Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686317 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3885 Dátum: 2010.04.10 12:20:35 »
Az iPodon vannak playlistek? mé3-ak megfelelően vannak taggelve? Előre-hátra enged tekerni, léptetni a fejegység? Kiírja a számcímeket? Albumokat hogy kellene kezelnie?

Ha Gyöngyös környékén játsz, szívesen ránézek. Évek óta van iPod a kocsiban, több rendszert is kipróbáltam, biztos tudnánk vele valamit kezdeni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.10 12:22:34 írta Satriani »

Kolpka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3886 Dátum: 2010.04.10 13:31:57 »
Köszi a válaszokat!

Az iPodon minden rendben úgy vannak rajta az albumok ahogy kell. A kommunikáció nem működik a rádióval.
Egy albumnak tekinti az összes számot. Ja nincsenek play-list-ek rajta.
Próbáltam beszámozni a számokat de nem segített.
Egy valami működött: nyomtam egy randomot, akkor beállt az első számra, random ki és megvolt a helyes sorrend, tudtam léptetni.
Egyébként kiírja a címeket is.
Az albumokat azonban nem tudom külön kezelni, ha az utolsó számot akarom hallgatni, végig kell nyomnom 1200 számot.
Az egész logikátlan, erre is csak hosszas próbálkozás után jöttem rá.

Ötlet?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3887 Dátum: 2010.04.10 16:06:29 »

Ötlet?

Melyik generációs az az iPod?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3888 Dátum: 2010.04.10 17:41:24 »
Az albumokat azonban nem tudom külön kezelni, ha az utolsó számot akarom hallgatni, végig kell nyomnom 1200 számot.

...és hogy kellene kezelnie az albumokat? Van olyan gomb, hogy "next album"? :)

A fejegységeden valószínűleg nincs "browse" funkció. Ennek megfelelően amit írsz, az teljesen logikus, rendeltetésszerű működés. Annyit tehetsz, hogy playlisteket hozol létre. Ha meg egy bizonyos albumot szeretnél hallgatni, akkor csatlakoztatás előtt az iPodon kikeresed a kívánt albumot, elindítod a lejátszást, majd ezután csatlakoztatod a kábelt.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3889 Dátum: 2010.04.10 17:42:29 »
Melyik generációs az az iPod?

Miért lenne ennek jelentősége? A vezérlést a fejegység végzi, ha felismeri a kütyüt, akkor onnantól minden ugyanúgy működik.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3890 Dátum: 2010.04.10 21:06:46 »
Melyik generációs az az iPod?

Miért lenne ennek jelentősége? A vezérlést a fejegység végzi, ha felismeri a kütyüt, akkor onnantól minden ugyanúgy működik.

Nem tudom, de egyes utólag beépíthető fejegységekhez való iPod adapternél, amilyen neked is van a Pioneer-hez, ott volt, hogy csak monjuk az első három generációhoz jó, meg hogy már tudja az ötödik generációt meg ilyenek. Szóval egy régebbi vezérlő egy új iPoddal nem biztos, hogy 100%-osan boldogul.

Kolpka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3891 Dátum: 2010.04.11 08:29:52 »
Végülis rájöttem hogy lehet legalább ABC sorrendbe rakni a számokat,csak
idegesítő hogy pl. egy operát nem lehet az elejétől a végéig  meghallgatni.
Ill. lehet, de ahhoz át kell neveznem, számoznom az összes számot.
Köszi a segítséget!
Today
Tomorrow
Toyota!!!!!!!!!!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3892 Dátum: 2010.04.11 11:00:04 »
Elnézést ez nem a jelenlegi témába illő dolog.........ez itt a reklám helye :D Nem mondom azt hogy ez a hangminőség és az ésszerűség határát súrolja de.....vannak még csodák és pihent emberek [rohog]

[a csatolmányt egy admin törölte]

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3893 Dátum: 2010.04.11 11:11:08 »
...Szóval egy régebbi vezérlő egy új iPoddal nem biztos, hogy 100%-osan boldogul.

A Yaris gyárija tudtommal iPhone-kompatibilis, és a videós iPodtól fölfelé mindet ismeri, a régebbiekkel viszont meg sem nyikkanna.

Ami általában kompatibilitás szempontjából gázos, az a nagyon régi iPod, vagy az iPhone/Touch. Előbbieknek még más a csatlakozója is, utóbbiakban nem tudom, mi változott, csak annyit, hogy egyes eszközök nincsenek rájuk felkészítve. 5gen ill. iPod classic gyakorlatilag mindenféle adapterrel, dokkolóval, autós kiegészítővel megy rendesen, azokkal van a legkevesebb zűr.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3894 Dátum: 2010.04.11 11:12:19 »
Végülis rájöttem...
Szerintem egyszerűen rosszul vannak tagelve a zenéid.

Hogyan másolod rá az iPodra a számokat? Milyen szoftvert használsz?

Kolpka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3895 Dátum: 2010.04.11 11:23:42 »
Hát lehet hogy mégiscsak béna vagyok!

Yaris II, de az első széria, iPod classic120GB,de a vadi új Nanoval és iPhone 3GS-szel is ugyanaz a probléma.
Hogy kellene tagelni a zenéket?

MacBook+iTunes

Kösssssz

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3896 Dátum: 2010.04.11 11:47:23 »
Na, ez valami konkrétum végre.  :clap:

A tagekben kitöltötted a track number mezőt? Anélkül más rendezési elvet követ a program. (Az iTunes-ban ez alapban nincs bekapcsolva!) Így kellene kinézni a dolognak:


Albumot egyébként akkor sem fogsz tudni léptetni, az a funkció jellemzően hiányzik ezekből a gyári fejekhez kapcsolódó autós szettekből. Ilyenkor az iPod CD-tárként jelenik meg a fej számára, a "következő lemez" funkció az iPodon "következő playlist"-et jelent. Hogy ez működjön, természetesen létre kell hozni playlisteket.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3897 Dátum: 2010.04.11 11:57:09 »
Már erősen elmegyünk offtopikba, de ez talán idefér: a következő probléma az lesz, mivel taggeljen az ember OSX alatt... Jártam ugyanebben a cipőben, amikor (PC-n ugyan) tettem egy próbát a hackintoshsal. Két megoldás volt:
- winebottler vagy bármi más, amin windowsos programot lehet futtatni + a windows alatt tökéletes, imádnivaló, nélkülözhetetlen, tényleg 10 pontos Tag&Rename
- mp3freaker vagy picard; OSX alatt más nem akart normálisan működni, hiába volt kismillió szoftver, amit elvileg erre a célra találtak ki

Kolpka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3898 Dátum: 2010.04.11 12:02:04 »
Ezek szerint ha minden albumot más playlistbe teszek+beszámozom akkor
müködni fog?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3899 Dátum: 2010.04.11 12:16:32 »
Album léptetés csak úgy működne. De azt nem tudom, hogy hány playlistet tud kezelni:
- az iPod
- az autós szett

Egyszerű a dolog: el kell fogadni, hogy nem tudsz albumokat léptetni. Ha egy bizonyos albumot akarsz hallgatni, akkor azt ki kell választani az iPodon, elindítani a lejátszást, és csak utána csatlakoztatni a kocsihoz.