Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697617 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4710 Dátum: 2010.09.05 15:29:30 »
Ja, akkumlátor sem árt, ha bírja a tempót egy ilyen cuccnál. Meg nem jó hozzá már annyira a - mondok egy pédát fejből - mondjuk Dietz 1 Farados kommerszkondi sem.

Ahogy ezt elhallgatom, elhiszem, hogy ezzel az egy erősítővel tisztességesen meg lehet hajtani egy tisztességes rendszert. Az előzőnek viszonylag hamar meg lettek a korlátai (megjegyzem annak is a józan ésszel hallgathatóságon túl voltak). Két erősítő ebből a megfelelő háttérrel, az valami nagyon durva dolog, higgy nekem.  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4711 Dátum: 2010.09.05 15:38:41 »
Ja, nézz azért utána a Power szériás szettnek, meg a 13-as GTi-nek. Nagyon nem egy csapatban játszanak.  :devil: Lefogadom, hogy hiába 16-os a P6550C, nem tudja azt hozni, mint a C508....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4712 Dátum: 2010.09.05 19:50:24 »
Ja, nézz azért utána a Power szériás szettnek, meg a 13-as GTi-nek. Nagyon nem egy csapatban játszanak.  :devil: Lefogadom, hogy hiába 16-os a P6550C, nem tudja azt hozni, mint a C508....

Lehet hogy így van majd megnézem. A 13-as powert még nem kuksoltam :D. Tudom én hogy baromi sokba kerül amit leírtam de nekem ez lenne a vég állomás. Előbb vagy utóbb meg lesz. Szerintem a jó kábelek meglesznek a Cordiallal bezárólag majd. 100ezret egy kábelért úgysem fogok kiadni az tuti. A nagyok is ezekkel dolgoznak....Stinger, Cordial, Audison Connection...stb.stb. Na jó egy Siltech ide-oda befigyel de az már borsos árú kategória, nem biztos hogy abba bele fogok menni. Kérdés ha mindez meglesz egyszer el merek-e majd indulni a kocsival :D Attól fogok félni hogy kibelezik és akkor a kardomba dőlök. Na de ezek csak álmok amik megvalósításra várnak :yes:. Én lehet majd inkább a Px600.2-t célzom meg mert az már átmenet a GTI-hez meg a Crownokhoz. De az a baj ahogy meséled milyen a Px300.4 ezt nekem is ki kell próbálnom majd :hug: :yes:
 Rendberakással hogy állsz? :D :) Vezetékeket el kell vezetni rendesen és annyi? Melyek a munkálatok főbb lépései? :?: :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4713 Dátum: 2010.09.06 08:34:59 »
Lehet hogy így van majd megnézem. A 13-as powert még nem kuksoltam :D. Tudom én hogy baromi sokba kerül amit leírtam de nekem ez lenne a vég állomás. Előbb vagy utóbb meg lesz. Szerintem a jó kábelek meglesznek a Cordiallal bezárólag majd. 100ezret egy kábelért úgysem fogok kiadni az tuti. A nagyok is ezekkel dolgoznak....Stinger, Cordial, Audison Connection...stb.stb. Na jó egy Siltech ide-oda befigyel de az már borsos árú kategória, nem biztos hogy abba bele fogok menni. Kérdés ha mindez meglesz egyszer el merek-e majd indulni a kocsival :D Attól fogok félni hogy kibelezik és akkor a kardomba dőlök. Na de ezek csak álmok amik megvalósításra várnak :yes:. Én lehet majd inkább a Px600.2-t célzom meg mert az már átmenet a GTI-hez meg a Crownokhoz. De az a baj ahogy meséled milyen a Px300.4 ezt nekem is ki kell próbálnom majd :hug: :yes:
 Rendberakással hogy állsz? :D :) Vezetékeket el kell vezetni rendesen és annyi? Melyek a munkálatok főbb lépései? :?: :D

Hidd el, hogy már ez is az ép ész határán túl van, pláne ha kap egy normális szettet maga elé. Nagyon durva, ahogy a büccögős hülyegyerekautókból csak a mély dübbenéseit hallani ki, ezt meg ha felhangosítom, az egész zenét, úgy, ahogy van. Pedig van rezgéscsillapítás az első ajtóban.

És egy Cordial kábel nagyon más, mint egy Siltech. Bizonyos szintnek már meg kell adni a tiszteletet azzal, hogy az adott szint alá nem megy le egyetlen eleme sem, meg az előkészítés sem. Arról, amit mondasz nem is beszélve, hogy egyetlen egyszer neszelje meg valaki, hogy mi van a kocsiban, és vethetsz rá keresztet. Ne félj, én sem büszkélkedem el az autóval, már így sem. Ha ekkora fejlesztésbe ugranék, azt biztos, hogy nem egy alsóközepesbe akarnám belezsúfolni. Annak méret kell, hogy minden kényelmesen elférjen. Ha egyszer nagyobb autóm lesz, elgondolkodom rajta, hogy továbblépjek-e.

Rendbe rakással egyelőre sehogy sem állok. Az van, hogy szegény erősítő koszos, poros. Először is kiszedem, kitakarítom a bordái között, meg letakarítom a lábait. Megtudom, hogy a plexilapot mivel lehet felpolírozni és eltüntetem a karcokat. Akkor mehet vissza az autóba, de ott meg előtte ugye tápkábelt kell cserélni, az meg nem kétforintos kiadás lesz, ha jól emlékszem, másfél éve a 8AWG-s Audison Connection készlet volt 8.000.- Ft. Ide komolyabb kell.

Könnyen elképzelhető, hogy a gyári akkusaru már ezt nem fogja tudni kezelni, akkor viszont ott is változtatások lesznek szükségesek, de nagyon-nagyon remélem, hogy erre végül nem kerül sor. Ilyen szinten már nem nyúlnék bele az autóba, vagy csak nagyon igényesen. Ne tűnjön már kókány melónak. Ja és persze be kell állítani a rendszert, újra meg kell tanulnom, ez lesz talán a legidőigényesebb.

Szóval kérdőjel az sok van. Ráadásul a páromnak a napokban veszünk autót, azzal is foglalkozni kell, úgyhogy egyelőre annak örülök, hogy szól. De nyilván kikürtölöm, ha kész lesz, vagy már érdemi változás lesz.  :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Gyári fejegység javítása
« Válasz #4714 Dátum: 2010.09.06 11:02:35 »
Sziasztok!

Van egy gyári CD-s fejegységem a 2001-es Avensishez. Ez látszólag működik - a kijelzőn megjelennek a CD adatai, rádi frekvenciája, etc. - de a hangszórók némák. Kazettás fejegységgel szól rendesen, szóval a hangszórókkal nincs gond. Érdemes ezt a fejegységet javíttatni - kb 20e-ért kapok másikat az ebay-en? Gondolom a végfok IC adta vissza a lelkét.
Esetleg tudtok valakit javasolni aki ilyesmivel foglalkozik - a kapcsolási rajz megvan?

Köszi,
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4715 Dátum: 2010.09.06 12:29:40 »


A zajt - a generátorzajt is, meg az alapzajt is - egyébként meg az okozta, hogy nagyon oda volt csavarva.

Ilyen nincs. Generátorzajt, rendszer alapzajt 0 bitet tartalmazó CD-track-el, és csutkára tekert hangerőálás mellett kell bírálni versenyen. Ilyenkor csak nagyon-nagyon halj zaj lehet, de periodikusan változó generátorzaj semmi. Ha igen, akkor érdemes újra átnézni a rendszert.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4716 Dátum: 2010.09.06 12:42:22 »
Könnyen elképzelhető, hogy a gyári akkusaru már ezt nem fogja tudni kezelni,
Ha jól emléxem a SAL csinálj olyan akkusarut, hogy belemegy a 10,20, 35 mm-es tápkábel is, majd lecsavarozod.
1800 ft-ig láttam őket...

Egy valamit kérdeznék...
Miben jobb egy márkás 35mm-es tápkábel, mint egy márkátlan 35 mm-es?
Józsi vagyok :-)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4717 Dátum: 2010.09.06 12:59:44 »


A zajt - a generátorzajt is, meg az alapzajt is - egyébként meg az okozta, hogy nagyon oda volt csavarva.

Ilyen nincs. Generátorzajt, rendszer alapzajt 0 bitet tartalmazó CD-track-el, és csutkára tekert hangerőálás mellett kell bírálni versenyen. Ilyenkor csak nagyon-nagyon halj zaj lehet, de periodikusan változó generátorzaj semmi. Ha igen, akkor érdemes újra átnézni a rendszert.

Mindenképpen oda fogok figyelni rá, amint versenyre megyek a rendszerrel.  :D

Ahogy visszább vettem az erősítőn, mármint a bemeneti érzékenységen, a zaj minden tekintetben megszűnt. Vagy legalábbis a nem hallgató kategóriába süllyedt vissza.

Egyébként mi okozhatja, ha a táp és az RCA-k legkisebb távolsága olyan 40 cm lehet, ahol elvezetem (táp bal küszöbben RCA-k jobb küszöbben, erősített jel megy csak a táp mellett vissza)? És csak az erősítőnél találkoznak, akkor ugye két oldalról futnak be. A fej még mindig a gyári betáplálásról kapja az áramot, sajnos még nem alakítottam át direktre.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4718 Dátum: 2010.09.06 13:04:25 »
Ha jól emléxem a SAL csinálj olyan akkusarut, hogy belemegy a 10,20, 35 mm-es tápkábel is, majd lecsavarozod.
1800 ft-ig láttam őket...

Egy valamit kérdeznék...
Miben jobb egy márkás 35mm-es tápkábel, mint egy márkátlan 35 mm-es?

Csinál más cég is azt hiszem, majd szétnézek.

Egyébként a tápkábelnek is anyagában és a sodrásában van különbség. Maga a sodrás is biztosíthatja, hogy olyan legyen a tápkábel, hogy menet közben nem szed fel, nem továbbít zajokat. Azt tudom, hogy amit én használok, az 8AWG-s, olyan 3-3,5 mm átmérőjű, vastag varkocsból áll, nem tudom, 5-7 ilyen lehet összetekerve. Ha azonban közelebbről nézem, az egyes sodrott erek meglepő módon gyakorlatilag hajszálvékony dótokból vannak összesodorva. Még a hangszórókábel sodrása is durvább drótokból áll. Tényleg meglepő volt, milyen vékonyak egy-egy szál, és nagyon kellett vigyázni, hogy ne vágjam el, miközben csupaszítom.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4719 Dátum: 2010.09.06 13:18:10 »
De tényleg sehol semmi egyéb reakció? Oldalakon keresztül lelkendezek, örülök az új jövevénynek, próbálom szavakba önteni a tapasztalataimat, és minderre csupán annyi reakció, hogy

1. Ugye milyen jó, ha a gain-nel játszik az ember? (<- a jótanácsot köszönöm, alkalmazni is fogom, de az egy másik erősítő volt, ahol a probléma jelentkezett); és
2. Olyan nincs, hogy generátorzaj legyen (<- ismét köszönöm, megpróbálom kiküszöbölni, szívesen fogadom a jótanácsokat, de ezúttal a rendszernek ehhez a részéhez egyáltalán nem nyúltam, ellenben - már bocsánat, hogy ismétlésbe bocsátkozom - másik erősítő került a rendszerbe, ez az újdonság...)

Azt hittem, ennél érdeklődőbb az úri közönség.


....Esetleg lehet, hogy ennél úribb az érdeklődő közönség, ez esetben sajnálom, hogy az igazi hozzáértőkhöz képest másik úton indultam el. Vagy hogy nem (nemcsak) abban a fórumban teszem tiszteletem, ahol más igazi hozzáértők azt az utat taposták ki, amin én éppen tapogatózva keresgélek.

Gondoltam hátha hallott már ilyet (nem ilyen márkát, hanem ilyet) valaki, vagy valami. Tudom, hogy van itt olyan, aki örül velem, csak hát mi ketten azért jócskán kezdőnek számítunk ebben a világban Petyával.  ::) Legalábbis az ötleteket és a megvalósításukat (ami professzionális) elnézve.

Na mindegy, csak hangosan gondolkodtam.  :whistling:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4720 Dátum: 2010.09.06 13:21:19 »
Hoppá, én állat!  :eek:

Hát most jut eszembe, hogy az erősítő most gyakorlatilag egy vezetékerdő tetején trónol, alatta a kazalban meg vegyesen van táp, föld, vezérlőkábel, hangszórókábel, meg RCA gazdagon. Itt simán összeszedhet egy kis generátorzajt, a rendszer, nem?


Na akkor először ott kellett volna rendet tenni. De meg is nézem majd, miután a helyén van az erősítő, és mielőtt még be lenne állítva, hogy ha el vannak rendezve a kábelek, akkor is van-e zaja..... hehe.


Ja és még egy nagy kérdés: plexit mivel lehet felpolírozni? Van az előlapon vagy két-három karc, amiket ha lehet, eltüntetnék....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4721 Dátum: 2010.09.06 14:33:28 »
Nem tudom mennyire releváns, de a régi mobiljaim plexijét mindig fogkefével és zsepivel políroztuk.  :)

Ja és én elképedve olvasom, amit írsz. Ugyan nem sokat értek belőle, de nagyon tetszik! Átjön rajta, hogy imádod csinálni és mennyire lelkes vagy a témában.  :flowers:
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4722 Dátum: 2010.09.06 16:40:20 »
Nem tudom mennyire releváns, de a régi mobiljaim plexijét mindig fogkefével és zsepivel políroztuk.  :)

Ja és én elképedve olvasom, amit írsz. Ugyan nem sokat értek belőle, de nagyon tetszik! Átjön rajta, hogy imádod csinálni és mennyire lelkes vagy a témában.  :flowers:

Fogkefe és zsepi? Hogyan? Mennyi időbe telik? Csak mert itt úgy nagyjából 15*30 cm-s felületről van szó...  ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4723 Dátum: 2010.09.06 16:48:22 »
Hát a 3210-es úgy kb 3*4 cm-es plexije volt vagy 2 perc...
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gyári fejegység javítása
« Válasz #4724 Dátum: 2010.09.06 17:20:30 »
Sziasztok!

Van egy gyári CD-s fejegységem a 2001-es Avensishez. Ez látszólag működik - a kijelzőn megjelennek a CD adatai, rádi frekvenciája, etc. - de a hangszórók némák. Kazettás fejegységgel szól rendesen, szóval a hangszórókkal nincs gond. Érdemes ezt a fejegységet javíttatni - kb 20e-ért kapok másikat az ebay-en? Gondolom a végfok IC adta vissza a lelkét.
Esetleg tudtok valakit javasolni aki ilyesmivel foglalkozik - a kapcsolási rajz megvan?

Köszi,

Nem tudom emléxel-e Fifi-re, régebben fórumozott ő is, és ugyanilyen Avensise van. Neki is ilyen gond volt a rádióval, és itthon nem tudták javítani neki, csak Németországban, és szállítással együtt bőven 20 fölé jött ki neki a végösszeg. Ettől függetlenül érdemes lenne megnézetni hátha ennek más a baja, hiszen a hibamegállapításért nem kérhetnek egy vagyont... És akkor még mindig ott az ebay...
Xanyi