Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704816 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4215 Dátum: 2010.06.27 23:04:16 »
...ez a cd-váltó helyére mehet csak?...

Megmarad a CD-váltó is! A videón látszik, hogy váltok a CD és az MD ("mini-disc" - ekként látja az iPod adaptert a fejegység) között. Az iPod adapternek dupla a csatlakozása, ő csatlakozik a fejegységhez, hozzá pedig a CD-tár. (Egyébként még megvan, ha gondolod, elboltolhatjuk.)

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4216 Dátum: 2010.06.28 11:38:06 »
Megmarad a CD-váltó is! A videón látszik, hogy váltok a CD és az MD ("mini-disc" - ekként látja az iPod adaptert a fejegység) között. Az iPod adapternek dupla a csatlakozása, ő csatlakozik a fejegységhez, hozzá pedig a CD-tár. (Egyébként még megvan, ha gondolod, elboltolhatjuk.)
Ez egy Dension kütyü? Csak iPod csatlakozója van, vagy USB-is esetleg? Köszi a segítséget, továbbítom a fejleményeket, és ha rendben van, írok PÜ-t.
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4217 Dátum: 2010.06.29 00:26:50 »
igen, dension icelink plus a teljes neve. csak ipod, usb nincs, azok hangyanyit tobbe kerulnek...

-----------------------

ma meghallgattam az index forumos Bevik rendszeret, ami a kabelekben es az autoban, beepitesben kulonbozik az enyemtol (fej, erosito, hangszoro ugyanazok)

megyek ajtot epiteni...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4218 Dátum: 2010.06.29 11:19:44 »
igen, dension icelink plus a teljes neve. csak ipod, usb nincs, azok hangyanyit tobbe kerulnek...

-----------------------

ma meghallgattam az index forumos Bevik rendszeret, ami a kabelekben es az autoban, beepitesben kulonbozik az enyemtol (fej, erosito, hangszoro ugyanazok)

megyek ajtot epiteni...
Úgylátom nem nyugszol :). Mondjuk van értelme  :otlet:

ricochet

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
    • dldshop
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4219 Dátum: 2010.06.29 13:34:07 »
Mi is mentő ötletként gondoltunk erre.

Most a kocsiban van egy gyári fed.comp-pal egybe épített rádiós-magnó, amihez egy gyári cd-váltó van kötve. A fejegységhez nem szeretnénk nyúlni, fontos a központi kijelző. A középkonzol plusz rekeszébe tudnánk egy normális fejegységet tenni, ez apukámnak nem tetszik. Ami még marad, hogy a cd-váltó helyére kötni valamit, viszont a cd lejátszás lehetőségét is szeretnénk megtartani. Közel patt helyzet. Van esetleg aux bemeneti része a gyári fejegységnek, amire tudunk kötni usb képes lejátszót?

Mutasd meg apukádnak a főképemet. A középkonzol rekesze a legjobb megoldás. Ezek az átjáccós izék kukába valók, nagyon szar a hangminőségük, a gyári fej erősítője is silány és a gyári hangszórókat is ki kellene cserélni.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4220 Dátum: 2010.06.29 16:29:23 »

ma meghallgattam az index forumos Bevik rendszeret, ami a kabelekben es az autoban, beepitesben kulonbozik az enyemtol (fej, erosito, hangszoro ugyanazok)

megyek ajtot epiteni...

Mit építesz az ajtón? Ha szabad tudnom :flowers:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4221 Dátum: 2010.06.29 17:48:49 »

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4222 Dátum: 2010.06.29 21:02:58 »
Bejárati ajtó a konyhába? :D Vagy talán ajtó egy másik dimenzióba? :D :hmmmm:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4223 Dátum: 2010.06.30 10:20:12 »
Mit építesz az ajtón? Ha szabad tudnom :flowers:

Múltkor csak telefon volt kéznél, nem tudtam részletezni. A srácnak egy Ford Fusion-je van, ami akusztikailag és technológiailag még szerencsétlenebb, mint a Corolla: a Corollában a tükörháromszög az én üléspozíciómmal kb. ugyanolyan messze van a fejemtől, mint a kick, eleve van némi hangszigetelés az ajtóban, ami teljesen fémből van (leszámítva a kárpitot). A Fusionben a tükörháromszög szar helyen van, ki kellett onnan vennie a magasakat, plusz az ajtó egyáltalán nem volt gyárilag szigetelve, továbbá az ajtó kárpit alatti belső merevítése műanyag  :eek: , a tulaj szerint rezgett is eredetileg, mint a fene. A hendikep ellenére meglévő hatalmas különbséget a beépítés adja: kolléga ajtónként 3 (három!) réteg hangszigetelést alkalmazott, amitől az ajtó olyan nehéz, mint a dög, és kegyetlen merev. Ezen kívül épített üvegszálas műgyantából vagy miből egy panelt a hangszórónak, amivel a hangszóró csodálatosan "beszól" a durván kimerevített, dögnehéz ajtóba. A különbség döbbenetes, a frekimenet nála sokkal kiegyensúlyozottabb, nagyságrendekkel több mélye van a mélyközepeknek, a baromi merev hangdoboz miatt sokkal gyorsabb a hangszórója, több a dinamika, és sikerült a kárpit lélegzését is minimálisra csökkentenie, nálam nagy hangerőn berezonál az ajtó műanyag borítása. Mintha nem is ugyanaz a rendszer szólna. Persze, hallottam nála is az RSII-t, enyhén az erősítőt is (bár mindketten elég óvatosan tekertük fel a gaint, így szerintem inkább a fej zenél), de amit leginkább hallottam, az egy korrekt hangdoboz volt. Na, ilyen nálam nincsen, lassú, puha a hangzásom az övéhez képest. Ugyanazokat a zenéket hallgattuk meg (CD-n csak a nyúzószettem volt kéznél, nála nincs iPod adapter), az akusztikus gitáros számok nálam jobban szóltak, a pozíciók szerintem kellemesebbek nálam, és a gitár sem megy mélyre, de bakker, ahol volt zenekar, ott sírtam a különbségtől. Ja, és még a kickeket be fogja forgatni a srác, attól szerintem helyesebb színpadot és hangyányi dinamikát fog kapni.

Kérdésedre válaszolva: további rezgéscsillapítást biztosan csinálok, még néhány réteg bekerül az ajtókba, rendelek még bitumen lapokat, aztán meglátjuk, muszáj lesz-e szétvágni az ajtót, és építeni egy külön panelt a hangszóróknak. Attól tartok, nem úszom meg. Zéró időm volt utánaolvasni a témának, alapvetően valami ilyesmire gondoltam. Mondjuk ha nem lenne muszáj, nem vágnám szét az ajtót, de ha a szépségért szenvedni kell, akkor fogok.

Ear: tudom, megmondtad...  :sorcerer: ;) Már értem, anno miért írtátok az indexen, hogy a jó alapanyag szart se ér, ha nincs jól beépítve. Önmagában kellemes a rendszerem, de egy ilyen összehasonlítás csúnyán kiábrándító. Sokkal többet ki lehet hozni az elementekből.

Ja, még valami: Beviknek van egy mélyládája is. Azt kikapcsolva is csaknem elég a mély... Ha a Jr-nek vastagabb az alja, mint az Elementnek, akkor egy jó beépítéssel elvileg simán tudhat olyat, ami az én ízlésemet kielégíti. Legfeljebb eladom a már megvett erősítőt és mélyládát. :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4224 Dátum: 2010.06.30 15:43:49 »
 :eek:
Azér Te ne az ajtókárpithoz rögzítsd a kiemelőkeretet....  ::)

 :devil:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4225 Dátum: 2010.06.30 17:00:02 »
:D Az fel se tűnt.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4226 Dátum: 2010.06.30 19:38:45 »
Én nem is tudom 3 réteg zajszigetelő lap? A srác vehet majd tartalék ajtózsanérokat hamarosan :D. Biztos van tényleg különbség, jobb a rezgéscsillapítás de szerintem ez már túlzás. Dynamaték extreme lapja szépen belülre, kívülre + lyukakat lefedni és kész a lényeg hogy minél nagyobb felületen legyen. Én többet nem raknék.........igaz nekem más a helyzet mert 3 ajtós a kocsi így van 2 bazi nagy hangdobozom a mélyközepek sokszor az ablaknyílásnál lökik a levegőt érezhetően nekem így jó. Szerintem jobban járnál egy jobb elsőszettel. Ennyi erővel akkor ki is lehetne önteni az ajtókat betonnal :yes:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4227 Dátum: 2010.06.30 21:05:31 »
...nem is értem. Dolgozik vele, mint az állat, szép, igényes munkát végez, és az egészet keresztbevágja azzal, hogy a keret a hangszóróval együtt egy műanyagdarabon libeg-lobog....  :surrender:

Egyébként a három réteg télleg baromság, akkor már egyetlen réteg Dynamat extreme-mel jobban jár az ember úgy, hogy Petya mondja. Egy barátom most adta el az autóját (öreg zőccséges, meg nem mondta volna senki, mi lapult benne) asszem valami 180 körül. Csak a két első ajtóban volt vagy 100E Dynamat úgyis mint ajtó külső lemez teljesen, ajtó belső lemez teljesen, ajtókárpit túloldalról teljesen.  :eek:

...de meg is szólalt a GTI szett és szub ....hajaj....  :wub: ültem a kocsiban, és úgy éreztem, le kell húznom a fejem, mert a Dream Theater gitárosa mindjárt hókon ver a gitárnyakkal....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4228 Dátum: 2010.06.30 21:09:09 »
...persze ennyi erővel ezt a dógozikvelét rám is el lehet mondani..... Fából gyártok kiemelőkeretet, mérek, rajzolok, fűrészelek, flexelek egész nap, satbil helyre rögzítek, majd mit csinálok...? na mit? az egész 16,5 centis hóbelevancot lefedem az E11 13 centis hangszóróhoz tervezett ajtókárpit-díszrácsával, amin 3 mm anyagot követ 2 mm lyuk, de maga az anyag is megvan vagy 2-3 mm vastag....  :innocent:  ::)

Télleg kéne egy normális keret, és ha szépen meg tudják építeni, én nem bánom, ha szét kell vágni hozzá az ajtókárpitot...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4229 Dátum: 2010.06.30 21:54:58 »
Egyébként a három réteg télleg baromság, akkor már egyetlen réteg Dynamat extreme-mel jobban jár az ember úgy, hogy Petya mondja.

Fene tudja, milyen áron, milyen anyagot tett bele. Egy biztos: nem baromság, kegyetlen jól szól neki az ajtó.