Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697683 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6750 Dátum: 2011.10.18 11:02:24 »
NE!!! építsd be azelőtt, hogy beszéltél volna velük! Nem vagy szakember, simán mondhatják, hogy szakszerűtlenül szerelted be... Először beszélj velük, tudasd, hogy mi a pálya, kérdezd meg, hogy mi a magyarázat, és mondd el nekik, hogy ha hibás, vagy szakszerűtlenül javított, megoldást kell keresni. Ha rábólintanak, csak akkor próbáld ki. Ha nem, akkor vidd el hozzájuk, hogy rakják be ők szakszerűen,* a későbbi reklamálást megelőzendő.

Én így csinálnám. Sokat tanultam a hibásan vett fejből...  ::)




*szerk.: esetleg vegyék vissza

Fejlemény van.    :yes:  A lényeg, hogy beszéltem velük és kérdésemre azt a magyarázatot adták, hogy nem volt javítva, mert nem volt baja a készüléknek, viszont a kiállítási darabokat, amikor beveszik a falról mindig a szervizben kezdenek, mert az esetenként több hónapig tartó falon létben eléggé elporozódhatnak stb. Így a szervizben kipucolják és leellenőrzik őket, majd ezt követően kerülhetnek csak eladásra.
Valószínűleg ezért nem is nagyon próbálták rejteni a munkalapot rajta, meg azon sem volt hibaok feltüntetve, ezért hihető számomra a magyarázatuk és ahogy elmondta is ezt támasztotta alá. 
Egyébként azt már tudom, hogy nem volt javítva, mert bele lett nézve szakember által a jelenlétemben, aki azt mondta minden gyári a szerkezetben és eredeti. Így aztán be is lett építve.  :hug:
Szépen elfér ez is az ülés alatt, minden gond nélkül illeszthető volt a másik helyére és szépen is szól. Jó nagy tüdő van benne az biztos és elég kiegyenlített, semleges. Nagyon jó volt az APX -is, az is tetszett, de úgy néz ki ez is jó lesz. Ja és az a rendszer alapzajnak mondott hang is hallhatóan kisebb lett.
Szóval most úgy néz ki, hogy örülünk.  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6751 Dátum: 2011.10.18 15:29:53 »
Helyes!  :D Várj még egy kicsit, mire minden összejáródik, ennek még finomodni fog a hangja, hiszen ha jól sejtem, a Pioneer szett még mindig bejáratós. Aztán lehet gondolkozni, hogy a kábelek jók-e ehhez az installhoz....  ::) :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6752 Dátum: 2011.10.18 15:30:51 »
szimpatikus srácok, ha tényleg átnézetik eladás előtt. Még előtte be is járatják Neked, szavad nem lehet...  :lol:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6753 Dátum: 2011.10.18 16:47:25 »
Igen a szett még javában bejáratós. A fejem leghamarabb az akku miatt fog fájni, mert ez még a gyári és erős a gyanúm, hogy ezt már nem fogja sokáig bírni és a helye a lámpatest és a hűtővízcső között lényegében le van korlátozva a "gyári méretű" akkura. Így aztán nem tom mi a bánatot teszek majd be erősebbet helyette.   :hmmmm:
A kábelekkel egyelőre nem gondolkodok, mert az RCA az egy Connection Best sorozatú, ami elég jó. Nyilván van tőle sokkal jobb is, de nem tervezem cserélni. A hangszóróvezetékek meg majd elválnak vagy beválnak, nem tom.   :?:

Ja, a bejáratás miatt már tényleg nem kell aggódnom, de ahogy néztem a csatlakozóit azt sejtem, hogy szett lehetett rajta.  :) Ez a szerviz történet azért is hihető, mert garanciális szervizelést is végeznek.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6754 Dátum: 2011.10.19 08:09:21 »
Normál mindennapi használatban az RCA kábel többet befolyásol a rendszer hangjában, hiszen ha az sokat vesz el, akkor azt erősíti az erősítő. Az erősítő előtt lévő hátrányok-hibák hatványozottan jelennek meg. Ezért van, hogy az RCA-nál fokozottan kell figyelni arra, hogy ne menjen olyan vezeték mellett, ami zajt okozhat, míg a hangszóróvezeték már nem háklis rá ennyire.

Akkuból ha tehetném, AGM-et vennék minimum, de inkább valami hifist, sokszáz amperrel, például Optimát. Ha elfér. Nagyon nem olcsó, de például Pertának nyolc éve ment a BMW-jében, úgyhogy olyan rossz nem lehet....

Szerintem jól vásároltál.   :sorcerer:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6755 Dátum: 2011.10.30 11:43:09 »
No, itt a beszerelt vezetékes táv

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6756 Dátum: 2011.10.30 11:43:46 »
éppen kézre áll

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6757 Dátum: 2011.10.30 11:44:26 »
Bent maradt az IR is, de annak is meg van a helye  :yes:

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6758 Dátum: 2011.10.30 11:44:55 »
...és ilyen éjszaka


Mondanom se kell, azóta csak lemezcsere céljából nyúlok a fejhez...  :D

A két fölső gyűrű gumírozott, a fölsővel nem mozog együtt a nyomógomb a tetején. A két gyűrű tömör fém, így aztán a tapipróbát is kiállja. Persze most hogy jön a tél baromi hideg ám... Persze levehető, így remélhetőleg nem tetszik meg senkinek annyira, hogy tegyen érte....

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.30 11:47:46 írta wolfman »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6759 Dátum: 2011.10.31 13:25:28 »
Kellemesen gusztusos darab  :yes:
Meg aztán még maradt helyed is mellette pl. az ülésfűtés kapcsolóknak  ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6760 Dátum: 2011.11.01 16:11:53 »
Tudom, hogy ócska, ótvar és különben is pfúj, de mégis ezek közül melyik lehet normálisabb? Nincs pénzem új fejegységre (főleg nem olyanra, amit tényleg szeretnék, <80e), viszont egyre erősebb a pendrive/SD kártya támogatás iránti igényem a kocsiban.
Itt nézelődtem. Kizárólag az olcsó xarok érdekelnének (főleg esetleg tapasztalat), hogy ha ki kell dobni, ne annyira zavarjon... Már egy ismerősnek írtam, valami atom márkátlan fosch van neki a Suziban és meglepően tök jól szólt... Ha megírja, mi van neki, beírom.
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6761 Dátum: 2011.11.02 08:15:06 »
Tudom, hogy ócska, ótvar és különben is pfúj, de mégis ezek közül melyik lehet normálisabb? Nincs pénzem új fejegységre (főleg nem olyanra, amit tényleg szeretnék, <80e), viszont egyre erősebb a pendrive/SD kártya támogatás iránti igényem a kocsiban.
Itt nézelődtem. Kizárólag az olcsó xarok érdekelnének (főleg esetleg tapasztalat), hogy ha ki kell dobni, ne annyira zavarjon... Már egy ismerősnek írtam, valami atom márkátlan fosch van neki a Suziban és meglepően tök jól szólt... Ha megírja, mi van neki, beírom.

Vegyél stílszerűen egy N8-as Nokiát, abban benne van ez a fícsör gyárilag.  :devil:

egyébként ne, ne és ne.  ::) Nekem volt. Egy borzadály. És nem, nem abban az időben, amikor elkezdtem hifizni. Még akkor, amikor a megoldást kerestem a gyári fejjel MP3-képességre. Rettentő volt. Százszor inkább néznék a helyedben egy olyan fejet használtan, ami képes pendrive-ról lejátszani. Időnként fel-feltűnik egy-egy budget megoldás.


A mindennek a csúcsa egyébként az volt, amikor két kollégám bejelentkezett, hogy ők jönnének hallgatózni. Le is megyünk, nézelődünk, majd az egyik kisvártatva előhúz a zsebéből egy ilyen fütyi alakú izét, és mire kettőt pislantottam, be is tolta a szivargyújtóba, hogy akkor nézzük meg, hogy szól...  :helpsmilie: :surrender:

Annyira nem volt gané, mint anno az enyém, mert ez mégiscsak egy MP3-lejátszó volt, az enyém meg egy sima 2,5-ös jack aljzattal megáldott transzmitter volt, de százszor inkább egy erre alkalmas fejegység.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6762 Dátum: 2011.11.02 08:40:21 »
Igen értem én, és kb erre a válaszra számítottam, de én a saját botfülemmel hallottam, hogy a srác noname-je hogy szólt és full jó volt.Mármint nekem. :devil:
Őszintén szólva totál ledöbbentem amikor kiderült, hogy nem iPod van eldugva a kesztyűtartóban, hanem transzmitter.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.02 08:42:20 írta kleingy »
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6763 Dátum: 2011.11.02 09:29:26 »
Igen értem én, és kb erre a válaszra számítottam, de én a saját botfülemmel hallottam, hogy a srác noname-je hogy szólt és full jó volt.Mármint nekem. :devil:
Őszintén szólva totál ledöbbentem amikor kiderült, hogy nem iPod van eldugva a kesztyűtartóban, hanem transzmitter.

például tessék...

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/fejegyseg_autoradio/hirdetes-28744390/

MP3-USB.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6764 Dátum: 2011.11.02 09:36:28 »
...vagy ez.

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/fejegyseg_autoradio/hirdetes-28712790/

úgy tudom, ezt tesztelték is a totalcaron, de nem biztos, utána nézni nincs kedvem.  :devil: Ez már drágább, a kidobomosztjóvan-határon túl van, de ennyiért újonnan normális fejet nemigen kapni...