Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686270 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3210 Dátum: 2009.11.12 15:33:58 »
Köszi! Az jó, mert olyan van itthon fölöslegben.

----

SZERK: már marhára unom a fej-vadászatot, lassan ott tartok, hogy mindegy, csak zörögjön, és kezeljen iPodot, aztán majd egyszer keresek egy olyat, ami valóban nagyon jó. Ezt ti bevállalnátok?
SZERK2: tárgytalan, ez is csak első iPod-csatlakozással bír.  :censored: Tényleg, miért nincs egy nyomorult Pio fej, ami:
- max. két színű, nincs benne kék,
- hátulról benyalja az iPodot,
- nem kerül százezres nagyságrendbe?
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.12 16:40:16 írta Satriani »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3211 Dátum: 2009.11.13 07:33:53 »
Az autohifi-magazin.de oldalról letöltöttem néhány fizetős tesztet, fogadjátok szeretettel. Érdemes megnézni a teszteket, nem igazán van konzekvens sorrend márkák között, pl. az itthon lesajnált Kenwoodok között is vannak, amik egészen jól muzsikálnak.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3212 Dátum: 2009.11.13 13:34:47 »
Az autohifi-magazin.de oldalról letöltöttem néhány fizetős tesztet, fogadjátok szeretettel. Érdemes megnézni a teszteket, nem igazán van konzekvens sorrend márkák között, pl. az itthon lesajnált Kenwoodok között is vannak, amik egészen jól muzsikálnak.

Szerintem meg nem érdemes. Kevés jobban, hm, szóval hirdetésiosztály vezérelt sajtóterméket láttam életembe, szerintem ez egy szinttel van mondjuk a postaládába gyömöszölt Tesco katalógustól.

Amúgy az, hogy a Kenwood leasjnált itthon, az túlzás lenne. A háttere viszont pocsék. Például hiába tűnt egy barátom kocsijában 300 000-ért jó vételnek egy dupla dines navigációs rendszer, amikor három év alatt nem tudták megoldani, hogy egyszerre be is mondja a fordulókat (akár angolul is, már az is jobb lett volna) és meg is mutassa a térképet a kijelzőn. Csak-külön külön hajlandó erre.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3213 Dátum: 2009.11.13 14:00:48 »
Akkor azért érdemes megnézni, hogy lássuk, éppen ki fizetett legtöbbet... :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3214 Dátum: 2009.11.13 15:49:11 »
...Ezt ti bevállalnátok?
SZERK2: tárgytalan, ez is csak első iPod-csatlakozással bír.  :censored:

Pioneer supportnak sokadik pirospont, kiderítették, hogy ez a cucc IP-BUS-on keresztül, hátsó csatlakozással támogatja az iPodot.  :clap: Szól valami ez ellen a fej ellen?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3215 Dátum: 2009.11.13 16:38:51 »
...Ezt ti bevállalnátok?
SZERK2: tárgytalan, ez is csak első iPod-csatlakozással bír.  :censored:

Pioneer supportnak sokadik pirospont, kiderítették, hogy ez a cucc IP-BUS-on keresztül, hátsó csatlakozással támogatja az iPodot.  :clap: Szól valami ez ellen a fej ellen?

Ez egy alapszintű autórádió. Egy árnyalattal tud jobban szólni, mint a gyári fejegység.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3216 Dátum: 2009.11.13 17:10:23 »
...Ezt ti bevállalnátok?
SZERK2: tárgytalan, ez is csak első iPod-csatlakozással bír.  :censored:

Pioneer supportnak sokadik pirospont, kiderítették, hogy ez a cucc IP-BUS-on keresztül, hátsó csatlakozással támogatja az iPodot.  :clap: Szól valami ez ellen a fej ellen?
Én azt javaslom a 6000-es szériát keresd, az már jobban szól csak drágább... olyan 50-60 körül lehet megvenni újonnan.
Én egy néhány hónapos használt Pioneer 3000-es fejegységet vettem az mp3 miatt. A sógorom elégedetten használja.
(Nálam másfél évig hibátlanul működött minden, ő meg 2 hét alatt tönkretette az első hangszórókat vele.) :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3217 Dátum: 2009.11.13 17:41:27 »
Köszönöm a válaszokat!  :flowers:

Ear, ha jól sejtem, az erősítővel + a hangszórók cseréjével már jelentősen jobb lenne a hangzás. Nekem egyelőre azt hiszem, ennyi elég lesz. Keresek egy használt fejet az ebayen, aztán ha kevésnek találom, tavasszal lecserélem. Jövő héten a némettől minden bizonnyal megérkezik az erősítő, megrendeltem a hangszórókat, beszéltem cimborámmal a szerelésről, kábelezésről, hangszigetelésről, kiemelőkeretek készítéséről, akármikor neki tudnánk esni. Hetek óta keresek fejet, és már rohadtul unom az egészet, úgy vagyok vele, hogy most már szólaljon meg, aztán ha nem tetszik, tavasszal veszek egy olyat, amilyet eredetileg is szerettem volna (DVD-s fej), vagy amilyet most vennék, ha szánnék rá ennyit (pl. ez).

rokafiu77, az a baj az alapnál drágább, és nem referencia Pioneerokkal, hogy fix KÉK háttérszínűek a gombok, a kijelzők.  :censored: Már régen kiválasztottam volna bármelyik P-sorozatú fejet (leginkább a P7100BT-t), ha a gombok háttérvilágítását át lehetne pirosra állítani. Hülyeség vagy nem - számít...

Alpine-okkal is ilyen komoly szakmai alapokon nyugszik összes bajom: nem tetszenek.  :no: Kenwoodról Ear sokszorosan lebeszélt (természetesen elfogadom), Sonykban sosem bíztam, Panasonicokat ismerem, jellemzően közepes a hangjuk, JVC-knek nincs túl jó híre, mi marad? Clarion? Pedig nem várok sokat: hátsó iPod-csatlakozás teljes vezérléssel, Corollába passzoló dizájn... Még a hétvégét rászánom a keresgélésre, aztán menthetetlenül bevásárlok, akkor is, ha tudom, hogy jövőre csere lesz. Már nagyon unom a keresgélést, nem vagyok egy kitartó vásárló, általában gyorsan tájékozódom és jól döntök, még soha semmivel nem szaroztam ennyit, mint ezzel... :surrender:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3218 Dátum: 2009.11.13 18:02:26 »
az a baj az alapnál drágább, és nem referencia Pioneerokkal, hogy fix KÉK háttérszínűek a gombok, a kijelzők.  :censored: Már régen kiválasztottam volna bármelyik P-sorozatú fejet, ha a gombok háttérvilágítását át lehetne pirosra állítani. Hülyeség vagy nem - számít...
OFF
Egyetértek! Engem is zavar a kék. Azért vettük a Pioneert mert kéken világít és tud mp3-at. A sógorom kékb.uzi :D látnád a műszerfalát! Nekem meg kifolyik a szemem tőle.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3219 Dátum: 2009.11.13 19:19:03 »
Megnéztem pár Clariont. Ez is milyen színű? Hát KÉK.

 :cry:

Még a végén nem marad más, mint muszájból lecserélni a középkonzol háttérvilágítását.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3220 Dátum: 2009.11.14 10:25:01 »
Te, egyszerűbb lenne elvinni a fejegységet egy tv szerelőhöz aki kicserélné a kék ledet valami általad favorizált más szinüre...
Mindenkép új fejet vennél vagy jó a használt is? Mert a használton már bátran megcsinálhatnád ezt a cserét.

ui. Többi gyártó fejegységét (pl. JVC, Sony) nem néztél? Hátha van köztük megfelelő...
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.14 10:33:07 írta rokafiu77 »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3221 Dátum: 2009.11.14 11:09:09 »
[quote authorrjuk...?=Satriani link=topic=27.msg286928#msg286928 date=1258130487]
Alpine-okkal is ilyen komoly szakmai alapokon nyugszik összes bajom: nem tetszenek.  :no: Kenwoodról Ear sokszorosan lebeszélt (természetesen elfogadom), Sonykban sosem bíztam, Panasonicokat ismerem, jellemzően közepes a hangjuk, JVC-knek nincs túl jó híre, mi marad? Clarion? Pedig nem várok sokat: hátsó iPod-csatlakozás teljes vezérléssel, Corollába passzoló dizájn... Még a hétvégét rászánom a keresgélésre, aztán menthetetlenül bevásárlok, akkor is, ha tudom, hogy jövőre csere lesz. Már nagyon unom a keresgélést, nem vagyok egy kitartó vásárló, általában gyorsan tájékozódom és jól döntök, még soha semmivel nem szaroztam ennyit, mint ezzel... :surrender:
[/quote]

Hehe. Alpine-ok nekem se tetszettek, felvágósnak, vásárinak, csillivillinek tartottam őket, azt gondoltam, az én autómba aztán semmiképp...
Aztán csak jobban megnéztem egy olyat, ami pontmátrixos, nem pedig pálcika-pálcika-kisszék-hóemberes (melyik évet is írjuk...?).

Arra a következtetésre jutottam, hogy dizájnra a nem-pontmátrixos Alpine-ok továbbra is vásárinak tűnnek, és jó nagy levegőt kéne vannam, hogy egy olyat beengedjek az autómba. Viszont ami pontmátrixos, az ennek a homlokegyenest ellenkezője. Csendes, szerény, visszahúzódó, azért van, hogy zenéljen.

Persze nem lehet minden serkon Alpine-szaküzletbe botlani, így nem csodálkoznék, ha esetleg nem is találkoztál volna emészthető kijelzőjű Alpine-nal...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3222 Dátum: 2009.11.14 11:11:21 »
Te, egyszerűbb lenne elvinni a fejegységet egy tv szerelőhöz aki kicserélné a kék ledet valami általad favorizált más szinüre...
Mindenkép új fejet vennél vagy jó a használt is? Mert a használton már bátran megcsinálhatnád ezt a cserét.

ui. Többi gyártó fejegységét (pl. JVC, Sony) nem néztél? Hátha van köztük megfelelő...

...ezt már én is javasoltam, van olyan, aki megcsinálta, ergo van, aki ezzel foglalkozik...  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3223 Dátum: 2009.11.14 11:15:58 »
OEL kijelző színét ki változtatja meg nekem?  :sorcerer:

Pioneert akarok, normális színben.  :taz:

Már tényleg csak idegesítem magam. Meg kéne venni egy fejet végre, a topik is lenyugodna, én meg hallgatnám a zenét.  :punk: :walkman:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3224 Dátum: 2009.11.14 11:42:04 »
de ez pl nem jó? itt piros a háttérszine a gomboknak...vmi ipod támogatás is van

http://www.basys.hu/katalogus/pioneer/autohifi/pioneer-deh-p4900ib-mp3/cd-tuner

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002