Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698193 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5055 Dátum: 2010.10.04 22:04:39 »
Na az meg milyen?
In + in - ba jött a jel az erősítőből...ezt hogy híjják?
http://elektronika.vatera.hu/auto_hifi/erositok/jbl_gto_75_4_erosito_182592865.html
Ócsó :D
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5056 Dátum: 2010.10.04 22:07:44 »
Te Wolf, mintha azt mesélted volna régebben, hogy a zasszonytól kaptad azt a szettet.  ::)  Nem zabos, hogy kitetted a gépből?  ;)

Tőle kaptam.  :D Ajándok volt, fel is ajánlottam neki, hogy maradjon a háznál, ne adjuk, el pattintsuk be a Civicbe, de eddig nem sok érdeklődést mutatott iránta, azt mondta, az autóban inkább vezet, mint zenét hallgat, lévén nem tart ott rutinban, hogy zenét bömböltetne.

Igazából nem csak Gyöngyi felé áll az ajánlat, majd látni fogod a HU-n is, hanem gyakorlatilag eladósorba került szegény kis szett. De még nem tettem ki, úgyhogy ha egyébként zabos volna is, nem volna mire....  :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5057 Dátum: 2010.10.04 22:09:21 »
...A Kenwood fejek amúgy milyenek?...

A Kenwood is olyasmi, mint a Pioneer vagy az Alpine, alapvetően semmi gond a márkával, néhányat már hallottam, jó hangjuk volt. Mintha a garis ügyintézésről - vagy itt, vagy az indexen - rosszakat olvastam volna, de erre nem vennék mérget.

A Pioneer sem feltétlenül üdvözítő minden árkategóriában, minden ízléshez, dizájnhoz. A legolcsóbb USB fejük (2200) best buy, az RSII a maga nemében szintén, az AVH-P3100DVD dettó, amúgy szerintem kb. ízlés kérdése ez az autóhifi. Van, akinek nem tetszik a Pio egyen-kékje (pl. én :D - pedig majdnem olyat vettem...), van, aki az irányításukat nem szereti, van, akinek a hangjuk nem jön be. Én csípem őket, van a családban 3, a maga nemében mind jó.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5058 Dátum: 2010.10.04 22:10:26 »
Nemsokára pedig majd sajnálja, ha eladod, hogy mégis milyen jó lett volna az az ő autójába  :)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5059 Dátum: 2010.10.04 22:13:04 »
... Van, akinek nem tetszik a Pio egyen-kékje (pl. én :D - pedig majdnem olyat vettem...),...

Hoppá, hoppá. Akkor lemaradtam, mert én úgy emlékeztem mintha neked is Pioneer lenne. De ezek szerint mégsem...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5060 Dátum: 2010.10.04 22:18:22 »
Ja más. A Kenwood fejek amúgy milyenek? Engem a BT60U gondolkodtatott el, hogy esetleg nem-e ha esetleg 1 din marad a vége.
Jó, tudom, hogy Pioneer, az oké, de mégis. Mert itt most mindannyitoknak Pioneer van ahogy leszűrtem a hsz -ekből.

Jelentem nekem Alpine van még, és asszem marad is egy darabig.  ::) Bár ha legközelebb megyek a barátomhoz, aki segít nekem, egy-két nagyobbacska hírben álló fejegséget csak úgy l'atr pour l'art beteszünk, azt mondta. Csak hogy halljam a különbséget. Van neki pár régi 7939-ese, némelyik végfok nélküli, itt-ott néhány régebbi Sony.....  :whistling:
 :D :D :D Szóval lehet ám, hogy elcsábulok. De nem valószínű.

Egyébként erre a csiricsáré Kenwoodra a hi-end jelzőt ráragasztani minimum merészség. Még a P88 RSII-re is csak azt mondják, audiophile, nem hi-end. Szóval nem hiszem, hogy az átlagos fejek közül nagyon kilógna, az árát is jó eséllyel a Bluetooth-USB-AUX triónak köszönheti. Egyiknek sincs semmi köze a hi-endhez. Mondjuk ami lényeges, az a 3 pár emelt jelszintű RCA és az ekvalizer, ami akár jó is lehet.

De azért mindent összevetve lehet, hogy találsz olyan fejet ilyen áron, ami jobban illeszkedik a verda belvilágába... Egy szó, mint száz: meg kéne hallgatni, több másikkal együtt, és annak alapján eldönteni, hogy versenyben marad-e.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5061 Dátum: 2010.10.04 22:20:48 »
Nemsokára pedig majd sajnálja, ha eladod, hogy mégis milyen jó lett volna az az ő autójába  :)

Hát... sajnálhatja. De úgy tűnik, az első hangszórók ott kezdik megadni magukat. De ő tudja. Legfeljebb ha már nem lesz meg, mikor meggondolja magát, akkor veszünk egy másikat.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5062 Dátum: 2010.10.04 22:21:58 »
Á, már emlékszem. Nagy gondolkodóban voltál a Pio és az Alpine között. Ja azt én sem vettem szentírásnak, hogy az Hi-end fej lenne. Csak látom, hogy elég jókat tud zeneügyileg is (ami ugye nem hátrány egy cd rádiónál  ;) ) meg az ára sem veszett.  :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5063 Dátum: 2010.10.04 22:35:51 »
Á, már emlékszem. Nagy gondolkodóban voltál a Pio és az Alpine között. Ja azt én sem vettem szentírásnak, hogy az Hi-end fej lenne. Csak látom, hogy elég jókat tud zeneügyileg is (ami ugye nem hátrány egy cd rádiónál  ;) ) meg az ára sem veszett.  :)

Hát... attól függ, mit értesz jókat tud zeneügyileg alatt. Hiszen hallani még nem hallottuk. Amikor én választottam a fejet, az ott, abban a környezetben elég jókat tudott zeneügyileg. Nem volt viszont benne ekvalizer, dsp, bluetooth, aux, usb stb. Ellenben lezenélt ott bármit a környéken. Ezért vettem meg. Pedig annyiért USB-s fejet is kaphattam volna.

Viszont egészen bizonyos vagyok benne, hogy ha magasabbra teszi az ember a lécet, ott már az enyém is kihullik. Más kérdés, hogy nem keresem az utódját, mert amit ez tud, az nekem egyenlőre megfelel, ezért is lesz nagy vízválasztó, ha a saját rendszerembe kapok egy másik fejet hallgatózni. Ha utána is tetszik, amit hallok, valóban jól választottam (egyébként annyiért, amennyiért vettem, mindenképpen). Tetszik, hogy nem csiricsáré, letisztult formája van, nem szórakoztat lépten-nyomon valami látványos effekttel, és megy az autó belteréhez-színéhez, dizájnjához.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5064 Dátum: 2010.10.04 22:38:36 »
...  megy az autó belteréhez-színéhez, dizájnjához.

Ez nem elhanyagolható szempont, ezért is szülök rajta én is ennyit. (vagyis emiatt is, mert az audio szempont sem utolsó  ::) )

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5065 Dátum: 2010.10.04 22:45:16 »
...nem hiszem, hogy az átlagos fejek közül nagyon kilógna, az árát is jó eséllyel a Bluetooth-USB-AUX triónak köszönheti. Egyiknek sincs semmi köze a hi-endhez. Mondjuk ami lényeges, az a 3 pár emelt jelszintű RCA és az ekvalizer, ami akár jó is lehet....

Ugyanarról beszélünk, amit Maxim említett? Azért 70 rongy alatt nem sok gyártó ad időkorrekciót mindezek mellé... Szívesen meghallgatnám, nekem ennyi alapján szimpatikus.

...úgy emlékeztem mintha neked is Pioneer lenne. De ezek szerint mégsem...

Jól emlékeztél, Pio van, csak nem az az egyen-kék, amit eredetileg néztem, hanem ilyen.

Ez nem elhanyagolható szempont, ezért is szülök rajta én is ennyit.

Nekem anno ez fontosabb volt, mint a hang. ;) Aztán egy huszárvágással megoldottam: vettem egy olyan fejet, aminek a hangját mindenki egyöntetűen dicsérte, és ami pofára is tetszett.

Az E12 egyébként elég kellemetlen ilyen szempontból: a műszeregység fehér-piros, a középkonzol zöld, vegyél olyan fejet, ami mindegyikhez passzol...  :1eye: Hát olyan nincs. Szóval ennek megfelelően átalakítottam a középkonzolt piros háttérfényűre, a fej fehéren világít, így most piros-fehér belül minden (kivéve az ablakemelőket és a fényszóró magasságállítóját, de azokat magasról és szagosan).
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.04 22:57:44 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5066 Dátum: 2010.10.04 22:53:56 »
...nem hiszem, hogy az átlagos fejek közül nagyon kilógna, az árát is jó eséllyel a Bluetooth-USB-AUX triónak köszönheti. Egyiknek sincs semmi köze a hi-endhez. Mondjuk ami lényeges, az a 3 pár emelt jelszintű RCA és az ekvalizer, ami akár jó is lehet....

Ugyanarról beszélünk, amit Maxim említett? Azért 70 rongy alatt nem sok gyártó ad időkorrekciót mindezek mellé... Szívesen meghallgatnám, nekem ennyi alapján szimpatikus.

Javítanék: kilóg az átlagos fejek közül, új árban tényleg nem sokban van digitális időkorrekció.  :D

De mindenképpen meg kellene hallgatni. Tudásszintje alapján bőven 100 körül, vagy fölötte kellene lennie. Nem értem, miért ennyi, ennyi fícsörrel a tarsolyban. Vagy nagyon bevezető ár, vagy nagyon kifutó ár, vagy nagyon jól tudják, mit adnak el ennyiért. Érdekes darab, annyi fix.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5067 Dátum: 2010.10.04 22:54:33 »
Maxim, és mit hallottál már, mik a tapasztalataid?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5068 Dátum: 2010.10.04 23:03:04 »
Akkor legalább van amire jól emlékszem  ;) Satriani az a Pio 88RS valóban kellemes darab, erről csak jókat olvastam mindenhol. Abban a Kenwoodban nekem is az tetszik, hogy ami nekem kell azt mind tudja és még pluszt is ad pl. pnt az időkorrekcióval, és van ahol 67ért meg lehet venni.
Wolf az a vicc az egészben, hogy amiket eddig néztem fejeket még egyiket sem hallottam hogyan szól  :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5069 Dátum: 2010.10.04 23:09:14 »
Mondjuk nem is egyszerű normális környezetben meghallgatni a fejeket. Vagy meg tudod nézni egy ismerős autójában, ami jó esetben korrekt installt takar, vagy egy-egy csúcsfejet meg tudsz hallgatni demóautóban (a márka legdrágább alkatrészeivel körítve), vagy kapsz 10 percet egy demófal előtt (...), vagy marad a vásárlás.

...és mechanika-mentes fejben nem gondolkodtál? Ha sok CD-t hallgatsz, úgy természetesen nem opció.