Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1668584 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7815 Dátum: 2015.08.25 20:06:32 »
Rakott már valaki autójába ilyen 2DIN-es Androiddal ellátott "okosrádiót"? Amibe eleve be van építve GPS, WiFi-t, mobilnetet támogat, iGO megy rajta (Androidos), kihangosító stb?
Hasonlóra gondolok: http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1HliMIpXXXXccXFXXq6xXFXXXL/Android-4-4-Car-DVD-font-b-player-b-font-Radio-Stereo-GPS-Navigation-for-font.jpg
Prius vonalon volt már próbálkozás, az eredmény siralmas. Nem megfelelő antennavételre, a netes rész ezért nem megfelelő funkciójára panaszkodnak - legalábbis, amit én tudok. Jómagam nem próbáltam, de annyira nem olcsó, hogy belevágjak egy próbadarabba.  Meg a Prius  nagynavis, így nem alternatíva. A Mazdába meg egy DIN-es a rádiórész.

Ha jók az infóim a Priuschat amerikai oldalán vannak tapasztalatok.  Ha érdekel holnap rákérdezek másutt a témára.

Ezek szerint a KIA-ba is létezik. (??)



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7816 Dátum: 2015.08.25 20:18:59 »
Minden modellhez létezik. (a linkelt kép speciel Yaris II-höz való)
Pár éve volt WinCE-s, Androidos verziókból is készült már szép számmal típus, annyira nem lehet rossz ha ekkora elánnal fejlesztik.
Ha volna valaki, aki telepített ilyet a kocsijába, szívesen megnézném. Pár egyedi szempontot vizsgálnék meg egyrezű ránézéssel.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.25 20:22:17 írta robi (Robi) »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7817 Dátum: 2015.08.25 20:40:48 »
Ha multimédiázni akarsz 2Dinben, jó minőségben akkor sztem Pioneer appradio, vagy ez: http://www.kenwood.eu/car/navigation_multimedia/multimedia/DDX5025DAB/ HDMI kimenetes telefon képernyőjét tudja tükrözni a saját kijelzőjére. Igo, waze, stb...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7818 Dátum: 2015.08.25 20:48:54 »
Nekem nem a multimédia a lényeg, és nem a szuperbrutál hang, stb.
Azt szeretném, hogy beülök a kocsiba, indítom a motort, és az igo, waze, stb úgy elérhető, hogy nem kell telefonokat dugdosni, meg tapadókorongokkal nyammogni, meg szivargyújtó tyúkbeleket kerülgetni. Közbe meg max a rádió szól. Legyen saját GPS-e és saját 3G SIM kártya foglalata (ezt látom USB-s 3G modemmel oldják meg, ami rendben is van). Tudjon kihangosítót és ha jön hívás egy gombbal vegyem fel.
Van navi a telefonon de nem szeretem, mert kicsi a kijelzője (4,3"), nem látom rendesen (iGO-hoz csináltam magamnak nagybetűs skint de most már waze-zok), nem akarok nagytepsit telefonnak, és a napsütés amúgy sem tesz neki jót a tapadókorongon. A navigáció az jellemzően autóhoz kötött funkció, ezt dedikálni szeretném autón belülre. A waze pedig Budapesten ma már elengedhetetlen. Tennék bele egy saját sim kártyát legkisebb mobilnettel, ennyit megér nekem hogy ne csücsüljek dugóba.

Sajnos amit írtál az pont az ellenkezője. Rá kell dugni a telefont...

Másik érdekes kérdés, a kijelző polarizáltsága. Ha polarizált napszemüveget hord az ember (én vezetés közben ilyet hordok), akkor nem mindegy, hogy nézed a telefont: álló, vagy fekvő módban.
Márpedig én fekvő nézetben szeretem a navikat használni, és pechemre, a polarizált szemüvegen keresztül nézve így pont semmi se látszik a telón.
Az kérdés még, hogy egy ilyen okosrádió kijelzője polarizált-e, és ha igen, milyen irányba. Ez nyilván csak helyszíni szemle során derülhet ki.  :hmmmm:

Nézem Yaris II-be gyári rádió megjelenésű egy ilyen fejegység. Nem kell szívni a gagyi kinézetű beépítő keretekkel. Teljesen beilleszkedik a gyári helyére.

« Utoljára szerkesztve: 2015.08.25 21:13:13 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7819 Dátum: 2015.08.26 11:38:50 »
Tök gyári kinézet:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7820 Dátum: 2015.08.26 11:45:02 »
Ilyen a működése:


Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7821 Dátum: 2015.09.02 15:12:50 »
De ahogy nézem, ehhez is kell a szürke keretet, meg körülötte a fekete részt is cserélni, nem ?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7822 Dátum: 2015.09.02 16:17:15 »
Nem kell, mert gyárilag illeszkedik be a helyére:


Pont olyan formájú, mint a gyári rádió  ;)


Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7823 Dátum: 2015.09.03 11:55:07 »
Nem kell, mert gyárilag illeszkedik be a helyére:


Pont olyan formájú, mint a gyári rádió  ;)

Ahá, tehát kompletten csere az egész. :D Tetszik, mondjuk félnék, hogy feltörik miatt a kocsit....vagy az ilyen full beszerelt egységeknél ez nem annyira jellemző ?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7824 Dátum: 2015.09.03 13:37:39 »
Szerintem azért nem jellemző, mert pont ahogyan a gyári rádiók is, csak az adott bizonyos autó típusba használható, ezért aztán alig lehet eladni lopottan. Kiszerelni se könnyű, mert nem univerzális célszerszámmal kell kikapni, hanem rendesen meg kell bontani a középkonzolt miatta.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7825 Dátum: 2015.10.06 13:13:26 »
Nah. Aki mer az nyer alapon, rendeltem egyet eBay-ről. Angliából szállítják, így tuti vámmentes. 25 Eurót le tudtam alkudni belőle, így a szállítás felét megspóroltam.

Tök gyári kinézet:



András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7826 Dátum: 2015.10.11 21:18:47 »
De jónak tűnik. Ha megérkezik és beszerelted írnál róla pár sort? Kíváncsi lennék, hogy szuperál.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7827 Dátum: 2015.10.17 20:50:46 »
Asztalon adtam neki 12V-ot, játszottam vele, brutál gyors, pikk-pakk talál GPS jelet, Waze és iGO primán fut rajta. Android-ilag tökéletes, többi részét még nem volt időm kivesézni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7828 Dátum: 2015.10.18 12:15:17 »
Ilyen. Szerelése plug-and-play, semmi adapterkábel nem kell hozzá. Eleve Toyota-csatlakozókkal rendelkezik, ugyanolyan méretben és darabszámmal mint a gyári rádió.
Ezeken felül egy valag egyéb extra csatlakozási pontja van, Iphone/Ipod, video ki és bemenetek (fejtámlamonitorokhoz, tolatókamerához), hang ki és bemenetek (erősítőhöz, külső Bluetooth mikrofonhoz), és USB portok kifejtve kábelekre, illetve előlapon is 1 darab.

Két mikroSD kártya foglalata van, egy dedikáltan a navigációs program számára, és egy univerzálisan használhatóan egyebekre (pl. zenék, videók).
És ami a legjobb: főzött ROM-ok vannak hozzá, az látható hogy havi rendszerességgel frissíti a közösség.

KitKat 4.4.4-es Androiddal szállítják, főzve e hónapban jön ki rá a Lollipopp.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.18 12:25:09 írta robi (Robi) »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7829 Dátum: 2015.10.18 13:14:21 »
Jol néz ki. Az ECU funkciokat (fogyasztàs stb.) ugye most màr nem tudod elöhivni ùgy, mint a gyàri ràdion, vagy? Vajon passzol az E12-es Corollàhoz is a kütyü (esetleg ha lenne kéznél egy Corollàs link is, azt megköszönném)?
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.18 13:16:56 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos