Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697711 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6255 Dátum: 2011.03.07 13:06:52 »
Kölcsönzés témához: az épp árult erősítőmet letét ellenében el lehet vinni kipróbálni. Magyarul megveszi az ember az erősítőt, beszereli, és ha nem jön be, egy héten belül - változatlan állapotot feltételezve - visszavásárlom. Részemről az is belefér, hogy egy szombat-vasárnap lejön a leendő vevő Gyöngyösre, beáll az udvaromba, beszereli az erősítőt a saját autójába, beállítja, hallgatja pár óráig, ha tetszik, fizet, ha nem, kiszerel és távozik. Hifis cuccoknál szerintem ez benne van a pakliban. Lakásba való elemeknél is alapvető igény a saját láncban történő hallgatózás, autóban meg még érzékenyebb és kiszámíthatatlanabb a környezet, talán még fontosabb lenne egy próba...
 mondatnak így nincs értelme, érted, na...  :1eye:

milyen kár, hogy az én P88RS-em eladója ezt nem így gondolta....  :gun_bandana: :hang: :taz:


 :ban:

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6256 Dátum: 2011.03.07 13:21:45 »
Tényleg...azzal a fejjel mi a terved wolfman?
Vagy az dönget a kocsidba?
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6257 Dátum: 2011.03.07 14:08:33 »
Jó döntés, az adott céljaidhoz mindenképp jobb, mint a négycsatis Pro. Viszont csak a teljesítmény alapján megítélni egy erősítőt elég elhamarkodott döntés. Eleve nem egységesek a mérési módszerek, ami alapján a gyártók közzéteszik a névleges teljesítményt. Másrészt ha két erősítő közül kellene választani, és mindkettő teljesítménye elegendő lenne a feladatra, akkor nem az erősebbet, hanem a szebb hangút választanám.
Nem csak a teljesitmeny alapjan itelek meg egy cuccot, hanem a sajat es a masok tapasztalatai alapjan is. Nincsen lehetosegem az osszes cuccot kiprobalni, igy ra vagyok utalva masok velemenyere es az internetes beszamolokra, azon tulmenoen, hogy vannak tapasztalataim is, bar nem sok az autos zenet illetoen.

JBL-t hallottam mar, jellegzetes hangja van, bar nekem tetszik. Nekem az a JBL-rol szerzett tapasztalatom, hogy jol szol, de nem a szepseg es a szinezesmentes hang a fo erenye, hanem a hatalmas dinamika es a nagy teljesitmeny. Szerintem technora, meg hasonlora kivalo cucc, de ha mast hallgatok (Bocelli, enekhangos zene), oda jobb egy olyan erosito, aminek linearis az atvitele es nem szinezi a zenet a sajat stilusa szerint.
Ezt sok forrasbol hallottam mar masoktol is a JBL-t illetoen, vagy tetszik valakinek vagy nem, de van egy sajatos stilusa. Nekem bejon alapvetoen, tetszik a kicsit gepies hangja es a nagy dinamikaja. Tokeletesen tisztanak, szinezesmentesnek azonban nem mondanam.

uDimension cuccokat nem hallottam meg, talan 1x csak, de nagyon jokat hallani felole, mindenki a tiszta, szinezesmentes hangjara buszke, illetve a jo, japanos kidolgazasi minosegere, feszes hangzasara.

Olvastam teszteket is a neten, a mikro tudja azt a teljesitmenyt, amit rairnak, a JBL altalaban kevesebbet tud. A teljesitmeny fontos tenyezo, hiaba mondjak, hogy nagy hifis azzal nem foglalkozik. Persze, 4 x 50 W valos teljesitmeny folott tenyleg mindegy, hogy mit tud a gep teljesitmenyre, azt sem hasznalja ki az ember, ha nem hangnyomasra gyur kimondottan. De nalam a mostani erosito ezt nem tudja, erezni, hogy nincsen meg benne az az ero, aminek lennie kene. Ezert elso korben az a szempont, hogy tudja a gep a 4 x 50 W-ot RMS-ben 12 V korul is.

A JR4.300 tudja, tesztet is olvastam rola, mig a Pro uDim (amit itt arul a kollega) nem tudja, csak annyit, amit a mostani Pioneer cuccom. Hiaba szol tehat sokkal szebben a Pro (en nem hallottam), de ha a teljesitmenye keves, akkor nekem nem igazan megfelelo. Ha tudna a 4 x 50 W-ot, akkor nem lenne kerdes, hogy melyiket valasszam.

A JBL a tesztek szerint kevesebbet tud altalaban teljesitmenyre, mint amit rairnak, azonban ez meg igy is 4 x 50 Watt felett van. Ergo van benne ugyan tartalek, azonban a tobbletet nem biztos, hogy kihasznalnam.
A merete is hatalmas, nem ferne be nekem ugy az ules ala, hogy a hatso utasok ne rugdosnak allandoan. Annak meg semmi ertelme, ha szetrugjak a cuccot.

Miutan a JR4.300 eleg teljesitmenyben, a hangja szep, szinezesmentes, meretben nem horror, igy szerintem nem rossz a valasztasom. Lehet, hogy aztan a hangja nem fog tetszeni, bar nekem az bejon, mikor szinezes mentes egy hangcuccos.

Rosszak a meglatasaim?

dimension

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6258 Dátum: 2011.03.07 14:46:59 »
A linkelt GTO-rol irjatok mar valamit, pls.  :D

Szia B.S.!

Van nekem egy GTO 75.4 eladó, már korábban írtam. 30-ért eladom ha kell még neked erősítő. Nekem ezek jötek be, mert ár-teljesítmény arányban abszolút verhetetlenek és még minőséget is kapsz, nagyon szép és dinamikus hangjuk van, szerintem sokkal dinamikusabb mint egy uDimension.......de ez csak az én véleményem, hallottam már mind a kettőt több rendszerben is. Mint az autók világában :D a japán autók pörgősek, az amerikaiak nagyok és nyomatékosak.

JBL GTO75.4 Erősítő 4-csatornás
520W max. teljesítményu 4 / 3 / 2 csatorna konfigurálhatóságú AB osztályú sztereó 4 csatornás erosíto, beépített hangváltóval, alacsony és magas jelszint bemenettel.
· Teljesítmény: 4x104W RMS 4 Ohm (CEA 2006)
· Hidalt teljesítmény: 2x163W RMS 4 Ohm (CEA 2006)
· Frekvencia átvitel: 10 - 83.000Hz
· Bass Boost: 0-6dB (45Hz)
· Jel/zaj viszony: 80dB
· Beépített hangváltó: HP / LP (30 - 320Hz között 12dB / oktáv)
· Bemeneti érzékenység: 230mV - 5,8V
· Méretek: 384 x 313 x 60mm

Szia!Csak egy kérdésem lenne és az elején szeretném leszögezni,hogy nem azért kérdem mert imádom az  u-dimension dolgokat,de még is honnan veszed,hogy dinamikusabb?Sokan nem is tudják,hogy egyáltalán mi az,hogy dinamika,miben nyilvánul meg.(természetesen nem rád gondoltam és nem is célzás volt)csak sajna a nagy átlagnak fogalma sincs arról,hogy mit kellene hallania.Vannak olyan user-ek akik erősítőt cserélnek és "hirtelen milyen sok a mély" és ez már ki is merített nála a dinamika fogalmát.Az,hogy a hangszerek életre kelnek,testük lesz,a szürke függöny mögüli 2d-ből 3d lesz,leválnak egymásról a hangszerek az ének hang megtelik érzelemmel erővel meg egyéb hasonló finomságok.....

Az meg,hogy itt hallottam meg ott hallottam háááátt ez olyan mint,hogy megmutatják,hogy hogyan megy egy subaru,de nem ülhetsz bele és csak annyira indítják be míg kiáll a kertből.Nem tudod úgy megítélni,hogy mi mennyi dinamikával rendelkezik például míg nem hallottad egy olyan autóba ahol nincs szűk keresztmetszet nincsenek kompromisszumok mindenből kihozza a 110%-ot és csak a zenéről szól.Magyarul nem tudhatod egy másik rendszerbe megmondani,hogy mi miatt nincs dinamika lehet 1000 más ok.Arról nem is beszélve,hogy bármit akarsz venni azt mindig a saját környezeted határozza meg,hogy milyen lesz.Mindig mindent ki kel próbálni és csak utána véleményt mondani és még az se teljesen igaz mert az is a te rendszereből hozta ki amit kihozott.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6259 Dátum: 2011.03.07 14:56:54 »
Szia!Csak egy kérdésem lenne és az elején szeretném leszögezni,hogy nem azért kérdem mert imádom az  u-dimension dolgokat,de még is honnan veszed,hogy dinamikusabb?Sokan nem is tudják,hogy egyáltalán mi az,hogy dinamika,miben nyilvánul meg.(természetesen nem rád gondoltam és nem is célzás volt)csak sajna a nagy átlagnak fogalma sincs arról,hogy mit kellene hallania.Vannak olyan user-ek akik erősítőt cserélnek és "hirtelen milyen sok a mély" és ez már ki is merített nála a dinamika fogalmát.Az,hogy a hangszerek életre kelnek,testük lesz,a szürke függöny mögüli 2d-ből 3d lesz,leválnak egymásról a hangszerek az ének hang megtelik érzelemmel erővel meg egyéb hasonló finomságok.....

Az meg,hogy itt hallottam meg ott hallottam háááátt ez olyan mint,hogy megmutatják,hogy hogyan megy egy subaru,de nem ülhetsz bele és csak annyira indítják be míg kiáll a kertből.Nem tudod úgy megítélni,hogy mi mennyi dinamikával rendelkezik például míg nem hallottad egy olyan autóba ahol nincs szűk keresztmetszet nincsenek kompromisszumok mindenből kihozza a 110%-ot és csak a zenéről szól.Magyarul nem tudhatod egy másik rendszerbe megmondani,hogy mi miatt nincs dinamika lehet 1000 más ok.Arról nem is beszélve,hogy bármit akarsz venni azt mindig a saját környezeted határozza meg,hogy milyen lesz.Mindig mindent ki kel próbálni és csak utána véleményt mondani és még az se teljesen igaz mert az is a te rendszereből hozta ki amit kihozott.
Az a büdös nagy helyzet, hogy én is nemrég tudtam meg, hogy milyen egy már dinamikusnak mondható majdnem zenei jellegű rendszer, igen igen az enyém (ja és megcseréltem az RCA-kat, ahogy mondtátok, és tényleg jobb lett :) ). Ma reggel Nirvana hallgatás közben, jöttem rá, hogy ez maga a nirvána  :) számomra megvan a zenei rendszerem végkifejlete, még egy picit rögzítsük le a ProXT2-k gömbjeit, de kb ennyi én megtaláltam az IGAZIT :)

dimension

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6260 Dátum: 2011.03.07 15:10:41 »
Szia!Csak egy kérdésem lenne és az elején szeretném leszögezni,hogy nem azért kérdem mert imádom az  u-dimension dolgokat,de még is honnan veszed,hogy dinamikusabb?Sokan nem is tudják,hogy egyáltalán mi az,hogy dinamika,miben nyilvánul meg.(természetesen nem rád gondoltam és nem is célzás volt)csak sajna a nagy átlagnak fogalma sincs arról,hogy mit kellene hallania.Vannak olyan user-ek akik erősítőt cserélnek és "hirtelen milyen sok a mély" és ez már ki is merített nála a dinamika fogalmát.Az,hogy a hangszerek életre kelnek,testük lesz,a szürke függöny mögüli 2d-ből 3d lesz,leválnak egymásról a hangszerek az ének hang megtelik érzelemmel erővel meg egyéb hasonló finomságok.....

Az meg,hogy itt hallottam meg ott hallottam háááátt ez olyan mint,hogy megmutatják,hogy hogyan megy egy subaru,de nem ülhetsz bele és csak annyira indítják be míg kiáll a kertből.Nem tudod úgy megítélni,hogy mi mennyi dinamikával rendelkezik például míg nem hallottad egy olyan autóba ahol nincs szűk keresztmetszet nincsenek kompromisszumok mindenből kihozza a 110%-ot és csak a zenéről szól.Magyarul nem tudhatod egy másik rendszerbe megmondani,hogy mi miatt nincs dinamika lehet 1000 más ok.Arról nem is beszélve,hogy bármit akarsz venni azt mindig a saját környezeted határozza meg,hogy milyen lesz.Mindig mindent ki kel próbálni és csak utána véleményt mondani és még az se teljesen igaz mert az is a te rendszereből hozta ki amit kihozott.
Az a büdös nagy helyzet, hogy én is nemrég tudtam meg, hogy milyen egy már dinamikusnak mondható majdnem zenei jellegű rendszer, igen igen az enyém (ja és megcseréltem az RCA-kat, ahogy mondtátok, és tényleg jobb lett :) ). Ma reggel Nirvana hallgatás közben, jöttem rá, hogy ez maga a nirvána  :) számomra megvan a zenei rendszerem végkifejlete, még egy picit rögzítsük le a ProXT2-k gömbjeit, de kb ennyi én megtaláltam az IGAZIT :)

Rendben lerögzítjük majd normálisan ;)
Végkifejlet?Még csak a leejtő eleje :D és te elindultál!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6261 Dátum: 2011.03.07 15:24:23 »
Rendben lerögzítjük majd normálisan ;)
Végkifejlet?Még csak a leejtő eleje :D és te elindultál!
El, de szerintem olyan jól indultam, hogy meg is találtam azt amit kerestem, bőven elegendő mély van, a mélyközepek is úgy muzsikálnak, mint ahogy a nagykönyvben meg vannak írva, a magasak meg szépen csilingelnek, és sosem tolakodóak, nem kiabálnak, mi kellhet még? Rendet is tettél a csomitartóban, minden szép minden örömteli. Nincsenek versenyzői ambícióim, zenei repertoárom pedig lefedi a rendszer tökéletesen.  :innocent: :1eye: Várom már mikor tudok Farkasemberrel összefutni pl, hogy belefüleljen a rendszerbe és aztán azt mondja, hogy lehet mégis van élet a JBL-en túl

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6262 Dátum: 2011.03.07 15:44:38 »
Tényleg...azzal a fejjel mi a terved wolfman?
Vagy az dönget a kocsidba?

Hát... mérgemben meghirdettem töredékáron.
Aztán rájöttem, hogy adott esetben még a 25 ezres ár is át@rás lenne, úgyhogy úgy voltam vele, hogy inkább megnézetem, bár ennyiért hárman is jelentkeztek, hogy vinnék.
Végül elbaktattam vele szerelőhöz. Az kitisztította, és most tökéletesen működik.

Úgyhogy jól megköszöntem, kifizettem, majd hazavittem, és feltettem a polcra.... Majd még eldöntöm, mi legyen vele.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6263 Dátum: 2011.03.07 15:49:55 »
JBL-t hallottam mar, jellegzetes hangja van, bar nekem tetszik. Nekem az a JBL-rol szerzett tapasztalatom, hogy jol szol, de nem a szepseg es a szinezesmentes hang a fo erenye, hanem a hatalmas dinamika es a nagy teljesitmeny. Szerintem technora, meg hasonlora kivalo cucc, de ha mast hallgatok (Bocelli, enekhangos zene), oda jobb egy olyan erosito, aminek linearis az atvitele es nem szinezi a zenet a sajat stilusa szerint.
Ezt sok forrasbol hallottam mar masoktol is a JBL-t illetoen, vagy tetszik valakinek vagy nem, de van egy sajatos stilusa. Nekem bejon alapvetoen, tetszik a kicsit gepies hangja es a nagy dinamikaja. Tokeletesen tisztanak, szinezesmentesnek azonban nem mondanam.

Hát.... van, aki épp azért ajánlja, mert az élő koncerteken szerzett tapasztalatai alapján ez az, ami a leginkább élethű hangzást adja vissza.


szerk.: hozhatnál egy Bocellit, kíváncsi lennék. Nekem csa MP3-ban van, olyan meg nem tudom, mikor járt utoljára a rendszerben....  :sorcerer:

Olvastam teszteket is a neten, a mikro tudja azt a teljesitmenyt, amit rairnak, a JBL altalaban kevesebbet tud. A teljesitmeny fontos tenyezo, hiaba mondjak, hogy nagy hifis azzal nem foglalkozik. Persze, 4 x 50 W valos teljesitmeny folott tenyleg mindegy, hogy mit tud a gep teljesitmenyre, azt sem hasznalja ki az ember, ha nem hangnyomasra gyur kimondottan. De nalam a mostani erosito ezt nem tudja, erezni, hogy nincsen meg benne az az ero, aminek lennie kene. Ezert elso korben az a szempont, hogy tudja a gep a 4 x 50 W-ot RMS-ben 12 V korul is.

A JBL a tesztek szerint kevesebbet tud altalaban teljesitmenyre, mint amit rairnak, azonban ez meg igy is 4 x 50 Watt felett van. Ergo van benne ugyan tartalek, azonban a tobbletet nem biztos, hogy kihasznalnam.
A merete is hatalmas, nem ferne be nekem ugy az ules ala, hogy a hatso utasok ne rugdosnak allandoan. Annak meg semmi ertelme, ha szetrugjak a cuccot.

Kérdés, hogyan mérsz. Korábban azt hiszem, kifejtettem, hogy a JBL GTO-nak nem véletlenül 75.4 lehet a neve, nekem mindenesetre gyanús, hogy valahol ott lehet a valós teljesítménye. Vagyis 4x75Watt környékén, normál üzemi körülmények között.

De a Px 300.4-em például már alulspecifikált, legalábbis az előző tulajdonos, aki megmérette azt mondta, hogy többet tud, mint papíron...
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.07 15:51:50 írta wolfman »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6264 Dátum: 2011.03.07 15:56:02 »
Rendben lerögzítjük majd normálisan ;)
Végkifejlet?Még csak a leejtő eleje :D és te elindultál!
El, de szerintem olyan jól indultam, hogy meg is találtam azt amit kerestem, bőven elegendő mély van, a mélyközepek is úgy muzsikálnak, mint ahogy a nagykönyvben meg vannak írva, a magasak meg szépen csilingelnek, és sosem tolakodóak, nem kiabálnak, mi kellhet még? Rendet is tettél a csomitartóban, minden szép minden örömteli. Nincsenek versenyzői ambícióim, zenei repertoárom pedig lefedi a rendszer tökéletesen.  :innocent: :1eye: Várom már mikor tudok Farkasemberrel összefutni pl, hogy belefüleljen a rendszerbe és aztán azt mondja, hogy lehet mégis van élet a JBL-en túl

Hát.... ha egyszer megadatik, hogy én is olyan szinten tudjam kiszolgálni a rendszeremet, mint Te a tiédet, szívesen melléd állok bármikor....  ;)
De addig is belehallgatok, ha erre jársz. Remélem, érzékelhető a változás az előző állapothoz képest....  :devil: (és nagyon remélem, nem a mélyközép alja környékén található, mert ott eddig is rendben volt a felbontás és a dinamika)
 :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.07 16:11:31 írta wolfman »

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6265 Dátum: 2011.03.07 16:04:52 »
Tényleg...azzal a fejjel mi a terved wolfman?
Vagy az dönget a kocsidba?

Hát... mérgemben meghirdettem töredékáron.
Aztán rájöttem, hogy adott esetben még a 25 ezres ár is át@rás lenne, úgyhogy úgy voltam vele, hogy inkább megnézetem, bár ennyiért hárman is jelentkeztek, hogy vinnék.
Végül elbaktattam vele szerelőhöz. Az kitisztította, és most tökéletesen működik.

Úgyhogy jól megköszöntem, kifizettem, majd hazavittem, és feltettem a polcra.... Majd még eldöntöm, mi legyen vele.
Esetleg majd szólj, hogyha eladnád, hátha vevő lennék rá a másik kocsiba :)
Nem szeretnék befürödni egy ilyennel, mint Te :( :surrender:
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6266 Dátum: 2011.03.07 16:11:03 »
Bocelli nekem is olyan van csak a Vivere albumot leszamitva, ami FLAC-bol lett kikarcolva CD-re. En nem erzem amugy, hogy lehetne meg sokkal jobb, valoszinuleg egy sokkal komolyabb rendszer kellene ahhoz, hogy kihalljam a gyari es a FLAC kozott a kulonbseget.

Az otthoni rendszeremnek is megvannak a hatarai, nem alkalmas az sem arra, hogy az ilyen nuansznyi kulonbsegeket kihalljam.

MP3 ide vagy oda, nagyon nem mindegy, hogy mivel kesziti az ember es mibol. Pont a napokban hallgattam egy olyan lemezt, ami MP3-ban volt kiirva es nagyon jo minosegu volt a hangja.
Teny kerdes azonban, hogy a neten fellelheto MP3-ak csapnivalo minoseguek altalaban.

En a SoundForge-dzsal szoktam a FLAC-ot .wav-va konvertalni, majd a Neroval irom ki. Ugy nem erezni szinte semmi kulonbseget sem. De az MP3-at is azzal .wav-va konvertalom kiiras elott, igy sokkal jobb a zene minosege, mintha a Neronak beadnam kozvetlenul az MP3-at.

Lehet szidni az MP3-at, de azert jo, hogy van.  :D  Rengeteg lemezt lehet igy megtakaritani es meg mindig jobb CD-re ezeket kiirni, mint megtagadni magamtol a zenehallgatas oromet a korlatozott CD-irasi lehetosegek miatt. Azert ha mindent audio-ban irna ki az ember, akkor belefulladna a CD-hegyekbe.

Nekem mostanaban nem is az MP3 a fo bajom, hanem az, hogy nem gyartanak jo zeneket. Valahogyan mostanaban semmi sem tetszik igazan, legtobbszor a sokeves albumokat hallgatom minden mufajbol.

Ami meg idegesito, hogy sokszor a gyari CD-k is rossz minoseguek. Pl. jo Depeche Mode CD-vel meg nem talalkoztam, pedig tobb gyari is van nekunk belole. A Madonna lemezei pl. 1000x jobb minoseguek, azok meg MP3-ban is sokkal kevesbe zajosak, mint a gyari Depeche lemezeim (pedig karmentesek azok is).


wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6267 Dátum: 2011.03.07 16:12:59 »
Esetleg majd szólj, hogyha eladnád, hátha vevő lennék rá a másik kocsiba :)
Nem szeretnék befürödni egy ilyennel, mint Te :( :surrender:

Hát... nem mondanám, hogy az utóbbi időben ha erre az egészre gondoltam, nem jutott eszembe egy ősi dakota közmondás, miszerint nem vagyok elég gazdag ahhoz, hogy olcsó cuccokat vásároljak.....  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6268 Dátum: 2011.03.07 16:19:16 »
Bocelli nekem is olyan van csak a Vivere albumot leszamitva, ami FLAC-bol lett kikarcolva CD-re. En nem erzem amugy, hogy lehetne meg sokkal jobb, valoszinuleg egy sokkal komolyabb rendszer kellene ahhoz, hogy kihalljam a gyari es a FLAC kozott a kulonbseget.

Az otthoni rendszeremnek is megvannak a hatarai, nem alkalmas az sem arra, hogy az ilyen nuansznyi kulonbsegeket kihalljam.

MP3 ide vagy oda, nagyon nem mindegy, hogy mivel kesziti az ember es mibol. Pont a napokban hallgattam egy olyan lemezt, ami MP3-ban volt kiirva es nagyon jo minosegu volt a hangja.
Teny kerdes azonban, hogy a neten fellelheto MP3-ak csapnivalo minoseguek altalaban.

En a SoundForge-dzsal szoktam a FLAC-ot .wav-va konvertalni, majd a Neroval irom ki. Ugy nem erezni szinte semmi kulonbseget sem. De az MP3-at is azzal .wav-va konvertalom kiiras elott, igy sokkal jobb a zene minosege, mintha a Neronak beadnam kozvetlenul az MP3-at.

Lehet szidni az MP3-at, de azert jo, hogy van.  :D  Rengeteg lemezt lehet igy megtakaritani es meg mindig jobb CD-re ezeket kiirni, mint megtagadni magamtol a zenehallgatas oromet a korlatozott CD-irasi lehetosegek miatt. Azert ha mindent audio-ban irna ki az ember, akkor belefulladna a CD-hegyekbe.

Nekem mostanaban nem is az MP3 a fo bajom, hanem az, hogy nem gyartanak jo zeneket. Valahogyan mostanaban semmi sem tetszik igazan, legtobbszor a sokeves albumokat hallgatom minden mufajbol.

Ami meg idegesito, hogy sokszor a gyari CD-k is rossz minoseguek. Pl. jo Depeche Mode CD-vel meg nem talalkoztam, pedig tobb gyari is van nekunk belole. A Madonna lemezei pl. 1000x jobb minoseguek, azok meg MP3-ban is sokkal kevesbe zajosak, mint a gyari Depeche lemezeim (pedig karmentesek azok is).



A zaj egy felvételen - ha a felvétel része - engem nem szokott különösebben zavarni.
Akartam írni a gané minőségű audio lemezekről, de megelőztél. Nem tudok jobb szót. Itt van mellettem egy Nightwish válogatás, eredeti, műsoros, mégis okádék, és csak idebent a munkahelyen hallgatom, vagy a kocsiban csak akkor, ha szeretnék emlékezni, milyen jó zenék is vannak rajta (azaz lennének, ha a lemez jó lenne).

Tényleg olyan, mint az MP3. Pedig audio. És durván meghallani a különbséget audio és audio között is. Legalábbis nálam. Mikor először betettem ezt a lemezt, és olyan zenét hallgattam, ami másik lemezen megvan, kellemetlen érzésem támadt. Hogy úgy emlékeztem, ennél jobb a hifim. Vagy a zene. Aztán ahogy ez az érzés erősödött, hirtelen beugrott, hogy magyar piacra szánt Bon Jovival jártam így. Lemezt cseréltem és tényleg a lemez volt rossz, az érzés a régi volt ismét.  :D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6269 Dátum: 2011.03.07 16:28:33 »

En a SoundForge-dzsal szoktam a FLAC-ot .wav-va konvertalni, majd a Neroval irom ki. Ugy nem erezni szinte semmi kulonbseget sem. De az MP3-at is azzal .wav-va konvertalom kiiras elott, igy sokkal jobb a zene minosege, mintha a Neronak beadnam kozvetlenul az MP3-at.

Írj burrrn-nal! minden formátumot dalolva kiír cd-re, cue fájlt is kezel.