Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1668747 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7920 Dátum: 2015.11.01 08:50:51 »
Akkor 2 dolgot kell frissítsél a készüléken: MCU-t, és ROM-ot. Itt a nyitó hozzászólást olvasd el, le van írva hogyan azonosítsd be a készülékedben lévő MCU típusát, itt találhatsz hozzávaló frissítés ("with sleep" kell neked), ROM-okat pedig a hzzászólás alján lévő linkek mögött látsz (==Firmware for RK3066== vagy ==Firmware for RK3188== attól függően milyen készüléked van).

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7921 Dátum: 2015.11.01 10:54:55 »
@robi, @matrixtech
Lehet màr irtàtok, de az autoràdio gombjainak hàttérvilàgitàsa vàltoztathato-e, vagy sem? Eleve zöld, piros, vagy milyen szinü?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7922 Dátum: 2015.11.01 13:34:05 »
Enyém fixen narancssárga. Van olyan modell is, melyben változtatható a szín, Androidon belül tetszőleges színt lehet beállítani.

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7923 Dátum: 2015.11.01 18:52:09 »
Akkor 2 dolgot kell frissítsél a készüléken: MCU-t, és ROM-ot. Itt a nyitó hozzászólást olvasd el, le van írva hogyan azonosítsd be a készülékedben lévő MCU típusát, itt találhatsz hozzávaló frissítés ("with sleep" kell neked), ROM-okat pedig a hzzászólás alján lévő linkek mögött látsz (==Firmware for RK3066== vagy ==Firmware for RK3188== attól függően milyen készüléked van).

Köszi, már gyúrok rá. olvasgatom én is a fórumot már egy ideje, köszi az összeszedett infókat! :)

@espero1
Idézet
Lehet màr irtàtok, de az autoràdio gombjainak hàttérvilàgitàsa vàltoztathato-e, vagy sem? Eleve zöld, piros, vagy milyen szinü?

Nekem is fixen sárga. Próbáltam változtatni (bekapcsoltam a factory settings-nél a RGB Led lehetőséget, így megjelent a menümben az "elements" opció, ahol elméletileg meg tudom változtatni, viszont nem történik semmi sem. Lehetségesnek tartom, hogy hardware-es dolog miatt - nincs beépítve olyan led, ami képes változtatni a színét-

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7924 Dátum: 2015.11.01 20:25:50 »
Köszi, már gyúrok rá. olvasgatom én is a fórumot már egy ideje, köszi az összeszedett infókat! :)
Tutira győződj meg róla, hogy a megfelelő ROM-ot töltöd fel rá, de főleg MCU-t. Ha rossz MCU firmware-t tolsz fel, kuka lesz a gép.

X-polgár

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7925 Dátum: 2015.11.01 22:51:05 »
sziasztok. 98-as rav4-be keresek gyári rádiót :hmmmm: , tudtok esetleg ebben segíteni?  ::) köszönöm Ez a cikkszáma: A56409

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7926 Dátum: 2015.11.02 10:14:59 »
Gabe 254.

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7927 Dátum: 2015.11.02 19:04:06 »
Sziasztok!!Volna egy kis probléma.Van egy 2dines Toyota fejegység Navis.stb.Minden müködik rajta csak a rádió nem :no:.Valaki tud segiteni?!Vagy valami
tapasztalat hogy mennyi lenne ezt megcsináltatni.Köszönöm!!

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7928 Dátum: 2015.11.02 19:51:17 »
Sziasztok!!Volna egy kis probléma.Van egy 2dines Toyota fejegység Navis.stb.Minden müködik rajta csak a rádió nem :no:.Valaki tud segiteni?!Vagy valami
tapasztalat hogy mennyi lenne ezt megcsináltatni.Köszönöm!!
Pontosan a baj hogy folyamatosan keresi az adókat nem áll meg.Míg a másikkal minden ok.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7929 Dátum: 2015.11.02 20:36:10 »
Az antennabemenet körül lehet a hiba vagy a tunerben.

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7930 Dátum: 2015.11.03 08:47:51 »
Tutira győződj meg róla, hogy a megfelelő ROM-ot töltöd fel rá, de főleg MCU-t. Ha rossz MCU firmware-t tolsz fel, kuka lesz a gép.

Igen, igen, csekkoltam, ha lesz időm megnézem mik a lehetőségeim :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7931 Dátum: 2015.11.03 13:54:34 »
Hmm...  :hmmmm:
GS típusú MCU-d van, ritkábbik fajta.
Itt van okosított, frissített MCU firmware sok modell-hez: https://mega.nz/#F!KMZnXTJC!zDFMlP4qgxEE6vQxt8rrrw
Itt is szerepel: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61291848&postcount=14139 "GS v.2.55 with sleep and redesigned sound processor" tehát van rá esélyed  :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7932 Dátum: 2015.11.03 14:03:28 »
Egy dolog bosszantott mostanáig (nem csak ezzel a fejegységgel, hanem úgy általában, de most pláne). Hogy amikor ráadom a gyújtást, akkor egy pillanatra (míg úgy tartom a kulcsot), elveszi a villanyt a rádió ACC bemenetéről, ezért elhallhat és elsötétedik minden. Yatour-nál is zavaró volt már, mert nemcsak hogy leállt a zenelejátszás, de újra kellett olvassa a kártyát. A bluetooth-ot is eldobta, így a telefonnak újra kellett csatlakoznia.

Az okos fejegységen meg van oldva ugyan, hogy gyorsan mindent lement és újraindít, de azért mégis zavaró volt, hogy bizonyos app-ok ezt kevésbé tűrték (pl. a Waze újraindult ugyan, de a tervezett útvonalat elfelejtette). Meg tök fölösleges az egész.

Ezért egy trükket építettem be, a fejegységhez adott kábelt módosítottam picit. A piros (ACC) szálat megszakítottam, beleraktam egy diódát, majd a fejegység felé néző ág és a föld közé egy 680uF-os elektrolit kondenzátort raktam. Ez a kondi annyit "tartja meg" a 12V-ot a fejegység ACC bemenetén, mint amennyi idő szükséges az önindítózáshoz. Egy kis extra tartalékidővel (hidegebb időkre) a 680uF kb. 3 másodpercre elég. Amikor leállítom a motort és kiveszem a kulcsot, a fejegység 3 mp. után megy el aludni.

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7933 Dátum: 2015.11.03 14:23:10 »
Hmm...  :hmmmm:
GS típusú MCU-d van, ritkábbik fajta.
Itt van okosított, frissített MCU firmware sok modell-hez: https://mega.nz/#F!KMZnXTJC!zDFMlP4qgxEE6vQxt8rrrw
Itt is szerepel: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61291848&postcount=14139 "GS v.2.55 with sleep and redesigned sound processor" tehát van rá esélyed  :clap:

Köszi, megvan minden! Próbáltam mondjuk csak az mcu-t frissíteni (ráraktam a gps sd kártya gyökér mappájába az mcu.img-t, majd recovery módban az update mcu) de nem sikerült, mert ha jól emlékszem azt írta, hogy nem találja a fájlt, így nem is vacakoltam vele, majd ha több időm lesz. Gondolom simán kellene mennie a frissítésnek akkor is, ha csak az mcu-t akarom frissíteni. ROM-ot még nem néztem, de ahogy láttam ott is a gps sd kártyára kell tenni aztán frissíteni a rendszert. Majd még olvasgatom a fórumot, hogy mit hogyan. A telefonos "rom főzögetős" dologban eléggé benne vagyok, nem hiszem, hogy gondom lenne ezzel.

Az indításról amit írtál, meg teljesen egyet értek. Lehet megcsinálom én is, bár annyira eddig engem nem zavart :)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7934 Dátum: 2015.11.03 14:34:07 »
@robi
Közben megkaptad-e màr azt a tolatokameràt, amit rendeltél, és ha igen mik a tapasztalatok?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos