Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711993 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sbanditster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7170 Dátum: 2013.07.01 21:27:48 »
Sziasztok,

E12(2005 faceliftes) ferdehátú corollában a hátsó ajtókban mekkora hangszóró van? Nekem az a verzió van amiben alapból 6 hangszóró van, bár ez nem hiszem hogy számítana. Beépítési mélység esetleg?

Szóval erről nem találok sehol infót, ránézésre 16cm nek tűnik ha jól emlékszem, de most nem tudom megnézni.

Másik kérdés:
A középkonzol világítását ki lehet cserélni mondjuk pirosra? Ehhez tudtok valami linket? Erre még nem kerestem rá, most jutott eszembe.

Köszi, ha tud valaki válaszolni.

üdv,
Jani

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7171 Dátum: 2013.07.01 21:31:49 »
Hátul is 16-os van elvileg. Ha gondolod megmérek egy elsőt. Sanszos, hogy ugyanolyan...  :hmmmm:

Sbanditster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7172 Dátum: 2013.07.01 21:36:46 »
Az elsőt azt tudom hogy 16cm, köszi. Valami képet megnéztem volna szétszedett hátsó ajtóról, de nem találtam sehol.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7173 Dátum: 2013.07.02 09:15:13 »
Sziasztok,

E12(2005 faceliftes) ferdehátú corollában a hátsó ajtókban mekkora hangszóró van? Nekem az a verzió van amiben alapból 6 hangszóró van, bár ez nem hiszem hogy számítana. Beépítési mélység esetleg?

Szóval erről nem találok sehol infót, ránézésre 16cm nek tűnik ha jól emlékszem, de most nem tudom megnézni.

Másik kérdés:
A középkonzol világítását ki lehet cserélni mondjuk pirosra? Ehhez tudtok valami linket? Erre még nem kerestem rá, most jutott eszembe.

Köszi, ha tud valaki válaszolni.

üdv,
Jani

Hali

Csak az első ajtókban van 165 mm -es, míg a hátsó ajtókban 130 mm -es hangszórók vannak. Oda nem is nagyon tudsz beletenni 165 -öset, mert a kárpiton a rácsozat a 130 -ashoz van kialakítva, így a 165 -ös membránja bizonyos esetekben bele is tud verni a kárpit peremrészébe, ami a hangszóróház körül van. Szóval ott vagy ezt a peremet leszeded és esetleg még pár lyuk a kárpitra (hogy ne mögé dolgozzon a hangszóró) vagy egyszerűen az eredetivel egyező átmérőjű 130 mm -eseket teszel bele. A beépítési mélység fejből nem fog menni, de elég "nagyok" is beférnek, mert a kiemelőkeret is vastag. 50mm körüli minden további nélkül belemegy ez biztos.

Sbanditster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7174 Dátum: 2013.07.02 11:23:13 »
Hali

Csak az első ajtókban van 165 mm -es, míg a hátsó ajtókban 130 mm -es hangszórók vannak. Oda nem is nagyon tudsz beletenni 165 -öset, mert a kárpiton a rácsozat a 130 -ashoz van kialakítva, így a 165 -ös membránja bizonyos esetekben bele is tud verni a kárpit peremrészébe, ami a hangszóróház körül van. Szóval ott vagy ezt a peremet leszeded és esetleg még pár lyuk a kárpitra (hogy ne mögé dolgozzon a hangszóró) vagy egyszerűen az eredetivel egyező átmérőjű 130 mm -eseket teszel bele. A beépítési mélység fejből nem fog menni, de elég "nagyok" is beférnek, mert a kiemelőkeret is vastag. 50mm körüli minden további nélkül belemegy ez biztos.

Hali,

Köszi.
Konkrétan egy ilyet  néztem bele:
http://www.tb-speaker.com/detail/0624_11/w6-1139sif.htm

Azt hiszem szét kell szedni a hátsó ajtót, és megnézem mik a lehetőségek. De gyanítom, hogy nem fér be, anélkül hogy magát az ajtót is átalakítanám. A kárpiton pár lyuk még elmegy, de lehet nem állok neki.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7175 Dátum: 2013.07.02 13:22:46 »
Ha a gyári fejegységgel akarod hajtani, akkor szerintem bele se kezdj. :nono: A 30centis mélynyomóm érzékenyebb... Legalább 100W RMS kellene, hogy ez rendesen megszólaljon. A gyári meg jó ha ennek a tizedét tudja... :wacko:
Ráadásul baromi nagy "doboz" neki az ajtó.

Inkább egy kicsi (akár 20-as) mélyláda a csomiba...

Sbanditster

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7176 Dátum: 2013.07.02 14:53:18 »
Nem gyáriról akarom.
Már ki van cserélve, és az első szett is (Esetleg még egy kisebb plusz erősítő ha a fejegység nem bírná.). Ajtók stp-vel szigetelve.
Mélyládám már van, de nem akarom berakni a kocsiba, mert ígyse nagy a csomagtartó(most úgy pont ok) és kb a felét elfoglalná :)

Ez a hátsó ajtós megoldás érdekes lehet, de azthittem itt is 16-os van, így már lehet hogy csak azért is meg vagyok lőve. :(

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7177 Dátum: 2013.07.02 14:57:07 »
gyerekek, kérdezni szeretnék valamit - a mélyláda a csomagtartóban akkor is hatékony, ha négyajtós a kocsi?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7178 Dátum: 2013.07.02 15:34:56 »
Nem gyáriról akarom.
Már ki van cserélve, és az első szett is (Esetleg még egy kisebb plusz erősítő ha a fejegység nem bírná.). Ajtók stp-vel szigetelve.
Mélyládám már van, de nem akarom berakni a kocsiba, mert ígyse nagy a csomagtartó(most úgy pont ok) és kb a felét elfoglalná :)

Ez a hátsó ajtós megoldás érdekes lehet, de azthittem itt is 16-os van, így már lehet hogy csak azért is meg vagyok lőve. :(

Építtess neki ajtópanelt. Szubhoz így is, úgy is kellett volna....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7179 Dátum: 2013.07.02 15:35:44 »
gyerekek, kérdezni szeretnék valamit - a mélyláda a csomagtartóban akkor is hatékony, ha négyajtós a kocsi?

Igen, sőt, ha olyat választasz, ami illeszkedik az autó paramétereihez, akkor a Te négyajtósodban jobb lesz, mint egy ötajtósban egy kevésbé gondosan kiválasztott...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7180 Dátum: 2013.07.02 15:38:19 »
Na mivan Peti, megvan már a táv?  ::)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7181 Dátum: 2013.07.02 15:42:24 »
Meg.... http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/kiegeszito_tartozek/sony_rm_x118_autohivi_taviranyito_1764601256.html



Ha ez is megjön, akkor van egy full-full Sony rendszerem. (fej, vezelékes táv, infrás táv, cd-tár)  ::)  :clap:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7182 Dátum: 2013.07.02 15:54:40 »
Meguntad és megvetted?  :D [rohog]

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7183 Dátum: 2013.07.02 17:10:59 »
Igen, sőt, ha olyat választasz, ami illeszkedik az autó paramétereihez, akkor a Te négyajtósodban jobb lesz, mint egy ötajtósban egy kevésbé gondosan kiválasztott...
kösz

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7184 Dátum: 2013.07.02 21:41:25 »
...Mélyládám már van, de nem akarom berakni a kocsiba, mert ígyse nagy a csomagtartó(most úgy pont ok) és kb a felét elfoglalná :)

Én ilyet csináltattam, mert nekem is fontos szempont volt, hogy a hifi mellett használható csomagtér is maradjon. És ez pedig kellemes mélyeket produkál nekem  :szemez: