Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711369 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6285 Dátum: 2011.03.08 08:31:20 »
Nem tudom. Ha gyári lemezt hallgatok a kocsiban, mondjuk egy Tiesto - In Search Of Sunrise-t, az kb 40-es hangerőértékig (63 a max.) szól jól, utána soknak érzem, torzít. Mp3 esetében is valahol 40-41 értékig jó, de .flac-nél ez az érték már felkúszik 45-47-re, és ekkor hallom kb azt a hangerőt, mint az előző kettő esetében. Hitelesen azonban nem tudtam még eddig összehasonlítani őket, mert ehhez kéne egy 320-as mp3 lemez, meg egy flac-ből audio-nak kiírt is, és így kellene ezt a hármat egymás után meghallgatni... De több lemeznél is feltűnt ez a jelenség, teljesen eltérő zenei műfajok esetén is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6286 Dátum: 2011.03.08 09:11:58 »
Én azt vettem észre - és magyarázatot nem tudok rá -, hogy a .flac ugyan jó minőségben szól, de audio cd-ként kiírva jó pár db-lel halkabb, mint a 256-os, vagy 320-as mp3. Ez miért lehet szerintetek? Az íróm Nero Multimedia Suite 10.

Mert az Mp3 többek között a dinamikát is összenyomja.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6287 Dátum: 2011.03.08 09:13:32 »

Töltöttem le egy pár FLAC zenét, többekközt tesztcdket. Szándékosan csináltam beőlül 160kbps mp3-akat is, és szerettem volna összehasonlítani, hogy hallok e különbséget. Lehet, hogy a fülemmel van baj, de nem hallottam különbséget. Volt mikor úgy éreztem, hogy hallom, de ezt betudom annak, hogy tudtam melyik változat szól.


Ki tudja miből készült az a Flac? Csinálj magadnak egy jó gyári CD-ről Flac-ot és Mp3-at és úgy hallgasd meg a difit.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6288 Dátum: 2011.03.08 09:16:05 »

Mindent athat a koltsegcsokkentes. Regebben a Sony Beta magnoival vettek fel a zenet a mutermekben,
[rohog] [rohog] [rohog] :D [rohog] [rohog] [rohog]

Régebben analóg magnóra rögzítettek, a digitális béta kifejezett minőségromlás volt ezekhez képest.

Arra még nem gondoltatok, hogy egy CD nem csak azért szólhat rosszul, mert elszúrták a  gyártását, hanem azért is, mert ilyen a felvétel?  :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6289 Dátum: 2011.03.08 09:18:21 »
Ear, Neked van tapasztalatod SACD-vel? Az tényleg annyival jobb, mint a sima audio?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6290 Dátum: 2011.03.08 09:27:24 »
Miutan a JR4.300 eleg teljesitmenyben, a hangja szep, szinezesmentes, meretben nem horror, igy szerintem nem rossz a valasztasom. Lehet, hogy aztan a hangja nem fog tetszeni, bar nekem az bejon, mikor szinezes mentes egy hangcuccos.

Rosszak a meglatasaim?

Rosszak. Egyfelől a kapcsolástechnika legalább annyit számít, mint a kimenőteljesítmény, így a számok puszta összehasonlításának kevés értelme van.

Másodszor DLD szubot használsz.
Senki nem mondta, hogy a kapcsolastechnika nem szamit, ahogyan azt sem, hogy a teljesitmeny szamit csak.

En azt mondom, hogy a teljesitmeny erjen el egy minimum szintet, ami az esetemben 4 x 50 Watt. Ennel igazabol se tobb, se kevesebb nem kell. ezutan jon az, hogy kapcsolastechnika, AB osztaly, D osztaly, stb, illetve a szubjektiv megiteles...

A DLD szerintem nem egy csucs termek, de nem is egy olyan borzasztoan rossz, mint a SALata vagy egy MNC vagy egy Monacor... Nem hiszem, hogy ennyire sznobnak kene lenni. Ugy latom, divat DLD-zni, mint szidas, ahogyan most divat a kormanyt is szidni Pesten.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6291 Dátum: 2011.03.08 09:28:03 »
Ear, Neked van tapasztalatod SACD-vel? Az tényleg annyival jobb, mint a sima audio?
Van. Lehet hogy jobb, de ezt még lejátszó nem mutatta meg nekem.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6292 Dátum: 2011.03.08 09:38:53 »

Senki nem mondta, hogy a kapcsolastechnika nem szamit, ahogyan azt sem, hogy a teljesitmeny szamit csak.

En azt mondom, hogy a teljesitmeny erjen el egy minimum szintet, ami az esetemben 4 x 50 Watt. Ennel igazabol se tobb, se kevesebb nem kell. ezutan jon az, hogy kapcsolastechnika, AB osztaly, D osztaly, stb, illetve a szubjektiv megiteles...

A DLD szerintem nem egy csucs termek, de nem is egy olyan borzasztoan rossz, mint a SALata vagy egy MNC vagy egy Monacor... Nem hiszem, hogy ennyire sznobnak kene lenni. Ugy latom, divat DLD-zni, mint szidas, ahogyan most divat a kormanyt is szidni Pesten.

De, pontosan te mondod. A visszacsatolás mértéke, az hogy milyen tranzisztor, Fet, IC dolgozik az erősítőn, netán kimenőkondit találunk a kimeneten legalább annyit számít, mint az, hogy egy 4 ohmos fix ellenálláson át hány wattos kimenőteljesítményt mérünk. A hangszóró ugyanis meglehetősen makrancos valami, egy mérve 25 wattos erősítő gyakran jól hallhatóan jobban boldogul egyikkel-másikkal, mint egy mérve 50 wattos.

Senki sem szidta a DLD-t, de nem árt tudni, mire és hogy készült. Arra, hogy hangos legyen, rettentő nagy teljesítményt viseljen el. Ezt lehet drága anyagokkal, megmunkálással, precíziós munkával is elérni, de akkor a hangszóró is drága lesz, a DLD-k viszont nem azok. Ezeknél nagyobbak a tűrések,  jóindulatú túlméretezéssel készülnek. Ennek az az eredménye, hogy nagy hangtömeget tudnak megmozgatni, de az impulzusválaszuk nem jó. A tulajdonosok is erről írnak, nagy, erős és gyors erősítő kell neki, hogy ne késsen, elinduljon és megálljon. Szerintem kevés lesz hozzá az uDim, de ne legyen igazam.

A politikát pedig nem kéne ide keverni.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6293 Dátum: 2011.03.08 09:57:25 »
De, pontosan te mondod.
Hol mondom? Idezd be, legy szives!

Azt mondtam, hogy szerintem az uDim Pro nekem gyenge, a JBL tul nagy es tul sok aramot vesz fel, feleslegesen nagy teljesitmenyben es meretben is. A JR jo nekem pont teljesitmenyben es meretben is elfer, es nem kell uj tapkabelezest csinalnom.

Mindegyik jo minosegu, tudtommal AB osztalyu, FET-es vegfok, extra dolgokat meg nem tudni, mert annyi damping factort ad meg a gyar, amit akar, ezzel is hatalmasakat hazudnak altalaban. A JBL-t hallottam, a uDimensiont-t csak egyszer, mindegyik jo minosegu analog erosito hallasra es a netes leirasok alapjan.

De akkor kerlek, hasonlitsd nekem technikailag reszletesebben ossze a kettot! Tapok merete, puffer ELKO-k kapacitasa, pontos mert adatok, jelleggorbe, kimeno impediancia, mert THD, stb.

Mert ezeket valahogyan nem tudtam elerni sehol sem, ezert sem eroltettem ezen technikai parametereket. De ez nem azt jelenti, hogy engem nem erdekelnek a muszaki parameterek, csak a teljesitmeny. De miutan szinte semmi konkret merest nem lattam ezekrol, igy a szubjektiv megitelesen es a kimeno teljesitmenyen kivul nem sokat tudni roluk, max amit masok meselnek a termekrol.

Egyebkent leirtam, hogy melyik milyen hangu es mit varok toluk es ezert melyiket miert valasztanam es milyen esetben. Nem a kimeno teljesitmennyel indokoltam a dontest csak, hanem a hangzassal is es a beepithetosegi meretekkel is.

Azert egy autohifi nem egy otthoni cuccos. Kell neki tap, sok hely, stb, ami mind olyan korlatozo tenyezo, ami otthon nem gond.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6294 Dátum: 2011.03.08 12:35:16 »
Hol mondom? Idezd be, legy szives!

...a szubjektiv megitelesen es a kimeno teljesitmenyen kivul nem sokat tudni roluk, max amit masok meselnek a termekrol.

Azzal, hogy eldöntöd, hogy neked a Pro gyenge, pedig ki sem próbáltad, azzal már elmondod, hogy a névleges teljesítményt tekinted elsődleges választási szempontnak. Nincs ezzel gond, tévedni emberi dolog, csak ne érvelj olyan mellett, aminek a korábbi hozzászólásaid gyökeresen ellent mondanak.

Ezért kell kipróbálni őket.

(Egyébként megismétlem, szerintem a te helyzetedben jobb a Jr, mint a Pro. Ahhoz a szubhoz kell a kakaó, sőt, ha Ear mondja, elhiszem, hogy annál több is, mint amit a Jr tud.)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6295 Dátum: 2011.03.08 12:49:54 »
...Tudtam ha a JBL-t előrébb teszem mint az uDimensiont, minden uD-s kollega harapni fog, legytek már lazábbak :yes:.

Dehogy is. Ha _egy_konkrét_ JBL-t _egy_konkrét_ mikróval hasonlítasz össze, és megalapozott, akár szubjektív megállapításokat teszel, azzal semmi gond. Viszont egy "a JBL dinamikusabb" kinyilatkoztatás, csak így, minden egyéb infó nélkül egyszerűen értelmetlen.

 :flowers:

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6296 Dátum: 2011.03.08 13:25:34 »

Töltöttem le egy pár FLAC zenét, többekközt tesztcdket. Szándékosan csináltam beőlül 160kbps mp3-akat is, és szerettem volna összehasonlítani, hogy hallok e különbséget. Lehet, hogy a fülemmel van baj, de nem hallottam különbséget. Volt mikor úgy éreztem, hogy hallom, de ezt betudom annak, hogy tudtam melyik változat szól.


Ki tudja miből készült az a Flac? Csinálj magadnak egy jó gyári CD-ről Flac-ot és Mp3-at és úgy hallgasd meg a difit.

Rendben, ki fogom próbálni, keresek ma valmi jó cdt apám lemezei közt. De itt az lett volna a teszt lényege, hogy töltsek e FLAC ot az internetről, vagy jó e az mp3 is.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6297 Dátum: 2011.03.08 13:33:17 »
...töltsek e FLAC ot az internetről, vagy jó e az mp3 is.

Az attól függ. Ha "hamis" FLAC-et töltesz le (tehát olyat, amit mp3-ból konvertáltak), akkor semmit nem ér. Ha normális forrásból készített, tisztességesen ripelt, tisztességesen tömörített FLAC-re bukkansz, az viszont jó lesz.

Adódik a kérdés, honnan fogod tudni, hogy jó FLAC-et töltöttél-e le: telepíts egy Audiocheckert, az megmondja a (majdnem) tutit.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.08 13:38:36 írta Satriani »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6298 Dátum: 2011.03.08 13:48:41 »
...töltsek e FLAC ot az internetről, vagy jó e az mp3 is.

Az attól függ. Ha "hamis" FLAC-et töltesz le (tehát olyat, amit mp3-ból konvertáltak), akkor semmit nem ér. Ha normális forrásból készített, tisztességesen ripelt, tisztességesen tömörített FLAC-re bukkansz, az viszont jó lesz.

Adódik a kérdés, honnan fogod tudni, hogy jó FLAC-et töltöttél-e le: telepíts egy Audiocheckert, az megmondja a (majdnem) tutit.
A kiemeltet biztos így akartad írni? A .flac tudtommal veszteségmentes formátum, tehát nincs tömörítve, csak konvertálva. Ha az eredeti gyári lemezt konvertálod .flac-ké, nem szabad, hogy minőségben bármilyen negatív hatást észrevegyél...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6299 Dátum: 2011.03.08 13:50:33 »
Rendben, ki fogom próbálni, keresek ma valmi jó cdt apám lemezei közt. De itt az lett volna a teszt lényege, hogy töltsek e FLAC ot az internetről, vagy jó e az mp3 is.
Szerintem, ha a vinyód kapacitása engedi, töltsd a flac-et, én is javarészt azt szedek le. Az első másodpercekben már hallható a minőségbeli különbség.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i