Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1709407 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4440 Dátum: 2010.08.08 23:23:19 »
... De most nagyon élvezem a zenét...

Drusza, te pesti vagy? Nem jössz ki holnap a Hungaroringre?

fél10-től 6-ig dolgozom, aztán meg van este 10-ig szintén meló van. :wacko: Mi lesz a Hungaroringen? Amúgy szívesen összefutnék már veletek nagy hifistákkal :yes: Van 1-2 autóhifis ismerősöm, de azok csak kontárkodnak.......házilag gyártott mélyláda, 6-7 összedrótozott ilyen olyan hangszóró és semmi zene csak tüc-tüc. Apropó most szereztem valami Smooth Jazz Audio CD-t nagyon jól szól (legalábbis szerintem :D), most ez bejön nagyon. Honnan lehet letölteni lossless jazz zenét vagy egyáltalán flac formátumú zenét??? :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4441 Dátum: 2010.08.09 08:36:00 »

Mi lehet a hiba...?

Kontakt, táp, föld, műveleti erősítő, bármi. El kéne vinned egy műszerészhez.

Ez lesz a vége, csak gondoltam, hátha valaki találkozott màr hasonlóval.

Nézzek másik erősítő után, vagy ne izguljak?

Szerintem is csináld azt amit Ear mond, vidd el az erősítődet egy műszerészhez, kapcsolási rajz elő és lehet méricskélni. Az erősítő nyáklapját nézegetted már? Nem lehet látni rajta semmit? Valahol elengedett a forrasztás vagy ilyesmi........??? Milyen erősítőd van? Kellene kutatni kapcsolási rajz után.

75.4, mint Neked....  ::)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4442 Dátum: 2010.08.09 12:11:27 »


75.4, mint Neked....  ::)

Akkor hívd fel Mészáros Gyurit, és autóstól, hifi rendszerestől gurulj el hozzá egy időpontegyeztetés után.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4443 Dátum: 2010.08.09 22:43:20 »

75.4, mint Neked....  ::)

Jaj a kis szegény!! Mit műveltél vele?? :cry: :lol: :clap: Cseréld le egy power szériásra :yes: De akkor az első szettet is valami komolyabbra :yes: Mondjuk én egy infinityt bepróbálnék :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4444 Dátum: 2010.08.09 22:49:25 »
Nem szórakozunk itt uDimensionnal :D jujjj azt hiszem ez fájni fog :wacko:  :whistling:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4445 Dátum: 2010.08.10 07:30:55 »
Ha az erősítő Power szériás lenne, biztos, hogy valami régebbi GTi szériás szett lenne mellé. Azt legalább már hallottam. Nem szórakoznék Infinityvel...  :devil:
 :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4446 Dátum: 2010.08.10 08:23:29 »
Ha az erősítő Power szériás lenne, biztos, hogy valami régebbi GTi szériás szett lenne mellé. Azt legalább már hallottam. Nem szórakoznék Infinityvel...  :devil:
 :D

Ez a beszéd! Most láttam 16-os GTI szettet 50e-ért. Tutira megéri. Min. a power szériás erősítő kell hozzá. De az Infinitire sokan mondják hogy szépen szól....az is HARMAN. Ha kiderült mi van az erősítővel írj, kíváncsi vagyok.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4447 Dátum: 2010.08.10 12:35:49 »
megéri annak, aki ki akarja rúgatni a ház oldalát...  :D

mikor én ezt rendszerben hallottam, kijött a szomszéd is, hogy mi volt ez. Pedig ablakok felhúzva voltak, és én bent egyáltalán nem hallottam ám hangosnak...  :punk:

...persze egy Px600.2 és egy BPx1100.1-es erősítő szolgálta ki ezt a szettet, meg egy ugyancsak GTi harmincas szubot.

...Mit mondjak, én nem tapasztaltam, hogy a JBL ne lenne elég dinamikus alacsony hangerőn. Legalábbis ennél a rendszernél nem volt jellemző.  :devil:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4448 Dátum: 2010.08.10 16:55:32 »
mikor én ezt rendszerben hallottam, kijött a szomszéd is, hogy mi volt ez. Pedig ablakok felhúzva voltak, és én bent egyáltalán nem hallottam ám hangosnak...  :punk:


Kifelé hangosabb, mint befelé? Tipikus fázishibás rendszer. :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4449 Dátum: 2010.08.10 17:10:27 »
mikor én ezt rendszerben hallottam, kijött a szomszéd is, hogy mi volt ez. Pedig ablakok felhúzva voltak, és én bent egyáltalán nem hallottam ám hangosnak...  :punk:


Kifelé hangosabb, mint befelé? Tipikus fázishibás rendszer. :devil:

igen, az volt....  ::)

azér ezt a fázishibát elfogadtam volna. Pedig egy rendes normális japánhifi-fan számára maga a Zördög. JBL, meg Siltech, meg Sony...  :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4450 Dátum: 2010.08.10 17:15:17 »
Honnan lehet letölteni lossless jazz zenét vagy egyáltalán flac formátumú zenét??? :D

Van néhány lelőhely. ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4451 Dátum: 2010.08.10 21:25:58 »
megéri annak, aki ki akarja rúgatni a ház oldalát...  :D

mikor én ezt rendszerben hallottam, kijött a szomszéd is, hogy mi volt ez. Pedig ablakok felhúzva voltak, és én bent egyáltalán nem hallottam ám hangosnak...  :punk:

...persze egy Px600.2 és egy BPx1100.1-es erősítő szolgálta ki ezt a szettet, meg egy ugyancsak GTi harmincas szubot.

...Mit mondjak, én nem tapasztaltam, hogy a JBL ne lenne elég dinamikus alacsony hangerőn. Legalábbis ennél a rendszernél nem volt jellemző.  :devil:

Nekem még nem volt szerencsém ilyet hallani. Jujj pedig jó lenne :wub: Én a fázishibákra hajtok :D Nem hinném hogy ilyen rossz lenne egy GTI szett, azért azelőtt már le a kalappal. Igazi koncert élményt lehet átélni az tuti. Már ez a kis GTO szett majdnem megüti azt a szintet, de már hallani hogy 100% hatásfokkal működik, kihozok belőle mindent....torzítás nem hallható csak a dinamika :D ezt szeretem a JBL-be hogy dinamikusan tisztán visszaadja a zenét, úgy ahogy ott lennél a koncerten.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4452 Dátum: 2010.08.12 17:38:16 »
Druszám, szerintem nem kattintottál az előző hozzászólásomban a szmájlira.

-----------

Egy kis ömlengés következik. Ma beugrottam egy apró javításra gmAudióhoz (szeretettel várja a többi Toyotást!), meghallgattam a fia rendszerét. Gyerekek, vannak még csodás dolgok. Műszerfal fölé szerelt 13-as (igen, ekkora) Jr mélyközép, egy sima csőbe beledobva akkorát szól, mint az állat. Az ajtóban, a szokásos mélyközép-helyen két 20 centis mélysugárzó adja az ívet, az alsó tartománnyal nyilván nincs gond, de hogy ilyen kicsi mélyközepekben ilyen beépítés mellett ilyen erő legyen, közben álljon is a rendszer a lábán, hát döbbenet.



A másik nagy dolog a DEX-P9 és a hozzá tartozó dobozos processzor. Ami keveset eddig a DSP-k világából tudok, az alapján nem volt elhamarkodott azt mondani, hogy a fázisra erősen jótékony, a tonális egyensúlyra enyhén rossz hatással van a proci. Ez az RSII DSP-jére is igaz, ami ugyan remek, de hallhatóan elvesz egy réteget a muzsikából, ami csak akkor tűnik fel, ha kikapcsolod az időkorrekciót. Na, ez nem olyan. Nem tudom forintosítani, hogy mennyivel ér többet az RSII-nél, illetve indokolt-e a konkrét ártöbblete, mindenesetre komolyabb darab, annyi szent. Brutál láncban dolgozik, 11 cső fűti a Twingót. :D

Szóval van új a nap alatt, na. Legalábbis számomra mindenképp.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4453 Dátum: 2010.08.12 23:11:19 »
De megjött az info köszi :flowers: :yes:
Ez nagyon jó! Tetszik! Biztos nagyon jól szól. Jó ötlet, zseniális. Szívesen meghallgatnám :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.15 18:26:36 írta kleingy »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4454 Dátum: 2010.08.12 23:16:40 »
Ezekkel a hangszórókkal a szlovák rendőr ott a helyszínen agyonlő, mert kitakarja a látómezőt  :lol:  Ott még a navigációt sem rakhatod a szélvédőre akárhogy.