Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698177 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5115 Dátum: 2010.10.09 19:54:41 »
Aktívhajtásügyi kérdéskör:
Milyen RCA-t kapjon a mély csatorna? Stinger SX17, Stinger SHI 2317? vagy vmi 5let? 5 méteresbe vadászás van. Egyelőre egy JBL GTS180 hajtaná a ládát. De ha már eddig a többi kábel nem lett elspórolva, akkor ezt se szeretném...
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.09 19:59:40 írta taby »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5116 Dátum: 2010.10.09 20:58:36 »
Aktívhajtásügyi kérdéskör:
Milyen RCA-t kapjon a mély csatorna? Stinger SX17, Stinger SHI 2317? vagy vmi 5let? 5 méteresbe vadászás van. Egyelőre egy JBL GTS180 hajtaná a ládát. De ha már eddig a többi kábel nem lett elspórolva, akkor ezt se szeretném...

Akkor válassz olyan RCA kábelt, mint amit a többi komponenshez választottál. Ne legyen gyökeresen eltérő hangzásbeli tulajdonsága, hiszen ezt a legnehezebb kibontani a rendszerből.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5117 Dátum: 2010.10.09 20:59:47 »
SX17 a legjobb, az biztos. :yes: szerintem.....

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5118 Dátum: 2010.10.09 21:34:25 »
Akkor válassz olyan RCA kábelt, mint amit a többi komponenshez választottál. Ne legyen gyökeresen eltérő hangzásbeli tulajdonsága, hiszen ezt a legnehezebb kibontani a rendszerből.
Szerintem a Szécsi Tomi féle Vivanco HQ8 kábel már nem elérhető, mert ilyen RCA figyel Bi40hsz kábel RSII meg udim element +Jr kombóhoz menne egy valami+rockfordfosgate láda+JBL gts180 ideiglenesen, aztán lehet hogy megy helyére egy udim :)
Akkor elindulok Stinger irányba.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5119 Dátum: 2010.10.09 21:46:27 »
Te és hogy jött össze a JBL és a u-Dim egy autóban? Finoman szólva sem azonos irányzat a kettő...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5120 Dátum: 2010.10.09 22:01:58 »
Te és hogy jött össze a JBL és a u-Dim egy autóban? Finoman szólva sem azonos irányzat a kettő...
A JBL szekrénybe van pócon, egy jódarab ideje, első körben mélyhajtást kipróbálom vele, aztán majd valami udim lesz szerintem  :flowers:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5121 Dátum: 2010.10.09 22:46:28 »
ööööö.... jojo,  ::)

függően attól, hogy taby kolléga egyáltalán el akarja-e adni, csak jelzem, hogy ez úgy látom, pont ugyanaz a sorozatú erősítő, mint ami Neked van, és hidalva 299W teljesítménnyel bír. Az azért már meghajt egy szubot....

Nem tudom, kinél mi a terv, csak elkezdett az agyam járni.... Ha nagyon mellélőttem, akkor bocsi, vegyétek úgy, hogy nem szóltam....  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5122 Dátum: 2010.10.09 22:49:43 »
...viszont az tény és való, hogy a GTS-hez a Power szett kicsit nagy.

Ellenben ha a szubnak külön erősítőd van, oldalanként hidalva is hajthatod a szettet, és úgy már bírja.  :devil: Legalábbis az erősítő.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5123 Dátum: 2010.10.09 23:08:13 »
Holnap nem jön ki valaki a Hungaroringre fülelni? Du. 3 körül indulunk.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5124 Dátum: 2010.10.09 23:41:23 »
ööööö.... jojo,  ::)

függően attól, hogy taby kolléga egyáltalán el akarja-e adni, csak jelzem, hogy ez úgy látom, pont ugyanaz a sorozatú erősítő, mint ami Neked van, és hidalva 299W teljesítménnyel bír. Az azért már meghajt egy szubot....

Nem tudom, kinél mi a terv, csak elkezdett az agyam járni.... Ha nagyon mellélőttem, akkor bocsi, vegyétek úgy, hogy nem szóltam....  :D
Enyim hidalva tud 120W-ot...
GTQ 240...nem GTS :(
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5125 Dátum: 2010.10.09 23:43:02 »
...viszont az tény és való, hogy a GTS-hez a Power szett kicsit nagy.

Ellenben ha a szubnak külön erősítőd van, oldalanként hidalva is hajthatod a szettet, és úgy már bírja.  :devil: Legalábbis az erősítő.
Egyenlőre még nincs Ládám...
Ha működik a SAL, csak az erősítője halt be, akkor van vmi mélyszerű képződményem ideiglenesre...
Most első egy erősítő a szetthez...Azt mondjátok, hogy egy 75.2 meghajtaná egy ideig?
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5126 Dátum: 2010.10.10 09:02:19 »
Holnap nem jön ki valaki a Hungaroringre fülelni? Du. 3 körül indulunk.

Mee? Mi van ottann?  ::) Nem tán valami hangverseny?  :D

Nemtok menni. Dógozok.  :no:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5127 Dátum: 2010.10.10 09:49:20 »

Hogy hogy kerültek ide...? Hmmm, valaki használta őket, én meg azt mondtam, van létjogosultságuk. Akkor, amikor ezek a fogalmak bekerültek a "köztudatba", még egész mást jelentettek, mint most.

a 80-as években egy 116 lóerős GTi Golf sportos hatchback-nek számított. Meg alsó középkategóriának. Ma egy Lupo szinte nagyobb. Ma a sportos hatchback legalább 180 lóerős. Ez van, változik a világ. Lehet azt mondani, hogy egyre kommerszebb termékekre ragasztják ezeket a valaha szinte unikális eszközökre használt jelzőt, de ha az átlagembernek azt mondod, Naim, vagy Heed, nem sokan kapják fel a fejüket, ha azt mondod, Pio RSII, akkor csettintenek, hogy ejj de jó. Az átlagembernek mást jelent az audiofil, meg a hájend, mint az igazi hozzáértőknek, vagy azoknak, akik ezen a területen otthonosan mozognak.


Miért is jelentenek mást, mint most? Az audiofil szerintem ma is kevés funkciójú, egy dologra koncentráló eszköz, nem annak a szinonimája, hogy középáras, a high-end pedig mindent bele csúcstechnika, nem annak a szinonimája, hogy elérhetetlenül dága. Az átlagembernek fogalma sincs mit jelent az, hogy audiofil, a High-End pedig egész mást jelent egy számítástechnikában, gépiparban jártasnak, mint egy hifistának.

A forró ferdehátúak tényleg megnőttek, de egy Pio 88RS-re senki sem mondaná, hogy az, egy jól felszerelt 5-ös BMW az régen is meg, mai is jól felszerelt 5-ös BMW.
A legtöbb ember értetlenül egy egy Pio 88RS előtt. Ez még inkább rétegtermék, mint egy Naim vagy Heed lánc, mert azzal legalább a felhasználó maga is el tud boldogulni, össze tudja szerelni, meg tud szólani, de egy fejegység beépítése egy mai átlagos kocsiba bizony külső szakértelmet kíván.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5128 Dátum: 2010.10.10 09:55:40 »
A GTS180 az jó lesz hidalva 180W-nak is :D Ha 299W-ot bírna már itt csücsülne a kocsiban A 75.2-is csak 290W-ot bír hidalva, de az már elég lehet.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5129 Dátum: 2010.10.10 10:04:15 »
Miért is jelentenek mást, mint most? Az audiofil szerintem ma is kevés funkciójú, egy dologra koncentráló eszköz, nem annak a szinonimája, hogy középáras, a high-end pedig mindent bele csúcstechnika, nem annak a szinonimája, hogy elérhetetlenül dága. Az átlagembernek fogalma sincs mit jelent az, hogy audiofil, a High-End pedig egész mást jelent egy számítástechnikában, gépiparban jártasnak, mint egy hifistának.

A forró ferdehátúak tényleg megnőttek, de egy Pio 88RS-re senki sem mondaná, hogy az, egy jól felszerelt 5-ös BMW az régen is meg, mai is jól felszerelt 5-ös BMW.
A legtöbb ember értetlenül egy egy Pio 88RS előtt. Ez még inkább rétegtermék, mint egy Naim vagy Heed lánc, mert azzal legalább a felhasználó maga is el tud boldogulni, össze tudja szerelni, meg tud szólani, de egy fejegység beépítése egy mai átlagos kocsiba bizony külső szakértelmet kíván.

 :) Hmm, bizony mára már egy átlagos kocsi szerelése is külső szakértelmet kíván, egy GTI-t még lehetett otthon bütykölni. Egy régen jól felszereltnek számító ötös BMW mai szemmel több, mint megmosolyogtató, ezt ismerjük be. Központizár-villanyablak-ABS-övfeszítő, esetleg bőr. Melyik alsóközepes nem tudja ezt ma (van olyan, persze)...?

Ezek a kifejezések bekerültek a köztudatba, és bármennyire is útálja a hozzánemértők általi használatukat egy igazi hozzáértő, bent is maradnak - még ha mégoly hibás is a köznapi értelmezésük.  :flowers: És ehhez nyilván nagyban hozzájárulnak a forgalmazók azzal, hogy tucattermékekre biggyesztve degradálják le a szavak klasszikus értelmezését.