Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1668713 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

fere

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7800 Dátum: 2015.05.03 21:23:49 »
Sziasztok,


Nálam is felmerült a gyári hifi felokosítása. Alapvetően jol megvagyok vele, de az mp3 lejátszási lehetőség, illetve a telefonról (iPnohe5) való zenelejátszás már nagyon kezd hiányozni (főleg a gyerek miatt). :1eye:

Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani valami olyan nem gagyi átalakítót, amivel a telefonomat rá tudom kötni a gyári fejegységre (58816)?

A neten nézelődve ilyeneket találtam http://www.ebay.com/itm/Car-MP3-iPhone5-3-5mm-Interface-Adapter-AUX-In-Input-For-Camry-Corolla-Yaris-/121437915640?fits=Make%3AToyota de nem tudom, hogy ezek mennyire megbízhatóak.  :helpsmilie:

Segítségeteket előre is köszönöm!
Fere

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7801 Dátum: 2015.05.03 22:44:51 »
Szia!
Én szinte pont ilyet használok már több, mint egy éve, csak a 4S-emhez, még a 30 pines csatival. Jól és megbízhatóan működik, pici alapzaja ugyan van, de nem Hi-Fi-zésre vannak ezek kitalálva, hanem az eszközök olcsó használatára, elegendő minőséggel (sokkal jobb, mint egy fm-modulátor).

Ez a legolcsóbb megoldás. Ha van 23-24.000Ft-od a célra, valamivel igényesebb körítéssel van a Yatour és a Dension Gateway Lite. Utóbbi Apple kompatibilis.

Mindegyik a gyári fejegység CD-tár csatiját használja és kommunikál a multikormánnyal is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7803 Dátum: 2015.06.13 11:57:36 »
Dld500 vagy hertz dbx 30.3 ?
kisa
born to ride

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7804 Dátum: 2015.06.13 17:06:35 »
Látatlanban Hertz, de mi a többi komponens? DLD csak veretni jó...  :no:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7805 Dátum: 2015.06.14 23:47:10 »
Látatlanban Hertz, de mi a többi komponens? DLD csak veretni jó...  :no:

Kenwood KMM361, Hertz HSK 165.4 első szett, Mac Audio MPX 1000 erőlködő, Phoenix Gold kábelek. 
Fej cserére fel vagyok készüve, az lesz a következő gyenge pont.
DLD500at pont azért dicsérték, hogy nem tolakodóan adja a mélyet, és egész napos utakra is kellemesen szól. Szerencsére nyitottak rá, hogy meghallgassak többet, mielőtt döntök. (van 6-8demo ládikó náluk)
kisa
born to ride

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7806 Dátum: 2015.06.15 11:11:14 »
Hát, nagyon el akarták adni a DÉELDÉT...  :lol:

Egyébként ehhez az erőhöz én inkább valami 25-ös, érzékeny reflex ládát keresnék a helyedben. De a legjobb az, ha többet bepróbálsz, úgy tuti nem nyúlsz mellé.  ;)

Amúgy a fejegység, és az erősítő kb egy ligában focizik minőség tekintetében. Ha nem leszel megelégedve a sub tartománnyal, akkor inkább erősítőt cserélj szerintem.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7807 Dátum: 2015.06.15 11:34:40 »
Az erőlködőt az eladó ajánlotta, a DLD-t meg "független szakértő" ismerős. Én amúgy Hertz párti vagyok, tetszik ahogy szólnak, de a Focalomat is szerettem, de nyitott vagyok másra is. Nem akarok sok mélyet, arra elégnek kell lennie az mpx1000-nek. Vagy ha elkap a gépszíj, és lesz még fejlesztés, akkor a szettet fogja hajtani a Mac, és a komoly ládához lesz komoly erő is.

A fejegység a legolcsóbb mechanika nélküli volt, nem voltak különösebb szempontjaim, hirtelen hoztam gazdaságos döntést, de kellemes meglepetés lett.
kisa
born to ride

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7808 Dátum: 2015.06.15 13:11:43 »
Hát a DLD pont szöges ellentéte a Focal hangzásvilágának. A Hertz kategóriától függ, de inkább mindenesnek mondanám.
Sajnos téves elgondolás az, hogy kevés mélyhez kis erősítőteljesítmény szükséges. Subhoz minél nagyobb erő az ideális, ha halkan akarod hallgatni, akkor is kell a kontroll, amit csak egy nagyobb erősítő fog biztosítani. Az én tapasztalataim alapján 350-400W !RMS! teljesítmény minimum szükséges a sub tartománynak. (Vannak kivételek, pl nagyon érzékeny bandpass ládák, vagy picike reflexek, de azok meg szerintem nem valók zenehallgatásra.)

Egy tanácsot ha elfogadsz: Ha próbálgatjátok a nyomókat, és dinamikátlan, búgós hangja van, nem "pereg", akkor érzékenyebbeket próbáljatok. Erősítőn a Gain legyen kb 3/4-en.

Ha fejlesztés lesz, kérlek felejtsd el azt az erősítőt.  ::)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7809 Dátum: 2015.06.19 08:36:28 »
Uj projekt. A rolo miatt (337mm) nem fer be egyik kinezett lada sem. Egy aktiv kicker lesz a befuto. Kivancsian varom,
kisa
born to ride

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7810 Dátum: 2015.07.28 20:50:00 »
Eléggé lerottyant a gyári antenna az autómon. Jól működik, de elég rosszul néz ki. A gyári új 15ezer forintba kerül, de kérdés, hogy ha rendelek egy ilyet vagy ilyet, akkor az vajon jó lehet-e nekem?

Még ez is tetszik, bár a gyári szeretem a gyári vagy gyárinak kinéző dolgokat az autón.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7811 Dátum: 2015.07.29 16:58:29 »
Egy tanácsot ha elfogadsz: Ha próbálgatjátok a nyomókat, és dinamikátlan, búgós hangja van, nem "pereg", akkor érzékenyebbeket próbáljatok. Erősítőn a Gain legyen kb 3/4-en.

Ha fejlesztés lesz, kérlek felejtsd el azt az erősítőt.  ::)

...esetleg közel teljes kivezérlésen.  ::)
Főleg ha olyan típusú az erősítő, hogy a gain potinak egyre nagyobb az ellenállása, ahogy lefelé tekered.  ;)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7812 Dátum: 2015.07.29 19:59:21 »
...esetleg közel teljes kivezérlésen.  ::)
Főleg ha olyan típusú az erősítő, hogy a gain potinak egyre nagyobb az ellenállása, ahogy lefelé tekered.  ;)
En csereltem ilyen ebayes anetnnara jol mukodik, bar kicsit sorjas a gumi.
Ha a tomito gumi elrepedt ami muanyagbol van, akkor azt is tudsz rendelni ebayen.
En azt is csereltem, mert a fem talp kilatszott.
Konrád

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7813 Dátum: 2015.07.31 21:01:46 »
En csereltem ilyen ebayes anetnnara jol mukodik, bar kicsit sorjas a gumi.
Ha a tomito gumi elrepedt ami muanyagbol van, akkor azt is tudsz rendelni ebayen.
En azt is csereltem, mert a fem talp kilatszott.
Nekem is kint van a fém talp. Meg is rendelem, köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7814 Dátum: 2015.08.25 19:57:39 »
Rakott már valaki autójába ilyen 2DIN-es Androiddal ellátott "okosrádiót"? Amibe eleve be van építve GPS, WiFi-t, mobilnetet támogat, iGO megy rajta (Androidos), kihangosító stb?
Hasonlóra gondolok: http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1HliMIpXXXXccXFXXq6xXFXXXL/Android-4-4-Car-DVD-font-b-player-b-font-Radio-Stereo-GPS-Navigation-for-font.jpg