Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1665996 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8355 Dátum: 2016.12.03 22:23:55 »
Én 3 hónapja szöszmötölök a beállítással, és 3 évig küzdöttem a komponensek kiválasztásával...  :lol:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8356 Dátum: 2016.12.03 22:28:12 »
Én 3 hónapja szöszmötölök a beállítással, és 3 évig küzdöttem a komponensek kiválasztásával...  :lol:
Nekem is egy folyamat volt, de én megtaláltam ebben a rendszerben azt amit kerestem.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8357 Dátum: 2016.12.03 22:55:06 »
Nálam ők laknak az anyósülés alatt+lábtérben:



Pontosabban a Macrom helyén már egy Steg Qm 45.2 van.

Carpower Predatort, és Rainbow Cal25 magast (Germanium szett magasa) kergetnek.





Ezzel számomra kellemes karakter alakult ki, dögös, sodrós az alja, csillog, részletez a teteje, pozíciók jók, fókuszáltságon lenne még mit javítani, de már élvezhető...  ::)

Sub szekcióval sokat küzdöttem, volt nálam vagy 25 láda, 3-4 erősítő, de asszem révbe értem:





50Hz-nél vágom a ládát, elég komoly energia van benne így is...  :szemez:

Még átkábelezem a táp részt, kap egy Optimát előre, és egy SLA pótakksit hátra a sub erője elé, aztán már tényleg csak be kő állítani...  :sorcerer:
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.03 22:58:36 írta PiciPeti »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8358 Dátum: 2016.12.04 22:36:32 »

50Hz-nél vágom a ládát, elég komoly energia van benne így is...  :szemez:

Még átkábelezem a táp részt, kap egy Optimát előre, és egy SLA pótakksit hátra a sub erője elé, aztán már tényleg csak be kő állítani...  :sorcerer:
Itt is volt munka bőséggel.
A legfontosabb, hogy az elektronok széles autópályán tudjanak közlekedni, a tápkábeleken, csak azokat is munkás átfűzni az autón :)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8359 Dátum: 2016.12.04 23:02:39 »
25-ös jó minőségű hegesztő munkakábel (100% OFC réz, jó erős, de hajlékony szigeteléssel) megy majd az első szett erősítőihez. Akkuról a +/- is.
Hátra meg 35-ös ugyanilyen kábel, Optima-SLA közé, szintén +/-. Leválasztó relét beteszem az akku elé, ezeknek tartókonzol, stb...

Lesz még vele meló... A nagy Gladent a csomi oldalába szeretném majd beépíteni, kicsit besüllyesztve, valami ledes élvilágítással. Meglássuk mi sül ki belőle...  ::)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

zappa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8361 Dátum: 2017.02.09 19:37:58 »
Sziasztok! 
Tudna valaki segíteni? Szeretnék egy 2009-es Avensisbe pendrive-t bekötni. Hogyan lehet megoldani és tud e valaki olyan oldalt ahol a középkonzol és hifi kiszerelését megtalálom. Leírással, fotókkal etc.
Előre is köszönöm a segítséget.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8362 Dátum: 2017.02.26 17:49:30 »
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget fejegység vásárlásához. Jelenleg van egy Beckerem a régi autómban. Tud Mp3-at lejátszani, de csak CD-ről. Az újba azért nem tenném át, mert csak CD-ről tudja az MP3-at. Én meg szeretnék SD-ről hallgatni. Van egy előnye azonban (a hangminőségen túl), hogy szépen formált betűkkel írja ki a könyvtár és a zeneszám nevét.
Vennék egy olyan fejegységet, ami SD-ről játszik, nem gagyi a kijelzője (ne 8-as szám pálcikáíból hozza létre a betűt) nem úgy néz ki mint egy karácsonyfa, és max 30000.- Ft.
Ha bt-s az még jobb.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.26 17:51:16 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8363 Dátum: 2017.02.26 18:02:18 »
Milyen autóba tennéd?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8364 Dátum: 2017.02.27 19:05:43 »
Prius 2 - a mosolygós autó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8365 Dátum: 2017.03.08 22:11:28 »
Imádom ezt a rack-es kialakítást.  :wub:

Amúgy a libegős-lobogós aljára inkább az első szettnél gondoltam, bár a JR széria nagyon könnyen hajtható...  :yes:

Mészáros Úr kezét nem égette az aktív rendszer?  :D
Láttam, hallottam tőle pár passzív váltót...  :clap:

Miért égette volna...? Anno EB második lett Alpine procival meg MacAudioval (persze tuningolva...)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8366 Dátum: 2017.03.24 11:32:16 »
A gyári W53901-es kazettás - CD-s fejegységem kicsit upgrade-elni szeretném.

Rendeltem egy Dension GW BT Lite-t. Beépítés után gondjaim voltak: a bal oldal alig-alig szólt, az is csak recsegve (csak Bluetooth és USB, mely a Densionon át üzemel, a gyári fej FM rádiója és CD-je hibátlan), így visszaküldtem.

Tegnapelőtt megjött a cseredarab, mely beépítés után nehezen, de életre kelt. Öröm-boldogság, összeépítettem a műszerfalat. Indítok, állnék be a garázsba: hopp ugyanazt csinálja, mint az első. Bepipultam, kicsit autóztam, rádió rendben, visszaváltok USB-s mp3-ra rendben. 30 percen át jó volt közben egy telefonhívással is.
Tegnap reggel (ovi-suli-meló) induláskor jó, majd 3 perc múlva "mono", váltás rádió-vissza Ok. Ez 98%-ban megoldás, csak sajnos gyakran kell, és néha 2x is... Délután ugyanaz haza. Ma reggel félúton teljesen "el is dobta", mintha kihúztam volna. Ovinál 5 perc leállítva a kocsi. Utána megint jó.

A gyanúm átterelődött a fejegység 12pin-es CD-tár vezérlése felé. Maga a csati rendben van, táp vagy földelés, kontaktjára, egy fáradt - repedt forrasztásra tippelnék.  (2x nem lehet a Desion a k@ki)

Gondoltam már: hifi-szaki, műszerészre, egy másik hasonló fejegységen tesztelésre...

Kicsit reményt vesztett vagyok. Orosházán nem vállalja senki (Für Laci és Mojsza Jani sem)
Minden megoldáson hajlandó vagyok elgondolkodni.

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

norbi55

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8367 Dátum: 2017.03.24 14:37:06 »
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Nem vagyok igazán képben autóhifi témában, de szeretnék egy szépen szóló hifit a carinába.
Nem szeretnék mélyládát, és semmilyen átalakítást az ajtókban (a szigetelést leszámítva).
Ha van köztetek, vagy ismertek olyat, aki tudna segíteni abban, hogy mit érdemes, és esetleg a beszerelésben is tud segíteni, légyen szíves, keressen meg.

köszi előre is,
Norbi

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8368 Dátum: 2017.03.24 20:28:59 »
srácok, körbeszigeteltetném a kocsit. mármint nem dryvittal, hanem hangilag :D ajtók, tető könnyebb projekt, de ami igazán érdekes lehet, az a tűzfal, padlólemez meg a kerékívek.
nekem nincs rá időm magam xarakodni vele. arról nem is beszélve, hogy nem értek hozzá...
tudtok szakértőt egy ilyen projekthez?
érdemes, hamár szétbontják a kárpitokat, valami egyéb upgrade megcsináltatását is mérlegelni?

a célom, hogy kuss legyen. ha még a zene is jobban szól, az bónusz, de azért arra nem szeretnék százezreket eldurrantani

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8369 Dátum: 2017.03.24 20:55:49 »
srácok, körbeszigeteltetném a kocsit. mármint nem dryvittal, hanem hangilag :D ajtók, tető könnyebb projekt, de ami igazán érdekes lehet, az a tűzfal, padlólemez meg a kerékívek.
nekem nincs rá időm magam xarakodni vele. arról nem is beszélve, hogy nem értek hozzá...
tudtok szakértőt egy ilyen projekthez?
érdemes, hamár szétbontják a kárpitokat, valami egyéb upgrade megcsináltatását is mérlegelni?

a célom, hogy kuss legyen. ha még a zene is jobban szól, az bónusz, de azért arra nem szeretnék százezreket eldurrantani

Na ez már cél! :D 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu