Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697859 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6375 Dátum: 2011.03.31 19:11:29 »
Kinéztem magamnak ezt a JVC hifit:

JVC KD-R35

Mi a véleményetek a JVC fejegységekről? Ezt 20900-ért tudnám megvenni, de tudtok még olcsóbban vagy ugyanennyiért jobb USB-és fejegységet?

Ezt azért néztem ki konkrétan, mert márkásabb hifikből ez volt a legolcsóbb USB-és és 4*50W teljesítményű, ami nálam fontos, ugyanis erősítő nélkül használnám.

Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6376 Dátum: 2011.03.31 19:31:44 »
Belépő fejek közül mostanában a Kenwoodokat szokták fényezni. Szerintem semmi baj ezzel a JVC-vel sem; ezeket a zéró RCA-t tartalmazó fejeket elsősorban a funkcióért veszi az ember, nem azért, mert autóhifit építene.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6377 Dátum: 2011.03.31 19:35:44 »
Egy ilyen kérdésem nekem is lenne. Az alábbi 3 ból melyiket vegyem meg szerintetek?

Pioneer:
DEH-6200BT http://www.pioneer.eu/uk/products/22/121/61/DEH-6200BT/index.html  59.900.-

Alpine:
CDE-113BT http://www.alpine-electronics.co.uk/products/product-singleview/cd-head-units/cde-113bt.html 59.900.-

Sony:
MEX-BT3800U http://www.sony.hu/product/ica-bluetooth-car-stereo/mex-bt3800u#pageType=Overview 54.900.-

A Sony elődjét használtam nagy megelégedéssel, a Pioneer kinézete tetszik, az Alpine-hoz meg nem látok kormány vezérlő adaptert.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6378 Dátum: 2011.03.31 19:44:05 »
Hogy nehezítsem a dolgod, nálam a "BT-s fej 60ért?" kérdésre ez a válasz:
http://www.argep.hu/trend/KENW/KENWOOD-KDC-BT60U-CD.html

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6379 Dátum: 2011.03.31 21:19:19 »
Hogy nehezítsem a dolgod, nálam a "BT-s fej 60ért?" kérdésre ez a válasz:
http://www.argep.hu/trend/KENW/KENWOOD-KDC-BT60U-CD.html

Ezt ajánlod, vagy csak indítasz egy újabb versenyzőt?

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6380 Dátum: 2011.03.31 21:23:06 »
Belépő fejek közül mostanában a Kenwoodokat szokták fényezni. Szerintem semmi baj ezzel a JVC-vel sem; ezeket a zéró RCA-t tartalmazó fejeket elsősorban a funkcióért veszi az ember, nem azért, mert autóhifit építene.

Nem akarok semmilyen rendszert építeni, csak a kazettás hifit szeretném végre lecserélni egy USB-sre. Gyakorlatilag egy 10 ezer Ft-os MNC is megtenné, de félek, hogy azok túl gagyik, macera lenne velük.

Lehet inkább ez a Pioneer lesz, szimpatikusabb valamiért.   :D

Pioneer DEH-2300

Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6381 Dátum: 2011.03.31 21:38:19 »
Hogy nehezítsem a dolgod, nálam a "BT-s fej 60ért?" kérdésre ez a válasz:
http://www.argep.hu/trend/KENW/KENWOOD-KDC-BT60U-CD.html

Szerintem is ez a nyerő  ;)

Megvan a ládám és az erősítő is ki lett próbálva, teljesen rendben van a kis aranyos és a próba alapján nem lesz gond az erőtartalékkal. Még néhány kisebb igazítás és öröm, bódottá  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6382 Dátum: 2011.04.01 09:24:04 »
Megvan a ládám és az erősítő is ki lett próbálva, teljesen rendben van a kis aranyos és a próba alapján nem lesz gond az erőtartalékkal. Még néhány kisebb igazítás és öröm, bódottá  ::)

Tapasztalatokat írni ám!

(Apropó, te mostanában nem nagyon mozogsz a HU2-n... Mi van?)

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6383 Dátum: 2011.04.01 11:23:10 »
Nagy előnye ennek a Kenwood-nak, hogy rendes hátlapi ki és be menetei vannak, és a bemenetek nem csak az előlapon terpeszkednek. Nagy hátánya pedig, hogy nem találok boltot, ahol részletre meg lehet venni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6384 Dátum: 2011.04.01 14:04:42 »
Nagy előnye ennek a Kenwood-nak, hogy rendes hátlapi ki és be menetei vannak, és a bemenetek nem csak az előlapon terpeszkednek. Nagy hátánya pedig, hogy nem találok boltot, ahol részletre meg lehet venni.

Áruhitel, személyi kölcsön.... Ha kell, akkor kell.

Vagy vársz vele három hónapot...

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6385 Dátum: 2011.04.01 15:18:16 »
Teljesen igazad lenne. ha tudnék spórolni. Így meg be kell fizetni és kész. De ez egy másik téma. Közben az Av planetnál találtam ilyen opciót is.

Már csak azt kéne tudni, hogy most miért jobb a Kenwood az eddigi ffavoritoknak számító Piokkal, és Alpineokkal szemben?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6386 Dátum: 2011.04.01 15:31:38 »
Megvan a ládám és az erősítő is ki lett próbálva, teljesen rendben van a kis aranyos és a próba alapján nem lesz gond az erőtartalékkal. Még néhány kisebb igazítás és öröm, bódottá  ::)

Tapasztalatokat írni ám!

(Apropó, te mostanában nem nagyon mozogsz a HU2-n... Mi van?)

Lesz majd olyan is.  :) Még a láda rögzítésén kicsit változtatok, módosítok majd, mert a ki- és beszerelhetőségen javítani kell. De jó lesz az biztos. Nagyon jól illeszkedik, nem vesz el helyet a csomagtartóból, még a csomagtér tálca is visszament a helyére. Ha meglesznek a képek majd teszek fel róla.
A HU -ra csak annyi időm van, hogy benézek, gyorsan végigolvasom ha van változás (megnézem a napi képeket  ::) ) mert annyi a munka, hogy xarásig.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6387 Dátum: 2011.04.01 17:46:39 »
Teljesen igazad lenne. ha tudnék spórolni. Így meg be kell fizetni és kész. De ez egy másik téma. Közben az Av planetnál találtam ilyen opciót is.

Már csak azt kéne tudni, hogy most miért jobb a Kenwood az eddigi ffavoritoknak számító Piokkal, és Alpineokkal szemben?

Hát... hogy jobb-e, az viszonyítás kérdése. Hogy konkrétan Neked jobb-e, azt pedig csak Te tudod kipróbálni. Én annak idején Pioneer és Alpine közül inkább Alpine-t választottam, mert nekem jobban tetszett a hangja. A konkrét modellnek.

Szerintem ne interneten nézelődj. Legalábbis akkor ne, ha a készülék számodra megfelelő hangzásvilága előkelő helyen áll a követelményrendszeredben.
Ha a dizájn, az autó látványvilágába való illeszkedés, és a megfelelő szolgáltatáslista az elsődleges, nos akkor lehet neten nézelődni, és ott kiválasztani a legmegfelelőbb modellt. Ez után már csak boltot kell találnod... Persze ott sem jó a kizárólag neten nézelődés, mert könnyen kiderülhet, hogy a gép menürendszerében van esetleg valami komolyabb bukfenc, amit nem tudsz majd megszokni, vagy ha igen, nyűgnek érzed, esetleg ha valami hiányzik. Én például nagyon hiányolom az Alpine menürendszerét, amikor listázni kellene az albumokat, és az azon lévő számokat. Nekem az nagyon tetszett, és nem nagyon találtam ahhoz hasonlót.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6388 Dátum: 2011.04.01 17:50:01 »
A HU -ra csak annyi időm van, hogy benézek, gyorsan végigolvasom ha van változás (megnézem a napi képeket  ::) ) mert annyi a munka, hogy xarásig.

 :D :D Hát bakker, lassan kiderül, hogy mindenki ott kezd.... [rohog]

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6389 Dátum: 2011.04.01 22:11:16 »
Már csak azt kéne tudni, hogy most miért jobb a Kenwood az eddigi ffavoritoknak számító Piokkal, és Alpineokkal szemben?

Hangban _állítólag_ jobb. Én csak annyit tudok, hogy ennek jó a hangja, a többiek friss generációs BT-s fejét nem hallottam. Nem mellesleg a BT50U és a BT60U is pofás kütyük, ami lássuk be, nem elhanyagolható - ki szeretne egy rondaságot nézni egész nap?  :szemez:  Egyébként van benne egy kezdetleges időkorrekció, és ezen kívül is jók a szolgáltatásai.

Mondjuk ha nem elsősorban a BT miatt vennél ilyen fejet, és lényeges a hangja, akkor mindenképp hallgasd meg.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.01 22:12:49 írta Satriani »