Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1662158 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7005 Dátum: 2013.01.10 09:30:00 »
Szerintem a Yatour (legalábbis amit én rendeltem No.-ból, e-bayen) egy már-már gagyi kategória. Leírásával ellentétben szinte soha nem ott folytatja a lejátszást, ahol abbahagyta, nagyon lassan éled fel (vagy egyáltalán nem) a fejegység bekapcsolásakor és a második ki-beszerelésnél széthullott a burkolata... Ja, és ha úgy kapcsolom ki a rádiót, hogy nem a Yatour szól, akkor "eltűnik" a rendszerből (vagy kiszerelem a rádiót vagy leveszem az akksi sarukat, lényeg, hogy áramtalanítva legyen a fejegység) Mivel a gyári cd-váltó helyén üzemel a yatour, nem normális hibák ezek, szerintem. Biztos van jó Yatour termék, de nem a huszonezres kategória. Szerintem.

Elképzelhető, hogy van ilyen. Egy kollégámnak Focusban van, annak emlékezetem szerint Sony a gyári rádiója és abban minden gond nélkül üzemel.
Connectionból a kormánytávirányító adapter ismerem, az nekem van, hibamentesen üzemel  :szemez:
Az kétségtelen, hogy a Dension nyújtja a legjobbat ebben a szegmensben, nem véletlen, hogy Audi, Bmw gyári rádiókhoz szerelik márkaszervizekben. Nyilván ezért is annyi az ára. Én arra gondoltam, hogy olcsóbban talán azok is jók lehetnének. De a te példád tanulsága szerint lehet velük probléma - legalább is a Yatourral.

A fejegység cserével kapcsolatban egyetértek Wolfman kollégával. Ez a Sal meg stb. sztorit nem kellene erőltetni.
Én Kenwoodot vettem használtan a családban lévő egyik kisautóba, kemény 9 pénzért és teljesen rendben van minden szempontból, a hangzásvilágát pedig össze sem lehet hasonlítani ezekkel az olcsó izékkel.
Nagyon jók a Clarionok, bár vannak akiknek barátkozást igényel a nem szokványos dizájnjuk és színviláguk (vagy inkább színpárosításuk), már ami a 6-8 évvel ezelőtti rádiókban csináltak. De minőségben, hangban igen magas színvonalat képviselnek.
Vagy ha már USB fejet akarsz én azt mondom keress rá a Pioneer ha jól emlékszem valami MVH 1400 UB vagy valami ilyesmi jelölésű rádiójára. Nincs benne CD mechanika, viszont mindent olvas és egész jó beállítási lehetőségekkel rendelkezik és kellemes hanggal és nem utolsó sorban 16.000,- Ft az ára garanciával mindennel.  :yes:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7006 Dátum: 2013.01.10 09:43:20 »
Azon töprengtem, megérné-e javítani a gyári cd-rádiót (Blaupunkt, szépen szól, és olyan színű, mint a kárpit, ez nagyon mellette szól), vagy inkább venni egy ugyanilyet e-bay-ről? Az a gond vele, hogy nem eszi a cd-t, anno amikor tönkrement, alig tudtam kikönyörögni belőle, azóta meg se nyikkan, csak a rádió, illetve emiatt is lett a Yatour.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7007 Dátum: 2013.01.10 09:57:06 »
Akkor akár az is előfordulhat, hogy mégsem teljesen a Yatourral van a gond, hanem lehet némi bibi a rádióval is.  ::)
Én megpróbálkoznék a javíttatással előbb, bár manapság már nem sokan foglalkoznak ilyesmivel, bár nyilván Pesten azért más a helyzet. Mert ha rendelsz egy használtat külföldről vagy tök mind1 honnan az sem biztos, hogy tökéletes lesz, ha meg újat veszel annak az árából egy komplett minőségi hifit csinálhatsz az autódba.  :hug:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7008 Dátum: 2013.01.10 10:21:22 »
Hát... a széthullás, tehát a minőségi összeszerelés/fröccsöntés nem lehet a rádió hibája  :D a másik fele talán, ez sohasem fog kiderülni, talán ha lenne a közelben egy prémium kategóriás Yatour cucc, az meggyőzne. Gyári új rádió biztos egy vagyon lenne, kétségtelen, másik használt, még ha garanciával adják is ide, 1000 km-ről nehéz érvényesíteni adott esetben, javítás meg, na igen, necces. Sebaj, amennyit most használom (munkába menet 30-30 perc, havonta ~15 napon), még csendben is kibírom, annyira nincs rossz hangja a Micrának.

MininDisc miért nem terjedt el? Bő tíz éve kollégám vett, nem tudom, azóta meg van-e még neki; Nissan Marchba raktak gyárban (Japán...) MiniDisc-es rádiót, jól néz ki, mondjuk némileg drágább, mint egy mp3-as cd, és az Atrac3plus-t se igen tudja, szóval kellene pár lemezt hordani (mint anno audio cd-t)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7009 Dátum: 2013.01.10 10:24:53 »
MininDisc miért nem terjedt el? Bő tíz éve kollégám vett, nem tudom, azóta meg van-e még neki; Nissan Marchba raktak gyárban (Japán...) MiniDisc-es rádiót, jól néz ki, mondjuk némileg drágább, mint egy mp3-as cd, és az Atrac3plus-t se igen tudja, szóval kellene pár lemezt hordani (mint anno audio cd-t)
Mert mielőtt elterjedt volna jobban, bejöttek a flash alapú tárolók, illetve a BT-s fejegységek, a 3G és társai.
Már jó árban összekötöd az autót a telefonoddal és netről szeded a zenéket, pl tecső lejátszási listákból.
Az optikai tárolók is sérülékenyek. Aki meg hangminőségb*zi, az meg otthon bakelitezik még mindig.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7010 Dátum: 2013.01.10 10:38:19 »
Igazad lehet, DonPrego, távol-keleten pedig biztos más a tendencia, 2005 körül is simán raktak/kértek MD-t az autóba.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7011 Dátum: 2013.01.10 10:42:37 »
Igazad lehet, DonPrego, távol-keleten pedig biztos más a tendencia, 2005 körül is simán raktak/kértek MD-t az autóba.
Jah hogy te a gyári fejegységekről beszélsz. Azok ahogy elnézem pár évvel le vannak maradva. Gondolom az egyre gyorsabb fejlődési ütem miatt ez az állomás kimaradt, az MP3/CD után egyből az USB csati/BT esett be. Persze próbálkozások ettől még lehettek.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7012 Dátum: 2013.01.10 12:32:55 »
MininDisc miért nem terjedt el? Bő tíz éve kollégám vett, nem tudom, azóta meg van-e még neki; Nissan Marchba raktak gyárban (Japán...) MiniDisc-es rádiót, jól néz ki, mondjuk némileg drágább, mint egy mp3-as cd, és az Atrac3plus-t se igen tudja, szóval kellene pár lemezt hordani (mint anno audio cd-t)

Az a Sonynak volt szabadalma, más gyártónak nem is nagyon van minidisc lejátszója. Jó ötletnek tűnt a kompakt méret miatt. Én csak tippelni tudok, hogy egy-egy csomag lemez 6-7000 Ft, ami valljuk be, nem túl versenyképes a 200 Ft-os CD-k tömkelege mellett

De ugyanígy járt a Sony (meg még akik fejlesztettek SACD-t) a superaudio-szabvánnyal. Az se jött be. Gondolom itt is az ár győzött a minőség felett, ráadásul az SACD-ről nem lehet kalózmásolatot csinálni...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7013 Dátum: 2013.01.15 20:59:28 »
 :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

fkenny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7014 Dátum: 2013.01.27 18:22:27 »
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy a Yaris 1.3-as gyári kazettás fejegységhez hol tudok szerezni olyan kábelt amivel be tudom kötni a kormára épített gyári irányítógombokat.?
Segítségeteket köszönöm!
Üdv. Ádám

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7015 Dátum: 2013.01.28 10:41:14 »
Hogyan lehetne rábírni a gyári CD-lejátszót, hogy - amennyiben az eject gomb nem műkszik - adja ki a benne lévő lemezt?
Történt ugyanis, hogy az Avéba írtam 3 lemezt, beraktam az egyiket, szépen lejátsza, de ki már nem kaarja adni.
Ki kell ehhez bontani az egész fejegységet és szétszedni, vagy van vmi egyszerűbb megoldás is?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7016 Dátum: 2013.01.28 11:01:27 »
Máskor felszabályott lemezt rakj bele:-)
Egyéként nekem rémlik,h vmi billentyűkombinációval adja ki a mechanika a lemezt. Régebbi mondeo ghia cd-s fejegysëgnél vmi 2gombot kellett egyszerre nyomni.
Nemtom toyotánál ez él e!?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7017 Dátum: 2013.01.28 11:07:10 »
Misi javaslata az volt, hogy az IS mintájára valószínűlaeg szét kell szedni a lejátszót...  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7018 Dátum: 2013.01.28 12:56:26 »
Szavazás indult, szavazzatok  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7019 Dátum: 2013.02.22 09:09:18 »
Jelentem, sikerült magjavítani az Avensis gyári CD-lejátszóját.
Hogy kerek legyen a történet, leírom az elejétől.

Típus: T22 Avensis gyári CD-lejátszója Matsushita W53804
Hiba tünete: az audio CD-ket szépen lejátsza, nem ugrál, gyorsan olvassa be, azonban az EJECT gomb megnyomására semmi reakció, még csak a lejátszást sem szakítja meg és a mechanika felől sem hallani semmilyen, a lemez kiadására irányuló próbálkozást.

Első körben szétszedtem magam, remélve, hogy elkoszolódott valami belül, de semmit nem találtam, szinte patika állapotú a 12 éves szerkezet belseje.

Elvittem egy Panasonic szervizbe, ahol minden porcikáját, vezetékét, csatlakozását kiméregették, minden rendben volt. Egyetlen dologra lehetett csak a figyelmet összpontosítani, az előlap (fekete műanyag, amire rögzítve van az Eject gomb) és a lejátszó fém váza közötti érintkezés hiányára. Ez gyárilag vagy forrasztva van, van csak összeérintkeznek, lényeg, hogy ez a kapcsolat nem működött.
Lehetséges okai:
1. a forrasztást egy előző szétszedés alkalmával elszakították (kétlem, mert nagyon érintetlen volt a középkonzol belseje, ráadásul, meggyűlt a bajom, mire le tudtam húzni a helyéről...)
2. nem volt forrasztás, csak érintő kapcsolat, de eloxidálódott az évek során

Megoldás: Össze kell forrasztani, hogy az érintkezés létrejöjjön és kész is. Tökéletesen működik.  :clap:

Ez nekem szakértelem hiánya miatt áfásan 3000Ft-omba került, de nekem megérte.  :yes:

A modiknak üzenem, hogy talán nem lenne haszontalan dolog, ha beraknák a Csináld magad! topicba segítség gyanánt, mert típushibáról van szó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i