennek több mint fele belső tárhely app-ok telepítésére elérhető, többi rendszerterület. 2 mikroSD kártya foglalat van benne, app-ok telepítésekor ki lehet választani hogy belső memóriába, vagy valamelyik SD-re telepítse-e őket (nekem eddig minden befért a belsőbe, a TTS is, csak az iGO van az SD-n, ahogy mindig is volt - mert így könnyebb lesz frissíteni, kártyakivétellel).
Két részből áll az agya, egy MCU ami hardverikusan kezeli a hang jelútakat, vezérléseket a nyomógombokról, DVD lejátszást, beépített tunert, videó bemeneteket, kormányvezérlést (én Yaris-omban nincs kormányvezérlés, de kábelei elő vannak készítve; amúgy a készülékben tetszőleges funkciókat lehet rendelni a kormány gombokhoz egy beállító ablakban), és külön az Android SoM, ami csak a szoftveres dolgokat csinálja. A két részegységet két külön firmare-el lehet frissíteni. Az MCU-t nem frissítettem, verziószáma szerint nem kellett mert ennél frissebbet nem találtam a neten.
Érintőképernyő érzékeny, kapacitív. Mérete 7" Felbontása 800x480, aminek előnye, hogy autóban a középkonzolba szerelve távolabbról is nagyon jól látható és kezelhető (létezik 1024x600-as kijelzővel szerelt fejegység is, de abban nincs DVD olvasó).
Előlapba van beépítve mikrofon, Google hangfelismerős kereséssel működik, és a telefon kihangosító is tudja használni. Hátán bemenet extra mikrofonhoz, adtak is hozzá olyat, amit fel lehet csíptetni valahová fejmagasságba (Yaris II-ben a térképolvasó lámpába van gyárilag kialakítva hely a mikrofonnak kárpit mögé és A oszlopba kell fűzni a kábelt)
Az FM rádió app-ok kiírják a RadioText-et is, azaz amelyik adón jön, ott megjelenik az éppen adásban lévő zeneszám vagy műsor címe.
Első boot-olás kb. 20-25 másodperc. Beállítható, hogy mi történjen amikor leállítja az ember a motort, le tud állni teljesen, vagy standby-ba maradjon csak kikapcsolt kijelzővel egy ideig (5 perc -> 2 óra). Beállítható, hogy boot-olás közben mi látszódjon a kijelzőn, mondjuk egy animált Toyota embléma  ;)
Innen vettem: http://www.ebay.com/itm/281685108757 a "Make Offer" lehetőséggel pedig tudtam alkudni 35 eurót az árából.
Ez eladó angliai, és onnan is postázza a terméket, ezért a választottam őt és nem a kínaiakat, mert Angliából szállítva hivatalosan magyar vám és áfamentesen jön a termék - továbbá minden garanciális ügy intézése is rajta keresztül zajlik EU-s szabályok alapján, nem pedig távol-kelettel.
Az ár nem volt drágább, mintha Kínából rendeltem volna.
bravó  :clap:
ezek után megtekintettem az e-bayem a mazdákat is és az enyémhez is kapható hasonló. elég csábítónak tűnik egy navi, ami lejátszik a telefonról is zenét  :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7848 Dátum: 2015.10.20 13:15:09 »
Előtte - Utána
 [rohog]

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7849 Dátum: 2015.10.20 13:18:57 »
Képet is lőssz legyszi? Kiváncsi vagyok az összhatásra nagyon, bár nem kételkedem a szavadban.[emoji6]

Összhatás iGO-val:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7850 Dátum: 2015.10.20 13:30:09 »
Köszönet a részletes bemutatóért, ezek szerint érdemes beruházni.

Igen, tehát elmúltak azok az idők amikor univerzálissá tévő 2DIN-es beépítő kerettel kellett elcsúfítani a műszerfalat, most már egy az egyben a gyáriak helyére beilleszthetők a gépek, a gyári design-ra figyelemmel.
Iceboxauto nevű eladót az eBay-ről ajánlom, Angliából szállít és rendes EU-s garanciát ad. Ilyen nagyságrendű vásárlásnál ez számít, Kínából direkt import Magyarországra necces tud lenni.
Toyotás cuccai: http://stores.ebay.co.uk/Iceboxauto/_i.html?_nkw=Toyota

Iceboxauto-val pedig személyesn pozitv a tapasztalatom:
- lehet alkudni (kb. 10ezer Ft.-ot engedett az árból simán az eBay-en keresztül)
- tévesen jelezte a termék tulajdonságait (képernyőfelbontást 1024-nek jelezte miközben a termék 800-as), ezt ellenőriztem amikor megkaptam, és írásban szóvá tettem neki. Elnézést kért a tévedésért, és azonnal felajánlotta hogy visszafizeti a postaköltséggel megnövelt összeget ha vissza akarom neki küldeni, vagy küld valamit kompenzációba. Én pedig a Yaris rendszámtábla gyári világítás helyére bepattintható tolatókamerát választottam, kb. 10ezer Ft. értékben.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.20 13:35:34 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7851 Dátum: 2015.10.20 13:33:44 »
Szia !

Mennyire jó az előlapi mikrofon ? Én egyébként nem tudtam a térképolvasós lehetőségről, hanem az A oszlop tetején lógattam ki a mikrofont, így közelebb van a fejhez is. :D

Kirpóbáltam a mikforonokat még itt a lakásban az Audio Recorder app-al (mely veszteségmentes WAV fájlba rögzít), majd PC-n meghallgatva azt mondom, nagyon jó minőségű hangot produkál kb. 60cm-es távolságól. A külső mikrofonja nem annyira jó hangú, mint az előlapi. Ettől függetlenűl bekötöttem...

Telefonálás közvben viszont még nem tudom milyen, mert a mai rövid utamon még nem volt hívás.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7852 Dátum: 2015.10.20 13:44:06 »
bravó  :clap:
ezek után megtekintettem az e-bayem a mazdákat is és az enyémhez is kapható hasonló. elég csábítónak tűnik egy navi, ami lejátszik a telefonról is zenét  :hmmmm:

Kösz... ma be kellett menjek egy boltba egy rövid időre, a hideg eső miatt nem szállítottam ki a gyerekeket - helyette az SD kártyáról nyomtam nekik egy kis rajzfilmet. Kuss vót  :szemez:

Amúgy van a hátán rakat RCA kimenet, egyrészt hangok (ha valakinek netán kevés lenne a beépített erősítője, és saját sub-ládával és végfokkal bohóckodik), másrészt videó, fejtámlamonitoroknak. Külön vezérlőszál is van a külső erősítő számára. Szerencsére az efféleségek engem nem izgatnak, így ott lógnak hátul nincsenek bekötve.
A beszerelés viszonylag egyszerű. Elektromosan semmi buherára nincs szükség. Gyári rádió ki, droidos rádió be, minden csatlakozó passzol. Mechanikusan annyi van, hogy a gyári rádiót kétoldalt egy-egy tartólemez fogja, ezt át kell szerelni az új rádióra, és ebből a lemezből egy 2mm-es pöcköt le kell reszelni. Ez egy Yaris II-specifikus tartólemez pár.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.20 13:48:57 írta robi (Robi) »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7853 Dátum: 2015.10.20 15:15:13 »
és ha jól értettem, a navit SD-n keresztül működteti? térkép is volt hozzá, vagy az saját volt?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7854 Dátum: 2015.10.20 16:01:36 »
Bármilyen navigációs app-ot lehet használni, ami Androidon fut. Egyik SD kártya dedikáltan "GPS"-nek van nevezve, és Androidon belül arra optimalizálva, hogy a navigációs app-ok ott keressék a térképfájlokat.
Waze, Sygic, iGO, GoogleMaps, Here...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7855 Dátum: 2015.10.20 16:16:09 »
Neked effektiv milyen navigàcios appokkal szàllitottàk le és milyen térképpekkel? A hàtso csatlakozok egy az egyben ugyanazon a helyen vannak mint az eredeti gyàri ràdion, vagy màs az elhelyezésük? Le kell valami részeket csavarozni is, vagy sem? A kormànyfunkciokkal is kompatibilis és a gépkocsi vilàgitàsàval a kezelö gombok is kigyulladnak (mint a gyàrin)?
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.20 16:38:42 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7856 Dátum: 2015.10.20 16:35:57 »
Ha jól emlékszem GoogleMaps volt előtelepítve az Androidba amikor kidobozoltam a terméket.

Így néz ki a készülék háta:


És ilyen kábelkorbácsot adtak hozzá, mely a hátán lévő fekete aljzatba csatlakoztatva, Toyota-csatlakozókat prezentál az autó felé (pontosan ugyanolyanokat, és ugyanannyit, mint a gyári rádión van):


A másik fehér csatlakozókhoz is járnak hasonló kifejtő kábelkorbácsok, melyek RCA-kra, USB-kre fejtik ki a sok lábakat. A rádió hátánál és alatta bőven van hely a kábelek elhelyezésére.

Mint írtam, a Yaris II esetén, a gyári rádióról le kell szerelni két oldalsó tartólemezt (4 csavar fogja), és át kell szerelni az új rádióra egy az egybe. Ezek a tartólemezek rögzítik a műszerfalba/középkonzolba az egészet.
Azt is írtam, hogy kormányfunkciókat kezeli (olvass vissza picit). És igen, a gépkocsi világításával a kezelő gombok háttere is bekapcsol, kijelző háttérvilágítása is változni tud (beállítható).
Sőt, sebességfüggő hangerő is van benne, de nem a motortól veszi a jelzést mint a gyári rádió, hanem a GPS-ből olvassa ki a sebességet.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.20 16:38:41 írta robi (Robi) »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7857 Dátum: 2015.10.20 16:38:09 »
Ertem, köszi. Esetleg lenne egy linked az adaptorhoz, hogy miképp kötötted rà 12V-ra a lakàsban, amig mindent beàllitottàl rajta?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7858 Dátum: 2015.10.20 16:47:11 »
Konkrétan egy ilyet használtam. Lényeg hogy 12V-ot adjon ki fixen, és legalább  3A-es legyen.
Egy mama DC-csatlakozót buheráltam 2 darab drótra, és azokat a Toyota csatlakozó megfelelő színű drótjaihoz (piros, sárga = +, fekete = -, lásd alábbi rajzon is a lábkiosztást) "drótoztam" majd szig-szalagoztam. (a fehér csatlakozóházból egy tűvel ki tudtam szedni a lábakat, és úgy)
Az egész átmeneti jellegű volt, amikor végeztem, szétszedtem az egészet. A jövőre való tekintettel viszont már rendeltem is egy ilyen ellendarab szettet, melyhez direktbe illesztve a mama DC csatit, nem kell többet buherálni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7859 Dátum: 2015.10.20 17:04:38 »
Még egy érdekesség, a kábelkorbácson az egyik drótra az van írva hogy "BRAKE". Elvileg ezt a kézifékhez kellene kötni. A fejegység így érzékeli hogy az autót nem vezetik, és csak ekkor engedélyezi a videók megjelenítését.
Szerencsére a főzött ROM-ban van erre szoftveres beállítási lehetőség is. Ugyanakkor azt írják az szakfórumon, hogy elég leföldelni ezt a drótot és akkor már be is van csapva az egység.