Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1668609 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7905 Dátum: 2015.10.29 12:04:49 »
Az àrust miképp vàlasztottad meg? Màr voltak vele jo tapasztalataid, vagy az àr jàtszott benne szerepet?

Amùgy a @robi àltal leirt dolgok mind elérhetöek az àltalad vàsàrolt ràdion is?

Te miképp csatlakoztattad az internethez, hogy le tudj tölteni vele Android appokat? Vagy minden .apk-t elöre letöltöltöttél és utàna installàltad öket?

Kockáztattam. Március óta nézegettem, kerestem minden felé. Majdnem megjártam egy magyar boltossal is, ezt jeleztem is ebben a topicban egy korábbi hozzászólásomban.
Végül a sok nézelődés eredménye az volt, hogy bevállatam ezt a rizikót, de nem bántam meg. Abszolút megegyezik @robi leírása az én rádiómmal. Egyedül talán az nem, hogy én nem találtam olyan beállítást rajta, ahol be tudtam volna állítani, hogy a motor kikapcsolása után mennyi idő után kapcsoljon ki. Nekem ~1 perc és kikapcsol. Net is szinte teljesen, volt, hogy usb stick-el neteztem, volt, hogy megosztottam a mobilnetem, illetve a legfontosabb, hogy otthon egy jó erős routerrel, ha megállok a házunk mellett, akkor max a wifi jelerősség :) Az oprendszerét nem frissítettem, mert meg vagyok vele elégedve. Szinte teljesen bug mentes. (Összesen eddig 2x fagyott le a primo, de a beállításokban kényszerített leállítással leállítottam a progit, újra beléptem és működött.) Ez nem gondolnám, hogy a masina hibája volt, sokkal inkább a ******* IGO volt a felelős érte.

Moderálva tiltott tartalom miatt. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.29 13:49:03 írta Trotter66 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7906 Dátum: 2015.10.29 19:03:17 »
Ez majdnem teljesen ugyanaz mint az enyém (valszeg ez is egy HuiFei), csak nem Yaris-ba illő kerettel, hanem Corollába illővel. Több nyomógombja is van.
Ugyanaz a szoftver fut rajta mint az enyémen, ergo valszeg frissíthető az agya root-olt rom-ra.

Amúgy még úgy is lőttem WiFi-t a garázsba egy hosszabb telepítés idejére amikor nem akartam kiszerelni - egy régebbi már nem használt routert újra beizzítottam csak emiatt, és csak erre a rövid időre - a kényelem kedvéért.

Én már ott tartok hogy a Bluetooth kihangosító appot rajta módosítgatom hogy tetszetősebb legyen a felülete meg magyarul írja ki a szövegeket  :eek:
A sok tudás itt érhető el.

« Utoljára szerkesztve: 2015.10.29 19:12:58 írta robi (Robi) »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7907 Dátum: 2015.10.29 20:18:20 »
Nàlam az a gond, hogy az auto a földalatti garàzsban van, én meg a tàrsashàz 2.-ik emeletén lakok, tehàt a hàzon belül, akàr routerral sem oldhato meg az internet hozzàférés... többek között ezért is hezitàlok a vàsàrlàs elött...

@robi, azzal a kàbellel, amit emlitettél/linkeltél, arànylag egyszerüen össze lehet hozni az autoràdiot a 12V-os adapterrel, még egy amatör szàmàra is?   

Amùgy az az 1001 oldalas forum nem semmi, ha mindent àt akarsz olvasni... Te ezt màr megtetted?
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.29 20:20:50 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7908 Dátum: 2015.10.29 21:35:49 »
Hát az elejét olvastam el meg a végéből az utolsó kb. 50 oldalt, aztán nagyjából képbe kerültem. Csak nagyjából.
Aránylag egyszerűen, ja. Össze kell hozni a kábelt a mama DC csatlakozóval, és kész.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7909 Dátum: 2015.10.29 22:00:26 »
Akkor ilyen kàbelkötegböl is jo lenne E12-es Corollàhoz valot keresnem, vagy ugyanolyan tipusù kàbelek/bemenetek vannak minden Toyotàban (Yarisban is, stb.)?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7910 Dátum: 2015.10.29 22:30:40 »
Hát mielőtt bármibe belevágsz, azt javaslom, előbb próbálj egy gyakorlatot; vedd ki a gyári rádiót a helyéről és tedd vissza. Ebből csomó tanulságot vonhatsz le:
- mennyire macerás a középkonzolt megbontani sérülésmentesen
- mennyire macerás magát a fejegységet kivenni a helyéről
- pontosan milyen fajta és hány darab csatlakozód van
- vissza tudod-e állítani a gyári állapotot
Közben fotózz csomót.
Javaslom elsőre ha nekiesel ne a fél-sötét mélygarázsba tedd, legjobb az árnyékmentes enyhén borult idő dél tájt, baromi jó fény van a kocsiba és azt is egyből látod hova esett a csavar vagy a patent, meg a képek is használhatók lesznek.
Ezen tapasztalatok alapján fel fogod tudni mérni mekkora fáradsággal jár az egész, ez is szempont lehet a döntéshozatalban.

Én youtube-on végignéztem pár videót hogy hogyan is szedik szét a középkonzolt és veszik ki a fejegységet, az első szétszereléskor (még mikor a Yatour-t tettem be) párszor még közben is ránéztem a videóra, hogy pontosan honnan is rángatja a fószer a műanyagot, mert nem akartam, hogy törjön.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7911 Dátum: 2015.10.30 00:14:20 »
Semmiképp sem egyedül csinàlnàm, hanem egy autoszerelésben jàrtas ismerössel. Amùgy Ö tette be néhàny éve a Yatourt is, tehàt màr làttam, hogy miképp szedödnek szét a dolgok.

A kàbeleket azonban szeretném az esetleges ràdiovàsàrlàs elött beszerezni, hogy még a beszerelés elött feltegyem rà a fontosabb appokat a lakàsban wi-fi-röl...
Csak nem tudom mennyire modell specifikusak vagy Toyota univerzàlisak ezek a fejegység-kàbelek.
Ezek mellett meg gondoltam valami olyan müanyag célszerszàmokat is beszerezni (làttam ilyeneket a neten), amelyekkel könnyebb lehet a középkonzol bontàsa (bàr a Yatour beszerelésekor se volt kéznél ilyen, mégis jol sikerült).
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.30 00:16:16 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7912 Dátum: 2015.10.30 09:55:31 »
Tutira csak akkor mennél, ha tényleg megnéznéd mielőtt rendelsz.
Persze keresgélhetsz a neten - általában a Toyota fejegység csatlakozók egyformák szoktak lenni - de azért van rá 1% esély, hogy mégsem, lásd a CD tár csatlakozót, kétfajta van, és nem egyidőben váltottak vele minden modellnél.
Azért is lenne jó látni mielőtt rendelsz bármit is, mert lefotózva dokumentálnád, hogy az adott csatiban melyik lábak vannak bekötve (pl. kormányvezérlés - nálam nincs kormányon nyomógomb egy se, de a kábelezés megvan a fejegységnél, tehát elvileg elég lenne kormánykereket cserélnem).
Műanyag célszerszám: régi bankkártya  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.30 09:59:43 írta robi (Robi) »


PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7914 Dátum: 2015.10.30 23:42:56 »
Könyörgöm, valaki nevezze át a topicot multimédiára, egérmozira, vagy bármi másra Hi-Fi ről...  :devil:

Minnyá elkezdek én is a sportautók topicba írni az 1.4 D-4D-ről...  :lol: :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7915 Dátum: 2015.10.31 09:11:07 »
Támogatom  ;)
Úgyse tetszett sose a topik címe (főleg a zárójelben lévő része).  :nonono:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7916 Dátum: 2015.10.31 22:14:02 »
Tutira csak akkor mennél, ha tényleg megnéznéd mielőtt rendelsz.
Persze keresgélhetsz a neten - általában a Toyota fejegység csatlakozók egyformák szoktak lenni - de azért van rá 1% esély, hogy mégsem, lásd a CD tár csatlakozót, kétfajta van, és nem egyidőben váltottak vele minden modellnél.

@robi
Talàltam egy àrust, aki felajànlotta, hogy adna pluszban egy ingyen tàpkàbelt is a ràdiohoz. Szerinted ez megfelelne a szobai 12V-os megoldàshoz, vagy jobb lenne màs kàbelt keresnem? 
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.31 22:28:31 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7917 Dátum: 2015.11.01 08:26:59 »
Hát mivel nem látható, hogy milyen tápkábelről van szó, erre nehéz válaszolni.
Most az azért ne legyen döntő, hogy egy sima kábelt adnak-e hozzá ingyen vagy sem, szerintem...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7918 Dátum: 2015.11.01 08:31:29 »
Egyedül talán az nem, hogy én nem találtam olyan beállítást rajta, ahol be tudtam volna állítani, hogy a motor kikapcsolása után mennyi idő után kapcsoljon ki. Nekem ~1 perc és kikapcsol.

A Beállítások > CAR részben, van egy opció, "Shutdown delay when ACC OFF" - ez nálad nincs meg?

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7919 Dátum: 2015.11.01 08:40:44 »
A Beállítások > CAR részben, van egy opció, "Shutdown delay when ACC OFF" - ez nálad nincs meg?

nincs sajnos :(