Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1668719 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7935 Dátum: 2015.11.03 15:11:13 »
Az indításról amit írtál, meg teljesen egyet értek. Lehet megcsinálom én is, bár annyira eddig engem nem zavart :)
Ezt most gyors megoldásnak szántam, igazából a gyújtást adó szálat kéne megtalálnom a kocsiban, és azt lepárhuzamosítva egy diódán, idekötni a már lediódázott ACC-hez. Ez lenne az igazán tuti, mert akkor mindig lenne villany a fejegység ACC bemenetén, amikor kell, illetve leállításkor nem 3mp múlva aludna el, hanem azonnal. Előbb-utóbb úgyis meg fogom csinálni, mert a gyújtásba úgyis terveztem egy rejtett kapcsolót betenni valamikor.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7936 Dátum: 2015.11.03 15:14:49 »
@robi
Közben megkaptad-e màr azt a tolatokameràt, amit rendeltél, és ha igen mik a tapasztalatok?
Még nem kaptam meg. Egyelőre csak kézbe fogva fogom kipróbálni lássam egyáltalán működik-e, aztán a konkrét kábelezést/beszerelést a végleges helyre nem tudom, mikor érek rá megcsinálni. Egyszer...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7937 Dátum: 2015.11.03 15:42:35 »
En azon gondolkodom, hogy jo, rendben veszek most egy ilyen autoràdiot, de ez csupàn a jelenlegi autohoz passzol tökéletesen. Aztàn, ha esetleg autovàltàs lesz, akkor ez a ràdio nagy valoszinüséggel nem lesz beépithetö az ùj autoba...
Tehàt ez a beruhàzàs csak az aktuàlis auto hasznàlata alatt lesz kifizetödö. Utàna el lehet adni a kocsit a gyàri fejegységgel is, de mit kezdek akkor ezzel a modell-specifikus ràdioval? Tehàt, minél hosszabb ideig kellene megtartani a mostani automat ezzel a ràdioval (igaz, nem is tervezek egyelöre cserét).
Ti hogyan làtjàtok ezt?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7938 Dátum: 2015.11.03 15:45:14 »
Ertem, köszi. Esetleg lenne egy linked az adaptorhoz, hogy miképp kötötted rà 12V-ra a lakàsban, amig mindent beàllitottàl rajta?
Konkrétan egy ilyet használtam. Lényeg hogy 12V-ot adjon ki fixen, és legalább  3A-es legyen.
Egy mama DC-csatlakozót buheráltam 2 darab drótra, és azokat a Toyota csatlakozó megfelelő színű drótjaihoz (piros, sárga = +, fekete = -, lásd alábbi rajzon is a lábkiosztást) "drótoztam" majd szig-szalagoztam. (a fehér csatlakozóházból egy tűvel ki tudtam szedni a lábakat, és úgy)
Az egész átmeneti jellegű volt, amikor végeztem, szétszedtem az egészet. A jövőre való tekintettel viszont már rendeltem is egy ilyen ellendarab szettet, melyhez direktbe illesztve a mama DC csatit, nem kell többet buherálni.

Ilyen lett a végleges összeszerelt belső matatáshoz való kábel. A billenőkapcsolót az ACC szálba azért tettem be, hogy szimuláljam vele a motor indított állapotát (ha erre nincs szükség, akkor mindkét szálat, a pirosat és a sárgát egyaránt a +-hoz kell kötni). A 4-es hangszórós sorkapocs pedig lakásban lévő hangfalak csatlakoztatását teszi lehetővé tesztjelleggel.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7939 Dátum: 2015.11.03 15:56:34 »
En azon gondolkodom, hogy jo, rendben veszek most egy ilyen autoràdiot, de ez csupàn a jelenlegi autohoz passzol tökéletesen. Aztàn, ha esetleg autovàltàs lesz, akkor ez a ràdio nagy valoszinüséggel nem lesz beépithetö az ùj autoba...
Tehàt ez a beruhàzàs csak az aktuàlis auto hasznàlata alatt lesz kifizetödö. Utàna el lehet adni a kocsit a gyàri fejegységgel is, de mit kezdek akkor ezzel a modell-specifikus ràdioval? Tehàt, minél hosszabb ideig kellene megtartani a mostani automat ezzel a ràdioval (igaz, nem is tervezek egyelöre cserét).
Ti hogyan làtjàtok ezt?
Én eleve nem gondolkozom autó cserén (egyik autó cseréjén sem). Jó állapotban vannak, meg vannak vigyázva, ha kell nekik valami, akkor megkapják. A család mérete jelenleg megindokolja mindkét autó meglétét, és ez belátható időn belül nem fog változni. Mindkét autó folyamatos napi használatban van. Kizárólag valamifajta atrocitás esetén jöhet szóba másik autó (totálkár vagy lopás, stb.).

Ennek fényében én nem foglalkozok sem avultatással, sem értékvesztéssel, sem ilyenekkel. Ha mégis sorra kerül az értékesítés, majd az akkori viszonyok alapján ráérek dönteni. Ha jó sok idő múlva kellesz másik autót vennünk, abba vagy úgyis lesz gyárilag valami megfelelő, vagy ha nem, akkor majd az akkori korban kapható még modernebb cucc lesz bele véve.
Nem véletlenül készült el a fenti kábel is, végső soron egy "geek" multimédia egységnek simán elmegy egy fiús szobába egy DC táppal és két vaterán vett hangfallal. Számtalan más dologra is fel tudnám használni majd, az eredeti rendeltetésén túlmutatóan.
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.03 16:00:20 írta robi (Robi) »

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7940 Dátum: 2015.11.04 10:37:06 »
Ezzel én is így vagyok. Nem tervezem az autó eladását. 2 Corolla e12 és 1 Yaris van a családban, és teljesen meg vagyunk vele elégedve. Ha esetleg még is történne valami (4 millát ajánlanának érte, vagy nyernék a lottón) akkor is csak hobbiból elvinném és a leg apróbb hibákat is kijavíttatnám rajta, de nagyon elkanyarodtam az eredeti topictól így az offnak vége ☺

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7941 Dátum: 2015.11.24 00:14:11 »
ugyanilyenem van az Avensisben, csak nem USB-s, hanem 30 pines iPhone csatis (+3,5 jack). Tökéletesen működik.
A hirdető azért szeretne keresni rajta. Ebayrol vettem én is, és 8500Ft volt házhoz szállítva.

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy 2004-es T25 Avensishez melyik USB-s kábel lehet jó? Aliexpress linket esetleg tudnátok adni? Köszönöm.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7942 Dátum: 2015.11.24 21:15:56 »

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy 2004-es T25 Avensishez melyik USB-s kábel lehet jó? Aliexpress linket esetleg tudnátok adni? Köszönöm.
Ha jól tudom, a tiedbe már a 6+6 pines csati kell, nem az 5+7-es.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7943 Dátum: 2015.11.24 22:44:22 »
Ha jól tudom, a tiedbe már a 6+6 pines csati kell, nem az 5+7-es.

Szia!
Köszi az infót! Valaki (T25 tulaj) azért meg tudná erősíteni ezt, hogy nekem a 6+6-os lenne a jó? Mert akkor rendelném.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7944 Dátum: 2015.11.24 22:46:58 »

Szia!
Köszi az infót! Valaki (T25 tulaj) azért meg tudná erősíteni ezt, hogy nekem a 6+6-os lenne a jó? Mert akkor rendelném.
A legegyszerűbb ha kiveszed a fejegységet és megnézed, hiszen később úgyis szét kell hogy szedd.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7945 Dátum: 2015.11.24 23:14:40 »
A legegyszerűbb ha kiveszed a fejegységet és megnézed, hiszen később úgyis szét kell hogy szedd.

 ::) Háát, azt szívesen megspórolnám, mert egyrészt nincs nagyon időm kétszer szétszedni a fejegység környékét, másrészt tél van, nincs garázsom, ilyenkor ridegek nagyon a műanyagok, ha nem muszáj, nem erőltetném többször is a buherát.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7946 Dátum: 2015.11.25 07:01:59 »
Belső keringetéssel max.-on jól be kell fűteni. :)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7947 Dátum: 2015.12.05 22:20:03 »
Sziasztok,

Megérkezett az én autoràdiom is.



Most ki szeretném probàlni itt bent a szobàban, beàllitani Android és navigàcio szempontjàbol stb.

Nem szeretnék valamit eltéveszteni, vagy rosszul bekötni, igy inkàbb érdeklödöm.



Amint a mellékelt kép is mutatja, az àrus küldött két kàbelcsomot: az egyik direkt az autoba valo, a màsikon viszont teljesen nyitott kàbelvégek vannak, a következö
feliratokkal:

ACC(piros)
B+BATTERY(sàrga)
BRAKE-IN(rozsaszin)
FRONT L-(fekete/fehér)
FRONT L+(fehér)
FRONT R-(fekete/szürke)
FRONT R+(szürke)
GND(vastagabb fekete)
GND(fekete)
ILLUMI(narancs)
KEY1-5V(barna)
KEY2-5V(barna)
REAR L-(zöld)
REAR L+(zöld)
REAR R-(lila)
REAR R+(lila)
REVERSE-IN(kék)

Jol gondolom, hogy az adapterrel kapcsolodo mama bemenetnél a "plusz"hoz kell a piros meg a sàrga kàbel a "minusz"hoz meg a vastagabb fekete kàbel
(vagy a vékonyabb fekete is)?
Az autoba valo kàbelkötegen ugyanabba a konnektorba van kötve a piros, sàrga és a vastagabb fekete kàbel.

Ez a bekötés akkor elég lenne a szobai müködéshez, vagy màsra is figyelni kellene?

Mellékelek egy képet az adapterröl is (OUTPUT: 12V - 5A). Remélem megfelelö?



Még azt szeretném kérdezni, hogy miképp lehetne egy hangszorohoz kötni az egységet? Mely kàbeleket kellene felhasznàlni erre a célra? Ràadàsul nem is tudom, hogy ezek a kis szàmitogéphez csatlakoztathato hangszorok elég erösek-e vagy csak egyszerüen ki fognak majd égni?

Ilyen hangszoroim vannak (impedance: 8 Ohms; rated input power: 2 x 500 mW; maximum input power: 2 x 1W):

http://images.google.fr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fecx.images-amazon.com%2Fimages%2FI%2F513N1EGA1PL._SY300_.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.amazon.co.uk%2FPhilips-SBC-BP-015%2Fdp%2FB0000C744L&h=300&w=281&tbnid=_HGreMzFKgWwyM%3A&docid=kyz2jEzt7XLFPM&ei=S0hjVuS9IMmqaZGRi-AG&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=666&page=1&start=0&ndsp=23&ved=0ahUKEwikj4rvxsXJAhVJVRoKHZHIAmwQrQMIITAA

Amùgy adtak hozzà egy "MIC" feliratù kàbelt is, ami közvetlenül a ràdiohoz csatlakoztathato (a mellékelt képen), de nem tudom erre rà lehetne-e tenni ilyen kis asztali hangszorot a hagyomànyos "jack" bemenettel?



Màs kérdés : az ilyen http://www.ebay.com/itm/261897132721 USB DVB egység csak digitàlis ràdioàllomàsokat fog, vagy TV adàsok vételére is képes? Ezt a szerkentyüt Windows op. rendszerhez ajànljàk, de müködik vajon Android-al is? Vagy léteznek màs verziok is TV adàsokra esetleg? Milyen tulajdonsàgai kell legyenek az ilyen egységnek, hogy az autoràdioval jol müködjön?

Amùgy a 3G-s mobil internet USB stickekben lehet-e cserélgetni a SIM kàrtyàkat, vagy maga a stick is kodolva van egy bizonyos szolgàltatora? Van ugyanis itthon màr régebbröl egy azt hiszem vodàs stickem, de inkàbb egy màsik (sokszor külföldi) SIM kàrtyàval szeretném hasznàlni a mobil internet hozzàféréshez.

Szerintem maga a stick nem szolgàltato-specifikus, de ha mégis, akkor szükséges lesz egy màsikat vàsàrolnom. Az Ebay-en kaphato 3G-s stickek (kb 10 dollàrosak) megteszik, vagy érdemesebb màshonnan venni?

Elöre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.05 22:40:20 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7948 Dátum: 2015.12.06 08:26:48 »
Gratula! Használd egészséggel!
Tudsz egy képet lőni az elejéről is? Hogy néz ki a kezelőfelülete...

Szerencséd van a második kkábelköteggel, amit kaptál hozzá. Gondolom az maradhat végleg a házi programozgatáshoz.
Piros+Sárga a +hoz
Feketék a -hoz

ILLUMI -  ez valszeg a gombvilágítás, csak autóba téve fog menni (mivel nem tudni, hogy +-hoz, vagy -hoz kell-e kötni, bár a Toyota-specifikus kábeledről vissza lehetne keresni - ez a lámpáktól jön, talán ezért + kellene, de utána kell nézni. Lakásban tesztelésre talán mellőzhető)
BRAKE-IN - ezt kösd a feketékhez (minusz-hoz), majd a kocsiba is. Ez ahhoz kell, hogy tudjon könnyedén videót lejátszani (jogszabályi előírás szerint a főképernyőn videó lejátszása csak behúzott kézifék mellett lehetséges, ez a szál oda menne, de elég ha leföldeled és akkor mindig megy). Én a Toyota-kábelen először visszakötöttem a rádió hátán lévő egyik rögzítő csavar feje alá.
REVERSE-IN - rückverz lámpától a +, ez leveszi a hangerőt rükverzben, ha valakinek tolatóradarja van, annak jól jöhet hogy hallja a csipogást
KEY1 és KEY2 - nálam nincs ilyen
FRONT L- és FRONT L+ a bal hangszóróhoz
FRONT R- és FRONT R+ a jobb hangszóróhoz
Kis hangzóródat pikk-pakk kinyírja ha nagyobb hangerőre teszed, inkább valami hifi hangzuóróval próbálkozz.

Adapter jó lesz.
Baromira vigyázz, a többi bekötetlen drótvég össze ne érjen vagy a készülék házához. Javaslom szigszalaggal külön-külön szigeteld le azokat amelyeket nem használod.

A MIC az egy extra bemenet telefonkihangosító mikrofon részére.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7949 Dátum: 2015.12.06 08:47:48 »
A belinkelt USB-s tuner Android alatt SDR rádiózásra vagy DAB rádiózásra használható, DVB-T app nem létezik (még) hozzá. Windows alatt tudsz tévét is nézni vele, de Android alatt nem.
Ezzel a másik típussal elvileg lehet Androidos eszközön (akár mobilon, tableten is) tévézni.

3G stick-et ha szolgáltatótól vetted, valszeg csak abban a hálózatban megy, akitől vetted. De függetleníteni lehet, és nem is olyan nagy ügy.
Sokan azt írják a szakfórumokon, hogy ez a fajta stick a legkevésbé problémás autós Androidos fejegységeknél.
Mindenképp próbáld meg a sajátodat, mielőtt veszel bármit is. Nekem jó egy Huawei K3565 és egy Huawei E220 is. Egy dolgot vettem észre, nem mindegy melyik USB portban használja az ember, a stabilitás szempontjából.