Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686265 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3075 Dátum: 2009.11.02 20:59:01 »
Lehet nnéhány hónap múlva hallókészülék kell..........na jó kicsit eltúlzom a dolgot.
Csak óvatosan. :D Voltam már olyan buliban, ami után 5 napig süket voltam a bal fülemre....  :whistling:

Azért táncolni még nem tudok a kocsiban, de talán majd azt is megoldjuk :D

Ó amikor az ember lába automatikusan kezd el járni a ritmusra, akkor jó úton jársz.  :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3076 Dátum: 2009.11.02 21:00:49 »
Mér, nem mondták, hogy tedd le a hangszórót, miután bevitted?  :D
Csak azt felejtették el mondani, hogy nem kéne 5-6 órán át táncolni 2 méterre egy 2*1 méteres mélyláda előtt.  :D
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3077 Dátum: 2009.11.02 21:02:26 »
Ziccer volt. :D

Erősítő jó helyen lenne az ülés alatt? Kivenném a CD-tárat, az úgysem fog kelleni.

Szerintem is jobban jársz, ha valahova máshova teszed az erősítőt. Tedd kesztyűtartóba, és vehetsz Siltech kábelt 30.000/méter körüli áron... Úgy kb. 4 méter elég lesz....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3078 Dátum: 2009.11.02 21:03:13 »
Mér, nem mondták, hogy tedd le a hangszórót, miután bevitted?  :D
Csak azt felejtették el mondani, hogy nem kéne 5-6 órán át táncolni 2 méterre egy 2*1 méteres mélyláda előtt.  :D

Nemhogy meglovasítottad volna a kocsiba...  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3079 Dátum: 2009.11.02 21:07:02 »
Tedd kesztyűtartóba, és vehetsz Siltech kábelt 30.000/méter körüli áron... Úgy kb. 4 méter elég lesz....

Ehhe-ehhe, más faßával... :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3080 Dátum: 2009.11.02 21:10:45 »
Petya a fejen maxra állítás helyett tekerd le kb félig, és állíts utána az erősítőn. Ez azért jó, mert ha olyan a felvétel - vagy a másolat, vagy MP3 -, akkor tudsz ráadni, ha meg sok, vehetsz el belőle.

Ja a szub beállításoknál van egy olyan, hogy subw. system1 és subw. system2. A különbség az, hogy az egyiknél lineárisan erősíti a mélyet, a másiknál pedig kis hangerőn többet ad neki, nagy hangerőn pedig kevesebbet. Ha inkább halkan hallgatod, a subw 2-t válaszd, de számíts rá, hogy nem lesz annyira szép a mélyed. Én a lineáris megoldást választottam pont ezért. Kaptam is a fejemre apámtól a hét végén, hogy a múltkor még volt basszus, most meg nincs.  :D Hiába mondtam neki, hogy ha egyedül vagyok, nem különösebben finomkodok, és olyankor jobban jön, ha szép a basszus, csak a fejét csóválta, hogy hát az E12 gyári rendszere is milyen szépen szólt, az is volt ilyen. Mondom igen? Aztán ezt is tudja-e? - mondtam, aztán odacsavartam neki. Nem volt őszinte a mosolya...  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3081 Dátum: 2009.11.02 21:15:33 »
Tedd kesztyűtartóba, és vehetsz Siltech kábelt 30.000/méter körüli áron... Úgy kb. 4 méter elég lesz....

Ehhe-ehhe, más faßával... :D

Hallottam olyan rendszert, ahol egy Crown rendetlenkedett a kesztyűtartóban, egy Crown monoblock meg a hátsó ülés mögött, GTi szettel és 30-as GTi szubbal. Ott voltak ilyen Siltech-ek.....hajjaj.....
A srác felajánlotta (volna) a 25-ös szubot - szintén GTi - zárt ládában, de aztán meggondolta magát, mert az a hangszóró bizony jót röhögött volna a kis pilincka GTO erősítőmön....  :D
Mondta, emeljem meg. Hát...belekapaszkodtam... csak a hangszóró volt 17 kiló.  :eek:

Szóval nem volt az rossz rendszer na. De lehet, hogy többet ért, mint az autó, amiben volt.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3082 Dátum: 2009.11.02 21:17:08 »
Petya a fejen maxra állítás helyett tekerd le kb félig, és állíts utána az erősítőn. Ez azért jó, mert ha olyan a felvétel - vagy a másolat, vagy MP3 -, akkor tudsz ráadni, ha meg sok, vehetsz el belőle.

Ja a szub beállításoknál van egy olyan, hogy subw. system1 és subw. system2. A különbség az, hogy az egyiknél lineárisan erősíti a mélyet, a másiknál pedig kis hangerőn többet ad neki, nagy hangerőn pedig kevesebbet. Ha inkább halkan hallgatod, a subw 2-t válaszd, de számíts rá, hogy nem lesz annyira szép a mélyed. Én a lineáris megoldást választottam pont ezért. Kaptam is a fejemre apámtól a hét végén, hogy a múltkor még volt basszus, most meg nincs.  :D Hiába mondtam neki, hogy ha egyedül vagyok, nem különösebben finomkodok, és olyankor jobban jön, ha szép a basszus, csak a fejét csóválta, hogy hát az E12 gyári rendszere is milyen szépen szólt, az is volt ilyen. Mondom igen? Aztán ezt is tudja-e? - mondtam, aztán odacsavartam neki. Nem volt őszinte a mosolya...  :D

Szóval akkor az 1-es a jó.....én hangosan szeretem :D de persze csak ésszel, nem akarok "szonikus tetőkárpitlebontásosdit" játszani :eek:. LÉÉGYSZI KÜLD EL A LEÍRÁÁST! :flowers: bogarászni akarok.
Van a fejen ez a "Media Xpander" dolog, azt is kikapcsoltam, mert butuskává teszi a hangzást és a magasakat is lejebb veszi. Ja meg amúgy a JBL Tamás annyit mondott a fej belső erősítő lekapcsolásról, hogy talán pont a 9855 nél volt az hogy tesztelték és úgy volt jobb a hangzás ha a belső erősítő be volt kapcsolva. Én talán csak egy hangyányi javulást hallok, de semmi extra. ÁÁÁ sokat kell még ezzel játszadozni, csak nem igen merek mert a szomszédok felégetik a garázsunkat :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3083 Dátum: 2009.11.02 21:28:39 »
Pioneer support:  :clap: :clap: :clap:
Ez tényleg :clap:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3084 Dátum: 2009.11.02 21:34:25 »
Satriani! Hol volt az a u-dim hirdetés?
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3085 Dátum: 2009.11.02 21:40:51 »
Má' nem tudom. Guglival biztos vissza lehet keresni:

Idézet
U-dimension erősitők, szettek, coax-ok, stb kedvező áron eladók! Természetesen minden új, dobozában bontatlanul, garanciával!Ha minőségi zenére van szükséged érdeklődj telefonon vagy e-mailben.Megéri! 0 Ft. [ 2009-10-16 ] Feladó: Laci. Tel: 06302550875.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3086 Dátum: 2009.11.02 22:51:45 »
Még ezt nézd meg: http://www.rockbox.org/ Csomó lejátszóra lehet telepíteni, és olyan dolgokat hoz ki a lejátszókból, amit a gyári firmware-ek nem.  :sorcerer:

Köszönöm, megnézem. Bár magamban már eltemettem a projektet... :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3087 Dátum: 2009.11.03 09:14:34 »
Satriani! Hol volt az a u-dim hirdetés?
Bosszantóan jó árak ... :wacko:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3088 Dátum: 2009.11.03 10:01:13 »
Köszönöm, megnézem. Bár magamban már eltemettem a projektet... :)

Természetesen nem akarlak semmire rábeszélni, csak megjegyzem, a 60 rongyos iPod és a 30 ezres Icelink a legjobb helyre került pénz, amit autóhoz való tartozékra valaha költöttem. Borzasztó kényelmes.

Egyébként ha vársz egy kicsit, akkor előbb-utóbb csak-csak letisztázódik a saját új cuccom, és ahhoz lesz saját iPod kábel, így minden bizonnyal felszabadul egy Icelink... ;)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3089 Dátum: 2009.11.03 10:18:08 »
Bosszantóan jó árak ... :wacko:

Átküldtem a mail címét, írj neki. ;) Mire lenne szükséged? Vegyük csomagban, talán lehet még alkudni...