Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697852 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6315 Dátum: 2011.03.08 22:01:16 »
...Tudtam ha a JBL-t előrébb teszem mint az uDimensiont, minden uD-s kollega harapni fog, legytek már lazábbak :yes:.

Dehogy is. Ha _egy_konkrét_ JBL-t _egy_konkrét_ mikróval hasonlítasz össze, és megalapozott, akár szubjektív megállapításokat teszel, azzal semmi gond. Viszont egy "a JBL dinamikusabb" kinyilatkoztatás, csak így, minden egyéb infó nélkül egyszerűen értelmetlen.

 :flowers:

Érveljek? Drusza! :lol: :flowers: Mit érveljek? Az ÉN fülem ezt hallja és ennyi. A technikai paraméterek egy dolog, én mondtam már hogy a fülem után megyek. Jó a mikro is és jó a JBL is, de ÉN inkább a JBL mellett döntöttem na. :D Én nem is akarom az észt osztani, én tökéletesíteni akarom a cuccot, hogy az én fülemnek minél jobban tetsszen (persze az elismerő szó is jól esik, mivel az én művemet dicsérik :D) és ha kell jól esik innen a segítség, közben megosztom a tapasztalataimat, bár erre asszem egyre kevésbé van szükség :wacko:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6316 Dátum: 2011.03.09 07:36:02 »
Érveljek? Drusza! :lol: :flowers: Mit érveljek? Az ÉN fülem ezt hallja és ennyi. A technikai paraméterek egy dolog, én mondtam már hogy a fülem után megyek. Jó a mikro is és jó a JBL is, de ÉN inkább a JBL mellett döntöttem na. :D Én nem is akarom az észt osztani, én tökéletesíteni akarom a cuccot, hogy az én fülemnek minél jobban tetsszen (persze az elismerő szó is jól esik, mivel az én művemet dicsérik :D) és ha kell jól esik innen a segítség, közben megosztom a tapasztalataimat, bár erre asszem egyre kevésbé van szükség :wacko:

Azér ne add fel.  :D Látod, egyszer megszólalsz, négy napig pörög a topic utána....  :lol:
 :D ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6317 Dátum: 2011.03.09 07:37:53 »
Kolléga Pólójában pont ilyen figyel, tiszta véletlenül éppen tennap tologatnom kellett... izé az akksi ...  :devil: :tt2:
Nekem Gyuri azt mondta, ha akksi kell forduljunk hozzá, eddig nem tudtam benne csalódni, mért pont ezzel okozna  csalódást, hm? Egy telefont megér nem? :innocent: :1eye:

Anyámnak másfél évente kell akksit cserélni: nap 4 km-t megy (reggel bemegy dolgozni, este hazajön), évek óta nem ment ki az autóval a városból. Van a 8 éves autójában ~30 ezer... Nem tudom az akksit hibáztatni azért, mert elhullik. Ha a kollégád is ennyit megy, attól még lehet jó az akksi. Én se közlekedek rengeteget, elmúlt két évben csak 15-20e körül mentem, és sosem volt bajom az akksival. Lehet, hogy most sincs. Csak jó lenne tudni, hogy egyáltalán okozhat-e ilyen tüneteket a relatív gyengesége.

Gyurit már nem akartam este hívni, ha lesz érkezésem, ma megcsörrentem.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6318 Dátum: 2011.03.09 08:25:23 »
Anyámnak másfél évente kell akksit cserélni: nap 4 km-t megy (reggel bemegy dolgozni, este hazajön), évek óta nem ment ki az autóval a városból. Van a 8 éves autójában ~30 ezer... Nem tudom az akksit hibáztatni azért, mert elhullik. Ha a kollégád is ennyit megy, attól még lehet jó az akksi. Én se közlekedek rengeteget, elmúlt két évben csak 15-20e körül mentem, és sosem volt bajom az akksival. Lehet, hogy most sincs. Csak jó lenne tudni, hogy egyáltalán okozhat-e ilyen tüneteket a relatív gyengesége.

Gyurit már nem akartam este hívni, ha lesz érkezésem, ma megcsörrentem.
Miskolc - Tiszaúj viszonylatba tolja. :)

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6319 Dátum: 2011.03.09 11:29:44 »
Nincs különbség.
És a fülemet is kizártam, mert más sem hall az iphone ról játszott mp3, wav, és ALAC között különbséget az autómban. Jöhet a fejegységcsere.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6320 Dátum: 2011.03.09 15:50:56 »
...más sem hall az iphone ról játszott mp3, wav, és ALAC között különbséget az autómban...

CD-vel is összevetettétek?

Miskolc - Tiszaúj viszonylatba tolja. :)

Akkor izé... :D

Felhívtam Gyurit, azt mondta, ez nem az akksi, ne kutassak tovább, itt az autó a limit, amin különböző komponensekkel még lehet valamit finomítani (pl. XM6, vagy az a szub, amit neked is betettetek), egyébként békéljek meg a gondolattal, hogy ez ilyen. Ma hallgattam ~másfél órát, nagyon tetszik, tiszta, részletes, nyugodt, szép hangja van, de az alja hiányos...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6321 Dátum: 2011.03.09 17:01:07 »
Elnézést hogy itt kellemetlenkedek :flowers: :D
 Hírdetni szeretnék egyet aztán többet nem.
 
Van egy eladó JBL GTO 75.4 4 csatornás erősítőm és 2db Rainbow SLC cal25 magas hangváltóval:

Ár

JBL GTO 75.4 erősítő: 35.000 Ft (új ára 57.000 Ft)

Rainbow magasak hangváltóval: 10.000 Ft

Adatok:

JBL GTO75.4 Erősítő 4-csatornás
520W max. teljesítményu 4 / 3 / 2 csatorna konfigurálhatóságú AB osztályú sztereó 4 csatornás erosíto, beépített hangváltóval, alacsony és magas jelszint bemenettel.
· Teljesítmény: 4x104W RMS 4 Ohm (CEA 2006)
· Hidalt teljesítmény: 2x163W RMS 4 Ohm (CEA 2006)
· Frekvencia átvitel: 10 - 83.000Hz
· Bass Boost: 0-6dB (45Hz)
· Jel/zaj viszony: 80dB
· Beépített hangváltó: HP / LP (30 - 320Hz között 12dB / oktáv)
· Bemeneti érzékenység: 230mV - 5,8V
· Méretek: 384 x 313 x 60mm

Rainbow cal 25 régi SLC széria:
25mm-es speciális többrétegű szövetekből készült, szövet peremes dóm magassugárzó.
· Terhelhetősége: 100W rms.
· Frekvenciaátvitele: 1,8KHz-23 KHz
· 12dB/okt.@3400Hz

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6322 Dátum: 2011.03.09 17:09:20 »
Elnézést hogy itt kellemetlenkedek :flowers: :D
 Hírdetni szeretnék egyet aztán többet nem.
 
Van egy eladó JBL GTO 75.4 4 csatornás erősítőm és 2db Rainbow SLC cal25 magas hangváltóval:

aztán hol van ennek a lába összekarcolászva...?  :eek:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6323 Dátum: 2011.03.09 17:16:47 »
Elnézést hogy itt kellemetlenkedek :flowers: :D
 Hírdetni szeretnék egyet aztán többet nem.
 
Van egy eladó JBL GTO 75.4 4 csatornás erősítőm és 2db Rainbow SLC cal25 magas hangváltóval:

aztán hol van ennek a lába összekarcolászva...?  :eek:

Ma bent a melóhelyen megragasztottam, legletteltem + lefújtam a tartókat. Jó mi? :D Mintha új lenne :clap:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6324 Dátum: 2011.03.09 17:19:58 »
Szépen lecsiszoltam meg minden.........így talán könnyebb lesz eladni, tök újnak néz ki.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6325 Dátum: 2011.03.09 18:19:28 »
...más sem hall az iphone ról játszott mp3, wav, és ALAC között különbséget az autómban...

CD-vel is összevetettétek?

igen.

azzal talán még rosszabb, mert alacsony hangerőn hallom a cd mechanika hangját az eszközből.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6326 Dátum: 2011.03.09 18:25:32 »
Szépen lecsiszoltam meg minden.........így talán könnyebb lesz eladni, tök újnak néz ki.

Hát.... így azért egész más, mint lábak nélkül csupaszon....

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6327 Dátum: 2011.03.10 13:24:49 »
taby, szépen szól a csimbumcirkuszod a piroskádban  :flowers:

tetszettek a semmit nem késő mélyek, a szemöldökfelhúzásra okot adó dinamika, a penge precizitás.
elképesztő volt a színpadkép; nem az egész műszerfalon helyezkedett el az együttes, hanem kb a bal oldali A oszloptól a középkonzolig lehetett megtalálni a zenészek pozícióját. (aztán lehet,h az adott műben nem ültettek senkit a jobb sarokba :D )

az én fülemnek egy apróság volt fura. mégpedig a magas hangok.
ez viszont betudható annak,h máshoz vagyok szokva: a ciszegő, sziszegő magassugárzóhoz :) a Tiédben pedig ez sokkal "tompábban" (nem negatív értelemben, de nem tudok rá jobb szót) hangzott.

off:
a tenyérrel való kormányzásról meg szokjál le :tt2:

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6328 Dátum: 2011.03.10 13:31:17 »
Nalam van az uD. Mindekinek koszonom, aki a szallitasban kozremukodott.

Beepiteni meg nem volt idom, majd a hetvegen, aztan irok, hogy milyen lett.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6329 Dátum: 2011.03.10 13:57:50 »
az én fülemnek egy apróság volt fura. mégpedig a magas hangok.
ez viszont betudható annak,h máshoz vagyok szokva: a ciszegő, sziszegő magassugárzóhoz :) a Tiédben pedig ez sokkal "tompábban" (nem negatív értelemben, de nem tudok rá jobb szót) hangzott.

Szóval már az is baj, ha már nem tolakszik, hanem csak erőlködés mentesen zenél?