Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1717096 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6225 Dátum: 2011.03.04 15:21:51 »
...a különbséget nem lehet meghallani.

Gyurinak, Earnek és sok másnak biztos a placebo hatás működött, amit a fekete előlap okozott.  :devil:

...csak 35 W-ot tud 4 Ohm-on, ami azert nem tul sok...

Nem sok - de elég. Jobb hangja van, mint a Jr 4.300-nak. Csodálkozom is, hogy ugyanannyi pénzért a Jr-t hamarabb elvitték, a Pro tisztább, jobb a dinamikája, szebbek a magasai. Nyers erőben jobb a Jr, ha nagyon muszáj lenne, szubot nyilván elsősorban arra kötnék, egyébként a Pro-t választanám.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6226 Dátum: 2011.03.04 15:21:57 »
Mit tekintesz atoknak pontosan?
Azt, hogy DLD vagy, hogy gyenge a kis uD Pro vegfok?  ;)

Szarbol kell varat epiteni, ha keves a penz.  :)
De erosen gondolkodok Taby JR4.300-an, az occsobb es erosebb.

Ide nekem meg az alap Kicx szett es DLD mellett nem kell csucs cucc, csak olyan, ami az also-kozepes cuccaimmal partiban van. Tiszta hangu, kozepesen eroset szeretnek, de nem akarok elszallni erositoileg a profi cuccokkal.

Hiaba vennek egy csucs veget, ha a tobbi elem gyenge vagy maximum kozepes szintu. Viszont azert gyengebb dolgokat sem szeretnek venni, mert az mar most is van.

hát DLD-d azt hiszem, csak Neked van, viszont többeknek is van uDim...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6227 Dátum: 2011.03.04 15:23:53 »
Amugy utalom Taby-t, mert most itt turaztatja az idegrendszeremet az u-Dimension-nel.  :flowers: Pont ma delelott fogadtam meg, hogy nem koltok tobbet a ***a kocsira...  [rohog]

Egesz nap ezen matekozok, hogy mennyiert vinnek el kb a regit (Pioneer GM-X 354), oszt mennyit kellene beleinvesztalni a zenebe... A toyota is kocsog, hogy gyarilag nem tesz egy 100e-res vegfokot a kocsiba...  :D

Dehogynem. Tesznek ők, csak nem ér ötvenet se....  :eek:  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6228 Dátum: 2011.03.04 15:28:38 »
...a különbséget nem lehet meghallani.

Gyurinak, Earnek és sok másnak biztos a placebo hatás működött, amit a fekete előlap okozott.  :devil:

Nekem ne bizonygasd, én elhiszem....  ::)
Csak gondoltam megkérdezem a véleményét egy olyannak, aki valószínűleg beszerelt már pár ilyet... és erre ezt kapom az arcba. Én is meg voltam lepődve, de mondom, lehet, hogy rám nézett, és úgy volt vele, hogy ez a mókamiki asse tudja, mi fán terem a P88, csak valahogy elbotlott egy ilyen fejben, aszt hazavitte, ennek úgyis mindegy.

Nem tudom, miért mondta...

Nem sok - de elég. Jobb hangja van, mint a Jr 4.300-nak. Csodálkozom is, hogy ugyanannyi pénzért a Jr-t hamarabb elvitték, a Pro tisztább, jobb a dinamikája, szebbek a magasai. Nyers erőben jobb a Jr, ha nagyon muszáj lenne, szubot nyilván elsősorban arra kötnék, egyébként a Pro-t választanám.

Alighanem a számmisztika lesz a magyarázat....  ::) :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6229 Dátum: 2011.03.04 15:29:41 »
...csak 35 W-ot tud 4 Ohm-on, ami azert nem tul sok...

Nem sok - de elég. Jobb hangja van, mint a Jr 4.300-nak. Csodálkozom is, hogy ugyanannyi pénzért a Jr-t hamarabb elvitték, a Pro tisztább, jobb a dinamikája, szebbek a magasai. Nyers erőben jobb a Jr, ha nagyon muszáj lenne, szubot nyilván elsősorban arra kötnék, egyébként a Pro-t választanám.
Jah, de szerintem ahhoz, hogy a ketto kozott kijojjon a kulonbseg, ahhoz azert elegge jo rendszer kell. Ki kell az ajtokat szigetelni, jo hangszorok kellenek, jo fej, stb.

Azert az atlagos user, aki zenelni akar (pl. en), nem fogok 100e-reket beledonteni a hifibe, mindenbol megveszem azt, ami mar azert elfogadhato (pl. komponens szett a koax helyett), de meg olcso is.
Ha van egy komponens szettem, meg egy subom, de egyik sem csucs, akkor veszek hozza egy olyan 4 csatis erositot, ami viszi rendesen a cuccost, de nem feltetlen csucs hangminosegu, csak jo. Hiszen ezen a szinten egy kozepes hangminosegu es egy csucs hangminosegu cucc kozott nem hallani ki ugy a kulonbseget, viszont a teljesitmenyt eszre lehet venni, plane akkor, ha erzeketlenebbek a cuccok.

Aztan lehet persze, hogy nagyon rosszul gondolom a dolgokat.

A Jr4300, amit Taby ad, occobb, meg erosebb. Arra lennek csak kivancsi, hogy hangminosegben ereznek-e kulonbseget a ketto kozott a jelenlegi konfiguraciomban.

Azert azt hozza tennem, hogy nalam altalaban trance, techno megy MP3-rol, neha azonban befigyel egy kis Andrea Bocelli is mellejuk, hogy teljes leyen a kep. Nah az meg nem MP3, ott szamit a zene minosege rendesen.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.04 15:33:28 írta B.S. »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6230 Dátum: 2011.03.04 15:37:17 »
...csak 35 W-ot tud 4 Ohm-on, ami azert nem tul sok...

Nem sok - de elég. Jobb hangja van, mint a Jr 4.300-nak. Csodálkozom is, hogy ugyanannyi pénzért a Jr-t hamarabb elvitték, a Pro tisztább, jobb a dinamikája, szebbek a magasai. Nyers erőben jobb a Jr, ha nagyon muszáj lenne, szubot nyilván elsősorban arra kötnék, egyébként a Pro-t választanám.
Jah, de szerintem ahhoz, hogy a ketto kozott kijojjon a kulonbseg, ahhoz azert elegge jo rendszer kell. Ki kell az ajtokat szigetelni, jo hangszorok kellenek, jo fej, stb.

Azert az atlagos user, aki zenelni akar (pl. en), nem fogok 100e-reket beledonteni a hifibe, mindenbol megveszem azt, ami mar azert elfogadhato (pl. komponens szett a koax helyett), de meg olcso is.
Ha van egy komponens szettem, meg egy subom, de egyik sem csucs, akkor veszek hozza egy olyan 4 csatis erositot, ami viszi rendesen a cuccost, de nem feltetlen csucs hangminosegu, csak jo. Hiszen ezen a szinten egy kozepes hangminosegu es egy csucs hangminosegu cucc kozott nem hallani ki ugy a kulonbseget, viszont a teljesitmenyt eszre lehet venni, plane akkor, ha erzeketlenebbek a cuccok.

A Jr4300, amit Taby ad, occobb, meg erosebb. Arra lennek csak kivancsi, hogy hangminosegben ereznek-e kulonbseget a ketto kozott a jelenlegi konfiguraciomban.
De az enyém 5.4x ami összességében véve ugyanaz mint a 4.300 csak a külcsíny más.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6231 Dátum: 2011.03.04 17:08:51 »
A Jr4300, amit Taby ad, occobb, meg erosebb.

Akkor vedd meg. Az egy jó erősítő, 25e-t megér. De a világ sajnos nem ilyen egyszerű, ahogy itten levezeted - bár le lehet valóban egyszerűsíteni, q.e.d.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6232 Dátum: 2011.03.04 17:22:40 »
A Jr4300, amit Taby ad, occobb, meg erosebb.

Akkor vedd meg. Az egy jó erősítő, 25e-t megér. De a világ sajnos nem ilyen egyszerű, ahogy itten levezeted - bár le lehet valóban egyszerűsíteni, q.e.d.
Megvettem.  ;)

Figyelj! Nekem olyan kell, ami melle nem kell masik erosito, kulon a subra. Lehet egy erositonek isteni hangja, de ha a subot nem tekeri meg rendesen, akkor az nekem sajnos gond -- kulonos tekintettel arra, hogy nekem a trance, techno elegge alap "mufaj".

A mostani erositom 4x42W-ot tud, hidba tolom a melyet vele, de nem erzem ugy, hogy szetvetne az ero. Ut, meg szol, meg rezeg a kocsi, de a dinamika, az erotartalek hianyzik belole.
Olyan, hogy lehet menni 160-nal egy 1,4-essel is, de egy 2.0 kocsi maskeppen viszi azt. Kisebb teljesitmenyu erositot meg nem szivesen vennek, hiaba jo a hangzas, meg stb, mert felek, hogy a melyet nem vinne kello erovel.

A mostani rendszerem elegge alap, nem jonne ki szerintem nalam a Pro elonye hangzasban, mert lekorlatozza sajnos a tobbi zenei elem. A kozepesen jo hangzas melle nekem a nagyobb teljesitmeny tobbet ad most, ugy erzem.

A logikam tulsagosan le van egyszerusitve, de sajnos a lehetosegeim is. Nem szanok ra sok penzt, igaz, nem is olyanok az elvarasaim, mint nektek. A mostani erosito be van kabelezve, se penzem, se idom nincsen arra, hogy uj erositos rendszert epitsek ki. Ha lenne lovem, meg idom eleg, akkor megvettem volna a Prot elore, meg egy monoblockot hatra, de az mar ugy egy vagyon lenne. Ez meg a leginkabb realis, optimalis szamomra.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6233 Dátum: 2011.03.04 20:45:05 »

Mondta, akitől kérdeztem némi hamiskás mosollyal, hogy peeersze, vaaan....! Aztán hozzátette, hogy valójában minimális a változtatás, valamit a kijelző szögén mókoltak, meg valamit bent a házban, de a különbséget nem lehet meghallani.


Szerencsés ember az ilyen. Nem kell sokat költenie hifire.

Végül is sokat nem mókoltak a házban, ugyan olyan méretű maradt, a színe sem változott, dugó is annyi van rajta, mint volt.. Mondjuk kapott egy áttervezett tápot, cseréltek benne egy csomó alkatrészt, de alapvetően továbbra is CD-s autórádió, szóval semmi változás.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6234 Dátum: 2011.03.04 20:48:59 »
Szerencsés ember az ilyen. Nem kell sokat költenie hifire.
Végül is sokat nem mókoltak a házban, ugyan olyan méretű maradt, a színe sem változott, dugó is annyi van rajta, mint volt.. Mondjuk kapott egy áttervezett tápot, cseréltek benne egy csomó alkatrészt, de alapvetően továbbra is CD-s autórádió, szóval semmi változás.
Sőtt még a menüje is szinte teljesen ugyanaz. Vagy teljesen?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6235 Dátum: 2011.03.04 20:49:52 »
. Ut, meg szol, meg rezeg a kocsi, de a dinamika, az erotartalek hianyzik belole.

Milyen sok DLD tulajdonos számolt be erről az érzésről.  

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6236 Dátum: 2011.03.04 21:49:39 »
Sziasztok mágusok. Ismét a véleményetekre lennék kíváncsi. Szóval adott egy Ilyen mélynyomó, zárt ládában.

Ezt kellene meghajtanom, hídban egy erősítővel. Na most gondolkodom Ebben. Ez új lenne, kicsit kisebb teljesítménnyel.

Meg itt lenne Ez. Használtban, állítólag megkímélve, viszont jelentősebb erőtöbblettel. (talán még be lehetne paszírozni az ülés alá.)

Szóval a fentiekben adott feltételekkel melyiket látnátok jobb választásnak.  :?: Ja még egy fontos momentum, hogy a kisebb újonnan pár ezer Ft -al olcsóbb, mint az erősebb használt. Szóval az ártényező nem játszik most.

Válaszokat előre is köszönöm  :hug:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6237 Dátum: 2011.03.05 00:19:14 »
Szerencsés ember az ilyen. Nem kell sokat költenie hifire.
Végül is sokat nem mókoltak a házban, ugyan olyan méretű maradt, a színe sem változott, dugó is annyi van rajta, mint volt.. Mondjuk kapott egy áttervezett tápot, cseréltek benne egy csomó alkatrészt, de alapvetően továbbra is CD-s autórádió, szóval semmi változás.
Sőtt még a menüje is szinte teljesen ugyanaz. Vagy teljesen?

Én nem találtam különbséget, az RS-II leírása minden ponton alkalmas volt az RS megismerésére...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6238 Dátum: 2011.03.05 00:20:35 »

Mondta, akitől kérdeztem némi hamiskás mosollyal, hogy peeersze, vaaan....! Aztán hozzátette, hogy valójában minimális a változtatás, valamit a kijelző szögén mókoltak, meg valamit bent a házban, de a különbséget nem lehet meghallani.


Szerencsés ember az ilyen. Nem kell sokat költenie hifire.

Végül is sokat nem mókoltak a házban, ugyan olyan méretű maradt, a színe sem változott, dugó is annyi van rajta, mint volt.. Mondjuk kapott egy áttervezett tápot, cseréltek benne egy csomó alkatrészt, de alapvetően továbbra is CD-s autórádió, szóval semmi változás.

Mondom, lehet, hogy engem nem látott alkalmasnak arra, hogy hang és hang közötti különbséget meghalljak, és azért mondta, hogy ne költsek fölöslegesen....  ::) :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6239 Dátum: 2011.03.05 00:29:14 »
Sziasztok mágusok. Ismét a véleményetekre lennék kíváncsi. Szóval adott egy Ilyen mélynyomó, zárt ládában.

Ezt kellene meghajtanom, hídban egy erősítővel. Na most gondolkodom Ebben. Ez új lenne, kicsit kisebb teljesítménnyel.

Meg itt lenne Ez. Használtban, állítólag megkímélve, viszont jelentősebb erőtöbblettel. (talán még be lehetne paszírozni az ülés alá.)

Szóval a fentiekben adott feltételekkel melyiket látnátok jobb választásnak.  :?: Ja még egy fontos momentum, hogy a kisebb újonnan pár ezer Ft -al olcsóbb, mint az erősebb használt. Szóval az ártényező nem játszik most.

Válaszokat előre is köszönöm  :hug:


szerintem az APA. De ha jól emlékszem, ezt már mondtam Neked. Clarion "demoautó" volt ilyenekkel roskadásig rakva, bár a külcsín kissé eltért ettől (azért az idézőjel, mert ahogyan az fel volt építve, inkább azt demonstrálta, hogyan lehet minél több hibát sok pénzből elkövetni egy hifirendszer építésekor, mindezt legalább úgy, hogy lehetőleg mindenki felifigyeljen rá az extravagáns, vagy legalábbis a szokásostól merőben eltérő autóválasztás és csillivilli kinézet okán...).

Az, hogy Bakai Gábor barátomnak megfordult a fejében, hogy talán ilyenekkel kellene a korábbinál olcsóbban autóhifit építenie, elég garancia számomra arra, hogy ez a készülék ha nem is kompromisszummentes high end minőség, a mindennapi hallgatói igényeket azért magasan kielégíti...