Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698263 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10269
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7260 Dátum: 2013.10.18 20:49:56 »
az milyenaza digitális A osztályos erősítő? tudja valaki?
"A osztályú erősítők"-ről tanultunk anno, itt egy rövid összefoglaló általában:
http://www.vegfok.hu/erosito-faq/18-osztalyu-erosito
Kiemelés ebből:
" 'A' osztályú végfoknál az aktív eszközökön folyamatosan áram folyik keresztül. Ez a fokozat képes a legkisebb torzítással átvinni a ráadott jelet, ám a folyamatos üzem miatt jelentős a hőleadás és a tápfelvétel, emiatt csak kisebb teljesítmények előállítására lehet használni."

Azt nem tudom, mire értik, hogy digitális benne.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7261 Dátum: 2013.10.18 21:50:10 »
Éppen azt akartam mondani, hogy még analóg elektronikán tanultuk a kapcsolási rajzát. Olyan régen volt, hogy kb. ennyire emlékszem.-(

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7262 Dátum: 2013.10.18 22:47:41 »
Egy kis érdekesség:

Még régebben ráakadtam egy Havassy-Syphonic lemezre a kölcsönzőben. Kiírtam magamnak, gondoltam meghallgatom már mi is ez, ha már annyit reklámozzák, meg istenítik.... Hát azt a csalódást... :no: Teljes összevisszaság volt az egész, hangszerek összemosva, nem volt elhelyezve térben, nem volt dinamika. Egyszerűen összeomlott az egész. Szidtam is a hangmérnököt, hogy ilyen szart hogy....  :no:

Most az előbb gondoltam meghallgatom azért, hátha jobb... Hát majdnem lepetéztem. Végighallgattam az egész albumot, és zseniális!  :clap:
Értelmet nyert, helyére került minden. Megjelennek az ember előtt a hangszerek, "látja" hol vannak, és minden kimérten, pontosan. Egyesek csak nagyon halkan kísérnek a háttérben, vagy csak ritkán nyúlnak a hangszerhez. Alig hallani, de ott van, és kiegészíti a zenét. Mindezek mellett ott vannak az apró finomságok, "hibák",  ahogy egy csendesebb zongoraszóló alatt lapozgatják a kottát a zenészek, ahogy valaki koppint a padlón valamit...

Azt hiszem ezért van értelme hifizni. Hatalmas élmény volt.  :)

És ebből látszik, mennyit számít a rendszerben 1-1 komponens, vagy azok összhangja. És hogy mekkora a jelentősége, hogy hogyan hallgatja az ember amit hallgat...  :hmmmm:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7263 Dátum: 2013.10.20 15:56:11 »
Ma végre bekerült a Emphaser, hát az Isten is ide találta ki...  :D



A Predatoroknak nagyon kellett ez a plusz teljesítmény (csatornánként +100W kb), korrektek lettek a mélyközép hangok, a kick-ek pedig brutálisak. Ha leütik a dobot, az bizony le van ütve...  :DDD

Magason sok változást nem vettem észre, kicsit szélesebb, és jobban tagolt lett a színpad. De sajnos a jobb-bal 1/3 még mindig hiányzik. A két széle, meg a közepe tökéletes... Érdekes...  :U

Verdikt: Carpower Predator 6/4-nek csatornánként 200W kell legalább...  :U

wolfman!

Valamikor szervezhetnénk egy hallózást, kíváncsi vagyok mit mondasz a cuccról.  :szemez:

mindenképpen, kíváncsi vagyok. Magassugárzó nélkül eddig döglött volt, most egészen biztos vagyok benne, hogy jobb. Valamikor nézzük össze! :szemez:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7264 Dátum: 2013.10.20 15:58:48 »
Egy kis érdekesség:

Még régebben ráakadtam egy Havassy-Syphonic lemezre a kölcsönzőben. Kiírtam magamnak, gondoltam meghallgatom már mi is ez, ha már annyit reklámozzák, meg istenítik.... Hát azt a csalódást... :no: Teljes összevisszaság volt az egész, hangszerek összemosva, nem volt elhelyezve térben, nem volt dinamika. Egyszerűen összeomlott az egész. Szidtam is a hangmérnököt, hogy ilyen szart hogy....  :no:

Most az előbb gondoltam meghallgatom azért, hátha jobb... Hát majdnem lepetéztem. Végighallgattam az egész albumot, és zseniális!  :clap:
Értelmet nyert, helyére került minden. Megjelennek az ember előtt a hangszerek, "látja" hol vannak, és minden kimérten, pontosan. Egyesek csak nagyon halkan kísérnek a háttérben, vagy csak ritkán nyúlnak a hangszerhez. Alig hallani, de ott van, és kiegészíti a zenét. Mindezek mellett ott vannak az apró finomságok, "hibák",  ahogy egy csendesebb zongoraszóló alatt lapozgatják a kottát a zenészek, ahogy valaki koppint a padlón valamit...

Azt hiszem ezért van értelme hifizni. Hatalmas élmény volt.  :)

És ebből látszik, mennyit számít a rendszerben 1-1 komponens, vagy azok összhangja. És hogy mekkora a jelentősége, hogy hogyan hallgatja az ember amit hallgat...  :hmmmm:

Jóreggelt...  :sorcerer: :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7265 Dátum: 2013.10.20 17:23:05 »
testvérem új kisautót venne és lebeszéltem arról, hogy bármilyen feláras gyári rendszerben gondolkodjon. így viszont ajánlanom is kellene neki egy helyet, ahol tudnak tisztességes hifit/navit beépíteni. tudnátok segíteni, ajánlani valamit?

Persze: Duett Kft.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7266 Dátum: 2013.10.20 17:55:02 »
mindenképpen, kíváncsi vagyok. Magassugárzó nélkül eddig döglött volt, most egészen biztos vagyok benne, hogy jobb. Valamikor nézzük össze! :szemez:

Jövő péntek? Mikrotali?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7267 Dátum: 2013.10.21 08:25:05 »
Lehet róla szó, úgyis bazirég jártam mikrotalin.....

A múltkor is odamentem, alig találtam ismerős arcot...  :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7268 Dátum: 2013.10.24 15:04:36 »
Lehet róla szó, úgyis bazirég jártam mikrotalin.....

A múltkor is odamentem, alig találtam ismerős arcot...  :D


Nem is fogsz, mert az (Ismerős Arcok) csak koncerten elérhető, v. lemezborítón! Remélem, hogy nemhagzik túl borítón my bariton! :D :)
Féke(z)d maga(d), hogy van? Esetleg most szombaton de. megcsinálhatjuk az MG műhelyben, ha még nem készült el! Az lenne csak a mikrotali; Te, PiciPetee,Akibor - hogy savazzam le az aksiját, a pálesz a mjúzik, meg a fék. ...Ja,meg MG, mi így négyen tudod...?  :D :) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7269 Dátum: 2013.10.24 19:05:03 »
lassan elpárolog a páleszed waze;)
a sav már megvan. melózok holn,szomb.hajnal végzek,megcsör.délelőtt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7270 Dátum: 2013.10.25 02:19:45 »
lassan elpárolog a páleszed waze;)
a sav már megvan. melózok holn,szomb.hajnal végzek,megcsör.délelőtt.

Jó de szigorúan 11 után, mert 1/2 7-re érek haza, és én vagyok a hunyó!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7271 Dátum: 2013.10.25 06:30:48 »
oks.
délben villásreggelivel,banánszoknyában foglak ébresztenhp;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7272 Dátum: 2013.10.25 09:13:26 »
oks.
délben villásreggelivel,banánszoknyában foglak ébresztenhp;) ;)

Sebaj, nekem lesz mire hivatkozni, hogy nem láttam elég jól a banánszoknyás nemjét vala. :szemez: :szemez: ;) Nem párolog csak fogy a dózis he!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7273 Dátum: 2013.10.25 16:42:33 »
Sebaj, nekem lesz mire hivatkozni, hogy nem láttam elég jól a banánszoknyás nemjét vala. :szemez: :szemez: ;) Nem párolog csak fogy a dózis he!
az elirás volt,de viszem,amit ígértem.
ott van velem már vagy 1200km óta;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7274 Dátum: 2013.10.25 23:56:28 »

Nem is fogsz, mert az (Ismerős Arcok) csak koncerten elérhető, v. lemezborítón! Remélem, hogy nemhagzik túl borítón my bariton! :D :)
Féke(z)d maga(d), hogy van? Esetleg most szombaton de. megcsinálhatjuk az MG műhelyben, ha még nem készült el! Az lenne csak a mikrotali; Te, PiciPetee,Akibor - hogy savazzam le az aksiját, a pálesz a mjúzik, meg a fék. ...Ja,meg MG, mi így négyen tudod...?  :D :) :flowers:

meglepődsz, ha azt mondom, nem nyúltam hozzá...?  :szemez:
tudod, a sör nem ital, ..... a fék nem játék.

Ma például voltam találkozón, de ahogy belemelegedtem volna a trémába, szóltak, hogy melóvan....  :ph34r: