Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1667999 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8325 Dátum: 2016.08.14 21:20:36 »
Az előzőhöz még annyit, hogy a Blau pont beleilleszkedik átmérőben, így nagy valószínűséggel 16,6cm pont jó, ha az a 17-es kivágási mérete.   

danaudio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8326 Dátum: 2016.08.24 21:36:04 »
Sziasztok!

Újra elakadtam az autóhifi projektben, ehhez kérném a segítségeteket. Már "csak" egyetlen kérdésem maradt, milyen hangfal fér a kocsiba. Kifúrtuk az egyik mélyközepet (szegeccsel volt rögzítve), és azt méregettem. Az ajtó ablaka mögötte megy el, hát kb pont annyi hely van, mint amekkora a gyári hangszóró, ráadásul ki van emelve, de azt is óvatosan kell mert a fedőkárpit grillrácsához sem egészséges ha hozzáér. Így jutottam oda hogy nem tudom mit kéne vennem. Lefotóztam a kivett hangszórót.
Beszéltem egy auto hifi áruházzal is, ő azt ajánlotta hogy vegyek egy 16,5-ös FLAT hangfalat, mert az fér be, egy kiemelő kerettel:
http://www.deltahifi.hu/mac-audio-star-flat-216-ultra-lapos-komponens-hangszoro-szett-2188 ezt ajánlották evvel a beépítő kerettel: http://hififutar.hu/index.php?P=1&K=2&ID=5608#prettyPhoto
Namost itt a keretnél nem egyértelmű hogy ez az első gen Yarishoz van e, plusz ez nem emel semmit (lehet nem is kell itt)

16,5-ös flatből találtam még Hertz-et is: http://www.hertzaudiovideo.com/car-audio-systems-energy-eskf165_5/

Továbbá van más fajta beépítő keret, mégpedig ez: http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=1134&termek=21792 ami talán kicsit ki is emel plusz biztosan az első gen Yarishoz való. És akkor nem is tudom, hogy a kiemelő gyűrű hogy jön a képbe (http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=01849)

Remélem átérzitek gyötrődésemet és tudtok irányt mutatni :)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8327 Dátum: 2016.08.24 21:58:49 »
Először is érdemes lenne megmérni, hogy pontosan mennyi helyed van... A gyári hangszóró nem hiszem, hogy "faltól-falig" ér. A lemez és az üveg között egyszerű megmérni a helyet, a kárpit mögött macerásabb... Én úgy szoktam, hogy a helyére pattintott kárpit hsz lyukán bedugok egy merev drótot, egészen a lemezig, megjelölöm a drótot, majd megmértem. A kárpit vastagságát levonod belőle, hozzáadod a lemez+üveg távot, és megvan a keresett érték...  ;)

Ha egy mód van rá, a flat hangszórókat kerüld el, kompromisszum minőségben is.

A műanyag kiemelők helyett lapszabászatban, asztalossal csináltass megfelelő vastagságú MDF-ből kiemelőt. (A vastagság a beépítési mélység, és a hangszóró mélységéből fog majd adódni.) Ezt metrikus csavarral tudod rögzíteni az ajtón a gyári szegecsek helyén, alá valami szilikon tartalmú ragasztó, hogy ne szeleljen, és örök élet, sose fog rezonálni.  ;)

danaudio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8328 Dátum: 2016.08.24 22:23:40 »
De ha jól látom a gyári hangszóró 13-as méretű, rakhatok a helyére egyáltalán 16,5-öset?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8329 Dátum: 2016.08.24 22:25:57 »
Én nem tennék...

De ha ragaszkodsz hozzá, és befér, akkor tegyél, de csakis ugyanazt mint előre. Így talán nem lesz akkora katyvasz...  ::)

danaudio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8330 Dátum: 2016.08.24 22:30:06 »
Csak az első ajtóban van hangfal :) plusz csipogók lesznek az A oszlopban

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8331 Dátum: 2016.08.24 23:57:03 »
Jézusom, nem tudom hogy olvastam azt hogy hátra akarsz tenni...  :D :ph34r:

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8332 Dátum: 2016.09.07 11:15:06 »
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.07 11:21:16 írta Levus »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8333 Dátum: 2016.09.07 11:26:57 »
Kicsit visszalapozol, enyém hasonló típus - csak szürke. Ennek előbbi modellje, csak duál core-os volt.
Tolatókameráját (rendszámtábla világítótestbe rejtve) a hétvégén kábeleztem be.

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8334 Dátum: 2016.09.07 11:33:13 »
Kicsit visszalapozol, enyém hasonló típus - csak szürke. Ennek előbbi modellje, csak duál core-os volt.
Tolatókameráját (rendszámtábla világítótestbe rejtve) a hétvégén kábeleztem be.

Igen benned bíztam.. :D végigolvastam előtte, és láttam hogy fölmerültek ajánlott típusok és egyebek. Kifolyt már a szemem az alibabán annyi típus van.......Ebben az tetszik, hogy nagyobb felbontású a kijelzője. Neked végülis teljesen bevált ? Hangminőségre és egyebekre ?
Nekem is szürke kellene.....azért ezt linkeltem, mert ettől az eladótól vett pont már más itt Corolla -hoz. Nem sok kedvem lenne belefutni egy pénzlehúzásba.. :/

Ya és nekem is Yatour -om van jelenleg...

Levi

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8335 Dátum: 2016.09.07 12:33:04 »
A zene, film stb hangminősége a gyári fejegységénél jobb. Két kondit sajnos el kellett távolítani a belsejéből annak érdekében hogy az FM rádió hangja is jó legyen. Erről az xda fórumokon lehet olvasni - de kell hozzá elektronikai készség. A telefonkihangosító esetén pedig a belső mikrofont érdemes kikötni, és kizárólag a hozzá adott külsőt használni - a telefonáló tökéletes minőségben fog ez után hallani.

Szóval nem plug-and-play a dolog, de aki szereti a törődést megadni a vasnak és van hozzá készsége is, sikerrel járhat!

zsoltistvan.nagy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 64
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8336 Dátum: 2016.09.15 13:54:32 »
Sziasztok, T25 avensisben első ajtóban mekkora a hangszóró átmérő?

Köszönöm előte is.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8337 Dátum: 2016.09.21 19:57:35 »

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8338 Dátum: 2016.09.22 12:26:24 »
Köszi a tippet, fel is hívtam.
Sajnos azt nem garantálja, hogy a BT kihangosító része működik, az egy plusz egység hozzá, de soha nem használta.
Nekem viszont fontos szempont lenne a kihangosítás is. :(

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8339 Dátum: 2016.09.22 14:15:20 »
Köszi a tippet, fel is hívtam.
Sajnos azt nem garantálja, hogy a BT kihangosító része működik, az egy plusz egység hozzá, de soha nem használta.
Nekem viszont fontos szempont lenne a kihangosítás is. :(

Akkor válassz Dension Gateway BT Lite-t... újonnan picit 40 alatt.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS