Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1668634 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7830 Dátum: 2015.10.18 18:40:34 »
Semmi köze az ECU-hoz. A Yaris II-ben a középkonzol tetején külön kijelző van ezekhez, a sebességmérővel, fogyasztásmérővel, fordulatszámmal, hőmérséklettel stb. együtt. Az nem esik ki.
A fejegység Torque-al jött előtelepítve, tehát egy ELM adapterrel az OBD porton nyomban 1000x több infód van mint a gyári ECU...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7831 Dátum: 2015.10.19 08:17:44 »
Robi, és egyébként, mit tudsz elmondani az egység hangminőségéről? A gyárihoz képest jobb/rosszabb/ugyanolyan? Paraméterezhető az EQ? (látom, igen.)
A leírtak alapján nekem nagyon szimpatikus a cucc...  :yes: :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.19 08:21:49 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7832 Dátum: 2015.10.19 08:32:38 »
Arról még semmit, mert még nem építettem be. Mint előbb írtam, az asztalon adtam neki 12V-ot, és így hang nélkül csak a készülék kezelőfelületét állítgattam. Tegnap este rákerült a legfrissebb (tegnapi kiadású) főzött rom.
Ilyeneket állítgattam rajta, hogy a DVD gomb megnyomására a Waze induljon el a DVD lejátszó program helyett (NAVI gombra iGO indul el), a különféle app-okat telepítgettem és állítgattam rajta, stb. Egyszerűbb így, mert mivel van benne WiFi, a lakás WiFi-jére felcuppantva rögtön internethozzáférést tudtam adni neki. Összepárosítottam a telefonnal, átmásolta róla a telefonkönyvet. Vettem hozzá eBay-ről egy USB-s DAB-vevőt, mely segítségével a már Budapesten fogható digitális rádió adásokat lehet hallgatni, ezt telepítettem fel rá.
Rengeteg a beállítási lehetőség, van benne parametrikus EQ, illetve be lehet állítani az panoráma jobb/bal elől/hátul pozíciót úgy is, hogy egy pöttyöt mozgatsz az autó felülnézetében - de mondom, ténylegesen hallani nem volt még lehetőségem, mert nem az autóban teszteltem idáig.
A teljes testreszabással minimum 6 órát töltöttem eddig, és úgy érzem még van dolgom vele, ezért mindenképp érdemes a szoftveres részét nem lent az autóban nyomkodni.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7833 Dátum: 2015.10.19 11:33:58 »
Ezek után elképzelem, hogy órákat töltesz beállítással, letöltéssel, stb, majd kiderül, hogy erősítőhiba miatt nem is szól :tt2:  :1eye: :ph34r: :devil:
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7834 Dátum: 2015.10.19 11:43:29 »
Hát kétségtelenül igazad van, hogy statisztikailag van rá esély [rohog]

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7835 Dátum: 2015.10.19 11:53:50 »
Amùgy praktikus a képernyö elhelyezkedése a navigàlàshoz? Nincs tùl lent? Az ùj Aurisokban is az én izlésemhez képest elég furcsàn àllnak ezek a navi képernyök...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7836 Dátum: 2015.10.19 12:11:41 »
Igen néztem én is, az új Corollában is túl lentre gondolom elhelyezve a gyári navit.
A Yaris II-ben szerencsére elég magason van a középkonzol elhelyezve, így nem gondolom, hogy túl lent lenne. Elég magas lesz ahhoz is, hogy adott esetben a gyerekek a hátsó ülésről lássák a nekik játszódó rajzfilmet  ;)
Nagyon örülök, hogy végre kikerül a szélvédő alól az odacuppantott készülék, este/éjjel a legzavaróbb, hogy az amúgy sötét úthoz képest kontrasztban ott van a navi kétszer a szemed előtt (egyszer önmaga, meg egyszer az üvegfelületről visszaverődve). Nálam ez éjjeli témára állítva is sok volt, egésznapos monitorbámulós munkanap után zavarta a szemem. Most szépen kikerül a direkt látótérből.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.19 12:16:04 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7837 Dátum: 2015.10.19 20:54:39 »
Beszereltem.

Azt tudom mondani, brutáljó a hangja. Úgy teljesítményben, mint minőségben lazán veri a gyárit, úgy, hogy a hangszórók ugyanazok, a gyáriak. Zenefájlokkal teszteltem, nagyon király.
A rádiója érzékeny, a gyári antennával megfelelően képes venni az adásokat sercegés nélkül. Az általam külön extraként beszerelt digitális tunerrel pedig még tisztább a hang (az analóg FM csatornákon is), mint a beépített tunerrel. Az FM rádió konkrétan úgy szól, mintha a zenefájlt hallgatnád. Hihetetlen.
A navigáció hangja nagyon szépen szól, a TTS-el feltelepített magyar nyelvcsomag helyesen ejti ki az utcaneveket, ha közben rádiózol vagy zenét hallgatsz, diszkréten lehalkítja a zenét miközben a navi beszél (be lehet állítani az arányt).
GPS jelet 1 másodperc alatt talál. A GPS antennáját a műszerfal mögé szereltem, a burkolat alá rejtve (kiszereltem a lencsés műszerfalat, annak belső borítására ragasztottam, majd visszatettem).

Teljesen gyári a kinézet, semmit se bomlott az arányos dizájnja a középkonzolnak, sőt, mondhatni még szebb lett, mert nincsenek össze-vissza elhelyezve különféle nyomógombok, hanem csak egy sima kijelző van és kész.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7838 Dátum: 2015.10.19 21:00:28 »
Grat! Jó választás volt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7839 Dátum: 2015.10.19 21:00:39 »
Ha valakinek kell esetleg egy Yatour MP3 CD-tár emulátor, telefonos kihangosítóval, jelezze. Eddig a Yaris gyári fejegységével kifogástalanul működött, de minden "kis csatlakozós" 6+6 lábas Toyota fejegységhez jó.
MP3 zenék címeit kiírja a fejegység vele!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7840 Dátum: 2015.10.19 21:14:13 »
Képet is lőssz legyszi? Kiváncsi vagyok az összhatásra nagyon, bár nem kételkedem a szavadban.[emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7841 Dátum: 2015.10.19 21:19:01 »
Besötétedett mire kész lettem. Holnap.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7842 Dátum: 2015.10.20 08:30:24 »
Android KitKat 4.4.4 fut rajta. A telepített app-ok pikk-pakk gyorsan reagálnak, iGO is nagyon gyorsan indul. Ugye ismeretes, telefonokon előfordul a belassulás, itt ez egyáltalán nem tapasztalható.

RK3066 Cortex A9 típusú, dual core processzor van benne (létezik RK3188, quad core-os fejegység is), 1GB DDR3 RAM, 8GB memória van beépítve, ennek több mint fele belső tárhely app-ok telepítésére elérhető, többi rendszerterület. 2 mikroSD kártya foglalat van benne, app-ok telepítésekor ki lehet választani hogy belső memóriába, vagy valamelyik SD-re telepítse-e őket (nekem eddig minden befért a belsőbe, a TTS is, csak az iGO van az SD-n, ahogy mindig is volt - mert így könnyebb lesz frissíteni, kártyakivétellel).
Két részből áll az agya, egy MCU ami hardverikusan kezeli a hang jelútakat, vezérléseket a nyomógombokról, DVD lejátszást, beépített tunert, videó bemeneteket, kormányvezérlést (én Yaris-omban nincs kormányvezérlés, de kábelei elő vannak készítve; amúgy a készülékben tetszőleges funkciókat lehet rendelni a kormány gombokhoz egy beállító ablakban), és külön az Android SoM, ami csak a szoftveres dolgokat csinálja. A két részegységet két külön firmare-el lehet frissíteni. Az MCU-t nem frissítettem, verziószáma szerint nem kellett mert ennél frissebbet nem találtam a neten.

Érintőképernyő érzékeny, kapacitív. Mérete 7" Felbontása 800x480, aminek előnye, hogy autóban a középkonzolba szerelve távolabbról is nagyon jól látható és kezelhető (létezik 1024x600-as kijelzővel szerelt fejegység is, de abban nincs DVD olvasó).
Előlapba van beépítve mikrofon, Google hangfelismerős kereséssel működik, és a telefon kihangosító is tudja használni. Hátán bemenet extra mikrofonhoz, adtak is hozzá olyat, amit fel lehet csíptetni valahová fejmagasságba (Yaris II-ben a térképolvasó lámpába van gyárilag kialakítva hely a mikrofonnak kárpit mögé és A oszlopba kell fűzni a kábelt)
Az FM rádió app-ok kiírják a RadioText-et is, azaz amelyik adón jön, ott megjelenik az éppen adásban lévő zeneszám vagy műsor címe.
Első boot-olás kb. 20-25 másodperc. Beállítható, hogy mi történjen amikor leállítja az ember a motort, le tud állni teljesen, vagy standby-ba maradjon csak kikapcsolt kijelzővel egy ideig (5 perc -> 2 óra). Beállítható, hogy boot-olás közben mi látszódjon a kijelzőn, mondjuk egy animált Toyota embléma  ;)

Innen vettem: http://www.ebay.com/itm/281685108757 a "Make Offer" lehetőséggel pedig tudtam alkudni 35 eurót az árából.
Ez eladó angliai, és onnan is postázza a terméket, ezért a választottam őt és nem a kínaiakat, mert Angliából szállítva hivatalosan magyar vám és áfamentesen jön a termék - továbbá minden garanciális ügy intézése is rajta keresztül zajlik EU-s szabályok alapján, nem pedig távol-kelettel.
Az ár nem volt drágább, mintha Kínából rendeltem volna.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.20 08:39:50 írta robi (Robi) »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7843 Dátum: 2015.10.20 10:00:57 »
Mekkora tàrhelyes mikroSD kàrtyàkat fogad el?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7844 Dátum: 2015.10.20 10:24:55 »
Azt írják hogy 32GB-osat biztosan kezel, nekem most per pill csak egy 8GB-osam meg egy 2GB-osam van. Majd venni fogok egy 32-est, annyi bőven elég lesz.
Hátul lóg rajta három USB port, egy rövid kb. 20cm-es, ebbe raktam a DAB tunert, a másik kettő kb. 1m hosszú, ezeket a vezető oldali kesztyűtartóba vezettem. Ide lehet tetszőleges méretű pendrive-okat csatlakoztatni, vagy akár mobilinternetes stick-et.
Van még az előlapon is egy negyedik mini-USB csatlakozó, amit a kártyafoglalattal együtt egy sapka diszkréten rejt. Ebbe elvileg telefont lehet csatlakoztatni, screen mirroring céllal.