Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704745 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7275 Dátum: 2013.10.26 22:11:57 »

Nem is fogsz, mert az (Ismerős Arcok) csak koncerten elérhető, v. lemezborítón! Remélem, hogy nemhagzik túl borítón my bariton! :D :)
Féke(z)d maga(d), hogy van? Esetleg most szombaton de. megcsinálhatjuk az MG műhelyben, ha még nem készült el! Az lenne csak a mikrotali; Te, PiciPetee,Akibor - hogy savazzam le az aksiját, a pálesz a mjúzik, meg a fék. ...Ja,meg MG, mi így négyen tudod...?  :D :) :flowers:
köszi a melót majsztró...már töltőn van a panasonic este 7óta...reggel majd lekapcsolom... :otlet:
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7276 Dátum: 2013.10.27 16:52:46 »
Bekerült az új szerzemény, köszönet érte PiciPeti fórumtársnak  :clap:

E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7277 Dátum: 2013.10.27 16:56:48 »
 :clap:
Használd egészséggel! Nálam derekasan szolgált.  ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7278 Dátum: 2013.10.27 17:49:50 »
meglepődsz, ha azt mondom, nem nyúltam hozzá...?  :szemez:
tudod, a sör nem ital, ..... a fék nem játék.

Ma például voltam találkozón, de ahogy belemelegedtem volna a trémába, szóltak, hogy melóvan....  :ph34r:

Hááát, ilyen ez, ha szól a teló, menni kell... :innocent: :yes: :hug: :ph34r: :yawn:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7279 Dátum: 2013.10.27 19:44:41 »
Yautja,

igazán nem akartam ott elkezdeni okoskodni, de tényleg nem túl egészséges az a bekötési sorrend, ahogy csináltad. Az pedig, hogy Te már három éve hifizel, és eddig nem volt baj, az nem érv, hanem szerencse.... Én öt éve hifizek, és már találkoztam a hibás bekötés eredményével, sajnos a saját költségemen kellett rendbe tetetnem, amit nem én csináltam....

Igazából valóban a Te rendszered, meg úgy csinálod, ahogy akarod, de én azért néha-néha ::) bele-beleolvasok néhány autóhifis témájú fórumba. Volt, hogy havonta jelentkezett egy-egy delikvens hibás bekötésből adódó meghibásodással. Már a kezdők is kívülről fújták, hogy a mégkezdőbb mit szúrt el...


Ha ugyanis úgy kötöd be az erősítőt, ahogyan csináltad, azaz először a pozitívot, akkor előfordulhat, hogy az alábbi történik: az erősítő keresztülküld magán egy afféle tesztjelet, amit a júzer nem lát, mert az erősítő nem jelzi. Nem is mind csinálja, de nincs ráírva egyikre sem, hogy éppen ő csinálja-e, vagy nem...

Szóval az erősítő felveszi az áramot, igen ám, de nincs bekötve test. Nem gond, talál másikat! Ha az RCA kábelek be vannak kötve (mint ahogyan Nálad be voltak), akkor azoknak a testelésén keresztül. És ilyenkor szokott elszállni a fejegységekben az RCA aljzatok SMD biztosítéka, amit a mindennapi használó úgy észlel, hogy mindenféle generátorzajok jelennek meg.

Még egyszer mondom, nem minden erősítő csinálja, és nem minden fej érzékeny erre, de ha a dolgok rosszul állnak, remek kis meghibásodást lehet belőle összehozni. A Te kocsid erre láthatóan nem volt érzékeny, szerencsére. Nálad nem volt baj, de ez nem jelenti azt, hogy mondjuk annál az ismerősödnél sem, akinek mondjuk erő jóindulatból egyszer, egyetlen egyszer segíteni akarsz, hiszen Te már csináltál ilyet....

Szóval még egyszer mondom, úgy kötöd, ahogy akarod, elvégre a Te autód. De ha biztonságosan akarod, akkor az összes kábelt le kell csatlakoztatni az erősítőről, és először a testet, aztán a pozitívat bekötni, utána jöhet a többi....  ;)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7280 Dátum: 2013.10.27 19:54:43 »
Hááát, ilyen ez, ha szól a teló, menni kell... :innocent: :yes: :hug: :ph34r: :yawn:

Könnyen beszél kend, maga nemvót K-s....  :lol:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7281 Dátum: 2013.10.27 19:59:28 »
Én is így pukkantottam el a Pio fejemben a biztit. Hogy a Crunch, vagy az AudioGods-al azt passzolom, de volt ám sípolás dögivel.  :no:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7282 Dátum: 2013.10.27 20:23:58 »
na, ehol egy delikvens.... :lol:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7283 Dátum: 2013.10.27 20:33:22 »
Nem vicces...  :cry:  :D

Mondjuk azóta úgy kezdődik az erősítő ki-bekötés, hogy motortérben tápkábel bizti ki. Úgy nagy baj nem lehet...
Szarul mutat a csillagszórózás a kocsiban...  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.27 20:35:26 írta PiciPeti »

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7284 Dátum: 2013.10.27 20:45:01 »
Yautja,

igazán nem akartam ott elkezdeni okoskodni, de tényleg nem túl egészséges az a bekötési sorrend, ahogy csináltad. Az pedig, hogy Te már három éve hifizel, és eddig nem volt baj, az nem érv, hanem szerencse.... Én öt éve hifizek, és már találkoztam a hibás bekötés eredményével, sajnos a saját költségemen kellett rendbe tetetnem, amit nem én csináltam....

Igazából valóban a Te rendszered, meg úgy csinálod, ahogy akarod, de én azért néha-néha ::) bele-beleolvasok néhány autóhifis témájú fórumba. Volt, hogy havonta jelentkezett egy-egy delikvens hibás bekötésből adódó meghibásodással. Már a kezdők is kívülről fújták, hogy a mégkezdőbb mit szúrt el...


Ha ugyanis úgy kötöd be az erősítőt, ahogyan csináltad, azaz először a pozitívot, akkor előfordulhat, hogy az alábbi történik: az erősítő keresztülküld magán egy afféle tesztjelet, amit a júzer nem lát, mert az erősítő nem jelzi. Nem is mind csinálja, de nincs ráírva egyikre sem, hogy éppen ő csinálja-e, vagy nem...

Szóval az erősítő felveszi az áramot, igen ám, de nincs bekötve test. Nem gond, talál másikat! Ha az RCA kábelek be vannak kötve (mint ahogyan Nálad be voltak), akkor azoknak a testelésén keresztül. És ilyenkor szokott elszállni a fejegységekben az RCA aljzatok SMD biztosítéka, amit a mindennapi használó úgy észlel, hogy mindenféle generátorzajok jelennek meg.

Még egyszer mondom, nem minden erősítő csinálja, és nem minden fej érzékeny erre, de ha a dolgok rosszul állnak, remek kis meghibásodást lehet belőle összehozni. A Te kocsid erre láthatóan nem volt érzékeny, szerencsére. Nálad nem volt baj, de ez nem jelenti azt, hogy mondjuk annál az ismerősödnél sem, akinek mondjuk erő jóindulatból egyszer, egyetlen egyszer segíteni akarsz, hiszen Te már csináltál ilyet....

Szóval még egyszer mondom, úgy kötöd, ahogy akarod, elvégre a Te autód. De ha biztonságosan akarod, akkor az összes kábelt le kell csatlakoztatni az erősítőről, és először a testet, aztán a pozitívat bekötni, utána jöhet a többi....  ;)


Szia!
Elnézést ha goromba voltam, de igazad van...mondjuk én úgy tudom, hogy a puffer kondik sülnek ki ilyenkor...
Ha hifit kötök be, legutolsóban kötöm rá az akkunál az erősítő pozitívot...
1998 óta autóhifizek ;) nem hobbiból csinálom...dolgoztam csak autóhifis cégnél is, mint beszerelő.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.27 20:47:15 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7285 Dátum: 2013.10.27 20:49:16 »
Egyáltalán nem voltál goromba... Vagy ha az akartál lenni, nem jól jött ki...  :lol:
Igazából szinte csak magadnak jegyezted meg.... :D


...viszont ha 98 óta autóhifizel, hogyhogy nem hoztál még össze valami konzisztens kis rendszert az autóba.....?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7286 Dátum: 2013.10.27 21:28:53 »
Nem vicces...  :cry:  :D

Mondjuk azóta úgy kezdődik az erősítő ki-bekötés, hogy motortérben tápkábel bizti ki. Úgy nagy baj nem lehet...
Szarul mutat a csillagszórózás a kocsiban...  :lol:
na,aztán meg mehetünk bikakábelért megint;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7287 Dátum: 2013.10.27 21:30:32 »
Mostmár tartok egyet a csomiban... Eddig nem volt, merthát olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul...  ::) :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7288 Dátum: 2013.10.27 21:32:01 »
az kamu reklám volt. és amugy sem a corolla tehet róla,hanem a lúzer...ö ö ö,akarom mondani: júzer;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7289 Dátum: 2013.10.27 21:36:31 »
Na jólvan, mostmár ekézzünk valaki mást...  :yawn: :D