Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686129 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6435 Dátum: 2011.04.13 11:56:04 »
...a gyári fej kezeli és lejátssza, tudok benne lépegetni, stb.

....én nem pártolok el ilyen apróság miatt a minőségtől!

Akkor felejtsd el a gyári fejet, köze nincs a minőséghez. Meghát az mp3, ugye.

Nade, kicsit konstruktívabban megközelítve a kérdést, a szövegkijelzés a legnagyobb probléma. USB-s kütyüt tart a Dension, Gateway 300 a neve, 180 euróba kerül. Ezt rácuppantod a CD-tár csatlakozóra, onnantól kiépítés kérdése, hogy hol milyen kábelt vezetsz ki. Viszont a kompatibilitási listájuk szerint Toyotához (lásd 32. oldal) csak szövegkijelzés nélküli eszközeik vannak. Viszont 2. a shopjuk hozza a Gateway 300 szövegkijelzős verzióját 2002-2006 közötti Corollákhoz, 200 eurós áron.

Másik megoldás: olcsóbb, connects2 márkájú adaptert kell szerezni. Hrvathg cartárs az imént kapott kézhez egyet, a topikba beszerelés után biztos leírja majd a tapasztalatait. Ez is USB-s, ez is CD-tár csatira csatlakozik, kíváncsi vagyok, tud-e számkijelzést.

Köszi a hasznos infókat, meg is nézem a hivatkozásokat, mert ez a dolog most izgatja a fantáziámat.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6436 Dátum: 2011.04.13 11:57:08 »
Nálam működik a szövegkijelzés, és épp tervezem, hogy eladom. Ha kell, keress meg!
Miért adod el?
Dobsz egy privit, hogy mi lenne az ára?
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.13 12:00:36 írta kleingy »
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6437 Dátum: 2011.04.13 12:19:59 »
Csak így, a vasárnapi ebéd utáni elmélkedésben eszembe jutott egy kérdés.
Lenne e bármi értelme, ha az autó fém elemeit a szokásos bitumenes anyagok helyett az Armacell szigetelőanyaggal helyettesítenénk? Ezek ilyen légtechnikai felhasználásra szánt ipari szigetelőanyagok, biztos van aki már találkozott vele. Ilyen habosított PET anyagok, mi a légkondi szerelésekor a befúvó dobozokat borítottuk be vele. Nem tartaná e jobban kint a meleget a kocsin kívül, és szigetelné e a zajokat? Illetve milyen hatása lenne a zenére? Mert sokkal könnyebb, mint a bitumenes cucc, és nem is nehéz ragasztani.

Nagy hülyeség?

Szerintem meg iszonyat költséget emésztene fel.
A ragasztója is drága meg az Armeflex AC sem épp óccsó.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6438 Dátum: 2011.04.13 12:20:59 »
Köszi a hasznos infókat, meg is nézem a hivatkozásokat, mert ez a dolog most izgatja a fantáziámat.

Nézz be a corollás topikba, a cartárs beszerelte a kütyüjét, ami tud mp3-at, ékezetek nélkül ugyan, de kiírja a számcímeket. Ha nem akarsz iPodot, akkor szerintem tökéletesen elég lesz az neked. Árban jóval barátságosabb, mint a Dension. iPodhoz csak kiegészítővel ajánlanám, gyári állapotában, "pőrén" nem tölti az iPodot.

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6439 Dátum: 2011.04.13 12:30:10 »
Köszi a hasznos infókat, meg is nézem a hivatkozásokat, mert ez a dolog most izgatja a fantáziámat.

Nézz be a corollás topikba, a cartárs beszerelte a kütyüjét, ami tud mp3-at, ékezetek nélkül ugyan, de kiírja a számcímeket. Ha nem akarsz iPodot, akkor szerintem tökéletesen elég lesz az neked. Árban jóval barátságosabb, mint a Dension. iPodhoz csak kiegészítővel ajánlanám, gyári állapotában, "pőrén" nem tölti az iPodot.

Nem akarok ipodot, vagy pda-ról, vagy pendrive-ről használnám, bár most elgondolkodtattál, hogy ez nem megy simán pendrive-ről.

Mondjuk nem is baj, van egy  HTC Tyntn2 -őm, amivel tudom használni, ha már van usb csati kiállás és kezeli is a gyári fej.
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6440 Dátum: 2011.04.13 12:35:51 »
Nem írtam, hogy nem megy simán pendrive-ról... Ugyanis megy. PDA-val macerásabb lenne.

http://www.connects2.co.uk/c2search.aspx?catID=53&manID=232&modID=596



Van rajta egy USB port, ebbe benyomod a pendrive-ot, és kész. A fej CD-váltóként látja a pendrive-ot, könyvtárakat tudsz léptetni, kiírja a fájlneveket, satöbbi.

PDA-val ugyanez: a kütyü LINE IN bemenetére rákötöd a PDA fülhallgató-kimenetét, és a PDA-ról vezérled a zenét. A fej semmit nem fog mutatni, csak hangerőt tudsz róla szabályozni. Ráadásul közben a PDA-t sem töltöd. A PDA-t el kell valahová helyezni, nyomkodni, tölteni kell. Kényelmetlen, balesetveszélyes, szerintem felejtős.

Vegyél egy ilyet, és használd pendrive-val.

fekosz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 351
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6441 Dátum: 2011.04.13 12:49:11 »
Nem írtam, hogy nem megy simán pendrive-ról... Ugyanis megy. PDA-val macerásabb lenne.
http://www.connects2.co.uk/c2search.aspx?catID=53&manID=232&modID=596
http://www.nexxia.co.uk/pics/CTATYUSB002.jpg

Van rajta egy USB port, ebbe benyomod a pendrive-ot, és kész. A fej CD-váltóként látja a pendrive-ot, könyvtárakat tudsz léptetni, kiírja a fájlneveket, satöbbi.

PDA-val ugyanez: a kütyü LINE IN bemenetére rákötöd a PDA fülhallgató-kimenetét, és a PDA-ról vezérled a zenét. A fej semmit nem fog mutatni, csak hangerőt tudsz róla szabályozni. Ráadásul közben a PDA-t sem töltöd. A PDA-t el kell valahová helyezni, nyomkodni, tölteni kell. Kényelmetlen, balesetveszélyes, szerintem felejtős.

Vegyél egy ilyet, és használd pendrive-val.

Bementem a Corolla topik - Audio részlegbe és már vágom, előbb írtam, mint néztem :(
Bocs
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.13 12:52:54 írta kleingy »
toyota:
Corolla 1.4 VVT-I HB
Yaris 1.0 VVT-I Linea Terra

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6442 Dátum: 2011.04.13 18:01:25 »
Ma megrendeltem ezt a Pioneert innen:

Pioneer DEH-2300UB

Már vissza is írtak, holnap már ki is hozzák, ráadásul nincs postaköltség.  :)  :clap:
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6443 Dátum: 2011.04.13 19:10:51 »

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6444 Dátum: 2011.04.13 19:43:20 »
Hogy nehezítsem a dolgod, nálam a "BT-s fej 60ért?" kérdésre ez a válasz:
http://www.argep.hu/trend/KENW/KENWOOD-KDC-BT60U-CD.html

csak az újabb, idei modellt tudják hozni, a bt61u-t. az sem szar ugye?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6445 Dátum: 2011.04.13 21:52:27 »
Azt nem hallottam, de ahogy elnéztem a specifikációit, nem sokat változtattak rajta.

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6446 Dátum: 2011.04.14 18:04:48 »
Hali!

Megjött a hifim, most nézegetem, hogy kéne beszerelni.

Két dolog van, ami nem tiszta vagy másképp néz ki a régi hifi alapján:

-a  bemenő kábelkötegben a piros és a sárga kábelt milyen esetben kell megcserélni? ez elvileg a kulcs állása alapján működik nem? ACC/ON/OFF, tehát ettől függően áramtalanítja a hifit, gondolom ezzel lehet beállítani, hogy menjen kulcs nélkül is.
-a régi hifvel ellentétben ennek van egy külön kék kábele a sárga/piros pár mellett és ez alapból nincsenek összedugva (ennek a három kábelnek vannak csatlakozói).

Köszönöm a segítséget.
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6447 Dátum: 2011.04.14 21:14:53 »
-a  bemenő kábelkötegben a piros és a sárga kábelt milyen esetben kell megcserélni? ez elvileg a kulcs állása alapján működik nem? ACC/ON/OFF, tehát ettől függően áramtalanítja a hifit, gondolom ezzel lehet beállítani, hogy menjen kulcs nélkül is.
-a régi hifvel ellentétben ennek van egy külön kék kábele a sárga/piros pár mellett és ez alapból nincsenek összedugva (ennek a három kábelnek vannak csatlakozói).

Szia!

A sárga a +12v állandó feszültség. Az védi a memóriát a rádióban, az állomások, és a beállítások tárolásához. A piros az is +12v, de gyújtásfüggő. Ha azon van 12v, attól kapcsol be a rádió. Ha azt szeretnéd, hogy kulcs nélkül is szóljon, ezt is az állandó 12v ra kell kötni. a kék kábel az +12v kimenet, a motoros antenna vezérléshez. Ha ilyened nincs, nem kell vele foglalkozni.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6448 Dátum: 2011.04.14 22:05:52 »
Lenne egy eladó Alpine iDA-X301 típusú fejegységem.
USB+rádió+AUX+iPod 1pár RCA-val, dobozában.
Ha érdekel valakit PÜ.
Józsi vagyok :-)

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6449 Dátum: 2011.04.14 23:31:55 »
-a  bemenő kábelkötegben a piros és a sárga kábelt milyen esetben kell megcserélni? ez elvileg a kulcs állása alapján működik nem? ACC/ON/OFF, tehát ettől függően áramtalanítja a hifit, gondolom ezzel lehet beállítani, hogy menjen kulcs nélkül is.
-a régi hifvel ellentétben ennek van egy külön kék kábele a sárga/piros pár mellett és ez alapból nincsenek összedugva (ennek a három kábelnek vannak csatlakozói).

Szia!

A sárga a +12v állandó feszültség. Az védi a memóriát a rádióban, az állomások, és a beállítások tárolásához. A piros az is +12v, de gyújtásfüggő. Ha azon van 12v, attól kapcsol be a rádió. Ha azt szeretnéd, hogy kulcs nélkül is szóljon, ezt is az állandó 12v ra kell kötni. a kék kábel az +12v kimenet, a motoros antenna vezérléshez. Ha ilyened nincs, nem kell vele foglalkozni.

Nekem jó, ha csak kulccsal megy, ezen nem változtatnék.
Ami megzavar, hogy az ISO csatlakozóból kimenő sárga és piros kábeleknek, ahogy mennek a hifi aljzatába, félúton van egy csatlakozójuk, amit szét lehet húzni.
A kézikönyv azt írja, hogy bizonyos esetekben a csatlakozókat meg kell cserélni, azaz a pirosat, ami az ISO-tól  a hifihez ment, azt a sárgára dugjam és úgy menjen a hifibe, a pirosat meg hasonlóan.

A kékre időközben én is rájöttem, hogy mi. :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.14 23:44:52 írta Machado »
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995