Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704739 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4170 Dátum: 2010.06.20 15:45:55 »
 :clap:

És a kolléga mit szól az Alpine-hoz?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4171 Dátum: 2010.06.20 16:01:25 »
:clap:

És a kolléga mit szól az Alpine-hoz?

Azt mondta tetszik neki, egyenlőre ott tart hogy megpróbálja feldolgozni amit elmagyaráztam neki róla. Mutogattam neki a beállításokat és csak lesett :D De én is így voltam (meg még vagyok is kicsit) a 88RS-el. De én most úgy hallom hogy jobb lett a rendszer, dobott rajta a pioneer. EQ-t kikapcsoltam + a srác a fejen állította a vágásokat, azokat is kikapcsoltam.....időkorrekcióval szórakoztam de nem sikerült belőni. Misz "Initial"-ra van állítva amit gondolom a gép magának állít be? Vagy tudja a fene de így nagyon jól hangzik egyenlőre, színpad középen van. Mintha a mélyközép tartomány és a magasak egyaránt megerősödtek volna, részletes a középtartomány kiemelkedett, magas is rendben.....tisztább, részletesebb, más lett. A legfurább az volt hogy tekertem föl a hangerőt egy mélyközép gyilkos számnál és nem torzítottak a mélyközepek, mégis olyan mélyet adtak azt hittem a mélyláda háttérbe is szorult. Nem találtam meg a hallható torzítási határt pedig már 30 körül jártam.......igaz itt más a beosztás. Mindegy összegezve jobb lett szerintem, tudom hogy egyes zenék szóltak az Alpineon, hol volt a torzítási határ stb. most ez más.......más világ. Még hallgatni kell de élvezem :yes:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4172 Dátum: 2010.06.20 16:08:26 »
Aki még nem látta volna :D

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4173 Dátum: 2010.06.20 16:09:19 »
Jobban illik a képbe

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4174 Dátum: 2010.06.20 16:10:16 »
Így nézek most ki....jelen állapot hátul :D

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4175 Dátum: 2010.06.20 20:14:24 »
2 kérdés: 1. hol lehet hozzápiszkálni a subhoz? Alpineon lehetett szabályozni a sub hangerejét is.
              2. Hol lehet megváltoztatni a háttérvilágítást? Most fehér, de nekem narancssárga kellene :D
Ezek tök lényegtelen dolgok, de azért kíváncsi lennék rá.
Ja és kaptam hozzá mikrofon is, amit csatlakoztatva el lehet indítani egy 6 perces mérést, mialatt beállít magának mindent a 88RS (időkorrekció........stb.stb.)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4176 Dátum: 2010.06.20 21:43:32 »
1. Aktív vagy passzív a rendszered?
2. Ez biza fehér, ez az egy színe van...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4177 Dátum: 2010.06.20 22:11:04 »
1. Aktív vagy passzív a rendszered?
2. Ez biza fehér, ez az egy színe van...
passzív.......STD beállítás. Akkor gondolom nem tudok a mélyen sok mindent állítani csak azt hogy Stereo vagy Mono (bár ezt se értem mi de a stereo jobban hangzik :D) + vágást és fázisfordítást.
Van értelme megcsinálni ezt az automata mikrofonos beállítást?
Jó a fehér :yes:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4178 Dátum: 2010.06.21 08:19:41 »
Standard módban úgy emlékszem, nem tudsz külön hangerőt állítani hangszórónként; ahhoz "network mode" kell, és a fej aktív keresztváltója.

Az automata mikrofonos beállítás az auto eq miatt ér talán valamit, bár én azt is kikapcsoltam; az időkorrekciót viszont fülre mindenképp helyesebben be lehet állítani. Ha van negyed órád, és a kocsit le tudod rakni csendes helyre, akkor meg lehet próbálni, veszíteni nem fogsz vele.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4179 Dátum: 2010.06.21 16:33:02 »
A hangja meg a kivitele. Az előbbivel lehet vitatkozni, persze van akinek jól jön a csak középtartományra koncentráló, dinamikamentes, így könnyen beépíthető, a zenét alapvetően a maga képére  átformáló hang. Ilyen csaj bekapja  a mikrofont, mert nem tanították meg énekelni rendesen, közben netán még zongorázik is, jaj ez már jazz zenék a területe.

A műszaki kivitel viszont minden mércével mérve pocsék. Az, hogy a régebbi nagy modellek beállításához külön doktorátus, pilótavizsga kellett, mert annyira megbonyolították az egy dolog. Az viszont, hogy a mindenféle slot-in kártyák rendszeresen kiesnek, kilazulnak a helyükről, aztán lehet a rendszert lebontani, kicsavarozni, mindent visszadugni....

Volt alkalmam az Audison főnök saját Lanciajaban hallgatni a Thesiseket. Van neki egy embere, aki csak azzal foglalatoskodik, hogy a rendszer jól szóljon. Elmondta, hogy a kiállításra 3 másik Thesist hoztak, ha valamelyik elromlik, még tudjon tovább szólni a rendszer. Ez volt pénteken, vasárnap délután már fennakadás volt a demóval, igen az erősítők miatt....

 :eek: ...hát ez az, amit a reklámok nem mondanak el. Meg - főleg - az ár. Nem véletlen akkor, hogy akitől én megkérdeztem, az is egy régebbi, tök egyszerű, kb. 30-40 ezres használt árú kétcsatornás modellt mondott, hogy annak szép hangja van. Asszem a VRX 209 volt az.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4180 Dátum: 2010.06.21 16:37:14 »

Bezzeg a jó öreg JBL-el ez nem fordulna elő :D Érdekes tényleg hogy nagyon sokan az uDimensiont meg az Audisont istenítik. UDim.-et hallottam már én is és tényleg szép tiszta hangja van, de nem adja vissza olyan dinamikusan pl. a rockzenét mint a JBL.....de ez csak az én véleményem. Sokan csak azért vesznek szerintem uDim.-et mert sokan azt vesznek. A jelenlévők mindig kivételek. :yes:
 Most pont az jutott eszembe hogy tök megálltam a fejlesztgetéssel meg az állítgatásokkal, azt hiszem megérett a rendszer és ehhez közel fél évnek kellett eltelnie :D.
Igen meg olvastam ma valamit a fejegységem kézikönyvében (Alpine 9855R). Ha a kijelzőt kikapcsolom (energiatakarékos üzemmód) akkor kicsit jobb lesz a zene minősége, mert azt a megspórolt energiát a zenén keresztül kapom vissza........vagy valami ilyesmi :lol: tudom nagy butaságnak hangzik de van ilyen? Hátha én is átadtam nektek valami okosat :hug: :clap: [rohog]

mér, az hogy hangzik, hogy aláteszel egy erősítőnek egy tömör tölgyfa lapot, és megváltozik a hangja...? Ugye, hogy nevetségesen? Pedig csak kellően érzékeny rendszer kell hozzá.... Én is azt hittem, hogy ezt már csak a nagyon vájtfülűek hallják meg. De nem.
A 9856-oson is van ilyesmi mód, de ott nem lehet teljes egészében kikapcsolni (blackout), alul-fölül marad egy-egy csík.

De mondok jobbat: van, ahol a gombok és a kijelző színe is beleszól a hangba. Csak nem mindenhol lehet meghallani. Lehet, hogy Nálad pont nem.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4181 Dátum: 2010.06.21 16:41:59 »
Még mindig azon a projekten vagyok hogy hogyan lehetne megoldani ill. "táplálni" a zenét a kocsi álló helyzetében. Ma írt nekem egy srác hogy szerezzek be 2db profi hifis akkumulátort (gondolom ezekre a 1000A körüli zárlati áramot bíró aksikra gondolt) és egy 5 Farados kondenzátort. Én eddig a stabil tápos megoldás mellett voltam, de Ear is mondta arra hogy ez így sok és igazából nem sok értelme van. Tudom én is hogy a zene nem úgy szólal meg autón kívül hallgatva mint benne, de azért csak kacérkodok a gondolattal hogy ezt kipróbáljam.

Vazz. Vegyél két Optima red top akkut, a kondikat meg felejtsd el.  :D Azzal a két akkkuval lehet, hogy Te később unod meg a zenélést, mint ők..... És nem kerül drágábba, mint a óttóhifis akku, meg a kondi, ami viszont durván beleszól a hangba (megjegyzem az Optimákat legfőképpen autóhifisek veszik-viszik, nem is véletlenül. Ismerek olyat, akinél nyolc éve parittyázik, immár a második autójában.... csak hát egyszer ki kell érte fizetni negyvenezret.)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4182 Dátum: 2010.06.21 18:47:13 »
Még mindig azon a projekten vagyok hogy hogyan lehetne megoldani ill. "táplálni" a zenét a kocsi álló helyzetében. Ma írt nekem egy srác hogy szerezzek be 2db profi hifis akkumulátort (gondolom ezekre a 1000A körüli zárlati áramot bíró aksikra gondolt) és egy 5 Farados kondenzátort. Én eddig a stabil tápos megoldás mellett voltam, de Ear is mondta arra hogy ez így sok és igazából nem sok értelme van. Tudom én is hogy a zene nem úgy szólal meg autón kívül hallgatva mint benne, de azért csak kacérkodok a gondolattal hogy ezt kipróbáljam.

Vazz. Vegyél két Optima red top akkut, a kondikat meg felejtsd el.  :D Azzal a két akkkuval lehet, hogy Te később unod meg a zenélést, mint ők..... És nem kerül drágábba, mint a óttóhifis akku, meg a kondi, ami viszont durván beleszól a hangba (megjegyzem az Optimákat legfőképpen autóhifisek veszik-viszik, nem is véletlenül. Ismerek olyat, akinél nyolc éve parittyázik, immár a második autójában.... csak hát egyszer ki kell érte fizetni negyvenezret.)

Hát ja, de akkor ezeket már után is kell tölteni, kell még egy 90A-os generátor:D Jó nekem 35-ért ez az AGM aksi, bírja ez is a strapát de ez is véges. Pláne a 88RS-nek olyan a csatlakozó kiosztása, hogy csak gyújtáson üzemel, nekem az Alpineon ez máshogy volt kötve. Na így még többet kajál a zene biztos, mivel ott vannak még az egyébb fogyasztók is gyújtás alatt. Majd mérek áramfelvételt, nyugalmit is akarok. Elvileg azt hallottam hogy az erősítő tekercse is vesz föl minimális áramot nyugalmi helyzetben.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4183 Dátum: 2010.06.22 08:16:26 »
Hát ja, de akkor ezeket már után is kell tölteni, kell még egy 90A-os generátor:D Jó nekem 35-ért ez az AGM aksi, bírja ez is a strapát de ez is véges. Pláne a 88RS-nek olyan a csatlakozó kiosztása, hogy csak gyújtáson üzemel, nekem az Alpineon ez máshogy volt kötve. Na így még többet kajál a zene biztos, mivel ott vannak még az egyébb fogyasztók is gyújtás alatt. Majd mérek áramfelvételt, nyugalmit is akarok. Elvileg azt hallottam hogy az erősítő tekercse is vesz föl minimális áramot nyugalmi helyzetben.


...pedig már rég direktbe kellett volna kötni a fejet akksiról, biztosítékkal.... sokat dob ám az is a hangon  ::)

Persze nem mintha nekem meg lenne csinálva.... egy éve raktam össze, és nem nagyon van szívem megbontani. Illetve mielőtt megbontanám, el kell ugrani a patentdepo-ba, és bevásárolni műanyag patentokból, mert a sok szét-összerakosgatás miatt az ajtópanel egyik patentja például tudom, hogy el van fáradva, meg elöl a lábtérben is van egy-két ilyen kis rentiens darab.

Meg mivel a DSK még mindig süvölt azt rendbe kellene hozni, frekvenciamenetet mérni, és a magasakat lehalkítani normálisra, meg némi pozícionálást sem ártana végrehajtani egy-két fáziscserével, és gondoltam majd egyszerre.... alig van vele meló, nem?  ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4184 Dátum: 2010.06.22 08:26:09 »
Hát ja, de akkor ezeket már után is kell tölteni, kell még egy 90A-os generátor:D Jó nekem 35-ért ez az AGM aksi, bírja ez is a strapát de ez is véges. Pláne a 88RS-nek olyan a csatlakozó kiosztása, hogy csak gyújtáson üzemel, nekem az Alpineon ez máshogy volt kötve. Na így még többet kajál a zene biztos, mivel ott vannak még az egyébb fogyasztók is gyújtás alatt. Majd mérek áramfelvételt, nyugalmit is akarok. Elvileg azt hallottam hogy az erősítő tekercse is vesz föl minimális áramot nyugalmi helyzetben.


...pedig már rég direktbe kellett volna kötni a fejet akksiról, biztosítékkal.... sokat dob ám az is a hangon  ::)

Persze nem mintha nekem meg lenne csinálva.... egy éve raktam össze, és nem nagyon van szívem megbontani. Illetve mielőtt megbontanám, el kell ugrani a patentdepo-ba, és bevásárolni műanyag patentokból, mert a sok szét-összerakosgatás miatt az ajtópanel egyik patentja például tudom, hogy el van fáradva, meg elöl a lábtérben is van egy-két ilyen kis rentiens darab.

Meg mivel a DSK még mindig süvölt azt rendbe kellene hozni, frekvenciamenetet mérni, és a magasakat lehalkítani normálisra, meg némi pozícionálást sem ártana végrehajtani egy-két fáziscserével, és gondoltam majd egyszerre.... alig van vele meló, nem?  ::)

Meló az mindíg van, nincs leállás, én is csak pár hónapig bírtam ki, aztán tessék :D de hát így fejlódik a rendszer. Ez a direktbe kötés ez érdekelne, igaz nekem sincs szívem szétszedni megint a kocsit, de nekem a patentok még elvileg bírják :D. De mégis hogy működik ez? Milyen vastag vezeték kell? Hány A-os biztosíték? A 30-as vezetékeket kell lecserélni nagyobbra? A mostaniak is az aksitól jönnek vagy nem? Aki csinált már ilyet megoszthatná velünk :hug: