Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1668794 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7785 Dátum: 2015.03.16 14:11:45 »
Sziasztok!

A múlt héten én is Toyota tulajdonos lettem!  :clap:
A kocsimba szeretnék egy új fejegységet, de eléggé tapasztalatlan vagyok még ezen a téren. Valaki felvázolná a lehetőségeket légy szíves? Árak is érdekelnének.

Első körben egy új fejegységet szeretnék később pedig hangszórókat is. A járgány egy 2003-as Yaris.

Üdv,

Dani

Üdv!

Mik lennének az igények? USB, Bluetooth, CD stb?

Kb mennyit szánnál a zene projektre összesen?

Danszter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7786 Dátum: 2015.03.16 17:20:39 »
Üdv!

Mik lennének az igények? USB, Bluetooth, CD stb?

Kb mennyit szánnál a zene projektre összesen?

Hali,

USB+bluetooth CD nem szükséges annyira! Hát a keret.. :) Nem tudom mennyiért lehet normális rendszert összeállítani. 20 000 ft-ból már lehet gazdálkodni?

Köszi,

Dani

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7787 Dátum: 2015.03.17 23:31:34 »
Hátőőőő.... A 20e kicsit karcsú.

De ebből azt szűröm le, hogy a 100e körüli kezdőcsomag kinyomná a főbiztit...  :D

Azt mondom, hogy vegyél egy belépő fejegységet (Pl: http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=8&termek=30091 azért ezt ajánlom, mert ebben a kategóriában kifejezetten jó a BT kihangosító része). Aztán beszerelés után kiderül, hogy elegendő-e az elért javulás.

A gyári hangszórók nem rosszak, én nem cserélném ha nem hibásak.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7788 Dátum: 2015.03.17 23:50:52 »
Hátőőőő.... A 20e kicsit karcsú.

De ebből azt szűröm le, hogy a 100e körüli kezdőcsomag kinyomná a főbiztit...  :D



Lehet 200ezret akart írni.  :hug:
kisa
born to ride

Danszter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7789 Dátum: 2015.03.18 18:59:09 »
Köszönöm szépen a segítséget! :) Szerintem először megpróbálkozom ezzel a fejegységgel aztán majd látom, hogy mit ad!

Mi szükséges még? Olvasgattam a dologban. Youtube-on találtam egy videót ami megmutatja, hogyan kell kiszedni a gyárit (
). Hova szereltessem az új fejegységet? Kelleni fog valamilyen beépítő keret?

Üdv,

Dani

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7790 Dátum: 2015.03.21 17:42:15 »
Úgy van, ahogy PiciPeti mondja. ha nulláról kell kezdeni, akkor használt komponensekből (tehát nem az eldobható kategóriás újakból) úgy 100 ezer a kezdőcsomag, erre kell készülni. Ez alatt nem nagyon áll meg olyan rendszer, ami igazi hifibeépítésnek tekinthető.

Ha a keret 20 ezer rá, és értékelhető hangminőség a cél (vagyis valami olyasmi, amiért érdemes megbontani a gyári kinézetet), akkor fejet használtan érdemes nézegetni.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7791 Dátum: 2015.03.21 17:48:22 »
Kolléga. Hasra nem estem tőle, csak arra reagáltam, hogy van akinek idegenül hangzik a név, ezért azt feltételezte, hogy nem a legjobb. Erre reagáltam, hogy akár hogy is, meg ez a szett akár milyen is, attól a Focal prémiumgyártó. Lehet ezt ragozni, de akkor is így van.  :szemez:
Én pedig nem akarok a már jól bevált és "bejáródott" Pioneer TS-E170 -eseimtől megválni   :hug:
Ha haladni akarok, akkor nem visszafelé teszem   :yes:

Félre ne érts, nem ledorongolni akartalak, sejtettem, hogy a te hifid után nemigen vagy érdekelt egy alap fejhez alkalmassá tett Focalban, inkább általánosságban mondtam, amit mondtam... :flowers:

Persze, a Focal prémiumgyártó. Is. Meg a JBL is, autóba a legjobb tudomásom alapján mégsem mernék három szettnél többet ajánlani. És már egyiket sem gyártják....  :cry: :whistling: :hmmmm:

Naná, ott az Utopia, meg az Utopia Be autóba - egy autó áráért. Én csak azt mondtam, hogy itt a tudás valószínűleg nem indokolja az 50 ezret, csak a kompatibilitás.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7792 Dátum: 2015.03.21 21:07:54 »
... hogy itt a tudás valószínűleg nem indokolja az 50 ezret, csak a kompatibilitás.

Ezen szett esetében ezzel teljesen egyet értek  :yes:
(milyen szuper is a magyar nyelv  :D  )

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7793 Dátum: 2015.03.28 06:45:28 »
Sziasztok!

Egy 2003-as Corolla-ba szeretném beépíteni az alábbi 2 din fejegységet:
http://www.autodvd.hu/fejegysegek/2din-multimedias-fejegysegek/jvj-2din-multimedia-navigacio-dvd-7803.html

Felvettem a kapcsolatot a bolttal, ahol először azt mondták, hogy kell hozzá az alábbi beépítő keret:
http://www.autodvd.hu/automarka/valaszto/toyota/corolla-e120/toyota-corolla-e120-radio-beepito-szett/toyota-corolla-radio-beepito-szett-ct23ty07.html

Mondtam nekik nem gond, persze ha kell akkor kell... Majd mikor a rendelés lett volna, azt írta a fószer, hogy mégsem működik a dolog, mert ez a fejegység ugye kínai és nem tetszik neki a beépítő keret. Állítása szerint 2 féle 2din szabvány létezik, a kínai, meg azok amelyek a márkás (Kenwood, Parrot, Pioneer) fejegységekhez valók, válasszak inkább drágább fejegységet. Meglátásotok szerint mennyire hihető a történet? Megnéztem az általam választott fejegység méretét, illetve egy Kenwood-os méretet:
JVJ DVD-7803 méretei a leírása szerint: 177(hossz)x145(széles)x100(magas)mm
Kenwood DDX4025BT méretei a gyártói specifikációban: 182(széles) x 111(magas) x 162(mély)mm
Itt mondjuk ellentmondásba keveredett szerintem, mert a következőket írta:
"Az Ön autójához való beépítő keretbe csakis a Kenwood és azonos méretű fejek építhetők be mivel egy roppant vékony keret való hozzá.
A kínai fej mérete miatt el kellene vágni a keret alsó részét, viszont ebben az esetben alul hézag látszódik és esztétikailag nem épp kulturált eredmény születne."

Ha a fejegység magasságával lenne gond, miszerint el kellene vágni a keret alsó részét, azaz magasabb, akkor a Kenwood mérete miért OK amikor 11mm-el magasabb? Nem igazán értem...
A beszerelést én megcsinálnám, nem adnék ki azért 15K-t. Mi a véleményetek, beépíthető lenne, vagy csak próbál a boltos egy drágábbra rávenni?
A kínai fejegységről nem szeretnék lemondani, eléggé belepistultam. Tisztában vagyok a képességeivel, és megfelelne...

Köszönöm előre is a szakik véleményét!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7794 Dátum: 2015.03.29 18:35:14 »
Szerintem csak le akarnak venni...  :no:

A beépítő szettet meg ne vedd ennyiért... A gyári fej tartólemeze minimális átalakítás után jó lesz a fejegység rögzítéséhez, így csak egy díszkeret kell...
Pl: http://www.tme.eu/hu/details/ram-40.141/radiokeretek/#

Toyota-ISO átalakító szintén max 2000Ft.

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7795 Dátum: 2015.03.30 19:21:21 »
Szerintem csak le akarnak venni...  :no:

A beépítő szettet meg ne vedd ennyiért... A gyári fej tartólemeze minimális átalakítás után jó lesz a fejegység rögzítéséhez, így csak egy díszkeret kell...
Pl: http://www.tme.eu/hu/details/ram-40.141/radiokeretek/#

Toyota-ISO átalakító szintén max 2000Ft.

Köszönöm a választ!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7796 Dátum: 2015.03.31 21:39:34 »
DIN méretből egyféle van. Azért DIN. Ha valami nem ilyen méretű, akkor nem DIN.... :sorcerer:

Egy dologban igaza van a szakinak, akár le akar húzni, akár nem: kínai metyemotyával nem érdemes foglalkozni. Telefonban elmegy, mert ha nem tetszik, két év múlva úgyis cseréled, de autóban nemigen fogsz kétévente fejegységet cserélni. Inkább egy drágább fej akár használtan. Nem beszélve arról, hogy alapvetően azért cserélnél ugye fejet, hogy a minőség jobb legyen. Namost egy kínai fej esetében ez valószínűleg nem fog teljesülni...

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7797 Dátum: 2015.04.23 11:07:37 »
Sziasztok,

Vettem egy Yatour M06-os Mp3-as "CD-tárat"  2004-es corolla E12-mbe, két kérdés, egy értelmes videót a gyári fejegység kiszereléséről tudna valaki linkelni? /oroszokat találtam, de azok ijszető lendülettel bontják le a dolgokat a kocsiban. /

Másik, hogy sajnos kis csatlakozóval küldték, így ha jól látom, nem tudom rádugni :S
mivel az e12 gyári fejegységen nagyobb csatlakozó van, honnan tudnék gyorsan hozzá lehetőleg olcsón szerezni egy átalakítót.

Segítésget köszönöm.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7798 Dátum: 2015.05.02 12:38:28 »
Jön a nyár, a nyaralás, az Ave (2004) még mindig nem tudja az mp3at...
Mi lenne a legjobb megoldás erre? Vagyonokat nem költenék azért...
Köszi
Mondjuk ha tudtok ajánlani valami olyan fejegységet, ami nem stílusidegen, azon is elgondolkodom.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.02 12:44:35 írta Bratac »
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7799 Dátum: 2015.05.02 12:50:49 »
Jön a nyár, a nyaralás, az Ave (2004) még mindig nem tudja az mp3at...
Mi lenne a legjobb megoldás erre? Vagyonokat nem költenék azért...
Köszi
Mondjuk ha tudtok ajánlani valami olyan fejegységet, ami nem stílusidegen, azon is elgondolkodom.

AUX kábelt bele, és valahol alol kivezeted, majd telefonról, ipodról, mp3lejátszóról szólhat a zene.

Max 5000 ft+ a lejátszó ára ízléstől függően, ha az sincs.
kisa
born to ride