Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711309 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7680 Dátum: 2014.08.07 10:51:10 »
Ha a fejegységet nem bírja, akkor gyújtsd fel... :D 

Wolfman kollégánál, és nálam is 100A körüli áramfelvétel (csak az erősítők) van komolyabb zenélés közben. Itt már van esély a generátor nyírására...

Amúgy a közvetlenül kötés azt jelenti, hogy a fejegységből kijövő (+) és (-) vezetéket közvetlenül az akksira kötöd, hogy ne legyen annyi csatlakozás, és egyéb zajszerzési forrás. Ez jó hatással van a hangminőségre. (Az igazán komoly fejeknek ezért külön tápszűrője, vagy külső tápegysége van).
Nálad erre nem nagyon lesz szükség.

Ja, így belegondolva nálam 2 db, egyenként 80A-s biztosítékkal ellátott erősítő van, nem csoda, hogy a lemerült akkuval történő "némmánemilyenhangjaszokottenneklenni"-odacsavarással megadtam a kegyelemdöfést szegény generátornak....

Bosch generátor van benne, most angol fesszabályzót kapott a német helyett. Remélem, nem lesz vele baj, az autóvillamosságis szerint más baja nem volt.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7681 Dátum: 2014.08.27 12:36:17 »
No minden prímán működik, jó lett, sokkal szebben szól mint a gyári fejegység, 20-as hangerőnél (a 60-ból) nem nagyon szoktam hangosabban hallgatni, így is tökéletes.

Tegnap reggel a nagy sietségben a párom, még azelőtt kiemelte az előlapot, mielőtt leállítottam volna a kulccsal, meg is jegyeztem, hogy ezt nem így kellett volna. Délután indítás után Initial felirattal megállt az usb port fele mutatva, azaz azt próbálja elvileg inicializálni, elindítani. Ha nem nyúlok hozzá, akkor így marad az idők végezetéig, viszont ha rányomok a source gombra akkor kiírja, hogy Ipod/USB és azonnal folytatja a lejátszást a pendrive-ról ott ahol abbahagyta. Ha CD-ről lejátszva állítom le kulccsal akkor a cd-ről folytatva indul azonnal. Ha viszont csak kikapcsolom, azaz a gyújtás marad, akkor megint a pendriveot akarja azonosítani, még akkor is ha nincs bedugva a pendrive. Ezt korábban nem csinálta, minden úgy működött ahogy kell, ha volt pendrive akkor azonnal onnan folytatta, ha nem az volt az utolsó lejátszási forrás, akkor cd vagy rádió.
Biztos, hogy tegnapi manőver tett be neki, még nem szereltem ki és nem vettem le a tápról, hátha van valami más megoldás is, hogy helyre billenjen.
Esetleg találkozott valaki már ilyennel?

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7682 Dátum: 2014.08.29 09:22:55 »
Megkérdeztem közben a magyarországi szervizpartnert, ami egyben a forgalmazó is, és aszonták, hogy táp le, és 15-20 mp után mehet vissza, csak ilyen módon lehet gyári alaphelyzetbe állítani, de közben erre sem volt szükség, mert pár ki- bekapcsolás után magához tért a készülék és újra prímán működik.  :D

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7683 Dátum: 2014.09.02 13:21:28 »
Biztos volt már róla szó, lehet, én is kérdeztem, de újra aktuális a téma (nálam): van preferált autórádió típus, illetve amit "nem érdemes" megvenni?
(kértem ajánlatot a gyári Blaupunkt javítására, hibafeltárás 7e, javítás kb 25e... ebay-en gyárilag felújított 25-től, plusz posta)

Az igény a következő: a gyári kiváltása :D 1 din méretű, mp3-at tudjon lejátszani usb-ről, a gyári 6 hangszóróhoz passzoljon, ha cd-t is le tud játszani, nem baj. Sajnos világos barna/bézs színben még nem láttam autórádiót (kivéve a gyári), tehát ez már nem szempont, talán a sárga kijelző világítás előny lehet...

(most van ugyebár egy yatour cd-váltó "emulátor" az autóban, ami "eltűnik", ha nem megfelelő módon állítom le az autót, illetve kapcsolom ki a fejegységet; a szerelő, akinél voltam, kapott egy Densiont, inkább kiba**ta az autóból, mert néha látja a rádió, néha nem, és elég rossz a hangminőség... tehát a továbbiakban ilyet sem szeretnék tartani, ezért nem árt az usb mp3...)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7684 Dátum: 2014.09.02 13:26:44 »
Mennyit szánsz rá?
Milyen mély a gyári hely?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7685 Dátum: 2014.09.02 13:33:56 »
"Rendes" mélységű, ha lehet ilyet mondani :)
Annyit szánnék rá, amennyiből a fentieket lehet hozni (tehát nem érdekel későbbi fejlesztgetés, bővítgetés stb...)

Talán még annyi, hogy tudja kezelni a gyári kormányvezérlőt :) (Nissan Micra)
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.02 13:37:35 írta MFerenc »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7686 Dátum: 2014.09.02 13:55:52 »
Teljesíti egy 20e Ft alatti is már, de van 300e-ért is, ami ugyanazokat a szolgáltatásokat tudja, csak a hangja, minősége "kicsit" más...

Amúgy szerintem menj be egy nagyobb hifi üzletbe, ahol demófalban vannak készülékek, és nyomkodd végig. Amelyik tetszik külsőleg, meg kézre áll, logikus a menüje, azt kell megvenni. 30e-től már vállalhatók általában.
Kormánytávvezérlő adapter ~20e Ft.

Pár példa: http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=8&termek=30532

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=8&termek=30340

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=8&termek=21117

http://www.autohifi-city.hu/?oldal=2&kat=8&termek=30091

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7687 Dátum: 2014.09.02 14:02:27 »
Pont a "kicsit más a hangminőség" nem hoz lázba engem :D Nem vagyok egy audioőrült, de az fm transzmittertől már kiborultam, nincs is olyanom  :no:

Szóval, egy vállalható fejegység plusz adapter 50+... marad a mostani, lemondok a cseréről. Ez gyorsan megoldódott... :D
(hacsak vmit nem találok, ami kompatibilis a mostani távvezérlővel; nagyon ragaszkodom a gyári kinézethez...)

Köszi!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7688 Dátum: 2014.09.03 08:21:48 »
Pioneerok általában tudnak kompatibilisek lenni, mert a cég gyárt távvezérlő adaptereket. De nem akarod kifizetni, hidd el...  ::)

Egyébként meg akármit teszel be, a kinézet gyári marad...  [rohog]

Ha világosbarna/bézs színben nem is, de barnított, szálcsiszolt alumínium előlappal éppen a Pioneer gyártott fejet, és éppen nem is rossz hangút. A neve DEH-P77MP. Letisztult, egyszerű dizájn, a hangja pedig nem rossz, és semmi olyan felesleges flanc nincs rajta, amit amúgy sem használnál ki. Előlapja levehető, viszont nincs USB, ami a Pioneernál nem azt jelenti, hogy nem is lehet.....

Ritkán van a használt piacon, akkor leginkább 25-30 ezerért. MP3-WMA-képes, és talán a CD-hallgatást is megkedvelteti Veled.  ;)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7689 Dátum: 2014.09.03 09:19:42 »
Megtaláltam a pio-t, nem néz ki rosszul, kicsit sötétebb, mint a gyári (mármint a Nissan gyári :D ), találtam egyéb pio-kat, ami tetszik, 100+ Ft-ért...  :hug: még ráér...

satu777

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7690 Dátum: 2014.11.06 15:53:10 »
Üdv! Tud valaki segíteni, hogy mekkorák a befoglaló méreteti (teljes magasság és átmérő) az alábbi linken látható JBL mélynyomónak? A pótkerékbe vagy annak helyére illeszthető a gyári JBL upgrade csomagban.

http://priuschat.com/attachments/p1020986-jpg.27733/

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7691 Dátum: 2014.11.06 20:36:04 »
A termék ismerete nélkül mondom, hogy pici, és kevés.  :no:

Első ajtók szigetelésével, és egy erősítővel jobb eredményt tudsz elérni, sztem olcsóbban...  ::)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7692 Dátum: 2014.11.09 00:05:57 »
Igen ez a gond, hogy mély hang is legyen meg csomagtartó is...
Ma pakoltam vissza a ládácskámat a csomiba, majdnem sérvet kaptam, klassz dolog ki-be rakosgatni, van vagy 60 kiló az erősítővel, kondival együtt a láda, most nincs csomagtartóm, de most megint van basszus, no meg masszás-fotelem a Carinában !  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7693 Dátum: 2014.11.10 16:58:08 »
Sony-t felejtsd el újban...  :no: Egy szemét, amit gyártanak.  :cry:

Ár/értékben amúgy szerintem most ez a nyerő a 20e körül kategóriákban: http://www.kenwood.eu/products/car/receivers/less/KMM-120Y/

De én is azt mondom, hogy inkább egy régi "buta" fejet, és venni hozzá egy kihangosítót. Az USB-t meg meg fogod utálni, ahogy 100nál több szám lesz a pendrive-on. Én is így jártam, amikor 10 percig keresgéltem egy számot, aztán amire meglett, odaértem...  :nonono:

Ha meg ragaszkodsz a CD elhagyáshoz, akkor valami idősebb Alpine, ami kezel Ipodot, és arról szólhat a music.  :)

4 DIN-es kialakításban is tudnátok ajnalani valami hasonlót? T25-ös Avensisbe kellene. USB, MP3, iPhoneról Bluetoothon zene és kihangosítás. Navi nem szükséges, mert telefonról szoktam navit használni. Persze ha van, nem hátrány, de nem elvárás.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7694 Dátum: 2014.11.10 17:08:27 »
4 Din?  :eek: Az már Tesla stílusú műszerfal TV lenne... :D

2Dinre gondolsz nem? A sima fejegység mérete az 1 Din.
Van valami extra kívánság, vagy terv hifi építésre?
Ha fontos a hangminőség, és nem akarsz 2xx-ezret költeni, akkor inkább maradj az 1 Dinnél. Ha nem érdekes annyira a hangminőség, akkor a 50-60e Ft-os készülékek közül válassz, ami tetszik külsőre, és számodra logikus a menüje.