Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697779 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4050 Dátum: 2010.05.12 22:26:17 »
Petyaa, szerintem nincs semmi rossz abban a Parrott cuccban. Nem azonosak az igényeink. (Ezt nehogy félremagyarázza valaki...) Valaki csak annyit szeretne, hogy zörögjön valami a kocsiban, ki tudja hangosítani a telefonját, és esetleg pendrive-on levigye a legújabb szerzeményét az autóba. Nincs ebben semmi rossz. ;)

Egyébként most én sem keresem tovább a tökéletességet.  :yawn: Sem a nappaliban, sem a kocsiban. A nappaliban ott a jó öreg Pioneer A-605R, kezd összeszokni a Kef IQ30 párral, utóbbiaknak megjött a mélye, tisztulnak a magasai, tolom rájuk hálózatból a flac formátumú zenéket, és egészen zenei, ami jön belőlük. Lehetne nyíltabb és dinamikusabb a hangzás, de ez egy 40 rongyos erősítő egy belépő hangfalpárral, ennél többet nem várok. Kocsiban dettó: kb. egy hete hozzá sem nyúltam a beállításokhoz, a korábbiakhoz képest nyugodt a hangzás, halkan hallgatva is pislákol némi dinamika, a műszerfal szintjéig feljött a színpad, nem a hangszórók felől, hanem a műszerfal magasságából jön a muzsika, ennyi pénzből örülök, hogy kijött ennyi. A zalaegerszegi HUMMA versenyen labdába se rúgnék? Na bumm, eljön még a fejlesztések ideje.

Persze nem vagyunk egyformák, nincs ezzel gond. Csak ettől én kivagyok + be is [rohog] Mindenkinek más a fontos ez így van. Én ha tehetném lehet beraknék egy bakelit lemez lejátszót ha azzal még jobb lenne a zene. A műszerfal tetején el is férne van ott hejj :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4051 Dátum: 2010.05.12 22:30:58 »
Petyaa! Fenn van a képed az interneten :devil:
Gabe 254.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4052 Dátum: 2010.05.13 08:33:10 »
Petyaa! Fenn van a képed az interneten :devil:


Hű a mindenit ilyen öreg lettem?? [rohog]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4053 Dátum: 2010.05.13 13:33:54 »
Szvsz, fiatalabbnak látszol.... [rohog] [rohog]
 :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4054 Dátum: 2010.05.13 18:35:12 »
Na most akkor hogyan van ez? :D A flanel ing azért bikicsunáj azt valljuk be.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4055 Dátum: 2010.05.13 21:03:45 »
Szombaton berakom a 3utas Xplodot előre. ;)  :devil: SÍRJATOK HOGY TUDOM EZT MŰVELNI A FÜLEMMEL :D :D [rohog]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4056 Dátum: 2010.05.13 21:11:09 »
Szombaton berakom a 3utas Xplodot előre. ;)  :devil: SÍRJATOK HOGY TUDOM EZT MŰVELNI A FÜLEMMEL :D :D [rohog]

A jó isten áldása kísérjen utadon! :clap: :clap: :clap: :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4057 Dátum: 2010.05.14 11:30:53 »
Kádves gyárekek, tanuljunk ma is valamit:

Idézet
...a szél és gumizaj is minimális, tehát már az alap hifi is jól tud szólni.

Innen.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4058 Dátum: 2010.05.14 22:45:27 »
Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem...

Egy ilyen fejegység: http://mnc.hu/index.php?tld=hu&page=product_table&category=car&product=08_02_Evolution
Adott két ilyen első hangszóró szett: http://www.absolutsound.hu/index.php?P=prod&GY=1&S=2&ID=567&FK=2&AK=11&SE=52
Egy ilyen szubláda: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=4816
Egy ilyen kábelszett: http://bolthely.hu/mikroshop/id/00579___MNC_Auto-Hi-fi_kabelszett_20200
Na meg egy Carina E.

Hangszórszett be van építve.

Már csak a mélyládát szeretném valahogyan bekötni.
Valaki csinált már itt ilyen autónál ilyet?
Esetleg kell-e valamit vennem?
Remote szálat hova kéne kötnöm?
Kábelezéshez én sosem értettem, de ismerősöm segítene, csak szeretnék képben lenni, nehogy valami probléma legyen .

Várom válaszotokat!
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4059 Dátum: 2010.05.15 10:47:36 »
Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem...

Egy ilyen fejegység: http://mnc.hu/index.php?tld=hu&page=product_table&category=car&product=08_02_Evolution
Adott két ilyen első hangszóró szett: http://www.absolutsound.hu/index.php?P=prod&GY=1&S=2&ID=567&FK=2&AK=11&SE=52
Egy ilyen szubláda: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=4816
Egy ilyen kábelszett: http://bolthely.hu/mikroshop/id/00579___MNC_Auto-Hi-fi_kabelszett_20200
Na meg egy Carina E.


Hangszórszett be van építve.

Már csak a mélyládát szeretném valahogyan bekötni.
Valaki csinált már itt ilyen autónál ilyet?
Esetleg kell-e valamit vennem?
Remote szálat hova kéne kötnöm?
Kábelezéshez én sosem értettem, de ismerősöm segítene, csak szeretnék képben lenni, nehogy valami probléma legyen .

Várom válaszotokat!

Hát nem mondanám hogy egy nyerő választás, de végülis valamilyen zenét ki lehet majd belőle csikarni, jobb lesz mint a gyári. A szettet a fejegységről akarod hajtani gondolom a ládát meg RCA-n keresztül és a beépített erősítőnek kellene egy táp. A tápot az aksitól kell vinni, a pozitív a + sarutól biztosíték közbeiktatásával (minél közelebb legyen az akkumulátorhoz) a negatívot pedig lehet hátulról is ha találsz egy jó test pontot a karosszérián (a lényeg hogy nagy és tiszta felületre rakd, érdemes előtte fémtisztára csiszolni a felületet és saruzni a kábelvégeket préseléssel és forrasztással). Tápkábelek elvezetésénél ügyelj arra hogy ne legyen kidörzsölődés, bandászolás és gégecső használata javasolt. A kapcsoló szálat azt a fejegységtől szokták vinni, mégpedig arról a lábról ahonnan a motoros antennát szokták vezérelni. Ezt multiméterrel ki lehet mérni. Csak akkor mérhető itt feszültség testhez képest ha bekapcsolod a fejegységet. Na ide kell bekötni a remote szálat, másik végét meg értelem szerűen az erősítő megfelelő csatlakozására. Bekötés alatt aksi saru (-) le. Elvileg így működnie kell. Ha próbálsz akkor először hangerő és érzékenység leteker mind az erősítőn mind a fejen.
 Itt minden segítséget megkapsz, csak kérdezz nyugodtan.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4060 Dátum: 2010.05.15 10:49:02 »
Ja igen és a tápkábelt, RCA kábelt véletlenül se vezesd együtt. Nekem RCA bal küszöb, tápkábel jobb küszöb.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4061 Dátum: 2010.05.15 13:20:35 »
Ja igen és a tápkábelt, RCA kábelt véletlenül se vezesd együtt. Nekem RCA bal küszöb, tápkábel jobb küszöb.

Ezt a remote szálas kérdést még mindig nem értem :(
Az iso csatlakozóról, vagy honnan?
Lefényképezném az segítene?
Józsi vagyok :-)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4062 Dátum: 2010.05.15 14:32:59 »
Ja igen és a tápkábelt, RCA kábelt véletlenül se vezesd együtt. Nekem RCA bal küszöb, tápkábel jobb küszöb.

Ezt a remote szálas kérdést még mindig nem értem :(
Az iso csatlakozóról, vagy honnan?
Lefényképezném az segítene?
Ha már át van fordítva iso csatira akkor már könnyebbséged van, kék szál a remote.
Tápot legjobban a motorvezérlő kivezetésén tudod áthozni a tűzfalon a 20mm2-es kábel  gyönyörűen átjött. a kűszöbökben pedig bőven akad hely hiszen kácsa bi40 kábelek elmentek egymás mellett, 4 vastag RCA kábellel együtt, ha nagyon jót akarsz tenni akkor a remote szálat viszed külön a tápoldalon, szigorúan ne keresztezzék egymást a kábelek.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4063 Dátum: 2010.05.15 15:15:06 »
Ja igen és a tápkábelt, RCA kábelt véletlenül se vezesd együtt. Nekem RCA bal küszöb, tápkábel jobb küszöb.

Ezt a remote szálas kérdést még mindig nem értem :(
Az iso csatlakozóról, vagy honnan?
Lefényképezném az segítene?
Ha már át van fordítva iso csatira akkor már könnyebbséged van, kék szál a remote.
Tápot legjobban a motorvezérlő kivezetésén tudod áthozni a tűzfalon a 20mm2-es kábel  gyönyörűen átjött. a kűszöbökben pedig bőven akad hely hiszen kácsa bi40 kábelek elmentek egymás mellett, 4 vastag RCA kábellel együtt, ha nagyon jót akarsz tenni akkor a remote szálat viszed külön a tápoldalon, szigorúan ne keresztezzék egymást a kábelek.

Akkor, ha jól értelmezem, az ISO csatiból ki kéne húznom a kék szálat, és belefűznöm a remote szálat mellé, majd így vissza kéne dugnom?
Józsi vagyok :-)

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4064 Dátum: 2010.05.15 15:42:45 »
Ja igen és a tápkábelt, RCA kábelt véletlenül se vezesd együtt. Nekem RCA bal küszöb, tápkábel jobb küszöb.

kicsit kifejtenéd miért?