Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711353 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7590 Dátum: 2014.06.13 11:29:21 »

No mindegy, ezen tapasztalatok alapján azt mondom, a Pioneer remek háttérzenész. Ugyanis simán lehalkítod, ha beszélgetnél inkább az utastársaddal, az eldudorog a háttérben anélkül, hogy zavarna. Az általam ennél jobbnak tartott fejeknél nálam mindig ott motoszkált, hogy 'ejj, pedig most pont jó része jön a számnak, de jó lenne meghallgatni...', minek az lett a vége, hogy inkább kikapcsoltam, vagy átkapcsoltam (kapcsolom) rádióra, hogy amit tényleg szeretek, akkor hallgathassam meg, amikor teljes egészében tudom élvezni.


Ehh, ez nálam is tipikus... Eddig azt hittem én vagyok a bunkó.  :lol:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7591 Dátum: 2014.06.13 20:56:48 »
Zeneboltos műsoros emezekkel kapcsolatban is tudnék mesélni/mutatni dolgokat. Egy jó rendszeren meghallasz egy stúdióváltást, új hangmérnököt, vagy új törekvést a hngzásban. Néha csak a fejemet fogom, hogy hát ezekkel meg mi történt, meggárgyultak...?

MP3-nál pedig .... teljesen mindegy, mi a kódolás forrása, a végeredmény zenei szempontból maximum a három hétig sláger zenék egyszer-kétszer történő meghallgatására elfogadható, de inkább arra sem. Ezen nem nagyon van mit beszélgetni. Mezei hifiken, belépő szintű rendszereken hangozhat elfogadhatóan, ahol a rendszer korlátai nem engedik megmutatni a forrás korlátoltságát, de ha beteszel egy műsoros CD-t és ugyanazt mp3-ban és nem érzel jelentős különbséget, akkor bőven van mit csiszolni az adott rendszeren.

Kipróbáltam az autóban és nem hallok különbséget! Csak amplitúdóban van egy kis hallható eltérés. Füleltem, kapcsolgattam USB és műsoros CD között ugyanazt a track-et és semmi. MP3-at én rippeltem VBR-ben. Ejjj mostmár ott tartok, hogy de meg hallgatnám akkor egy igazi jó hangrendszeren, állításod alapján akkor az enyém nagyon messze van ettől, ezt mondjuk nem is vonom kétségbe hiszen az árkategória sem ezt tükrözi. 
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7592 Dátum: 2014.06.14 00:27:17 »
Hidd el, hogy nagyon kiütközik. Nekem csak egy alsó-középkategóriás rendszerem van, de már ott is "fülbetűnő"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7593 Dátum: 2014.06.14 23:32:39 »
Tegnap volt bőven időm az autóban meghallgatni - igaz menet közben - a rendszert. Hát, ez nem az a kategória, amit közületek bárkinek is megmutatnék. Maradjunk annyiban, hogy be van építve, de ennyi. Jobb, mint a gyári, de az autóhifitől nagyon messze van. Egyetlen előnye, hogy a mélyhangok legalább előlről hallatszanak, de minőségük szimplán csak nem jó. Előlről a közepek is hiányoznak, egyszerűen nincs egyensúly. Hát, ennyit tud ez a szett, van, mit fejleszteni rajta...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7594 Dátum: 2014.06.17 21:17:27 »
Kicseltem a hatso elektrolit kondikat kollegaval es lass csodat meg szebben szolnak hatul a magasaim.
3,3 uF 100wV volt eredetileg, most igaz, hogy kisebb 2,4 es van bent de szebben szol, majd allitgatok meg:) es az egesz 700Ftba kerult:), kivancsi lennek a pasi valami gyufas doboz nagysagura eskudott, csak az nem fert volna be a magasba integralva annak milyen a hangja.
Konrád

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7595 Dátum: 2014.06.18 08:24:11 »
Tegnap volt bőven időm az autóban meghallgatni - igaz menet közben - a rendszert. Hát, ez nem az a kategória, amit közületek bárkinek is megmutatnék. Maradjunk annyiban, hogy be van építve, de ennyi. Jobb, mint a gyári, de az autóhifitől nagyon messze van. Egyetlen előnye, hogy a mélyhangok legalább előlről hallatszanak, de minőségük szimplán csak nem jó. Előlről a közepek is hiányoznak, egyszerűen nincs egyensúly. Hát, ennyit tud ez a szett, van, mit fejleszteni rajta...

hagyd már...  :D
Nyugodtan mutasd meg ország-világnak. Akinek nem tetszik, majd nem hallgatja. Aki meg akarja, elmondja a következő lépést....

Az én első "rendszerem" egy Alpine CDA-9856R fejből és egy pár Hertz DSK165 szettből állt. A gyári vezetékelést használtam, erősítő nélkül. Hozzáértésem annyi sem volt, hogy ha már külön keresztváltót adtak a magashoz és a mélyközéphez (!!!), akkor a magasakat az első párosra, a mélyközepeket meg a hátsóra kössem, így tehermentesítve a gyufásdoboznyi végfokot, és szabályozhatóvá téve a magas-mélyközép arányt....  ::)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7596 Dátum: 2014.06.18 10:09:29 »
Az én első "rendszerem" egy Alpine CDA-9856R fejből és egy pár Hertz DSK165 szettből állt.
Pontosan erre a kettőre cseréltem én is a Picasso gyári cuccait  :D 
Csak kapott még egy MAC erősítőt is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7597 Dátum: 2014.06.20 11:42:29 »
hagyd már...  :D
Nyugodtan mutasd meg ország-világnak. Akinek nem tetszik, majd nem hallgatja. Aki meg akarja, elmondja a következő lépést....

Az én első "rendszerem" egy Alpine CDA-9856R fejből és egy pár Hertz DSK165 szettből állt. A gyári vezetékelést használtam, erősítő nélkül. Hozzáértésem annyi sem volt, hogy ha már külön keresztváltót adtak a magashoz és a mélyközéphez (!!!), akkor a magasakat az első párosra, a mélyközepeket meg a hátsóra kössem, így tehermentesítve a gyufásdoboznyi végfokot, és szabályozhatóvá téve a magas-mélyközép arányt....  ::)
Köszi a bíztatást!  :hug:

Ma végre megcsinálta a szerelő a "generátorhangot" jelentő hibát, most már frankó a dolog. Azt mondta, az autó ECU-ja volt túl közel az RCA-hoz. Ahogy eltávolította a kettőt egymástól, megszűnt a vonyítás.  :clap: Ettől függetlenül az RCA-t átvezetékelte a váltókulisszában, biztos, ami biztos. A balance-ot is megfordította.
2 órát elmolyolt vele, természetesen garanciában, nem kellett fizetnem érte. Egy minimális vonali zaj maradt, de ez már számomra nem zavaró. Erre azt mondta, hogy "kár, hogy a fejegységen nincs egy erősítő ki-bekapcsoló csati, mert az erősítő jelenleg akkor is működik, ha a fej ki van kapcsolva."
Egyelőre így már lehet használni a mindennapokban is rádió nélkül az autót, csend van odabent ismét.  :)

A hangzásban nagyot javult a véleményem, mióta gyári forrásból grebbelt .flac formátumot kiírtam audióban CD-re (Coldplay - Ghost Stories). Nagyon függ a JÓ hangzás a forrás minőségétől, dehát, Ti éppen ezt hangoztatjátok már mióta...  :lol: :hug: :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7598 Dátum: 2014.06.23 12:43:20 »
Hűha Vágó úr, álljunk meg egy szóra.....

Most akkor hogy is van ez az erősítő tápolás? állandóra van kötve?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7599 Dátum: 2014.06.23 13:24:33 »
Öööö, arra gondolt/hatott, hogy ha ki van kapcsolva a fejegység, de a kulcs gyújtáson van (és/vagy jár a motor), akkor igen, az erősítő folyamatosan be van kapcsolva. Gondolom, az aksi használat miatt kérdezed...  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7600 Dátum: 2014.06.24 10:19:52 »
Igen.

A következő és legégetőbb projekt akkor az kéne hogy legyen, hogy legyen egy olyan fejegység a kocsiban, amelyik kezel erősítőt.

...megjegyzem egyre inkább félvállról vett (esetleg kókány) munkának tűnik nekem ez a beszerelés: eszébe sem jutott a jómunkásembernek, hogy megkérdezze, nem akarsz-e egy kapcsolót a kocsiba, amivel legalább manuálisan tudod kapcsolószálon áramtalanítani az erősítőket...? Mert most akármi van, az megy, fogyaszt. Ha netán zárlatos lenne, még csak meg sem tudod egy kikapcsolással akadályozni, hogy elfüstöljön....  :no: :szemez:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7601 Dátum: 2014.06.24 10:35:16 »
Nem lehet, hogy félreértetted?  :szemez: Pontosan úgy működik, mint a gyári fejegység.  :surrender: Ha nincs benne kulcs, vagy 0 állásban van, akkor nem működik, nem is világít az erősítő. Csak ACC és gyújtás állásban kapcsol be, legalábbis, akkor hallom a nagyon halk alapzajt (jelátalakítók miatt?). Tehát, ha a fejegység nincs bekapcsolva a kulcs hiányában, akkor az erősítő sem szívja az aksit... szerintem...  :hmmmm:

Egyébként, ilyen manuális kapcsolót bármikor közbe lehet iktatni, nem? Akár utólag is...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7602 Dátum: 2014.06.24 13:55:09 »
Nem, normális esetben ez nem így működik. Normál esetben úgy működik, hogy az erősítők nem a kulcs acc állásba kapcsolásával, hanem a rádió bekapcsolásával kapcsolnak be. A fejegységed működésével nincs baj, a gyári megoldás nekem is ilyen volt (illetve még meg is van, bármikor visszaalakítható, csak nem azt használom, mert ki tudja, melyik fogyasztó eszik még ugyanarról a vezetékről, ahonnan a rádió...). Normál esetben azonban a fejegységen van egy kapcsolószál, amiben csak akkor van áram, ha a fejet bekapcsolod. Ezt kell rákötni az erősítő(k)re.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7603 Dátum: 2014.06.24 14:13:49 »
Nem, normális esetben ez nem így működik. Normál esetben úgy működik, hogy az erősítők nem a kulcs acc állásba kapcsolásával, hanem a rádió bekapcsolásával kapcsolnak be. A fejegységed működésével nincs baj, a gyári megoldás nekem is ilyen volt (illetve még meg is van, bármikor visszaalakítható, csak nem azt használom, mert ki tudja, melyik fogyasztó eszik még ugyanarról a vezetékről, ahonnan a rádió...). Normál esetben azonban a fejegységen van egy kapcsolószál, amiben csak akkor van áram, ha a fejet bekapcsolod. Ezt kell rákötni az erősítő(k)re.
Ilyen nincs a gyári fejen.  :) Éppen mondotta is ezt, hogy egyelőre a gyújtás ráadásával kap áramot az erősítő.
Egyébként kb 1 órája beszéltem vele és meg is nyugtatott, hogy semmiféle gond nem lehet egy esetleges zárlat esetén sem, elég csak a kulcsot gyújtás állásról levenni (oké, menet közben ez problémás lehet, valóban). Ekkor az erősítő is áramtalanítódik. Nem szívja az aksit, nem okoz galibát.

Ha eljutok egyszer a fejegység cseréjéig, biztosan olyat fogok választani, amin van ilyen kapcsoló lehetőség.  :surrender:
Amiket korábban linkeltem 2DIN-es "csodák", mind rendelkezik vele, szerencsére.

Most az otthoni Tannoy hangfalaimat "szedem" össze és állítom újra hadrendbe.  ::) :)

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7604 Dátum: 2014.06.24 14:20:05 »
Ezt a megoldást innen bárki meg tudja csinálni. Ő azért foglalkozik autóhifi beszereléssel, hogy ezeket az akadályokat sikerrel tudja abszolválni, az üzembiztosságot szem előtt tartva. Szerintem (!) ez itt nem sikerült. Meg más sem, hiszen két órát álltál felette, hogy végre olyat sikerüljön összehozni, amit előszörre kértél és ki is fizettél.

Más kérdés lenne, ha ez legalább benne megfogalmazódott volna, és tájékoztat Téged, valamint megkérdezi, hogyan is szeretnéd, hiszen a Te autód.... Hogy ne Neked kelljen utólag gondolkozni ezen, vagy utólag otthon/mással pénzért szerelni/szereltetni.


Mindegy már, lényeg az, hogy ezt szerintem minél hamarabb szüntesd meg. Abból baj nem lehet, sőt.