Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1645734 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #90 Dátum: 2004.03.16 23:01:19 »
Idézetet írta: "balintu"
Sziasztok Hifisek!
Érdekes, hogy eddig csak a többi topichoz szóltam, pedig ehhez értek a legjobban (Zeneakadémista vagyok, vagymi :D ).

Nohát, nohát, kicsi a világ. Személyesen  ugyan nem ismerjük egymást, de csütörtökönként 4,5 óra erejéig én is fel szoktam bukkanni arrafelé óraadóként.
music     

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #91 Dátum: 2004.03.16 23:08:55 »
Idézet
Nohát, nohát, kicsi a világ. Személyesen  ugyan nem ismerjük egymást, de csütörtökönként 4,5 óra erejéig én is fel szoktam bukkanni arrafelé óraadóként.


Mivanmivanmivan? Milyen órát, mikortól, miért, hogy, heeeeeeeeeee? :?:  :?:  :shock:  :shock:
Én karvezes vagyok az LFZE -n.

Ja, pénteken ott leszek.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #92 Dátum: 2004.03.16 23:16:05 »
Idézetet írta: "balintu"
Idézet
Nohát, nohát, kicsi a világ. Személyesen  ugyan nem ismerjük egymást, de csütörtökönként 4,5 óra erejéig én is fel szoktam bukkanni arrafelé óraadóként.


Mivanmivanmivan? Milyen órát, mikortól, miért, hogy, heeeeeeeeeee? :?:  :?:  :shock:  :shock:
Én karvezes vagyok az LFZE -n.

Ja, pénteken ott leszek.


Dalirodalom órán vagyok korrepetítor, egyébként a Weiner-konziban is teszek hasonlókat, és ott viszont van 3 karvezessel is dolgom: F. Berta, J. Diana, Z. Árpád.
Egy évtizede én is voltam  többek közt karvez szakos is.
music     

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #93 Dátum: 2004.03.16 23:25:36 »
Idézet
Dalirodalom órán vagyok korrepetítor, egyébként a Weiner-konziban is teszek hasonlókat, és ott viszont van 3 karvezessel is dolgom: F. Berta, J. Diana, Z. Árpád.
Egy évtizede én is voltam  többek közt karvez szakos is.


Hát ez kiráááály!  :!:  :lol:  :lol:  :lol: Gyere mán el a talira pénteken, mer ez vicces. Egyébként őket ismerem, ketten fölöttem, Árpi velem egy csoportba járt, amíg nem halasztottam mostan félig-meddig.
De az már nagyon OFF

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #94 Dátum: 2004.03.16 23:29:00 »
Sajnos erre semmi esély, mert kb. 8-ig tanítok.
music     

balintu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #95 Dátum: 2004.03.16 23:35:56 »
Idézetet írta: "music"
Sajnos erre semmi esély, mert kb. 8-ig tanítok.

Sebaj, majdegyszervalamikor...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #96 Dátum: 2004.03.17 06:11:29 »
Idézetet írta: "MrIP"
Tipper - Maximum Bass Broadcast
Belehallgattam fenn a lakasban, haat a szomszedok biztos orultek.
Ez az a basszusmix ?
Bar mp3 bol kiirva biztos nem olyan jo mint az eredeti.


Nekem is van egy mélytesztes lemezem, mp3-ban. Egész tizenegynéhány Hz-től vannak rajta hangok. Némelyike érdekes - nem is hallani, csak a csészék rezegnek az almáriumban  :wink:  Vannak rajta rövidebben kitartott hangok (frekvenciák), ezek viszonlyag kellemesek/elviselhetők, de mondjuk a 25-30 Hz 10 mp-ig rezegtetve egy idő után berezegteti az egész lakást  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #97 Dátum: 2004.03.17 07:24:41 »
Idézetet írta: "Ear"
Nem tudom, milyen basszusmixem van.  :shock:  Nemrég katalogizáltam a CD-im, de ilyennel nem találkoztam. Néha meglepem saját magam is, de pont egy ilyennel...  :lol:


Kuf rendszerén hallottam egy számot, ami nagyon tetszett. Akkor került szóba, hogy mely zenékben van a legtöbb ill. legszebb basszus.  Erre írtál Te össze 6-8 számot. Akkor javasoltam, hogy készíts belőle egy "basszusteszt" CD-t. Olyasmit írtál, hogy meggondolod a dolgot. Ezen nincs mit gondolkodni, meg kell csinálni :-)

A minitali a Vörösvári úton a Flórián térnél lévő meki parkolója MELLETT lesz pénteken (19.-én). Pest felől túl kell menni rajta és van visszafordító sáv. Kb. 5-re gondoltam az időpontot. El tudsz jönni a talira ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #98 Dátum: 2004.03.17 07:50:00 »
Elökotrom a régi cdimet, azok között van 5-6db kimondottan ilyen mély-jellegü cd, de hálisten nem csak bass. Egyiken pl 70 percig csak repülögép csillagmotor hangok vannak.. mindenesetre érdekes 8)

De én még mindig azt mondom:


kuf

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #99 Dátum: 2004.03.17 07:53:00 »
Idézetet írta: "kuf"
Elökotrom a régi cdimet, azok között van 5-6db kimondottan ilyen mély-jellegü cd, de hálisten nem csak bass. Egyiken pl 70 percig csak repülögép csillagmotor hangok vannak.. mindenesetre érdekes 8)

De én még mindig azt mondom:


kuf

Yello ügyben érdemes vinnem üres CD-t ? :-)))))
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #100 Dátum: 2004.03.17 08:34:42 »
Idézet

Kuf rendszerén hallottam egy számot, ami nagyon tetszett. Akkor került szóba, hogy mely zenékben van a legtöbb ill. legszebb basszus.  Erre írtál Te össze 6-8 számot. Akkor javasoltam, hogy készíts belőle egy "basszusteszt" CD-t. Olyasmit írtál, hogy meggondolod a dolgot. Ezen nincs mit gondolkodni, meg kell csinálni :-)


Amtibácsi, te valamit nagyon félreolvastál. Az a 6-8 szám öt komplett LEMEZ! Csak az egyikről emeltem ki egy számot. És ezek nem kifejezetten a basszusról szólnak, hanem az egész hifirendszer gyors, könnyű, és sárbatipró tesztelésére jók.  :lol:

Ha már csak a basszus érdekel benneteket, akkor ottvan az EMMA ESPL lemeze, amit a hangnyomásversenyzésre használnak. Rövid zenei részletek, amin azért lehet vizsgálni a szubhangszóró xmax-ét.

Pénteken nagy valőszínűséggel nem érek rá.

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #101 Dátum: 2004.03.17 08:41:04 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézet


Amtibácsi, te valamit nagyon félreolvastál. Az a 6-8 szám öt komplett LEMEZ! Csak az egyikről emeltem ki egy számot. És ezek nem kifejezetten a basszusról szólnak, hanem az egész hifirendszer gyors, könnyű, és sárbatipró tesztelésére jók.  :lol:

Pénteken nagy valőszínűséggel nem érek rá.


Akkor bocsi, tényleg rosszul emlékeztem. Kár, hogy nem tudsz jönni a minitalira.

Tegnap pakolgattam a kocsiban és a ládát kihúztam a szélére. Elfelejtettem visszatolni. Ma reggel nem győztem levenni a mélyeket. Ennyit számít 15 centi ?
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #102 Dátum: 2004.03.17 09:14:18 »
Amti, látom nagy gondba vagy az idézetekkel:)) (quote)

Minden számít és a legjobb,hogy ez a legolcsóbb teszt, csak idö kell hozzá:) Nekem a polómba volt sok fajta ládatipus, néha napokat rakosgattam erre-arra, érdekes volt. Sedanba még nehezebb megtalálni a megfelelö helyet, irányt, egy barátom prelude-jében pl így jött be legjobban 2 xmax.


http://www.colors-computer.hu/~tomcpu/photos/honda/dscn0765_2106.jpg

kuf

Amtibácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
    • http://www.amti.hu
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #103 Dátum: 2004.03.17 09:23:07 »
Idézetet írta: "kuf"
Amti, látom nagy gondba vagy az idézetekkel:)) (quote)
kuf


Ezért volt jobb az Index "hivatkozás" része. Csak rákattintottam és tudtam mire vonatkozik a válasz. Ez meg itt tele van ismétlésekkel :-)
ww.amti.hu 1997 Corolla 1,6 GLI    18

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #104 Dátum: 2004.03.17 09:34:38 »
Idézetet írta: "Ear"

Amtibácsi, te valamit nagyon félreolvastál. Az a 6-8 szám öt komplett LEMEZ! Csak az egyikről emeltem ki egy számot. És ezek nem kifejezetten a basszusról szólnak, hanem az egész hifirendszer gyors, könnyű, és sárbatipró tesztelésére jók.  :lol:


 :idea:  Ear, esetleg tényleg csinálhatnál egy lemezt, amivel szerinted lehet tesztelni a hifiket. Én is szívesen megvallatnám otthon a Yamahát.
Lehet róla szó?
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety