Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1697747 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3375 Dátum: 2009.12.12 12:41:12 »
Azt hiszem, délután nekiesek, beteszem CSAK a fejet ill. a beépítőkeretet. Változást akarok.   :whistling: Meg legalább meghallgatom, mit tudnak a gyári csodahangszórók egy normális rádióról hajtva.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3376 Dátum: 2009.12.12 18:38:49 »
Gyerekek, ez valami döbbenet  :eek: Nem is olyan szarok a gyári hangszórók. :D Ég és föld, nem gondoltam volna, hogy ekkora különbséget fogok hallani. Az eddigi átlagos hangzást most már egyértelműen betudom a gyári fejegységnek, hihetetlen a változás.

Viszont vennem kell egy normális beépítőkeretet a fejnek: nem passzol. Elég érdekes így a dizájn, hogy keret nélkül van bent a rádió.  :whistling:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3377 Dátum: 2009.12.12 20:23:01 »
Beépítőkeret - már meg is vettem, nem tűnik rossznak (lásd pdf).

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3378 Dátum: 2009.12.13 11:21:20 »
Gyerekek, ez valami döbbenet  :eek: Nem is olyan szarok a gyári hangszórók. :D

 :clap: :clap: :clap:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3379 Dátum: 2009.12.13 11:29:47 »
Na ja. Nem is tudom, vmelyik brit hifis lapban olvastam anno egy cikket, ahol a hecc kedvéért olcsó, de azért minőségi (talán JPW Sonata?) dobozokat kötöttek valami űberbrutál elektronika mögé, hogy mi lesz. Aztán meg le voltak döbbenve, hogy nahát, micsoda hang! :eek:
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3380 Dátum: 2009.12.13 19:54:15 »
Ha tudtok eladó Alpine vagy Pioneer fejet, ami tud első USB csatlakozást és bluetooth kihangosítást (mindkettő kell, nem vitatéma  :flowers: ), kérem, jelezzétek. Öcsémnek kéne az Astrába. Ár: max. 50e.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3381 Dátum: 2009.12.14 22:16:36 »
Újra itt rövidebb pihenő után :D.........már nem bírtam feldolgozni ezt a sok infóót :sorcerer: Most egyenlőre még nem költöttem a rendszerre, de játszottam ma az időkorrekcióval. Voltam olyan elmebeteg, unalmamban lemértem a hangszóró távolságokat kb.-ra. Fejen úgy sem lehet mm-re pontosan beállítani, meg hát gondolom nincs is erre szükség. Az előzőleg először találomra beírt távolságok kb. 20-30 cm-rel lőttek túl a valóságon. Most beállítottam ahogy kell, egész más, sokkal jobb lett a dolog.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3382 Dátum: 2009.12.16 17:43:22 »
Sziasztok!

Elvileg van az erősítőknek hőmérséklet függése? Hidegben kicsit járatni kell a hifit amíg bemelegszik és eléri a kívánt hangzást (amilyen szokott lenni). Van ebben valami, vagy totál hülyeség?? :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3383 Dátum: 2009.12.16 17:51:19 »
Autóhifiben nem vagyok tapasztalt, de a házimozim és a gitárerősítőm is kíván némi melegedést, mielőtt a valódi hangját nyújtja, úgyhogy feltételezem, autóhifitől sem idegen ez a jelenség.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3384 Dátum: 2009.12.17 13:47:04 »
Sziasztok!

Elvileg van az erősítőknek hőmérséklet függése? Hidegben kicsit járatni kell a hifit amíg bemelegszik és eléri a kívánt hangzást (amilyen szokott lenni). Van ebben valami, vagy totál hülyeség?? :flowers:

Nem, ez így működik, kell neki a hőmérséklet.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3385 Dátum: 2009.12.17 17:25:23 »

Nem, ez így működik, kell neki a hőmérséklet.

Okés! Köszönöm a választ! Akkor ezek szerint ezekben a -600 fokokban nem csak a motort kell melegíteni, hanem a zenét is :lol: Amúgy a mélyen nagyon hallani.......hidegen a mélyláda gyengébben szól, kicsit hallani a többi hangszórón is. Ez érdekes, én erre nem is gondoltam.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3386 Dátum: 2009.12.17 21:42:06 »
Ear, az RSII-nek be lehet úgy állítani a kijelzőjét, hogy örökké fekete alapon fehér betűk legyenek, ne váltson át pár másodpercenként inverzre? Kézikönyben, menüben nem találtam. Most inkább "display off" módra kapcsoltam, az a legkevésbé zavaró.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3387 Dátum: 2009.12.18 14:55:16 »
Ear, az RSII-nek be lehet úgy állítani a kijelzőjét, hogy örökké fekete alapon fehér betűk legyenek, ne váltson át pár másodpercenként inverzre? Kézikönyben, menüben nem találtam. Most inkább "display off" módra kapcsoltam, az a legkevésbé zavaró.

Szerintem te még nem kapcsoltad ki a demo módot. Hm?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3388 Dátum: 2009.12.18 15:15:22 »
Szerintem te még nem kapcsoltad ki a demo módot. Hm?

Azzal kezdtem.

De köszi, hogy említetted, mert megtaláltam a "reverse mode"-ot a kézikönyvben.  :clap: Gondolta a halál, hogy így hívják, és azt sem gondoltam, hogy nem az entretainment beállításoknál kell ezen módosítani.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3389 Dátum: 2009.12.18 23:23:58 »
Ez nem teljesen autóhifi téma, de zenéről van szó..........szóval OFF vagy mi a szösz :flowers:
DubFX-ről hallott már valaki? Felveszel hangokat és pedálok segítségével újra és újra lejátszod őket, ezekből raksz össze egy zenét :D.........persze ehhez érteni is kell.

Ezt a srácot nézzétek meg, haláli.....albuma meg van, autóban teszteljük :D

.........igaz nem ez a legjobb száma.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.19 08:05:36 írta kleingy »