Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711289 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6300 Dátum: 2011.03.08 13:55:35 »
...töltsek e FLAC ot az internetről, vagy jó e az mp3 is.

Az attól függ. Ha "hamis" FLAC-et töltesz le (tehát olyat, amit mp3-ból konvertáltak), akkor semmit nem ér. Ha normális forrásból készített, tisztességesen ripelt, tisztességesen tömörített FLAC-re bukkansz, az viszont jó lesz.

Adódik a kérdés, honnan fogod tudni, hogy jó FLAC-et töltöttél-e le: telepíts egy Audiocheckert, az megmondja a (majdnem) tutit.
A kiemeltet biztos így akartad írni? A .flac tudtommal veszteségmentes formátum, tehát nincs tömörítve, csak konvertálva. Ha az eredeti gyári lemezt konvertálod .flac-ké, nem szabad, hogy minőségben bármilyen negatív hatást észrevegyél...

Találkoztam olyan flaccal, ami 40%os tömörítettségű volt egy program szerint...

Audiochekkert leszedtem, akkor ellenörzök, meg grabbelek, rippelek, átalakítok, hallgatózok.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6301 Dátum: 2011.03.08 13:59:28 »
Tényleg kíváncsi vagyok, mire jutsz... :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6302 Dátum: 2011.03.08 14:04:02 »
A .flac tudtommal veszteségmentes formátum, tehát nincs tömörítve...

Fuss neki még egyszer.  :sorcerer: Kis segítség: a zip és a rar is tömörített _és_ veszteségmentes. A kettő nem zárja ki egymást.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.08 14:05:57 írta Satriani »

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6303 Dátum: 2011.03.08 14:45:36 »
És várhatok cd minőségű hangot az Iphone -> Dension->Toyota cdlejátszo->.... rendszeren?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6304 Dátum: 2011.03.08 15:01:50 »
És várhatok cd minőségű hangot az Iphone -> Dension->Toyota cdlejátszo->.... rendszeren?

Nem.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6305 Dátum: 2011.03.08 15:15:48 »
Nem.

De.  :devil: Egyszerűen nem elég nagy a rendszer felbontása ahhoz, hogy meg lehessen különböztetni egymástól a forrásokat. A lossless (iPhone esetében ALAC) _pont_ ugyanolyan szarul szól, mint a CD.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6306 Dátum: 2011.03.08 15:55:30 »
Nem.

De.  :devil: Egyszerűen nem elég nagy a rendszer felbontása ahhoz, hogy meg lehessen különböztetni egymástól a forrásokat. A lossless (iPhone esetében ALAC) _pont_ ugyanolyan szarul szól, mint a CD.

ok. de az mp3-tól már meg lehet különböztetni?


Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6307 Dátum: 2011.03.08 16:35:38 »
Egyszerűen nem elég nagy a rendszer felbontása ahhoz,

Rég hallgattál gyári rendszert.  :devil: A nem nagyon jó gyári hangszórókon át is kijön amikor az ember rádióról CD-re vált, az adók közötti difi is hallható, a CD-k közötti is.  Hallható lesz a Cd és az iPod közötti eltérés is, ide a bökőt.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6308 Dátum: 2011.03.08 17:17:27 »
Egyszerűen nem elég nagy a rendszer felbontása ahhoz,

Rég hallgattál gyári rendszert.  :devil: A nem nagyon jó gyári hangszórókon át is kijön amikor az ember rádióról CD-re vált, az adók közötti difi is hallható, a CD-k közötti is.  Hallható lesz a Cd és az iPod közötti eltérés is, ide a bökőt.

Ez igaz.  :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6309 Dátum: 2011.03.08 19:15:59 »
ok. de az mp3-tól már meg lehet különböztetni?

320-astól nem nagyon, 128-astól erősen.

Rég hallgattál gyári rendszert.  :devil:

...de jó sokáig.  :1eye: Kb. 5 évig volt gyári rádió mellett iPod adapterem. Vagy a fülem szar, ami benne van a pakliban, vagy az a helyzet, hogy legfeljebb hangerőben van különbség egy CD-tárban lévő gyári CD és egy iPodról játszott lossless anyag között. A fej ott a szűk keresztmetszet, nem is a hangszórók. A gyári rádió botrányos a Corollában.

--------------------------------------

...és ha már itt tartunk, van egy gondolat, ami bizgeréli az agyam pár napja. Tabyra már rácsörögtem múlt héten az ügyben, de akkor se hagy nyugodni. Mi van, ha a mélyközepeim az akksi miatt nem dolgoznak rendesen? Merthogy EQ-val ki lehet hozni belőlük az alsó tartományt, és loudness-szel is döngnek, mint a vadbarom, tehát elvileg képesek lennének "nagyot szóni", csak valamiért alapállapotban nem jön ki belőlük a dög, ill. az a dinamika, ami más autókban simán előbújik. Tavaly tavasszal az Elementek több levegőt mozgattak meg az autóban, mint most a Jr-ek. Mi van, ha az akksim nem elég combos? Mi van, ha a napi két hidegindítás, ill. utána 5-5 perc munkába/munkából menet/jövet a hideggel együtt szép lassan hazavágta az amúgy sem nagy durranás akksit? Egy 55Ah-s Exide-ról van szó, Taby a telefonban rávágta, hogy ezeknek nincs nagy hírük. Ne kelljen má' új autót vennem... :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.08 19:42:59 írta Satriani »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6310 Dátum: 2011.03.08 19:45:51 »
Egyszerűen nem elég nagy a rendszer felbontása ahhoz,

Rég hallgattál gyári rendszert.  :devil: A nem nagyon jó gyári hangszórókon át is kijön amikor az ember rádióról CD-re vált, az adók közötti difi is hallható, a CD-k közötti is.  Hallható lesz a Cd és az iPod közötti eltérés is, ide a bökőt.
Egy jó Fül-el/nek könnyű.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6311 Dátum: 2011.03.08 19:49:49 »
Egy 55Ah-s Exide-ról van szó, Taby a telefonban rávágta, hogy ezeknek nincs nagy hírük. Ne kelljen má' új autót vennem... :D
Kolléga Pólójában pont ilyen figyel, tiszta véletlenül éppen tennap tologatnom kellett... izé az akksi ...  :devil: :tt2:
Nekem Gyuri azt mondta, ha akksi kell forduljunk hozzá, eddig nem tudtam benne csalódni, mért pont ezzel okozna  csalódást, hm? Egy telefont megér nem? :innocent: :1eye:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6312 Dátum: 2011.03.08 19:58:22 »

Rég hallgattál gyári rendszert.  :devil:

...de jó sokáig.  :1eye: Kb. 5 évig volt gyári rádió mellett iPod adapterem. Vagy a fülem szar,

Nem szar, de a mai füleddel szerintem pikk-pakk megmondanád az egykor volt gyári rendszereden is, mi szól.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6313 Dátum: 2011.03.08 20:08:23 »
1 avensis adt27 tulajdonosa vagyok es ra szeretnek kotni 1 zene erositot, a gyari lejatszora segitene nekem valaki ebben ? :)

Kissé késve ugyan, de azért reagálok a felvetésedre.  ;)
Ha visszaolvasol Palaczk mester is hasonló problémával jött közénk, csak Yarisban.
Szerintem kezd azzal, hogy veszel egy normális komponens szettet (nem kell drágában gondolkodni, bár ezt a későbbi igényeid módosíthatják, de egy 20-30 ezer Ft közötti már olyan nagy változást hoz pozitív irányba a gyári hangszórókhoz képest, hogy meg fogsz lepődni. Tudom, én is így jártam  :yes: )
Aztán ha továbbra is ragaszkodsz a feltételezésem zserint gyári fejhez akkor tegyél rá RCA átalakítót (jelszint- átalakítót) és azon keresztül érdemesebb erősítőt hozzárendelned.
De ez minimálprojekt, nem igazán támogatott a hifisek között.  ::)   Bár ezt mindenképpen a te elvárásod és zenei igényed határozza meg.  :)

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6314 Dátum: 2011.03.08 21:04:42 »
Tényleg kíváncsi vagyok, mire jutsz... :?:

Szereztem egy gyári lemezt a fater gyűjteményéből.
Meat Loaf: bat out of hell albuma.
Rosszabb mint ha rádiót hallgatnék. Bántó volt minden másodperce.

De az Electro Wordben olcsó volt a Rammstein: Liebe is für alle da album, így kineveztem azt teszt lemeznek (sosem vettem még eredeti és új cd-t, ez is megvan). Már önmagában is jól szól a többi zenéhez képest. Most gyártok ALAC ot, és mp3at az összehasonlításhoz holnapra.