Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698132 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4815 Dátum: 2010.09.16 11:27:11 »
Miért, az autó nem arra való, hogy legyen hova beszerelni az autó hifi-t? Eddig azt hittem  :innocent: ;)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4816 Dátum: 2010.09.16 11:29:30 »
...Szerencséd volt, hogy már az elején költöttél olyanra, amiről nem gondoltad, hogy igazán kellene,  :whistling: utána pedig jó helyre mentél hibajavításra.

10 pont :D Az RSII az elején "ágyúval verébre" kategória volt valóban. Gyuriék meg elvitték a komplett költségvetés 1/3-át, és minden fillért hallok, látok. Önállóan sanszom nem lett volna hasonlóra. Mindenkinek javaslom, hogy ha nem is pont hozzájuk, de valami kéznél lévő, megbízható hírű, tapasztalt szakihoz menjenek el. Egy épülő autóban adott keretből szerintem többet tesz hozzá egy szakember a hangzáshoz, mint egy 2x olyan drága rendszerelem. (Ez alól csak az amúgy tapasztalt, fa-fém-üveggyapot anyagmunkában jártas ezermesterek a kivételek, mint Bevik barátunk az indexről. Ő magának épített nívósan szóló autót. Igaz, (még) nem néz ki olyan jól, mint az enyém, de ötletes, logikus, komplett. Ő ügyes, rengeteget kísérletezett, így spórolt komoly összeget. Most vett az Element után egy garnitúra új ProXM mélyközepet és ProXT2 magasat, belehúzott rendesen.)

Azért hogy ne legyenek nyugodt éjszakáid, elárulom, hogy a Pro, ProX erősítők legalább akkora ugrást jelentenek, mint a hangszórónál a Jr. az Elementtől.

Kössz. :D Egyébként ugyanezt mondta Gyuri a friss Hollywood Excursion erősítőkre is. (Ez volt a kezemben, idő híján csak mesélt róla.) Abban az a szerencsés, hogy árban nagyon barátságos a komplett garnitúra. Ha meghallgatod őket, kíváncsi lennék a véleményedre.

...a következő nagy dobás egy másik autó lenne. És nem az IS 200. Megnéztem többször is belülről. Erre a célra nem az igazi.  :devil:

Talán szerencsésebb, mintha az MX5 lenne a szerelmem. :whistling:

A Camryt anno ilyen elvek mentén is választottad, ugye?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4817 Dátum: 2010.09.16 12:47:34 »
:eek:
...azér már hogy autóhifihez vegyek autót, az meredek....
 ::)
Hát gondolom én naív,. hogy abban jobb lenne a térhatás :)))
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4818 Dátum: 2010.09.16 16:11:44 »
Na bekötöttem a rendszert aktívba :D Mélyládát pedig fölhoztam a szobába pihenni az asztalra. Tényleg sokkal szebben szól így a szett :hug: De a vágásokat egyenlőre csak ezzel az AUTO TA és EQ dologgal állítottam be a kis mikrofonnal. A beállításokon tuti lehetne finomítani még mert a marha 80Hz-en vágja a mélyközepeket és így nincs túl sok mély csak egy minimális...pláne hogy nincs bent a szub.
 Közben itt volt Kovács Tomi :D hozta nekem a kábelt....legörgette egy dobról és puff kaptam 1,5m grátiszt :D mert miután elment lemértem újra.......mindegy. Viszont a lényeg hogy ebben a kábelben nem 2 vezeték van (plusz és mínusz) hanem ez egy 2,5-es árnyékolt kábel :D szóval most meg vagyok lőve mert az eddigi bekötés szerint ez így kevés lesz. Mivel 1 kábel + és 1 kábel minusz így pl. a mélyközéptől 4m + 4m - az máris 8m a húszból....és akkor még van 3X ennyi. Szóval valamit ki kell találnom hogy kijöjjek a kábelből. Mondjuk a hangváltókat előrébb kellene vinnem vagy valami. Amúgy hogy kell bekötni ezt a kábelt? Belső részt ráforrasztom a hangszóró kivezetésére és mi van az árnyékolással??

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4819 Dátum: 2010.09.16 16:24:42 »
Na várj csak. Te most RCA kábelt vettél?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4820 Dátum: 2010.09.16 16:38:14 »
Na várj csak. Te most RCA kábelt vettél?

Nem, coax hangfalkábelt :D csak az a baj hogy nem 1 érpárból áll hanem csak 1 ér árnyékolva így duplán kell majd húznom :cry:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4821 Dátum: 2010.09.16 16:44:42 »
Na várj csak. Te most RCA kábelt vettél?

Nem, coax hangfalkábelt :D csak az a baj hogy nem 1 érpárból áll hanem csak 1 ér árnyékolva így duplán kell majd húznom :cry:

...ezt nem is értem. Milyen megfontolásból kellett Neked koaxiális hangfalkábel...?  :?: :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4822 Dátum: 2010.09.16 17:37:57 »
Bakker, szerkeszteni akartam a hozzászólásom, és töröltem. :D

Naszóval egyrészt fölösleges volt koax kábelt venni (már ha egyáltalán arról van szó; egy sima árnyékolt kábel nem feltétlenül koax), és nem értem, mit keres aktív rendszerben a hangváltó. Az aktív rendszer amúgy ilyen szempontból elég gonosz, mert ha alapesetben a hangváltót a hangszórókhoz közel köti be az ember, akkor ahhoz képest szinte dupla kábelmennyiséggel kell számolni...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4823 Dátum: 2010.09.16 17:45:22 »
Bakker, szerkeszteni akartam a hozzászólásom, és töröltem. :D

Naszóval egyrészt fölösleges volt koax kábelt venni (már ha egyáltalán arról van szó; egy sima árnyékolt kábel nem feltétlenül koax), és nem értem, mit keres aktív rendszerben a hangváltó. Az aktív rendszer amúgy ilyen szempontból elég gonosz, mert ha alapesetben a hangváltót a hangszórókhoz közel köti be az ember, akkor ahhoz képest szinte dupla kábelmennyiséggel kell számolni...

A magyarázat alighanem az lesz, hogy a kolléga nem szerette volna aktívban hagyni a rendszert, csak kipróbálta, de kábelezni simán, négycsatornáshoz akart. Ennek megfelelően bent hagyta a keresztváltót is.

...de hogy árnyékolt  (vagy koax) kábel minek kellett....

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4824 Dátum: 2010.09.16 17:54:48 »
...bent hagyta a keresztváltót...

Hol?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4825 Dátum: 2010.09.16 18:49:09 »
a szekrényben.  ::)


Gondolom, a verdában. Csak kiiktatta, nem? Vagy valamit nem olvastam el?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4826 Dátum: 2010.09.16 20:03:51 »
"Szóval valamit ki kell találnom hogy kijöjjek a kábelből. Mondjuk a hangváltókat előrébb kellene vinnem vagy valami."

Ebből nekem úgy tűnik, hogy druszám még számol a hangváltókkal a kábelezés során. Ennek tényleg csak úgy van értelme, ha hosszú távon nem marad aktív a rendszer.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4827 Dátum: 2010.09.16 20:40:41 »

A Camryt anno ilyen elvek mentén is választottad, ugye?

Részben. Mindenképpen nagy és erős japán kocsit akartam, amiből a választék az, hogy Honda Legend, Lexusok és a Toyota Camry. Automata váltó, böszme motorral. A Legendek drágábbak ritkábbak és egy kicsit nyűgösebbek is, mint a Toyoták, és amíg kerestem egy sem jött szembe ami jó lett volna. Megnéztem hat-hét Lexust, de egyik sem volt az igazi, a Camry viszont retentő egyben volt, íg lett az. HA a 2.2-es motor lett volna benne, viszont meg sem nézem.....  :no:

És igen, ezek mind alaposan bőrözött, nagy légterű, alapból csendes, jól zajszigetelt kocsik, amikbe igen kiváló zenét lehet építeni.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4828 Dátum: 2010.09.16 21:04:44 »
Ja, igen: a bőrözés, mint pozitívum...  :whistling: Azt is hallani kéne, nehéz látatlanban napirendre térni fölötte.

Az IS-nek nincs sokkal több légtere, mint a Corollának, logikus, hogy nem lenne ilyen szempontból nagy előrelépés.

Nagy motor és kocsi, automata, japán, bőrös.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4829 Dátum: 2010.09.16 21:15:07 »
Satriani! Most már hallanom kell a rendszered vmikor...
Gabe 254.