Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1668603 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7770 Dátum: 2015.03.09 15:47:40 »
Mondjuk, elgondolkodnék 45000Ft-ért más típuson, ami biztosan jobba hangminőséget tud...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7771 Dátum: 2015.03.09 20:01:41 »
Focaltól azért nem lesz könnyű. Persze van jobb, de az egy prémiumgyártó, akkor is.  :yes:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7772 Dátum: 2015.03.09 22:03:54 »
Srácok ne csináljuk már, hogy egy hangszórónál az a selling point, hogy olyan a csatija mint a gyári...  :D

Egyrészt lehet venni Toyotás csatit, aki nem akarja levágni a gyári csatit, kb 300 Ft a 2 db.
Másrészt ezek az "oda gyártott" szettek elég borzasztóak szoktak lenni ár/érték arányban.

Az E12 ajtajába amúgy minden befér, nekem A Carpower Predator is játszva elfér, de egy Kicx 6020 is beesik kb.
Amúgy ha gyári fejről akarjátok hajtani, akkor gyári hangszóró a legjobb, minden más csak visszalépés lesz, mert a gyári fej eszméletlenül gagyi, és gyenge.
Egy ilyen hangszórót ráakasztotok, attól a kevéske mélytől is elköszönhettek, amit a gyáriak produkáltak.

Szóval szerintem erre ne költsetek, inkább egy erősítőt kell beépíteni + ajtószigetelés, és így lényegeset lehet előre lépni minőség terén.  :yes:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7773 Dátum: 2015.03.09 23:41:48 »
Csatlakozom! E12-ből én a fejegységet dobnám ki először, utána egy négycsatornás erősítő, egy minőségi komponens szett, meg egy minőségi 25ös láda, aztán nekiesni bitumenlappal, és már csak a hátsó hangszórókat kell kidobni mielőtt hátradőlve örülsz a műnek.

És a Focalt ne csináljátok már, hogy nem ismeritek, sokszoros Eisa díjas gyártó, igen komoly minőségű hangszórókkal. Én ha valódi, drága, minőségi hifit akarnék építeni, akkor hifis szinten kevesebb pénzből Focal vagy Hertz, hifis szinten is sok pénzből Audison vagy Rockford Fosgate cuccokkal csinálnám. Esetleg elgondolkoznék egy ínyenc Nakamichi szetten.
kisa
born to ride

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7774 Dátum: 2015.03.10 08:28:33 »
Csatlakozom! E12-ből én a fejegységet dobnám ki először, utána egy négycsatornás erősítő, egy minőségi komponens szett, meg egy minőségi 25ös láda, aztán nekiesni bitumenlappal, és már csak a hátsó hangszórókat kell kidobni mielőtt hátradőlve örülsz a műnek.

És a Focalt ne csináljátok már, hogy nem ismeritek, sokszoros Eisa díjas gyártó, igen komoly minőségű hangszórókkal. Én ha valódi, drága, minőségi hifit akarnék építeni, akkor hifis szinten kevesebb pénzből Focal vagy Hertz, hifis szinten is sok pénzből Audison vagy Rockford Fosgate cuccokkal csinálnám. Esetleg elgondolkoznék egy ínyenc Nakamichi szetten.

 :yes:

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7775 Dátum: 2015.03.10 16:53:36 »
Sziasztok!
Igen unalmas de én most vettem 2002 corollát,és a kérdésem az hogy mekkora hangszóró megy bele 16,5elöre ha jól tudom.Hátra igaz hogy 13as :eek: vagy nem jó az infó?Köszönöm és bocsi de corollába még nem vagyok otthon :yes:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7776 Dátum: 2015.03.10 19:36:15 »
Sziasztok!
Igen unalmas de én most vettem 2002 corollát,és a kérdésem az hogy mekkora hangszóró megy bele 16,5elöre ha jól tudom.Hátra igaz hogy 13as :eek: vagy nem jó az infó?Köszönöm és bocsi de corollába még nem vagyok otthon :yes:

Igen, pontosan ezek a méretek, amiket leírtál az E12 ajtóiban.  :hug:

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7777 Dátum: 2015.03.10 19:44:19 »
Igen, pontosan ezek a méretek, amiket leírtál az E12 ajtóiban.  :hug:
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7778 Dátum: 2015.03.13 20:31:09 »
Sziasztok!Igen már megint én :wacko:Van egy Corollám E12 2002es.Bajom az hogy a rádió,magnó van a vasban és hát ki szeretném cserélni a gyári hangszórót de ahhoz a gyári fej kicsit harmat.(Igen van pár választás márkába)Na de szeretném hogy maradjon az átlag.fogy mérő!!!De azt (gondolom én)csak a gyári fejegység tudja mutatni.Vagy van valami megoldás? :helpsmilie: :helpsmilie:Valakinek ötlete?Köszönöm!!Kgy.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7779 Dátum: 2015.03.13 21:23:04 »
Sziasztok!Igen már megint én :wacko:Van egy Corollám E12 2002es.Bajom az hogy a rádió,magnó van a vasban és hát ki szeretném cserélni a gyári hangszórót de ahhoz a gyári fej kicsit harmat.(Igen van pár választás márkába)Na de szeretném hogy maradjon az átlag.fogy mérő!!!De azt (gondolom én)csak a gyári fejegység tudja mutatni.Vagy van valami megoldás? :helpsmilie: :helpsmilie:Valakinek ötlete?Köszönöm!!Kgy.
Van. ELM327 OBDII kütyü. Ha Andoid van a telefonodon, akkor Bluetoothon, ha almás a telefonod, akkor wifin tudsz rácsatlakozni az autód ECU-jára. Ugyanazt jelzi ki, mint a fed.comp. Így nem vagy kötve fejegységhez. Programként a Torque, vagy a Dash Command (meg még több tucat féle) lehet jó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7780 Dátum: 2015.03.13 22:17:07 »
...mondjuk csak attól, hogy Focal, még nem kell hasra zuhanni, pláne nem 45 ezerért. Ebből a 45-ből kb. 20 az, hogy kompatibilis a Corollával és mindenféle farigcsálás nélkül illeszteni lehet. A maradék lehet a tányérok valódi ára. Szerintem.

Másrészt az E12-ben nem is annyira gagyi a gyári fej. Akinek más a véleménye, annak ajánlok meghallgatásra egy E11 gyári hifit...  :devil: :D

Másrészről  tárgyalt Focal esetében ez azt is jelenti, hogy elkarattyol a gyári fejjel erősítő nélkül is, hiszen így lett kitalálva. e tény és való, hogy ha hifit akarnék a kocsiba építeni, akkor közel 50-ért biztosan valami olyat néznék, aminél mind az 50 ezres a tudásában van, nem a kompatibilitásában. Főként mert ilyen árnál úgyis megkerülhetetlen a panelépítés és a szigetelés...

Maxim,

Ha kevesebb pénzből akarnál hifit építeni kocsiba, akkor ne Focalban gondolkozz....  ;)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7781 Dátum: 2015.03.13 22:21:47 »
Van. ELM327 OBDII kütyü. Ha Andoid van a telefonodon, akkor Bluetoothon, ha almás a telefonod, akkor wifin tudsz rácsatlakozni az autód ECU-jára. Ugyanazt jelzi ki, mint a fed.comp. Így nem vagy kötve fejegységhez. Programként a Torque, vagy a Dash Command (meg még több tucat féle) lehet jó.

Van megoldás.

Ott hagyod a gyári fejet, ahol van, lekötöd a hangszóróvezetékeket, és a középkonzolban az egyik rekesz ránézésre pont 1 din méretű. Na oda építed be az aftermarket fejegységet. Nálam az E11-ben így van. Ha valaki bekukkant a kocsiba, ott látja virítani a gyári kijelzőt, és ha nem gyakorlott a szeme, nem szúrja ki, mi van alatta 40 centivel, hiszen a "lényeget" látja....

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7782 Dátum: 2015.03.14 10:35:08 »
...mondjuk csak attól, hogy Focal, még nem kell hasra zuhanni, pláne nem 45 ezerért. Ebből a 45-ből kb. 20 az, hogy kompatibilis a Corollával és mindenféle farigcsálás nélkül illeszteni lehet. A maradék lehet a tányérok valódi ára. Szerintem.

Másrészt az E12-ben nem is annyira gagyi a gyári fej. Akinek más a véleménye, annak ajánlok meghallgatásra egy E11 gyári hifit...  :devil: :D

Másrészről  tárgyalt Focal esetében ez azt is jelenti, hogy elkarattyol a gyári fejjel erősítő nélkül is, hiszen így lett kitalálva. e tény és való, hogy ha hifit akarnék a kocsiba építeni, akkor közel 50-ért biztosan valami olyat néznék, aminél mind az 50 ezres a tudásában van, nem a kompatibilitásában. Főként mert ilyen árnál úgyis megkerülhetetlen a panelépítés és a szigetelés...

Maxim,

Ha kevesebb pénzből akarnál hifit építeni kocsiba, akkor ne Focalban gondolkozz....  ;)

Kolléga. Hasra nem estem tőle, csak arra reagáltam, hogy van akinek idegenül hangzik a név, ezért azt feltételezte, hogy nem a legjobb. Erre reagáltam, hogy akár hogy is, meg ez a szett akár milyen is, attól a Focal prémiumgyártó. Lehet ezt ragozni, de akkor is így van.  :szemez:
Én pedig nem akarok a már jól bevált és "bejáródott" Pioneer TS-E170 -eseimtől megválni   :hug:
Ha haladni akarok, akkor nem visszafelé teszem   :yes:

Danszter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7783 Dátum: 2015.03.15 16:50:34 »
Sziasztok!

A múlt héten én is Toyota tulajdonos lettem!  :clap:
A kocsimba szeretnék egy új fejegységet, de eléggé tapasztalatlan vagyok még ezen a téren. Valaki felvázolná a lehetőségeket légy szíves? Árak is érdekelnének.

Első körben egy új fejegységet szeretnék később pedig hangszórókat is. A járgány egy 2003-as Yaris.

Üdv,

Dani
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.15 16:52:35 írta Danszter »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7784 Dátum: 2015.03.16 08:42:52 »
A Toyotához gratulálok! A kérdés többi részével nem nagyon lehet mit kezdeni.

Bármilyen szabványos 1DIN méretű fejegységet be tudod építtetni. A lehetőségeket elég sokáig tartana leírni, használtat találsz olx-en, vaterán, racingbazar-on, http://www.carstyling.hu/apro -n.

Újakat, meg bármelyik neves hifiboltba, vagy media marktba, vagy akár a tescoba is. Árban kb 8ezertől 200ezerig.
kisa
born to ride