Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686135 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2970 Dátum: 2009.10.31 19:58:58 »
Egyébként jobb, ha fülre állítasz. Először szettet torzítás-határ alá, és ahhoz a mélyet ízlés szerint. Ne feledd, hogy a fejen - ha a szubkimenetre kötötted az RCA-t - utólag is tudod állítani a mély jelszintjét külön. Szóval nem kell bazimagasra feltekerni az erősítőn.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2971 Dátum: 2009.11.01 09:36:34 »
Nem elég, hogy tegnap 2:0-ról kikapott a Juventus, elaludtam, és lemaradtam erről.  :censored:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2972 Dátum: 2009.11.01 10:04:59 »
...a foci vajon mi...?  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2973 Dátum: 2009.11.01 11:22:58 »
Lemaradt a link. Nem tudom, ennyiért találok-e még egyet.  :censored:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2974 Dátum: 2009.11.01 11:35:58 »
Lemaradt a link. Nem tudom, ennyiért találok-e még egyet.  :censored:
Nesajnáld, csak páratlanfrekvenciavégződésű rédiókat hallgathattál volna

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2975 Dátum: 2009.11.01 14:16:25 »
Megvan, beállítottam a kis JBL erősítőt. Igaz a felfogatás még nem az igazi, de majd megoldom később, a lényeg a hangzás :D. Hát valami eszelős hangja van, a Blaupunkt olyan zajosnak és erőtlenebbnek tűnt ehhez képest. A hangváltót is lecseréltem JBL-re így most JBL mélyközép JBL hangváltó és Rainbow magas van, de majd veszek egy JBL magasat is. JBL hangváltóval sokkal jobb lett a hangzás mint a rainbowal ami eddig volt, nem is tudom miért azt kötöttem be :tt2:. Majd most hallgatom és finomítok ahogy jól esik. Hát ezt az új erősítő vásárlást meg kellett lépni. :hug:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2976 Dátum: 2009.11.01 15:59:34 »
Megvan, beállítottam a kis JBL erősítőt. Igaz a felfogatás még nem az igazi, de majd megoldom később, a lényeg a hangzás :D. Hát valami eszelős hangja van, a Blaupunkt olyan zajosnak és erőtlenebbnek tűnt ehhez képest. A hangváltót is lecseréltem JBL-re így most JBL mélyközép JBL hangváltó és Rainbow magas van, de majd veszek egy JBL magasat is. JBL hangváltóval sokkal jobb lett a hangzás mint a rainbowal ami eddig volt, nem is tudom miért azt kötöttem be :tt2:. Majd most hallgatom és finomítok ahogy jól esik. Hát ezt az új erősítő vásárlást meg kellett lépni. :hug:


...mer az 800 Watt, mi...?  :tt2:

Én mondtam, hogy hagyd a csudába azt a Blaupunktot, még mielőtt megvetted volna, és keress helyette egy.... na mit is?  ::)

Mindegy, lényeg az, hogy most már egy nagyjából használható erősítő szolgál ki egy nagyjából használható fejet. És? Találtál már baleket a Blaupunktra?  :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2977 Dátum: 2009.11.01 17:27:50 »
Nagyjából a fenét! :tt2: Azért ott Budaörsön nagyban nyomják az ipart, én most megfelelek az alapnak :D innentől indul az autóhifi. Ott fetrengett egy nagy CROWN is, aranyos volt. Hegyekben álltak a JBL erősítők 5 vagy 6 irdatlan nagy izé. Srác mondta hogy Audison tápkábelkészletet használnak, mert az jó. RCA-ban az Audison egy kalap kaki, Cordial az jó, azt használják. A mélyládám is Blaupunkt, arra is azt mondta a Tamás hogy azt is le kellene cserélni + a Dietz RCAmat az Audio systemre azt mondta az jó.
 Hát igen szóval sajnálom hogy nem hallgattam rád mester :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2978 Dátum: 2009.11.01 17:28:44 »
Erről esetleg mondana valaki véleményt? Érdemes lehet egy ilyen (előlapi USB, kártyaolvasó és a beéptett blútyúk nagyon tetszene...), 3 év jótállás van rá és van magyar szervize Budaörsön.  :surrender:
Jelenleg egy PANASONIC CQ-C1405 modellt használok és ezzel végülis elvagyok, van két csipogó elöl, két gyári hangszóró az ajtóban és hátul két ezer éves Sony Xplode ovál hangszóró a kalaptartóban.
         

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2979 Dátum: 2009.11.01 19:37:10 »
Erről esetleg mondana valaki véleményt? Érdemes lehet egy ilyen (előlapi USB, kártyaolvasó és a beéptett blútyúk nagyon tetszene...), 3 év jótállás van rá és van magyar szervize Budaörsön.  :surrender:
Jelenleg egy PANASONIC CQ-C1405 modellt használok és ezzel végülis elvagyok, van két csipogó elöl, két gyári hangszóró az ajtóban és hátul két ezer éves Sony Xplode ovál hangszóró a kalaptartóban.
Nem bizti hogy a legjobb választás lenne ez, de a rendszer eddig se a hifizmus irányába tendál, viszont hasznos lehet a kékfog. Csak kérdéses mennyire használható.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2980 Dátum: 2009.11.01 21:45:12 »
Hát igen szóval sajnálom hogy nem hallgattam rád mester :flowers:

Azér a mester kicsit (?) erős. Rám is ott ragadt, ami ragadt. Meg még amit utána olvastam.
És azért mondom, hogy nagyjából, mert láthatod, hogy például Ear nincs hasra vágódva tőle. Lehet, hogy Neki más az ízlésvilága, de azt gondolom, a véleményére érdemes adni. Az viszont - azt gondolom - vitathatatlan, hogy kezdetnek egy 75.4 egész jó.

Nekem Cordial az RCA is, meg a hangszórókábel is. Mit mondtak, mennyibe kerül most?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2981 Dátum: 2009.11.01 21:46:03 »
Egyébként szerencséd, hogy nem kérdeztél rá a fejre, mert rábeszéltek volna egy Sonyra....  :devil:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2982 Dátum: 2009.11.01 21:49:58 »
Erről esetleg mondana valaki véleményt? Érdemes lehet egy ilyen (előlapi USB, kártyaolvasó és a beéptett blútyúk nagyon tetszene...), 3 év jótállás van rá és van magyar szervize Budaörsön.  :surrender:
Jelenleg egy PANASONIC CQ-C1405 modellt használok és ezzel végülis elvagyok, van két csipogó elöl, két gyári hangszóró az ajtóban és hátul két ezer éves Sony Xplode ovál hangszóró a kalaptartóban.

Hát... ennyiért kapsz használtban, megkímélve jobbat is. Jellemzően a Pioneer-ok mocorognak ebben az árkategóriában ezzel a tudásszinttel. Érdemesebb egy olyat választani. Ugyanúgy 3 év garancia van rájuk, és azért azokról legalább tudjuk, mit tudnak hangzásban.

Viszont szimpatikus, hogy nem írnak rá 4x1500W-ot...   ::)


Ui.: vajon mire való a védőtasak....?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2983 Dátum: 2009.11.01 22:20:21 »
Ui.: vajon mire való a védőtasak....?
Előlapi tartó doboz?  ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2984 Dátum: 2009.11.01 22:41:28 »
Valaki írja le pontosan hogy kell beállítani az erősítőt. Így néznek ki a beállítások....a bemenetet nagyjából 4V-ra lőttem be, mind elől mind hátul. Hátulra 50Hz körül van beállítva a szűrő, előlre meg olyan 80-100Hz között. A fejegységemen 35-ig van skálázva a hangerő, ezt 25-re vettem és kikapcsoltam minden rajta EQ, időkorrekció, X-over stb.stb. fülre nagyjából jó, de nagyon érzékenyek a potméterek. Azt viszont még mindig nem értem ha előre 4-3V nál többet tekerek akkor bemélyülnek a hangszórók és nem torzítanak.....ez mi a frásztól van?? Ha a fejen 25-öt állítok hangerőnek és ahhoz állítom be az erősítőt.....utána a fejet maxra tekerem (35) akkor is bemélyülhet a dolog. Nem bírják a hangszórók? vagy mi?? Ezért kell úgy állítanom hogy  35-ig ne legyen ez a mélyülés. :helpsmilie:

[a csatolmányt egy admin törölte]