Szerző Téma: Avensis Verso  (Megtekintve 141886 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis Verso
« Válasz #90 Dátum: 2010.12.07 17:01:01 »
Ott van, hogy dízel és hogy 200 ezret futott.  :flowers:
         

szaszi57

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Avensis Verso
« Válasz #91 Dátum: 2010.12.08 16:07:37 »
Ott van, hogy dízel és hogy 200 ezret futott.  :flowers:

Megnyugtató infó!))))  Az enyém 2.0  Avensis, 6 éves, 120 ezret futott,sajnos ennek is sok hibája volt már,f ;)felkellett perselyeztetni az önindítót. ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis Verso
« Válasz #92 Dátum: 2010.12.08 16:14:45 »
Ötlete nincs senkinek a srác ABS-es gondjára?  :surrender: Xanyi?
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis Verso
« Válasz #93 Dátum: 2010.12.08 17:05:06 »
Ötlete nincs senkinek a srác ABS-es gondjára?  :surrender: Xanyi?

Ezer meg 1 dolog lehet az ABS-nél... Hibakód kiolvasás, aztán lehet valamerre elindulni!
Xanyi

szoszke1990

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis Verso
« Válasz #94 Dátum: 2011.01.10 11:58:19 »
Sziasztok!
2 Hónapja vettem énis egy 2003-as avensis versot.( 2L.D4D )
Most van benne 160 ezer km-er és természetesen amilyen szerencsés vagyok tönkre is ment az scv szelep 2db...
( 78/8 ) a Hibakódja az ellenségemnek sem kívánom hogy ezeket a számokat lássa!
A Toyota márkaszervizben 100 ezres tételként van bejegyezve, de mivel van egy ismerős igy kapcsolatin keresztül 35 ezer darabaja=70 plusz beszerelés.
Még vezérmű szíj csere előtt állok természetesen az is 45 ezer úgy hogy mondanom sem kell egy már nézegetem melyik bankot kéne célba venni.
Esetleg van valaki aki hasonló problémál találkozott?????
Vagy tudtok javasolni olyan megoldást ahol ezt 1 fokkal olcsobban is kiviteleznék????
Végső esetben bontó... :helpsmilie:  :helpsmilie:  :helpsmilie:
Válaszotokat előre is köszönöm!!!
Tibi

szoszke1990

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis Verso
« Válasz #95 Dátum: 2011.01.10 12:10:23 »

Ezeknél a motorknál még a nagynyomású pumpa, a benne lévő SCV szelep, ill. az injektorok hibájából lehet indítási probléma, de ezeket látni lehet teszterrel hogy rendbe vannak-e, és ezek jellemzően hidegindítási nehézséget okoznak. Ahogy olvasom, Neked inkább melegen a problémás.

Sziasztok!
Nekem tavaly augusztus óta van egy diesel Versom. Mielőtt megvettem a tulajdonos kicseréltette az SCV szelepeket a fehérvári Toyota szervízben. 13 hónap után megint hibásnak jelzi a hibakódolvasó! Az normális, hogy ilyen sűrűn kell ezt az alkatrészt cserélni? (A csere ára 100Eft felett van!) Másnak volt/van ilyen problémája?

Sziasztok! vettem egy verso-t 2 hónapja 2L D4D és természetesen nekem is tönkre ment az SCV szelep (2 db) szakszervizben 100 ezer ismerőssel 35/db=70 plusz szerelés esetleg valaki olcsobb megoldást tud?? ?? ?? a vezérmű szíj készlet pedig 45ezer 40%-os kedvezménnyel a lang-nál ami nem is vészes. Az SCV-re megoldás? esetleg bontó?? És aki járt már igy ezzel az leirná hogyan orvosolta a problémát?
Előre is köszi!!!
Tibi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis Verso
« Válasz #96 Dátum: 2011.01.10 17:01:57 »
Bontott SCV szelepet felejtsd el, viszonylag gyakran romlanak el...
+Szerintem bontó nem fog SCV szelepet adni, csak komplett nagynyomású pumpát!
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis Verso
« Válasz #97 Dátum: 2011.03.03 16:16:23 »
Idézet
Sziasztok,

meg tudna valaki mondani, hogy a Toyota Avensis VERSO-nak (2001/D4D) egyezik-e az ABS szenzora a Toyota valamelyik mas tipusaval?
(gyanitom az Avensis-sel). Koszonom
         

Rati63

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Avensis Verso
« Válasz #98 Dátum: 2011.03.04 20:43:00 »
Sziasztok!
2 Hónapja vettem énis egy 2003-as avensis versot.( 2L.D4D )
Most van benne 160 ezer km-er és természetesen amilyen szerencsés vagyok tönkre is ment az scv szelep 2db...
( 78/8 ) a Hibakódja az ellenségemnek sem kívánom hogy ezeket a számokat lássa!
A Toyota márkaszervizben 100 ezres tételként van bejegyezve, de mivel van egy ismerős igy kapcsolatin keresztül 35 ezer darabaja=70 plusz beszerelés.
Még vezérmű szíj csere előtt állok természetesen az is 45 ezer úgy hogy mondanom sem kell egy már nézegetem melyik bankot kéne célba venni.
Esetleg van valaki aki hasonló problémál találkozott?????
Vagy tudtok javasolni olyan megoldást ahol ezt 1 fokkal olcsobban is kiviteleznék????
Végső esetben bontó... :helpsmilie:  :helpsmilie:  :helpsmilie:
Válaszotokat előre is köszönöm!!!
Tibi

Szia Tibi!
Hogy jelentkezett az scv szelep hibája? Nekem olyan gondom van, hogy amikor huzatom, pl dombnak felfele egyszer elmegy az erő, kigyullad a diagnosztikai lámpa, de gyújtás levétel és újra indítás után a hiba eltűnik.
Üdv: Attila

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis Verso
« Válasz #99 Dátum: 2011.03.04 20:47:44 »
Hibakódot kellene olvasni.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis Verso
« Válasz #100 Dátum: 2011.03.05 19:59:35 »
Idézet
Sziasztok,

meg tudna valaki mondani, hogy a Toyota Avensis VERSO-nak (2001/D4D) egyezik-e az ABS szenzora a Toyota valamelyik mas tipusaval?
(gyanitom az Avensis-sel). Koszonom
Legnagyobb esélyt az Avensisre láttam én is, de cikkszám alapján az is más! Viszont azt nem tudom, hogy maga a szenzor ugyanaz-e és csak a kábelezése más, vagy egész más a jeladó is. De mivel ABS vezetéket nem vágunk és forrasztunk, ezért lényegtelen is, nem lehet beletenni.
Sajnos pont ugyanolyat kell keresni.

Jah, most elsőről beszéltem. Remélem arról van szó...
Xanyi

szoszke1990

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis Verso
« Válasz #101 Dátum: 2011.03.09 02:58:25 »
Szia Tibi!
Hogy jelentkezett az scv szelep hibája? Nekem olyan gondom van, hogy amikor huzatom, pl dombnak felfele egyszer elmegy az erő, kigyullad a diagnosztikai lámpa, de gyújtás levétel és újra indítás után a hiba eltűnik.
Üdv: Attila
[/quote]

Szia Attila!
Az enyém úgy kezdett el tönkremenni hogy: 2-3 ezernél ha nyomtam neki vagy (huzattam) elkezdett befulladni mintha szűrő vagy dugulás lenne a diagnosztika igen elalszik aztán felgyullad újra egyre sűrűbben nekem útközben is elaludt aztán újra kigyulladt mikor hogy. Sajnos el kell vinni diagnosztikára már nem is emlékszem 87/7-es hibakód de régebben leirtam mi ennek a száma.
Szerintem vidd el diagnosztikára nézzék meg és ha megvan a probléma szolj nekem ha gondolod 40% kedvezményem van a bárdinál.

MINDENKINEEEEEEEEEEEEK!

Sajnos be kell ismernem pancser voltam!!!
Utolag kiderült az autó amit vásároltam nagy befürdésnek bizonyult!
A lényeg: Vásárláskori paraméterek:
Gy.év. 2003/7
Toyota Avensis Verso
2000ccm Diesel
152 ezer és pár száz kilométer
Ára 2.350.000.- FT
Az eddig ráköltött pénz értéke meghaladta a 350.000.- forintot
Amit a kicsit későbbi bejegyzésemben olvashattok: Turbo SCV szelep Tömitések pillangószelep és stb...
Most tönkre ment a kuplungom is kb 150.000.- körüli javítási költség.
2 Hónap után több mint fél milliót rákölteni a kocsira egyáltalán nem normális!!!!!
Utána nézettem a dolognak következők derültek ki:
Gy.év 2002/4 ebben a hónapban át is vette az első tulaja NEM németországban hanem Olaszországban...............
2005/3 hónapjába UTOLSÓ MÁRKASZERVIZELÉSE alkalmával futott annyi kilómétert amennyivel én átvettem 2010/11 környékén.........Márkaszervíz: nagyjából 250-300 ezret futott!!!!
1 millio hitel van rajta (lombart lizin) a többi Kp.
Én úgy vélem hogy az autó nem ért 2.350.000. ezret ha egy évvel idősebb és kétszer annyit futott a gépjármű.
Szerintetek megtámadhatom a kereskedést akitől átvettem?
Mert nem csak engem vert át hanem a lizing céget is mert nem adott volna rá ennyi hitelt ha nem ér ennyit az auto vagy nem?
Szerintetek mit kéne csinálnom? Gondolom csak az ujjal mutogatás lenne hogy ők is igy vették át és stb stb.
A héten beszélek egy ügyvéddel ártani nem árt.
Nektek hozzászolás?
Vélemény?
Tanács?
Minden érdekel!!! Válaszotokat előre is köszönöm!!!                                                        (A műszaki vizsgát is a kereskedés végeztette el)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis Verso
« Válasz #102 Dátum: 2011.03.09 10:10:02 »
Sajnos Magyarországon, jó állapotú használt dízel autót (amit ráadásul nem tekertek vissza) nem nagyon fogsz találni. Gondolom nem Toyota kereskedésben vetted használtan, mert egy nepper autókereskedőnek a jó állapotú autót sosem fogja meg megérni behozni (nem tud keresni rajta).
A valóban megkímélt, eladó használt dízel autók pedig el sem jutnak az internetre, mert elkelnek családon/rokonságon/baráti körön belül.

Műszaki vizsgán pedig tudtommal nem fogják nézni, hogy visszatekert-e a km-óra. Gondolom behozatal után gyorsan visszapörgették, utána meg már elég nehéz lenyomozni a valódi állapotot. Próbálnak minden árulkodó jelet eltűntetni (pl rendszámtáblakeret, matricák az ablakokon, stb, stb), de persze nem végezhetnek mindig 100%-os munkát.

Meg lehet próbálkozni perrel, de a kereskedő lazán letagadja, hogy ő nem tudott semmiről, meg hogy már őt is eleve átverték akkor. Én, bevallom, még nem hallottam ilyen peres esetről, persze nem kizárt, hogy vannak/voltak.

Amikor én eladtam az autómat egy ilyen nepper kereskedőnek, 1 hét múlva már kb 100e km-el kevesebbet mutatott a km-óra...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensis Verso
« Válasz #103 Dátum: 2011.03.09 15:29:05 »
Jól megnézted az autó belsejét mikor megvetted? 250-300 ezer kilométerrel már nagyon megviseltnek kell lennie. Az évjárat pedig egy csomó apró műanyag alkatrészbe bele van nyomva. :hmmmm:

flair

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis Verso
« Válasz #104 Dátum: 2011.03.26 07:30:11 »
Sziasztok!
Hát én is avesis verso tulajdonos lettem.gy év 2003 11-hó  D4D.Nagy változás ez nekem passat után,de eddig  pozitív minden a kocsival.Remélem én nem járok úgy mint szoszke1990.Ezért át is megyek a vásárhelyi toyota szervizbe,és megérdeklődöm náluk,hogy tényleg ott volt e szervizelve,mert a szervizkönyvben az ő bélyegzőjük van,na de manapság mindent hamisítanak  ;)