Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697646 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7545 Dátum: 2014.06.11 20:16:16 »
Hetvegen allitottam az erositokon, kicsit kevesebb a basszus, tobb kozep.:)
Szerintem baromi jo lett, hangolast a szembe szomszed nem dijazta.
Felmentem a rabaringre ott meg lemeritettem az akksit, mert a motort leallitottam...

Azt hiszem megkuldom a rendszert majd kondival, mert kicsit pislakol, illetve legkozelebb kap egy nagy akksit.

2farados eleg? Vagy legyen egy 10 farados rockford kondi?
Ugy vagyok, h maradnek a markanal illetve lehet beraknam a masik 4 csatist:)
Konrád

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7546 Dátum: 2014.06.11 20:26:30 »
Vegyél egy spirálcellás aksit a kondi+új aksi árából.  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7547 Dátum: 2014.06.11 22:56:42 »
Ha minden körülmény kedvezően alakul, délutánra be lesz szerelve a cucc az autóba. Mivel a Corollaban az első szett nem volt rákötve az erősítőre, így most pluszban kell hozzá egy pár RCA kábel és egy második jel átalakító dobozka.

A szak műhely munkáját nem ismerem, de a helyi Média Markt autohifi osztályán ezt a céget ajánlották, mint valóban hozzáértő céget.
Elhoztam. Nos, az elsőre vegyesek az érzéseim.  ::)
Negatívumok:
- szembesültem azzal, hogy ha fejegységet veszek esetleg, annak legalább 2 pár RCA kimenettel kell, hogy rendelkezzen, annak érdekében, hogy kiváltható legyen az RCA jelátalakító. Ugyanis, ezek a kis dobozok nagyrészt Kínában készülnek és sajnos, nélkülözik a jó minőséget. A motor járásakor hallatszik egy halk "generátor-zaj" és álló motornál is a kelleténél több az "alapzaj". Ez csak azt jelenti, hogy kvázi halkan nem érdemes zenét hallgatni benne, de legalább kikapcsolt rádió mellett is van menetzaja.
- az RCA jelátalakító bekötésekor a két oldali hangszóró felcserélve lett bekötve: ha a balance-ot balra tekerem, akkor a jobb oldal szól és fordítva. Ezzel még visszaviszem, mert
- elég költséges lett a beszerelés. Nem vagyok jártas a beszerelési árakban, de 5000Ft/óra munkadíj és 6 óra munka számomra több, mint amire számítottam, igaz, mindezt úgy, hogy ülés kiszed, kárpitok leszed, stb, mindennel együtt (a bontás-összerakás is sok idő ám)  :hmmmm: , de

Pozitívumok:
- A balance-hibát leszámítva szép és igényes az install, minden a burkolatok alatt van elvezetve, motortérben a tűzfalszigetelés mögött úgy, hogy a tápkábel végig be van tekerve fekete szigetelővel (teljesen észrevehetetlen), a biztosítékház kétoldalú ragasztóval került rögzítésre a levegőszűrő házának oldalán
- A mélyláda várakozáson felül szól, ha hihetek a fülemnek. Semmi dübögés, szinte nem hallható késés, a mélyhangok gyakorlatilag az első mélyközepek felől "jönnek" és én pontosnak mondanám. Nem tolakodó, nem bántó, nem döngeti le a gyomrom, de az eddigi hangzásba megérkeztek a mélyebb tartományok.
- kifelé nem "zenél" az autó
- mivel meghagytuk szólni a hátsó hangszórókat is, nem tűnik nagyon zavarónak a hátsó sorban sem a zene, bár, kétségtelenül elől a "jó".
- Fader és Balance 0-án, Treb +3, Bass +2 (mindkettőt -5 - +5ig lehet állítani) beállításokkal a legtöbb zene hallgatható, rádiót 1-1 értékkel érdemes "megszínezni"


Tervek:
- első szett csere. A szerelő szerintnagyot dobna a hangzáson egy legalább közép szintű komponens szett hangváltóval, mert jelenleg nem érdemes nagyon hangosan hallgatni a rendszert, ugyanis az ajtókárpit beremeg, aminek hangja van (érezhető), nem lehet levágni a mélyeket az első szettről. Új szetthez be is kábelezném rendes hangszórókábellel.
- olyan erősítőt venni, amin nemcsak a csatornák hangerejét lehet beállítani, hanem a tartományukat is, hogy hol szóljanak.
- a fejegységet elvileg a 2 pár RCA csati hiánya miatt kellene cserélni, de hangzásilag nem ez a gyenge láncszem, hanem az első hangszóró szett

Zenék:
Metallica borzasztóan szól, de ez lehet a rossz mionőségű mp3 formátum miatt is. Alapvetően a modern, elektronikus zenét fekszenek neki, a Pendulum egyenesen qrvajólszól!!!  :clap: A Self vs. Self odaüt rendesen, dübörögnek a kövér, testes mélyek. Paul Kalkbrenner is jól szól, de a legújabb Coldplay-en is ott az Another Arms, vagy a Midnight mosolyt csalogatónak. Hip-hop is rendben van és a Parov Stelar is. Ja, és Rudimental-t ki ne hagyjam...  :clap:
Úgy veszem észre, ezekkel van pariban a mélyláda, szépen, finoman, de határozottan elhúzza a mélyeket, nem kong, nem döng. Tetszik! Főleg, hogy ennyire gagyi sub van a ládában. Mit szólhat egy rendes Roki P1-gyel pl?  :?: (igaz, utóbbinak kb 28 liter zárt dobozban az igénye, az enyém meg csak 22liter)

Summa: Ha azt kérdezitek, "jobb-e mint a gyári", akkor azt mondom, sokkal jobb! Ha azt kérditek, nyugodt szívvel nevezném-e "autóhifinek", akkor a válaszom "még nem, de az út, amire lépett, az oda vezet"...  :cool2:

És a lényeg: Zsombit hoztam haza a bölcsiből, odatekertem neki a Coldplay-t, vigyorgott, mint a vadalma!!!  :D :D :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7548 Dátum: 2014.06.11 23:08:53 »
Mondtam, hogy ki kell hajítani a gyári hangszórókat :D Erősítő milyen? RCA kábel és a tápkábel hol van hátravezetve?
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.11 23:13:11 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7549 Dátum: 2014.06.11 23:09:14 »
30 rongy egy ilyen beszerelésért?  :eek:

Pályát tévesztettem... Nagy ritkán szerelek/ünk haverral, komplett rendszerek szoktak 10-15 között kijönni. Igaz papírunk nincs róla...  ::)

A gyenge láncszem pedig nem az első szetted lesz, hanem a fejegység sajnos. Lehet meglepődnél, ha rendes rendszerben hallanád azt a hangszórót.   :)
A zúgás-sípolástól meg fogsz bolondulni, én se bírtam 2 hétnél tovább.. Sajnos ez várható volt...  :wacko:

Nézegess fejegységeket, meg beépítőkeretet, és készülj rá lélekben... Beépítés után örülni fogsz, hogy meglépted, hidd el nekem.  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7550 Dátum: 2014.06.11 23:55:44 »
Mondtam, hogy ki kell hajítani a gyári hangszórókat :D Erősítő milyen? RCA kábel és a tápkábel hol van hátravezetve?
Ha sikerül összehozni a nyári talit Kakucson, majd meghallgatod, nem annyira kuka az.  ;)
Az erősítőt még kb 11-12 évvel ezelőtt vettem a Media Marktban, egy Jensen Invader 4000 típus. Bazi nagy hibája, hogy a frekvenciaszabályzó hiányzik róla, így csak a csatornák hangerejét lehet állítani.
Maga az erősítő a jobb1 ülés alatt van elhelyezve úgy, hogy a hátsó lábtérfűtés is megmaradt. Éppen befért az ülés alá. Az RCA és a tápkábel az autó (ha bent ülünk) jobb oldalában, a küszöb alatt van a gyári kábekötegekkel együtt elhelyezve.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7551 Dátum: 2014.06.12 00:00:27 »
30 rongy egy ilyen beszerelésért?  :eek:

Pályát tévesztettem... Nagy ritkán szerelek/ünk haverral, komplett rendszerek szoktak 10-15 között kijönni. Igaz papírunk nincs róla...  ::)

A gyenge láncszem pedig nem az első szetted lesz, hanem a fejegység sajnos. Lehet meglepődnél, ha rendes rendszerben hallanád azt a hangszórót.   :)
A zúgás-sípolástól meg fogsz bolondulni, én se bírtam 2 hétnél tovább.. Sajnos ez várható volt...  :wacko:

Nézegess fejegységeket, meg beépítőkeretet, és készülj rá lélekben... Beépítés után örülni fogsz, hogy meglépted, hidd el nekem.  ;)
Ja, vazze, én is úgy a felére számítottam...  :wacko: Gondolhatod, mit szólt az asszony, mikor mondtam neki, majd meghallotta, hogy zajos a kikapcsolt fejegység mellett...  :lol:  :gun_bandana:

Lehet, igazad van. Most kb ott tartok, hogy örülök, hogy bent van a cucc. Olyan ez, mint, amikor az asszony ( :D ) az első lekvárját főzi: örülsz, hogy túl van rajta, nem akarod kritizálni, még szinte ízlik is, aztán egyszer megkóstolod a mama lekvárját...  :lol:

Ha közepes hangerőn "zenélek", nem hallatszik a zúgás. Ellenben a kikapcsolt rádió zaja nagyon zavaró.

Az a baj, hogy a T22-höz nincs - legalábbis én nem találtam - még beépítő keret... Így marad a 2 DIN-es lehetőség a gyári helyre.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.12 00:02:27 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7552 Dátum: 2014.06.12 00:08:39 »
Persze, világos. Sokkal jobb lett mint volt, van mély, van hangerő, elindultál a leejtőn...  :D

Ezen ne múljék: http://www.ebay.com/itm/ACV-TOYOTA-Celica-MR2-Corolla-Avensis-Verso-DIN-Radio-Blende-Einbau-Rahmen-/281076872346?pt=Einbaurahmen_Radioblenden&hash=item41717cb49a

Leírás szerint jó hozzá...  ;)
Amúgy milyen RCA, meg tápkábel ment be? Erősítő-hangszórók között milyen kábel megy?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7553 Dátum: 2014.06.12 00:18:26 »
Baromi jó a kérdés, nem tudom, holnap megkérdezem. Elvileg a hangszórókábel és a jelátalakító összesen 5000Ft anyagköltséget jelentett. Ebbe a jelátalakító egy SAL, ami kb 2000Ft lehet, a többi a hangszórókábel.

A táp- és RCA kábelek meglévő anyag volt, elég is lettek pont hosszra. Csak az előbbi kettőt kellett hozzácsapni.

A biztosítékházra talán Suntech volt ráírva. Nem hinném, hogy ez valami kiemelkedő márka, igazából, amíg ilyen szerény komponensekből épül fel a rendszerem, nem látom értelmét komolyabb, jobb minőségű kábelezésnek. Azt is fontosnak tartom, de de messze nem elsődlegesnek.

Most leginkább az tetszik benne, hogy a mélyláda viszonylag jól szól, jó helyről (előlről) jön a hangja. Ettől féltem leginkább, hogy bántó lesz, de nem. De a zaj...  :wacko: :whistling:
Azonban, jelenleg esély sincs belátható időn belül, hogy fejegységet cseréljek. A fejlesztés lépései mostantól időben nagyon meg fognak nyúlni. Szigetelés megvan nagyjából, ez is nagy szó.  ::) :)
Meg addig igyekszem folyamatosan fejlődni, tanulni, képbe jönni az autóhifiben, legalább elméleti szinten.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.12 00:23:25 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7554 Dátum: 2014.06.12 09:05:53 »
Ha sikerül összehozni a nyári talit Kakucson, majd meghallgatod, nem annyira kuka az.  ;)
Az erősítőt még kb 11-12 évvel ezelőtt vettem a Media Marktban, egy Jensen Invader 4000 típus. Bazi nagy hibája, hogy a frekvenciaszabályzó hiányzik róla, így csak a csatornák hangerejét lehet állítani.
Maga az erősítő a jobb1 ülés alatt van elhelyezve úgy, hogy a hátsó lábtérfűtés is megmaradt. Éppen befért az ülés alá. Az RCA és a tápkábel az autó (ha bent ülünk) jobb oldalában, a küszöb alatt van a gyári kábekötegekkel együtt elhelyezve.

Az RCA kábelnek semmiképp sem szabad együttfutnia a tápkábellel, ha az anyós ülés alatt van az erősítő akkor gondolom a tápkábel se hosszú szakaszon megy, de még így is zavart okozhat a jelkábelen. Ezt mindenképp érdemes lenne megnézni. Nálam nincs semmiféle generátorzaj, RCA kábel egyik oldalon megy hangszórókábelekkel, tápkábel és remote kábel a másik oldalon.

Erősítő ha jól látom két csatornás, akkor ez hajtja a mélynyomót? Miért nem hátra tettétek mondjuk a mélyládára csavarozva? Erősítő testelése hol történt?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7555 Dátum: 2014.06.12 09:44:00 »
Az RCA kábelnek semmiképp sem szabad együttfutnia a tápkábellel, ha az anyós ülés alatt van az erősítő akkor gondolom a tápkábel se hosszú szakaszon megy, de még így is zavart okozhat a jelkábelen. Ezt mindenképp érdemes lenne megnézni. Nálam nincs semmiféle generátorzaj, RCA kábel egyik oldalon megy hangszórókábelekkel, tápkábel és remote kábel a másik oldalon.

Erősítő ha jól látom két csatornás, akkor ez hajtja a mélynyomót? Miért nem hátra tettétek mondjuk a mélyládára csavarozva? Erősítő testelése hol történt?
A tápkábellel kapcsolatban igazad lehet, én is olvastam ezt, hogy érdemes külön vezetni a hangszórókábelektől.  :yes:

Az erősítő 4 csatornás, rajta van hídban 2 csatornán a mélyláda, és két csatornán az első szett.

A testelés a jobb oldali lábtérben, elől-oldalt egy csavarhoz erősítve lett megoldva.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7556 Dátum: 2014.06.12 10:20:27 »
A tápkábellel kapcsolatban igazad lehet, én is olvastam ezt, hogy érdemes külön vezetni a hangszórókábelektől.  :yes:

Az erősítő 4 csatornás, rajta van hídban 2 csatornán a mélyláda, és két csatornán az első szett.

A testelés a jobb oldali lábtérben, elől-oldalt egy csavarhoz erősítve lett megoldva.
Most értem vissza a beszerelést végző emberkétől, rendeztem a tartozásomat és megkértem, hogy ebben az árban még igazítsa meg a kábeleket a Balance-ügyben, valamint válassza szét az RCA kábelt a táptól, mert szinte biztos, hogy amiatt zúg. Megígérte, hogy megteszi, de az autót csak akkor tudom vinni, ha a gyermekem megszületett és hazapakoltam őket a kórházból. Ez még néhány nap.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7557 Dátum: 2014.06.12 11:03:59 »
Csak nem volt akkora madár az ember, hogy elvitte a korbács mellett az RCA-t... Mondjuk a csatornafelcserélés után...  ::)
Szerintem az átalakítók zúgnak, nekem is ilyen volt sajna...  :ph34r:

Ha a fejcsere nem pálya, megoldás lehet még: http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=65&termek=33237 Erről régebben olvastam, hogy viszonylag jó minőség, nem zúg, és egész magas jelszintet ad ki.

Amúgy az oldalhelyesség csak annyi, hogy megcseréli az erősítőn az RCA kábeleket. Magát a kábelt pedig érdemes a műszerfal mögött lehozni, és a váltóboxból kijönni vele, könnyen szerelhető, nem zavarja semmi, nem is kell bontani nagyon.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7558 Dátum: 2014.06.12 11:18:23 »
Csak nem volt akkora madár az ember, hogy elvitte a korbács mellett az RCA-t... Mondjuk a csatornafelcserélés után...  ::)
Szerintem az átalakítók zúgnak, nekem is ilyen volt sajna...  :ph34r:

Ha a fejcsere nem pálya, megoldás lehet még: http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=65&termek=33237 Erről régebben olvastam, hogy viszonylag jó minőség, nem zúg, és egész magas jelszintet ad ki.

Amúgy az oldalhelyesség csak annyi, hogy megcseréli az erősítőn az RCA kábeleket. Magát a kábelt pedig érdemes a műszerfal mögött lehozni, és a váltóboxból kijönni vele, könnyen szerelhető, nem zavarja semmi, nem is kell bontani nagyon.
Pontosan így lesz, mert a tápkábel centire pontosan olyan hosszú, amilyennek lennie kell. Az RCA-val lehet variálni.

Madár, vagy nem, azt mondta, hogy a zúgás az ő tesztjekor nem hallatszott, bár ő nem a némától egy egységnyire hallgatta a teszt alatt. Nem magyarázkodott, bólintott és megígérte, hogy javít. Én nagyon tapintatosan megjegyeztem, hogy ilyen szerelési költség mellett legyen már minden tekintetben a lehetőségekhez mérten legjobb a hangzás. Nem húzta a száját, szerintem korrekt, de el ivárható részéről ez a hozzáállás.  :yes:

Az ötletet köszönöm, első körben meghallgatjuk, mit hoz a kábel szétválasztás. Nem is tudtam, hogy ilyen kütyü is létezik...  :eek: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7559 Dátum: 2014.06.12 11:23:55 »
Első szettnek ez szimpatikus is lehetne akár... Kíváncsi lennék a hangjára... Azt gondolom, hogy ha eljutok oda, hogy a hangszórót cserélek, kb 20-30.000-es kategóriába nézelődnék. Az a zavaró nem kicsit, hogy a pénz meglenne rá, csak nyilván másra kell (lakáshitel - nagy mumus)...  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i