Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686127 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Iceshark

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6675 Dátum: 2011.09.06 16:19:45 »
Idézet
Akkor azt tudod csinálni, hogy vagy vársz és esetleg felbukkan - mert szokott lenni, szinte mindig, nem tudom most hová "tűntek", annyira azért nem népszerűek - vagy pedig veszel egy 1 DIN beépítő keretet és egy olcsóbb rádiót, ami szinte biztosan szebben szól majd mint a gyári. Ezt persze nehezíthet, hogy ha van kormány távirányítód, mert annak az adaptere is 12ezer körül van és nyilván számolnod kell azzal, hogy elveszik a fogyasztásjelződ és adott esetben a hőmérő is (felszereltségtől függően) Szóval a döntés rajtad áll  ;)

Igen ezen gondolkodtam már én is. A nagy kérdés csak az, hogy 1DIN vagy 2DIN? Még nem döntöttem el.
"Csak" a fogyasztásmérő opciót bukom, mert digitklímás a kocsi, így nem a rádió jelzi a hőmérsékletet.
A kormányon is van vezérlő, azt az opciót nem szívesen buknám el, de erre áldozni kell kb 15e-20e forintot, így még gondolkodom.
Amennyiben nem a gyári fejet veszem meg, akkor mindenképpen "modernebbet" szeretnék és ez sem egy egyszerű döntés számomra, mivel nem vagyok az autóhifi nagy ismerője.
Alpine CDE111R és Kenwood DDX3028 között gondolkodom, az egyik olcsó a másik meg sokat tud.
Szóval megy a matekozás és a fejtörés.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.06 16:38:11 írta Iceshark »
Toyota Corolla E12 - 1.4 D-4D  Luna

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6676 Dátum: 2011.09.06 22:26:57 »
bontos ismimet felhivhatom holnap....... 10-15 között szokta adni ha jol emlékszem ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Iceshark

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6677 Dátum: 2011.09.07 14:27:39 »
bontos ismimet felhivhatom holnap....... 10-15 között szokta adni ha jol emlékszem ;)
Azt megköszönném.
Toyota Corolla E12 - 1.4 D-4D  Luna

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6678 Dátum: 2011.09.09 18:59:26 »
Van Sony CDX-S2200 fejegységem. Hallgattam rajta mp3 cd-t váltani akartam számot, de váltás helyett beletekert a számba, próbáltam megállítani, de nem reagált. Kikapcsoltam, de be már nem kapcsolt. Lehúztam visszatettem az aksisarut utána megpróbáltam, de csak készenléti állapotba került. Semmilyen gombra nem reagál csak a cd kivételre, ha betesze a cd-t elkezdi lejátszani de mást nem lehet csinálni csak kikapcsolni. Próbáltam resetelni egy jópárszor is, de ugyanazt reagálta. Szétszedtem az előlapot, de semmi kormot vagy hasonlót ne láttam rajta. Kérlek segítsetek, mi lehet a gond.
Just drive for fun

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6679 Dátum: 2011.09.09 19:13:17 »
bontos ismimet felhivhatom holnap....... 10-15 között szokta adni ha jol emlékszem ;)
Azt megköszönném.
nem tudom elérni, lehet nyaral........ szolok ha van valami ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6680 Dátum: 2011.09.09 20:10:35 »
Van Sony CDX-S2200 fejegységem. Hallgattam rajta mp3 cd-t váltani akartam számot, de váltás helyett beletekert a számba, próbáltam megállítani, de nem reagált. Kikapcsoltam, de be már nem kapcsolt. Lehúztam visszatettem az aksisarut utána megpróbáltam, de csak készenléti állapotba került. Semmilyen gombra nem reagál csak a cd kivételre, ha betesze a cd-t elkezdi lejátszani de mást nem lehet csinálni csak kikapcsolni. Próbáltam resetelni egy jópárszor is, de ugyanazt reagálta. Szétszedtem az előlapot, de semmi kormot vagy hasonlót ne láttam rajta. Kérlek segítsetek, mi lehet a gond.

Nem tudom, korábban itt írtam-e a IX kerületben egy Sony szervízről. Elég készségesek voltak, amikor a nyakukra jártam. Ők a Hireltech Kft, a IX. kerület, Mihálkovics utca 18. szám alatt találhatóak. 1/215-19-65 a számuk.

Esetleg alternatívaként tudok mondani a XVII. kerületben, a XIII. kerületben, a III. kerületben is megoldást...

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6681 Dátum: 2011.09.11 19:32:32 »
A 9. kerületet megérdeklődöm majd mivel a környéken járok mindennap. Viszont már nem olyan fontos, mert inkább vettem egy korszerübbet, újjonan, mert ezt használtan vettem egy kedve klubtársunktól. Minden esetre majd ha lesz egy kis szabadidőm elviszem és ha megcsinálták, és esetleg érdekel valakit, megvásárolhatja olcsón :) Van egy másik Sony-m ami szintén rossz, az most egy havernál van épp szereli. Az is eladó lesz. CD-s, MP3-at nem játszik le sajnos viszont egész jól szól :)
Just drive for fun

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6682 Dátum: 2011.09.12 08:16:12 »
az enyém sem. De nem is sajnálom...  ::)

Iceshark

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6683 Dátum: 2011.09.16 18:27:26 »
Idézet
nem tudom elérni, lehet nyaral........ szolok ha van valami ;)
Jelentem működik a rádió, megjavult. Fogalmam sincs, mi baja lehetett.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Toyota Corolla E12 - 1.4 D-4D  Luna

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6684 Dátum: 2011.09.16 18:32:07 »
Idézet
nem tudom elérni, lehet nyaral........ szolok ha van valami ;)
Jelentem működik a rádió, megjavult. Fogalmam sincs, mi baja lehetett.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6685 Dátum: 2011.09.17 22:06:16 »
Kész lettem végre. Nagyon tetszik a TS-E, bár még nyilván össze kell járódnia mindennek. Egy ideig még foglakoztatott a Focal, de már nem csak az A1, hanem PS -is, de most már teljes az elégedettségem a Pioval.  :szemez:
A Magasakat 3 decibellel visszavettem a keresztváltón és teljesen jó így. Nem tolakodó, de mégis szép és tiszta. Most minden nullán van egyébként, szóval nem használom sem az equalizert, sem a loudnesst (ezt egyébként sem szoktam használni).
Azon matekolok viszont, hogy most 80Hz -ig megy fel a mély és 80 Hz -ig megy le a szett. Mit tanácsoltok jó lehet ez így? Ja egyébként mindent amit lehet a fejen állítok, az erősítőn csak a jelszintet állítottam.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.17 22:16:12 írta Maxim »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6686 Dátum: 2011.09.19 07:53:52 »
Kész lettem végre. Nagyon tetszik a TS-E, bár még nyilván össze kell járódnia mindennek. Egy ideig még foglakoztatott a Focal, de már nem csak az A1, hanem PS -is, de most már teljes az elégedettségem a Pioval.  :szemez:
A Magasakat 3 decibellel visszavettem a keresztváltón és teljesen jó így. Nem tolakodó, de mégis szép és tiszta. Most minden nullán van egyébként, szóval nem használom sem az equalizert, sem a loudnesst (ezt egyébként sem szoktam használni).
Azon matekolok viszont, hogy most 80Hz -ig megy fel a mély és 80 Hz -ig megy le a szett. Mit tanácsoltok jó lehet ez így? Ja egyébként mindent amit lehet a fejen állítok, az erősítőn csak a jelszintet állítottam.

Akár jó is lehet így. De ezt hallani kell, és az alapján beállítani. Azonos vágási ponton és meredekségen előfordulhat, hogy fázist kell fordítani a szubon.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6687 Dátum: 2011.09.20 09:48:03 »
Úgy csináltam végül mármint, hogy fázist fordítottam. Jónak tűnik nekem, bár az én fülem fele annyira sem zenei mint a tiétek  ;)
A múltkor beszéltünk az elveszett csavarról.... na most visszaütött rám az élcelődésem, mert nekem az utolsó előtti kis csavart sikerült bele ejtenem a váltó alatti "kardánboxba" és fogalmam sincs hogyan veszem ki onnan, mert csak felülről vannak rajta kisebb-nagyobb nyílások de egyébként egy teljesen zárt doboz. A mágneses kiszedővel már próbálkoztam, csak azzal az a baj, hogy nem igazán látom hol is van. Nem nagyon zörög egyébként, élesebb kanyarban hallottam, hogy gurul ide-oda. Valahonnan szerezni kéne egy endoszkópos kamerát és azzal kiműteni  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6688 Dátum: 2011.09.20 16:35:16 »
Az szép baleset lesz. Nekem is esett már be így csavar, nekem a középkonzol alá, a kardánbox elé, a fémlemez, meg a szőnyeg közé. Épp a P88-as fejet szereltem be, miután kész lett. Szürkület volt, természetesen, a csavart láttam is, csak hozzáférni nem volt egyszerű. Végül - máig nem tudom, hogy hogyan - sikerült valahogy úgy kitekernem a kezemet, hogy kivadásztam. De igen meg lettem nyomorgatva, összetört a kezem, elmacskásodott a vállam a hülye tartástól, és a fejem lila volt, mert majdnem fejjel lefelé voltam. Csodálatos volt...  ::)


Hét végén szigeteltem/tünk kicsit. A nagyobbik Danamat Extreme-ből beleraktunk a jobbos ajtóba három és fél lapot, de úgy, hogy összesen nemigen maradt ki 20 négyzetcenti...  :devil: A kárpit is teljes burkolatot kapott, még a panel hátulja is páncélos lett.

Kábé most olyan, mintha ki lenne öntve betonnal. Hangban? Hmmm, nem merek még mit mondani, mert ugye féloldalas, és több, mint valószínű, hogy becsap a fülem. De ha mégsem, az egy érdekes tapasztalás lesz. Beszámolok róla, ha teljesen kész...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6689 Dátum: 2011.09.21 20:51:29 »
Azt hittem, ma lefőtt a kávé a C90-esemnek...  :eek:

Vettem egy másik, elméletileg üzemképes, de halott kijelzőjű gépet. Tudtam a tulajtól (meg rá van írva a készülékre), hogy kijelzőhibás. Na mondom azért nézzük meg, hogy működik-e, illetve hogy melyikkel van a baj: a fejjel, vagy a kijelzővel.  :sorcerer:

Ráteszem az előlapot az én készülékemre, mondom nem működik, jól van, itt a gond. De mondom próbáljuk már ki a vezetékes távot, amit kaptam hozzá.... Bekötöm, ráteszem a saját előlapom, és fordult velem egyet a világ: az én előlapom sem működött. Pontosabban működött, csak nem volt háttérvilágítása. Bizonyos fénytörésben látszott...  :censored: :cry:

Azt hittem, megbolondulok. Mondom itt állok két tönkre ment, de egyébként csodálatos hangú fejjel, ami gyakorlatilag alkalmatlan a használatra...

Cserélem a fejeket, beteszem az "újat". Nem is tudom, miben reménykedtem: működik, de az előlapok sötétek maradtak. Ültem a kocsiban, vert a víz, gyorsan fejszámoltam, hogy melyiket mennyiért vettem, és ha a két hibásat el tudom adni (hiszen nem kockáztathattam meg, hogy az otthon lévő, egyébként vadiúj előlapot is lenullázom valamelyik rossz fejjel), akkor kábé egy ötvenes bukóban vagyok...

Hát mondom ez baromi jó... Belegondoltam, hogy itthon van két Alpine 7939-es (tényleg, nem kell valakinek?), akkor a javításra - ha egyáltalán lehetséges - beteszem az egyiket, de ez zsebbe nyúlós lesz, mert jómunkásembert, aki tényleg ért hozzá nem ismerek, de a Sony szervízek meg a fejet nem nagyon ismerik... Ez a fej konkrétan járt a Gömbvillámnál, ott annyit tudtak mondani, hogy valami világítószalag szállt el, meg tudják rendelni Hollandiából, de kétféle van, és nem tudják, melyik kell bele...

Szóval ülök csapzottan a kocsiban, mint akit fejbe kólintottak. Lepörgött előttem, mennyire szerettem, és milyen rövid idő alatt ***tam ki vele...  :banging:

Aztán visszatettem a régi fejet, mondom mégis rakjuk már össze, feltettem rá a régi előlapot... és működött! Hogy nekem mekkora kő esett le a szívemről! Na ezen felbuzdulva feltettem az "új" fejre a saját előlapom, az továbbra sem működött... és lassan összeállt a kép: vagy 5-10 percig nem volt áram alatt a sajátom, gyanús, hogy valami kapcsoló ennyi idő alatt alapállásba állt.

Feltettem az "új" előlapot megint pár másodpercre, és meghallottam... Van a kijelzőnek - és ezek szerint azon belül is a világításának - egy nagyon sajátos, alig hallható nyígása-sípolása, majdnem mint a régi csöves tévéknek. Na ez ennél a hibás előlapnál - illetve általában kikapcsolt kijelzőnél - nincs. Van helyette valami olyasmi, mintha ez a nyígás "indítózna", nem tudok jobb kifejezést.  ::)  Szakaszos, meg-megszakadó sípolást hallok.  :1eye:

Tudom, hogy hazárdjáték volt másodszorra is feltenni, de ekkormár egy Reset megoldotta a problémát, le sem kellett kötni. Persze harmadszorra már nem teszem fel, nem ettem meszet.

Viszont így már tudom, hogy a gömbvillámosok mellélőttek egy kicsit, mert nem csak az előlapnak van baja, hanem a fejnek is. Nem tudom, melyik volt előbb, a tyúk, vagy a tojás, de azt gyanítom - mivel a fejen nincs sérülés -, hogy az előlappal történhetett valami (leejtették, vizet, párát kapott stb, mert egyébként egy gyakorlatilag karcmentes darab, szóval majdnem olyan, mint ami otthon várja a bevetést vadiújan), ami aztán tönkre vágta a fejet. Azt vettem észre, hogy az inverter, ami külön tyúkbél végén díszeleg mintha jobban melegedne, mint a saját C90-esemen, úgyhogy lehet, hogy ott is van valami gubanc...

...mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy a gömbvillámosoknak nem volt két C90-esük, hogy tesztelhessék...  :lol:

Szóval nem tudom, hogy mi lesz, mert amúgy a fejre annyira vigyáztak, hogy még a körsarukat sem vagdalták le róla, mint az enyémről, hanem ott vannak érintetlenül, inkább ISO csatlakozót henköltek neki, és valahonnan szereztek körsarukat is (ilyet honnan lehet venni...?)

És hogy miért vettem meg egy beismerten hibás darabot úgy, hogy tudva lévő, hogy ezeknek pont az előlap a gyenge pontjuk? Hát azért, mert az enyémből hiányzott a vezetékes táv talpa, meg az IR táv műanyag foglalata, ennek meg meg volt. Sonyék egy távra - amiről ráadásul azt sem tudták, melyik - mondtak harmincötezret, ebayen az elmúlt hónapokban egyetlen egy távos-páros cserélt gazdát - úgy 100-200 dollár között.

Ez a fej mindenestül nem volt a fele sem a Sony által megpendített összegnek. a mindennek a tetejében még esetleg megcsináltatni is sikerülne...  ::)