Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1668595 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7860 Dátum: 2015.10.20 20:46:18 »
Az internet-hozzàférést igénylö online navigàciot (Waze, stb.) miképp oldod meg? Van ugye wi-fi, de az példàul autopàlyàn nem fog jelet talàlni...? Pàrositani kell tehàt a telefonnal és az szolgàl internet hotspotnak, amire a wi-fi-vel lép fel, vagy màsképp kell megoldani? Esetleg tud 3G-s kapcsolatot is a kütyü (SIM kàrtya bemenet, vagy 3G-s USB stick segitségével)?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7861 Dátum: 2015.10.21 07:13:06 »
Ahogy írta robi korábban, olvass vissza. Ez is említve volt. Ráadásul az első hsz-ed elott szinte közvetlen. Ne kelljen már mindent 2x leírkálni. [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7862 Dátum: 2015.10.21 08:57:46 »
Az internet-hozzàférést igénylö online navigàciot (Waze, stb.) miképp oldod meg? Van ugye wi-fi, de az példàul autopàlyàn nem fog jelet talàlni...? Pàrositani kell tehàt a telefonnal és az szolgàl internet hotspotnak, amire a wi-fi-vel lép fel, vagy màsképp kell megoldani? Esetleg tud 3G-s kapcsolatot is a kütyü (SIM kàrtya bemenet, vagy 3G-s USB stick segitségével)?
A kérdésben a válasz  :D

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7863 Dátum: 2015.10.21 10:48:43 »
Ahogy írta robi korábban, olvass vissza. Ez is említve volt. Ráadásul az első hsz-ed elott szinte közvetlen. Ne kelljen már mindent 2x leírkálni. [emoji6]
Atolvastam de nem talàltam màr adott vàlaszt pont erre a kérdésemre... ezért tettem fel a kérdést...
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.21 10:50:39 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7864 Dátum: 2015.10.21 11:19:49 »
Atolvastam de nem talàltam màr adott vàlaszt pont erre a kérdésemre... ezért tettem fel a kérdést...
Leírta, hogy a mellékelt USB "szálakra" mobilnetes sticket csatlakoztatva juthatsz internethez az egység online használatához...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7865 Dátum: 2015.10.21 11:39:18 »
Leírta, hogy a mellékelt USB "szálakra" mobilnetes sticket csatlakoztatva juthatsz internethez az egység online használatához...  :whistling:
:yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7866 Dátum: 2015.10.21 12:26:59 »
Ide lehet tetszőleges méretű pendrive-okat csatlakoztatni, vagy akár mobilinternetes stick-et.
Itt van a pontos idézet, tehàt nincs igy kiemelve, ahogy te irtad @bepi81, hogy "...juthatsz internethez az egység online használatához"..., csak mint lehetöség merült fel.
De engem föleg az érdekelt, hogy @robi miképp oldja meg személy szerint, hogy közùton is tudjon internethez jutni, tehàt létezik-e màs megoldàs is a mobilinternetes sticken kivül, vagy sem (mint példàul SIM kàrtya bemenet).
Amùgy valoszinü @robi a telefonjàt hasznàlja internetes hotspotnak, és nem a mobilnetes sticket. Vagy tévedek?
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.21 12:34:22 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7867 Dátum: 2015.10.21 14:39:11 »
Naszóval. A fejegységnek nincs közvetlenül SIM kártya foglalata. Tudomásom szerint ezekből a fajtákból nem is létezik olyan, amibe be lenne építve a SIM kártya foglalat.
Én most konkrétan úgy oldottam meg, hogy a mobilomról osztom tovább neki a netet WiFi-n, mert WiFi modul van benne gyárilag, mint ahogyan Bluetooth modul is (és a mobilnetet a cég fizeti  :whistling:)

SIM kártya foglalatot úgy kaphat az egység, ha valamelyik USB portjára egy mobilinternet stick-et dug az ember. Eddig egy ősrégi Huawei E220-el próbálkoztam üresen, úgy tűnik felismerte, mert a térerő ikon megjelent a státuszsorban. Nem volt időm a SIM kártyával meg APN beállításokkal szórakozni, de majd eljön erre is az idő. Van még itthon egy újabb, Huawei E160-asom is, majd külön szánok időt arra, hogy teszteljem őket.
Mindettől függetlenül, ezzel a módszerrel csak internetet lehet varázsolni a készülékbe, meg max SMS-t lehet vele küldeni/fogadni. Hanghívások bonyolítására szerintem így alapból nem lenne rá lehetőség, hiába a stick elvileg képes lenne rá (az E160-as biztos).
Amúgy nem zárom ki annak lehetőségét, hogy az autó kapjon egy dedikált SIM kártyát a jövőben, ezért említettem mint lehetőség korábban, és előzetes teszt alapján erre van is esély.

A fejegységben lévő WiFi modul tud kliens lenni (WiFi hálózatokhoz csatlakozni), és tud hotspot is lenni, magyarán ha USB stick-en mobilnetet kap, akkor maga a fejegység is tudja tovább osztani a netet a kocsiba WiFi-n, ha esetleg erre volna igény.

A Bluetooth-ja képes kihangosító lenni, és egyidőben tud csatlakozni OBD adapterhez is. Asszonyt hívtam ma a kocsiból így kihangosítón keresztül, azt mondta jól hallott engem, picit visszhanggal hallotta saját magát is, de ez a jelenség fennállt korábbi kihangosítómnál is. Majd variálok még a mikrofonokkal is (pl. kihúzom a külsőt, lássam milyen ha csak az előlapi marad).
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.21 14:51:05 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7868 Dátum: 2015.10.21 14:51:28 »
Itt van a pontos idézet, tehàt nincs igy kiemelve, ahogy te irtad @bepi81, hogy "...juthatsz internethez az egység online használatához"..., csak mint lehetöség merült fel.
De engem föleg az érdekelt, hogy @robi miképp oldja meg személy szerint, hogy közùton is tudjon internethez jutni, tehàt létezik-e màs megoldàs is a mobilinternetes sticken kivül, vagy sem (mint példàul SIM kàrtya bemenet).
Amùgy valoszinü @robi a telefonjàt hasznàlja internetes hotspotnak, és nem a mobilnetes sticket. Vagy tévedek?
Nos, ez számomra egyértelmű, a lehetőség abban áll, hogy, ha van mobilnetes sticked, akkor lesz róla NET az autóban, ha nincs, nem lesz. A készülék alapvetően alkalmas rá.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7869 Dátum: 2015.10.21 14:54:55 »
Másik érdekes kérdés, a kijelző polarizáltsága. Ha polarizált napszemüveget hord az ember (én vezetés közben ilyet hordok), akkor nem mindegy, hogy nézed a telefont: álló, vagy fekvő módban.
Márpedig én fekvő nézetben szeretem a navikat használni, és pechemre, a polarizált szemüvegen keresztül nézve így pont semmi se látszik a telón.
Az kérdés még, hogy egy ilyen okosrádió kijelzője polarizált-e, és ha igen, milyen irányba. Ez nyilván csak helyszíni szemle során derülhet ki.  :hmmmm:

 :clap: :clap: :clap:
Ezzel is szerencsém van! Ma sütött a nap reggel, feltettem a polárszűrős szemüveget, továbbra is látszik a kijelző! Nagyon örülök ennek!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7870 Dátum: 2015.10.21 14:56:25 »
Nos, ez számomra egyértelmű, a lehetőség abban áll, hogy, ha van mobilnetes sticked, akkor lesz róla NET az autóban, ha nincs, nem lesz. A készülék alapvetően alkalmas rá.
A hotspot funkciót a zsebedben lévő telefonodról kifelejtetted.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7871 Dátum: 2015.10.21 15:01:39 »
A hotspot funkciót a zsebedben lévő telefonodról kifelejtetted.
Az a 2. megoldás. Lényegében, az első, mert ez a legkényelmesebb, mert sem fizikai csatlakozás nem kell hozzá, sem plusz egység.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7872 Dátum: 2015.10.21 15:02:56 »
@robi
Köszönöm az alapos és minden részletre kiterjedö leiràst wi-fi és Bluetotth ügyben. Bàr eddig nem igen foglalkoztatott a kérdés, hogy vegyek ilyen (majdnem) mindent tudo szerkentyüt az autoba, mert csak tolatokameràban/radarban gondolkodtam, de most màr elkezdtem nézegetni az Ebay-es elado àruit, hàtha talàlok kütyüket nàla az E12-es Corollàmhoz (mint tolatokmera, autoradio/GPS, stb.) Mondjuk ùgy, hogy érik a dolog, de még nem döntöttem el, hogy vegyek-e...?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7873 Dátum: 2015.10.21 15:17:01 »
Az a 2. megoldás. Lényegében, az első, mert ez a legkényelmesebb, mert sem fizikai csatlakozás nem kell hozzá, sem plusz egység.  :)
Igen, csak adott esetben drágább, mert a kocsiba fixen telepített SIM kártya, amivel lehet mobilnetezni, az mindenképp valamilyen formában havidíjas - még akkor is, ha csak egy ezres nagyságrendet jelent.
Miközben egy meglévő mobilnet terhére extraköltség nélkül érhető el ugyanez, csak egy kattintással a telefonon (amit az ember úgyis megtesz, ha be akarja kapcsolni a Bluetooth-ot). Szerencsére, van választási lehetőség.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.21 15:19:09 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7874 Dátum: 2015.10.21 15:19:41 »
@robi
Köszönöm az alapos és minden részletre kiterjedö leiràst wi-fi és Bluetotth ügyben. Bàr eddig nem igen foglalkoztatott a kérdés, hogy vegyek ilyen (majdnem) mindent tudo szerkentyüt az autoba, mert csak tolatokameràban/radarban gondolkodtam, de most màr elkezdtem nézegetni az Ebay-es elado àruit, hàtha talàlok kütyüket nàla az E12-es Corollàmhoz (mint tolatokmera, autoradio/GPS, stb.) Mondjuk ùgy, hogy érik a dolog, de még nem döntöttem el, hogy vegyek-e...?

Tolatókamera ügyben még nem tudok nyilatkozni, mert az még úton van felém...