Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711921 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6885 Dátum: 2012.04.23 01:52:10 »
Az esetleges hangerő-beli eltérés a leginkább jelentéktelen tényező az aktív és passzív rendszer között...

Az pedig, hogy egy autóban (vagy bárhol máshol hifirendszer esetében) "mindenhonnan" jön a hang, éppen a nemkívánatos tényező, és a hifiépítők ennek megszüntetésén fáradoznak éjt nappallá téve. Hiszen ha elmész koncertre, ott sem mindenhonnan hallod az énekest, vagy a hangszereket, hanem jól meghatározható irányból és távolságból.

Az autóban is ez a cél.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6886 Dátum: 2012.04.23 01:56:06 »
...arról nem beszélve, hogy minél érzékenyebb egy rendszer, annál háklisabb a forrásra. Pendrájvról empéhármat hallgatni egy nemgyári rendszeren könnyen járhat efféle mellékhatásokkal...  :D

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6887 Dátum: 2012.04.23 16:55:49 »
Hát, amilyen koncerteken én voltam, ott mindenhonnan jött a hang, és amilyen zenéket hallgatok, ott úgysem emberek zenélnek, hanem gépek. de lehet, hogy pont ezen fáradozom, hogy mindenhonnan jöjjön, és neked lesz igazad, csak akkor miért van 8 hangszóró gyárilag a H ban?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6888 Dátum: 2012.04.23 17:14:57 »
Hát, amilyen koncerteken én voltam, ott mindenhonnan jött a hang, és amilyen zenéket hallgatok, ott úgysem emberek zenélnek, hanem gépek. de lehet, hogy pont ezen fáradozom, hogy mindenhonnan jöjjön, és neked lesz igazad, csak akkor miért van 8 hangszóró gyárilag a H ban?
Marketing szereti a nagy szamokat

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6889 Dátum: 2012.04.23 17:34:45 »
Hát, amilyen koncerteken én voltam, ott mindenhonnan jött a hang, és amilyen zenéket hallgatok, ott úgysem emberek zenélnek, hanem gépek. de lehet, hogy pont ezen fáradozom, hogy mindenhonnan jöjjön, és neked lesz igazad, csak akkor miért van 8 hangszóró gyárilag a H ban?

Hmmm. Maradjunk annyiban, hogy a törekvés az, hogy egy-egy hangszer lehetőleg minél pontosabban meghatározható területről, netán pontból szóljon. Ha a zene nem is olyan, a rendszernek erre kell törekedni.

Menj el egy komolyzenei, netán unplugged koncertre. Valahol az a mérvadó, onnan indulva lehet megőrülni, és akár elektronikus irányba is elmenni.

Hogy a Hondában miért van nyolc hangszóró? Mert jól néz ki az adatlapon. A tiédben hat van, bezzeg az enyémben nyolc. Nagyjából ennyi a magyarázat. Persze lehet tudományosan is: természetesen azért, hogy az autó minden utasa azonos élményben részesüljön, függetlenül attól, hogy hol helyezkedik el. Milyen szépen hangzik, ugye...?   :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6890 Dátum: 2012.04.23 17:35:12 »
Marketing szereti a nagy szamokat

ehehe...  :flowers:

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6891 Dátum: 2012.04.23 20:51:08 »
értem. hát, akkor hagyom így talán ahogy van. Ez ilyen. majd veszek egy nagyautót, amiben szempont lesz a zene.

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6892 Dátum: 2012.05.05 14:59:56 »
sziasztok!
Odaát a yaris topikban ( http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=142.885 ) úgy fest megszületett egy kis hifi upgrade a kisautóhoz (yaris 2004).
Ide csak a lényeget bedobnám, hogy hátha érkezik még valami tipp, vagy tapasztalat az összetevőkkel kapcsolatban.

Fejegység: Pioneer mvh-1400ub
Két utas szett az első ajtóba: Hertz DSK 165.2 (A fej hajtja)

A két első ajtót STP Silver (ebben a kategóriában megéri a gold?) hangszigetelővel leszigeteltetem.
Minden más marad a gyári.
Főleg elektronikus zene, Rnb és POP szólna a kiskocsiban.

Szerintetek első nekifutásnak jó lehet? (vagy legalább jobb mint a gyári?  :wacko: )

Köszönöm előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.05 15:01:51 írta Hooper »

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6893 Dátum: 2012.05.06 10:57:57 »
Gondolom azért ezt vennéd, mer ennyit költenél rá. (max 100e ft?)
Egy erősítőt ajánlok majd inkább, jobb lesz mint fejről.
Meg azt kérdezném, hogy itt meg is akarsz állni, vagy csak ezt egy lépcsőnek szánod? Mert ha mész tovább, akkor az összes pénzt (40-50e ft?) költsd a fejre vagy az első szettekre, de inkább fej. Aztán jöhet első az szett majd, erősítő(k) majd mély láda, ha nincs egyben annyi rá.
Szerintem többet érsz ha a szigetelés árát inkább fejre vagy szettre vagy kábelre költöd. Jól láttam, hogy 50e az a szigetelés?  :eek:  Mert akkor  ezt tényleg költsd fejre meg szettre meg kábelre!
Amúgy kábelre mennyit számoltál?

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6894 Dátum: 2012.05.06 17:37:27 »
a fej és a DSK beszereléssel 52ből kijön (paradoxhifi). Ez volt a keret az elején (+rászámoltam valamennyit mert azt hittem több lesz a szervíz)

Telefonon beszéltem velük és felmerült a szigetelés, azt mondta sokat tud dobi a kicker hangzásán, és az első 2 ajtót STP silverrel kb 25ért meg is csinálják (anyag+munka). Úgy voltam vele hogy ez még belefér.

Nem hiszem hogy nagyon mennék tovább.. az autó a barátnőmé és meglepetésnek szánom.. a gyárihoz képest Neki szerintem ez is hatalmas ugrás lesz :)

Gondolkoztam én is hogy erősítő vagy szigetelés, de szerintem az utóbbi nélkül az erősítő "sok" lenne a kongó-zörgő ajtónak :/

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6895 Dátum: 2012.05.06 18:50:08 »
Ja, azt hittem drágább az a szigetelés. Így már nem olyan gáz.
Az az első szett kb 20e ft. De ha azt a +25-öt (szigetelést) hozzárakod inkább az első szett árához, úgy már egy közel 50e ft-os szetted lehetne. És a DSK szett semmilyen szigeteléssel nem lesz olyan, mint simán (szigetelés nélkül) egy "Microdimension JR Comp 5 Autóhifi Hangszóró Szett" vagy a JR Comp 6 vagy ha elektronikus zene menne leginkább akkor egy "Gladen Audio X--ION 165 két utas autóhifi hangszóró" (ez kicsit olcsóbb) pl. Az X-Ion imádja azt a zenét, csak bírja a fej. Elég hamar irígy leszel rá, az tuti.  :yes:  Több ilyen szettet hallottam már és nagyon ott van. És nem volt szigetelés. Mondjuk erősítő volt. Vagy ha a Hertz-nél maradsz, ESK amit nem ismerek, de biztosan remek és jobb mint a DSK. De én mégis az X-ion-t ajánlom.
Megnézem a választott fej mennyit tud. (RMS)
Nem egyszerű a választás. De remélem más is beleszól. Ill kérdezd meg a beszerelőket, hogy szigetelés vs. ESK szett?

...jó lesz az a fej is, ha csak usb kell, cd nem.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.06 18:54:20 írta Soma01 »

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6896 Dátum: 2012.05.06 21:30:37 »
huhh..köszönöm a tippeket.. feladtad a leckét rendesen :D

megnézem azért a drágábbakat is.. bár lehet azokat már nehezen vinné el a fej nem?

Egy megkötés viszont van sajnos.. elvileg a yarsis kicsi ajtójába max 60-62mm fér be :S

« Utoljára szerkesztve: 2012.05.06 21:47:31 írta Hooper »

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6897 Dátum: 2012.05.06 22:05:51 »
Bocsánat!  :sorcerer:
Én is rengeteget filóztam és olvasgattam, hallgatgattam mielőtt vásárlásra adtam a fejem. De nem bántam meg. Volt idő mikor én is úgy éreztem, hogy bárcsak ne lenne ennyi infóm.  :cry:  Szerencsére még így is maradt elég sok márka amit nem ismerek (nem hallgattam). És a kábelekről még nem is beszéltünk.  [rohog]  De nem kell nagyon belemenni, mert soha nincs vége.

Amit ajánlottam, X-Ion 165 az: "Beépítési mélység: 62mm". Tehát épp beférne.
De a fejről hajtás jó kérdés... Szerintem bírná, de egy erősítő lenne az igazi. Kérdezd meg az üzletben vagy itt hátha válaszol valaki.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6898 Dátum: 2012.05.06 22:34:48 »
...amit eddig megtudtam, a szerint szinte kell 1 erősítő. De akkor meg már drágul...  :no:
Szóval nem egyszerű. Most arra gondoltam, hogy kellene egy használt erősítő. Vagy valami elfogadható árú új (pl. Solid Audio). A szett meg valami olcsóbb. Nekem Radion 165 van (flat), de az is elég jó én szeretem, erősítővel hajtom. Ma már X-Ion-t vennék, mert bogaras vagyok.  :lol:


Holnap majd írok még. (remélem más is)

Hooper

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6899 Dátum: 2012.05.07 00:02:40 »
Nagyon köszi :)

Egyébként én is aktív PHs vagyok de ott nem nagyon kaptam használható választ.
Tipikus PHs szindróma hogy ha azt mondod hogy valamire 50ezred van, és abból szeretnéd a legjobbat kihozni , csak olyan választ kapsz hogy 150, ez alatt húzd le és ásd el magad. Nehéz kompromisszum kész választ kapni.

Valahogy nehéz elhinni hogy a gyári hangrendszert 100alatt értelmetlen lecserélni.

Első körben azt kaptam hogy szigetelés nélkül sz*rt se ér, most meg azt írtak Neked hogy erősítő nélkül is kuka.

Kábelekre visszatérve: a paradoxos srácokra bízom, elvileg "minőségi" alapanyagokkal dolgoznak :D